Polecane posty

Zaprawiałem zboże Baytenem trio ma dobre parametry i ponoc dobrze ma trzymac 

Jak myslicie można sobie pozwolic na slabszym T1 albo nawet odpuścic i dać mocniejsze t2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zaprawa ogranicza choroby co nie znaczy że ich wiosną nie będzie.Zabieg wiosną na t1 powinien być wykonany standardowo moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku poszło :

1L - Duett Star

1L - Mondatak 

 

Co proponujecie na pierwszy zabieg? 

Na drugi można by dać :

1L - Safir

1L - Gwarant

 

 

Myślałem że gdyby przyoszczędzić na T1 można by wjechać z: 

0,4L - Manera

1,5L - Olympus
 

 

Zabiegi na pszenżyto ozime Rotondo 
trzeba zwrócić uwage na septorioze 

Edytowano przez Farmerek7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co będzie lepsze na t2 w pszenicy Julius safir 1l/ha+gwarant 1l/ha czy soligor pełna dawka 1l/ha,cena wyjdzie podobna,tylko który lepszy?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

oba warianty porównywalne, epoks + gwarantem lepszy pod kątem septoriozy

 

W tamtym roku poszło :

1L - Duett Star

1L - Mondatak 

 

Co proponujecie na pierwszy zabieg? 

Na drugi można by dać :

1L - Safir

1L - Gwarant

 

 

Myślałem że gdyby przyoszczędzić na T1 można by wjechać z: 

0,4L - Manera

1,5L - Olympus
 

 

Zabiegi na pszenżyto ozime Rotondo 
trzeba zwrócić uwage na septorioze 

nie warto oszczędzać na T1 kosztem kolejnych zabiegów. Z reguły jest tak że jak nie wyczyścisz dobrze w T1 to później cieżko dalej prowadzić ochrone


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

losktos widze że znasz się na rzeczy zaproponuj jakąs ochronę

czytam ze fajne efekty daje strobi to chciałbym dołożyć do t2

 

T1

Duett Star + Mondatak ?

 

T2

Safir + jakieś strobi (np Olympus) ?  

Dodam że stanowisko zboże po zbożu, nawożenie na wiosne azotem 250kg saletrosan na start a potem 100kg moczniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Czy środki takie jak Flexity oraz Track/Ventur są normalnie dostępne w sklepach/hurtowniach czy są to zamienniki/genetyki dostępne jedynie u określonego dostawcy.

Jeżeli będzie ktoś pamiętał jeszcze w jakich są opakowaniach i jakie są ich ceny to prosiłbym o napisanie. 

Ventur jest w Pro Cam a Track w Agrii. Flexity chyba nie ma na rynku więc zamiast niego stosowałem Property. Ventur jest w piątkach i moze jakieś większe ale jedynek nie uświadczysz

 

Zaprawiałem zboże Baytenem trio ma dobre parametry i ponoc dobrze ma trzymac 

Jak myslicie można sobie pozwolic na slabszym T1 albo nawet odpuścic i dać mocniejsze t2 ?

Zapominj o zaprawie i chroń normalnie.

 

Panowie co będzie lepsze na t2 w pszenicy Julius safir 1l/ha+gwarant 1l/ha czy soligor pełna dawka 1l/ha,cena wyjdzie podobna,tylko który lepszy?

Dla mnie opcja nr 1 o niebo lepsza. W Soligorze jest guzik co substancji i jeszcze jakoś dziwnie dobrane. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oceniłbym 0,2-0,3l przy niewielkim porażeniu, 0,4-0,5 przy średnim; 0,6 przy silnym porażeniu.

To chyba na ziemi ze złota posiać i skosić 5 ton. Na V i IVb w takim systemie to jakąś tonę, może półtorej ludzie ukoszą. I to pośladu.

