Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#7181 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 22:44

Zabiegi fungicydowe

Ty jesteś jednak miszcz!

Na polu ugorowanym siejesz 70kg nasion/ha zaprawiasz sernikiem dajesz Input na T3, nawozisz 104kg N na wiosnę i masz 12 ton a celujesz w 14. Coś musimy robić żle że nam się nie udaje....... Swoja drogą żeby zebrać dwa razy więcej przy siewie raz na 2 lata to musiałbym miec gdzieś ok 30-35 ton z ha.. Sam pomysł mi się podoba bo zużycie maszyn będzie o połowe mniejsze i robocizny tez połowa.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 11:54
  •  

#7182 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 00:59

Zabiegi fungicydowe

Ty jesteś jednak miszcz!
Na polu ugorowanym siejesz 70kg nasion/ha zaprawiasz sernikiem dajesz Input na T3, nawozisz 104kg N na wiosnę i masz 12 ton a celujesz w 14. Coś musimy robić żle że nam się nie udaje....... Swoja drogą żeby zebrać dwa razy więcej przy siewie raz na 2 lata to musiałbym miec gdzieś ok 30-35 ton z ha.. Sam pomysł mi się podoba bo zużycie maszyn będzie o połowe mniejsze i robocizny tez połowa.

No tak 104N tylko ja to inaczej liczę i z praktyki wychodzi że mam rację. 70 kg =150 nasion na metr ×4 rozkrzewienia plonotwórcze =600 obsady właściwej ×50 ziaren w kłosie =30000 ziaren na metr ×0,0045 mtz=1,350 kg × powierzchnia 10000= 13,5 tony jeśli zbierasz 7 ton powinieneś siać 35 kg nasion na hektar Jeśli chodzi o Input to on ma więcej protikonazolu nisz prosarto a kosztuje tyle samo wienc jest lepszy

#7183 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 01:23

Zabiegi fungicydowe

Zodiax, po twojej pisowni takich słów jak ''chektarach'', '' ktury'' i ''wienc'' sądzę że twój tata prowadzi gospodarstwo a tobie wcisnął kit o tych 12 tonach, bo niemożliwe że osiągnąłeś 12 ton przy zastosowaniu 104 kg N na wiosnę. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7184 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 08:57

Zabiegi fungicydowe

Zodiax, po twojej pisowni takich słów jak ''chektarach'', '' ktury'' i ''wienc'' sądzę że twój tata prowadzi gospodarstwo a tobie wcisnął kit o tych 12 tonach, bo niemożliwe że osiągnąłeś 12 ton przy zastosowaniu 104 kg N na wiosnę.

Jak chcesz się wypowiadać na temat pisowni są inne czaty a najlepiej zostań polonistą idź nauczaj w szkole sprzedaj pola ja kupię i Bede ratował świat przed głodem .
Jeśli w ziemi mam 150N i podam dodatkowo 104 N to chyba wystarczy ?
Mam pytanie do Losktos jeśli mam stanowisko wysokiego ryzyka np stanowisko po kukurydzy która była uprawiana w monokulturze przez wiele lat jaką ochronę byś polecił nie przejmujemy się budżetem? Ps zawsze w tym wypadku mam szczególny problem z fuzariozą

#7185 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 styczeń 2016 - 09:04

Zabiegi fungicydowe

No tak 104N tylko ja to inaczej liczę i z praktyki wychodzi że mam rację. 70 kg =150 nasion na metr ×4 rozkrzewienia plonotwórcze =600 obsady właściwej ×50 ziaren w kłosie =30000 ziaren na metr ×0,0045 mtz=1,350 kg × powierzchnia 10000= 13,5 tony jeśli zbierasz 7 ton powinieneś siać 35 kg nasion na hektar Jeśli chodzi o Input to on ma więcej protikonazolu nisz prosarto a kosztuje tyle samo wienc jest lepszy

tak ale w "prosarto" mądralo masz podobną ilość plus dodatkowo tebu substancje które stosuję się w T3 a nie wali bez żadnego pojęcia spiroksaminę w kłosowym zabiegu idiotyzm i jak można porównywać Wielką Brytanię do Polski z ich ilością opadów dużo większą liczbą dni wegetacji z nakładami których ty na oczy nie widziałeś i z klimatem morskim

Thug

#7186 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 09:24

Zabiegi fungicydowe

hehehe @Zodiax wstaw zdjęcie jak wgląda pszenica poprowadzona na 12t/ha, ale siana w ilości 70kg/ha diabli wiedzą z jaką obsadą i nawożeniu N w ilości 100kg/ha bez kantowania... xDD

#7187 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 09:25

Zabiegi fungicydowe

skąd w ziemi 150 N ? nawozisz gnojowicą ? nawet jak masz takie ilości N to jest to bardzo kłopotliwe bo nie wiadomo kiedy ten azot się uwolni , a więc nie wiadomo kiedy zadziała może w czasie krzewienia może nie , takie teoretyczne rozważania nijak mają się do praktyki , bo w doświadczeniach często wychodzi że nie siana 70 kg na ha pszenica a ta 150-200 kg daje najlepsze plony a często ta powyżej 200 kg .

#7188 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 11:02

Zabiegi fungicydowe

tak ale w "prosarto" mądralo masz podobną ilość plus dodatkowo tebu substancje które stosuję się w T3 a nie wali bez żadnego pojęcia spiroksaminę w kłosowym zabiegu idiotyzm i jak można porównywać Wielką Brytanię do Polski z ich ilością opadów dużo większą liczbą dni wegetacji z nakładami których ty na oczy nie widziałeś i z klimatem morskim

Ale nie podobna tylko30% więcej protikonazolu a dodatek spiroksaminy wzmacnia zabieg pod kontem septerioze plew i liści a tebukonazol można dodać . Ja nie porównuje UK do Polski ale myślę że skoro oni zbierają 16 ton to nas stać na 12 zobacz jak słabo Polska wypada w porównaniu do innych krajów o podobnym klimacie

hehehe @Zodiax wstaw zdjęcie jak wgląda pszenica poprowadzona na 12t/ha, ale siana w ilości 70kg/ha diabli wiedzą z jaką obsadą i nawożeniu N w ilości 100kg/ha bez kantowania... xDD

Foto nie mam bo nie robiłem ale mam foto kukurydzy tego rocznej tam też była 12 ton na sucho

#7189 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 11:19

Zabiegi fungicydowe

W jakich proporcjach dałeś ten Input z tebu?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#7190 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 11:55

Zabiegi fungicydowe

w Polsce można ukosić 12 t i więcej ale to w nielicznych miejscach się udaje i nikt tyle nie kosi stosując 300 kg saletry . czytając niektóre posty to tak jakby gimnazjalista dostał smartfona na gwiazdkę i pisze posty aby pisać .

w UK mogą siać 70 kg na ha tam nikt o wilgoć się nie martwi , wręcz przeciwnie o jej nadmiar u nas technologia jest zupełnie inna można ja porównywać do niemieckiej ale angielskiej czy irlandzkiej to jakieś nieporozumienie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7191 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 13:39

Zabiegi fungicydowe

Ale nie podobna tylko30% więcej protikonazolu a dodatek spiroksaminy wzmacnia zabieg pod kontem septerioze plew i liści a tebukonazol można dodać . Ja nie porównuje UK do Polski ale myślę że skoro oni zbierają 16 ton to nas stać na 12 zobacz jak słabo Polska wypada w porównaniu do innych krajów o podobnym klimacie
Foto nie mam bo nie robiłem ale mam foto kukurydzy tego rocznej tam też była 12 ton na sucho

Oczywiście że możemy osiągnąć te 12 ton ziarna z ha tylko nie na każdej glebie i nie w każdym roku. Średnią możemy znacznie podnieść i zrównać się z nawet niemiecką tylko to już leży wyłącznie w rękach rolników, jednak patrząc na obecne ceny płodów rolnych myślę że szybko to nie nastąpi.

#7192 Share Patryczek96

Patryczek96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, budownictwo i architektura.

Napisany 10 styczeń 2016 - 14:43

Zabiegi fungicydowe

Panowie, siarczan magnezu mogę bez obaw dodawać do każdego oprysku? Chodzi mi głównie o mieszanie z fungicydami.

#7193 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 10 styczeń 2016 - 16:43

Zabiegi fungicydowe

@
Drenażu tam napewmo nie ma a wody gruntowne prawdopodobie są na głębokości rzeki ktura płynie obok 7-5 metra ph 6,5-7,2 jestem pewny że nigdy nie było tam wapna a ziemia była ugorowana
Kilka dni temu czytałem na stronie uk o plonie 16,5 ton pszenicy z chektara bodajże srednia z 30 ha oczywiście w to też nie wierzycie ?
Kilka dni temu czytałem na stronie uk o plonie 16,5 ton pszenicy z chektara bodajże srednia z 30 ha oczywiście w to też nie wierzycie ?

ja w ten rekord wierze, ale jaka była agrotechnika przy tym rekordzie a jaka u Ciebie... Poza tym klimat itd. też inny.

tylko ze dawka protiokonazolu w prosaro na T3 jest wystarczająca. Ty pisałeś że stosowałeś 0,5 inputu i 0,5 tebu. Jakby nie liczyć daje to 80 g protiokonazolu czyli zdecydowanie mniej niż w Prosaro (nawet przy dawce 0,8) to gdzie tu logika? Poza tym spiroksamina zbędna w T3.

Co obliczeń:

nigdy nie bedzie tak ze bedziesz miał na każdym kłosie 50 ziaren i nie każdo ziarenko będzie ważyć 45 g. Także matematyką tu się zbytnio nie opieraj. Poza tym co innego osiaganie plonów na dzialce 1 ha a co innego na 10 ha (że o klinach i innych nieforemnościach już nie wspomne) Od miedz rosliny są zawsze słabsze, dochodzą jakieś nakładki, itd itd..

Jak chcesz się wypowiadać na temat pisowni są inne czaty a najlepiej zostań polonistą idź nauczaj w szkole sprzedaj pola ja kupię i Bede ratował świat przed głodem .
Jeśli w ziemi mam 150N i podam dodatkowo 104 N to chyba wystarczy ?
Mam pytanie do Losktos jeśli mam stanowisko wysokiego ryzyka np stanowisko po kukurydzy która była uprawiana w monokulturze przez wiele lat jaką ochronę byś polecił nie przejmujemy się budżetem? Ps zawsze w tym wypadku mam szczególny problem z fuzariozą

skąd wziąłeś w ziemi 150 kg N? :blink:

T1 Capalo / Boogie

T2 Seguris / Adexar

T3 Prosaro

do wyboru

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7194 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 17:52

Zabiegi fungicydowe

ewentualnie unix w t1 z tiltem lub duetem star

#7195 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 18:58

Zabiegi fungicydowe

Co do rekordu typu 16,5 tony ja to widze tak. U mnie na pagórkowatym terenie niektóre działki dawały w tym roku 8-9 t ha, jaki rok był wszyscy wiedzą więc nie musze chyba tłumaczyc ze na skłonach było upalone w nic,  więc w dolince zeby odbic strate ze skłonów  musiało być grubo ponad 10 ton. Tak ze jak pola są ładne, równe i pogoda pozwoli to można śmiało osiągać plony 12 t i wiecej.

#7196 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:02

Zabiegi fungicydowe

rekord 16,5 t dotyczy Anglii a u nas raczej max 12 t jest do osiągnięcia

#7197 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:06

Zabiegi fungicydowe

racja, w topagrarze był opisany rekord 15,6 t z Nowej Zelandii.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#7198 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:18

Zabiegi fungicydowe

ewentualnie unix w t1 z tiltem lub duetem star