 

To mój drugi rok z chemią, czyli trzeba powiedzieć, że jestem początkujący. W zeszłym sezonie hybryda po dwóch zabiegach fungi, skracaniu, odżywkach i jakieś 90N wiosną oddała średnio 4,5 tony z całej powierzchni ale na jednym małym kawałku 10ar gdzie podkręcałem specjalnie dawki nawozów i ŚOR to Bizon nazbierał ponad pół zbiornika ziarna, podczas gdy sąsiedzi koszą zbiornik z hektara ;) . Więc widać, że nawet w V klasie drzemie potencjał ale tak jak mówiłem nie napalam się na wysoki średni plon, uważam że w chwili obecnej 6t żyta to maksimum na co mnie stać, ale w przyszłości na pewno będzie lepiej. I uważam, że klucz do wyższych plonów to odpowiednia ochrona.

 

To co stosowałem w zeszłym roku z grzybówek na żyto to:

T1 pierwsze kolanko - Mondatak 1l (w tym skracanie 2l CCC)

T2 początek kłoszenia - Soligor 0,7l

 

Trzeba przyznać, że niezbyt mocna ochrona, chciałem trochę przyciąć koszty, może niesłusznie. W tym roku mam hybrydę KWS Daniello i pszenżyto Grenado, zastosuję lepszą ochronę jaką mi polecicie, może wyższe nawożenie, pomodlę się o dobrą pogodę i zobaczymy jak wyjdzie.

Z tym siewem i skoszeniem to była ironia. Jak na żyto robiłeś mocne zabiegi.

 

W tamtym roku poszło :

1L - Duett Star

1L - Mondatak 

 

Co proponujecie na pierwszy zabieg? 

Na drugi można by dać :

1L - Safir

1L - Gwarant

 

 

Myślałem że gdyby przyoszczędzić na T1 można by wjechać z: 

0,4L - Manera

1,5L - Olympus
 

 

Zabiegi na pszenżyto ozime Rotondo 
trzeba zwrócić uwage na septorioze 

Menara z olympusem na T1 się nie nadaje (nie ogarnia podstawy źdźbła), na T2 juz ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Jemu chodziło raczej o drugi zabieg, a ta mieszanka to raczej standard na T2 nie raz polecana. Sam polecałeś/zachwalałeś kiedyś od syngenty pamiętam  ;)

 

Tutaj niektórzy lepią ochronę po 400zł, ciekawe jakie plony   :D

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Menara z olympusem na T2 tylko drogawo wychodzi bo prawie 200zl na ha

a safir z gwarantem ok 130zl wiec roznica spora 

 

a na T1 dawalem po 1l DUETT STAR + MONDATAK i mysle jak zjesc z kosztow troche bo to wychodzimi   ok 150 zl/ha

 

nie chce wywalic 400zl na ochrone jak kolega mowi bo bez sensu w paszowke tak wkladac tak zeby T1 + T2 w 250/300 max sie zamknelo na 1ha

Edytowano przez Farmerek7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos widze że znasz się na rzeczy zaproponuj jakąs ochronę

czytam ze fajne efekty daje strobi to chciałbym dołożyć do t2

 

T1

Duett Star + Mondatak ?

 

T2

Safir + jakieś strobi (np Olympus) ?  

 

Dodam że stanowisko zboże po zbożu, nawożenie na wiosne azotem 250kg saletrosan na start a potem 100kg moczniku 

Safir + Acanto (lub zamienniki)

koszt ok 150-160 zł/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

pytanie potrzeba porady
Menara czy Prosaro co na T1 co na T2?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Przy jakich dawkach safiru+acanto ta cena,jak oceniasz taki zabieg?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka dawka strobi jest potrzebna ? możesz podać w g 
 

1L Safir + ...L Acanto (....g strobi) ?

 

Na T1 po 1L mondataku i Duetu dac nic nie kombinwac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Przeczytaj blogi losktosa. Ma świetnie wszystko opisane, różne kombinacjie na T1, T2 i T3. Tam ma napisane 125 g epoksykonazolu + 125 pikoksystrobiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dokładnie to 100-125 epoksykonazolu i 125 pikoksystrobiny (można w sumie też zrobić widełki 100-125)

 

Czyli Safir 0,8-1l i tak samo Acanto

 

 

pytanie potrzeba porady
Menara czy Prosaro co na T1 co na T2?

 

Ani jeden ani drugi. Oba środki nadają sie raczej tylko na T2. Owszem można stosować w T1 ale wogóle to nie pasuje (ani ekonomicznie, ani jakościowo)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

pytanie potrzeba porady

Menara czy Prosaro co na T1 co na T2?

 

W sumie to ani jedno ani drugie. Czemu pytasz? Jak chcesz jechać w podobnym segmencie i bez bawienia się w mieszaniny to tilt turbo T1 i sokół na T2.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Witam, jaką ochronę polecacie na:

 

Pszenica 2 ha (Julius, Ozon). Przedplonem było pszenżyto. Poplonem przed pszenicą była mieszanka rzodkwi oleistej z gorczycą. Planowana dawka azotu to 170 N kg (100kg kizerytu, 200 kg mocznika, 250 kg saletry amonowej). Chciałbym się zmieścić z ochroną grzybową do 350zł. Próbowałem coś ustawić, ale zazwyczaj kończyło się to kwotą ponad 400 zł na ha... (wynika to pewnie z brak wiedzy jakie dawki zastosować)

 

Pszenżyto 4ha (Borowik). Przedplonem były ziemniaki. Planowana dawka azotu to 140 N kg (100kg kizerytu, 100 kg mocznika, 300 kg saletry amonowej). Ochrona do 300zł.

 

Wszystkie zboża będą skracane modusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Nie wiem czy producent jeszcze opracował cenniki  :P  koszt pakietu będzie prawdopodobnie kształtował się w granicach 350 zł/ ha netto

Pakiet opracowany na średnio intensywne plantacje pszenicy, oraz intensywne plantacje pszenżyta i jęczmienia. 

Na T1 mamy delikatne okienko na mączniaka w przypadku dużej presji choroby lub konieczności zabiegu interwencyjnego może być przy słabe. 

Do T2/T3 za bardzo nie ma się o co przyczepić, dawki s.a. wypośrodkowane a obydwa produkty nadrabiają formacją z serii XPRO  co stanowi ciekawy argument.

 

Bardzo dobrze ze pomyśleli o strobiurynach. Efekt fizjologiczny zawsze miło jest widziany. Pamiętać jednak należy że produkty te powinny być stosowane przed wystąpieniem widocznych objawów chorób.

Zaczekajmy jeszcze na konkretne warunki cenowe zaproponowane przez dystrybucję. Ale wydaje mi się że nie będzie do duża różnica między UNIVOXPRO (Boogie- Fandango)  które zdecydowanie lepiej działa na choroby podstawy źdźbła i mączniaka w T1. 

Tak więc dla miłośników programu Kometa firmy Bayer na pewno to będzie jakaś alternatywa, ale dla tych co stosują produkty generyczne dużo raczej się nie zmieni, oczywiście ze względu warunków cenowych. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766

Pszenica Linus 170kgN
Wymyśliłem sobie
T1 Duett Star+ Prochloraz(1l+1l) 
T2 Fandango
T3 Tebukonazol 0,8  Koszt ok 340 zł

Lub Capalo na T1 wtedy koszt rośnie do 380 zł

Jak myślicie warto dorzucic te kilka zł do Capalo, dodam, ze plantacja bedzie prowadzona co najmniej na 8t.

Jestem otwarty na inne propozycje w tych pieniądzach

na wszystkie inne kombinacje w podobnych pieniadzach jestem otwarty :)

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

t0 proquinazid 0.15

t1 juwell + mondatak po 0,6

t2 epox 0,6 + martens 0.5 + aylora 1l

t3 tebu + epox po 0.6 lub tebu 0.8 + fandango 0.5 zależnie od odmiany

 

pszenica project 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj