Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luteks77    8

luteks77, w 10 Cze 2016 - 08:51, powiedział:snapback.png

Witam co polecacie na DTR i septeriozę,pszenica zaczyna się kłosić wczesniej był dany tilt turbo na mączniaka.

 do jakiej kwoty?

Przewidywany plon to 5-7 t/ha plus 2 ha jarki,gleba klasy IV cieżka .Na jesien poszło po 300 kg polifoski 6 ,pod niektóre poszło 30 t obornika plus 200 kg polifoski ,ph ok 6,5,na wiosnę 150 saletrosanu 150 kg saletry, II dawka 150kg mocznika.Kwotowo coś w rozsądnej cenie i jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Czy jak susza mocno to na mszyce można pryskać pszenice? pszenica konczy kwiitnienie. Jakie środki polecacie?

Edytowano przez morganix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Co powiecie na zabieg T3 w pszenicy w takiej opcji:

0,7l/ha tebukonazol + 0,7l/ha tiofanat metylowy?

Da rade i nie popali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak nie ma silnej presji ze strony fuzarioz, to 0,7-0,8 tebukonazolu wystarcza w mieszaninie zTopsinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek81519    0

panowie czy Duet Ultra na t2/t3 Bamberka będzie ok ? pryskać wieczorem czy w dzień żeby nie przypalić oczywiście Duetem Ultra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Jeżeli w dzień jest poniżej 20 to możesz nawet w słońcu jechać. Ta ciecz nie wyparuje. Jeśli powyżej 20 lepiej pod wieczór jedź jak temp. spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Byłem dziś na poletkach Bayernu i pytałem o sam biksafen kiedy wprowadzą. Nic nie wiedzą. Wprowadzają na nasz rynek DELARO oraz VARIANO Xpro. Ciekawe jaka cena będzie za nie.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Podpowie ktos  jak  to jest z pryskaniem  kwitnacego pszenzyta? 

Popadało  troche ma  byc  gorąco  - to  trzeba by popryskac  , a  właśnie  zaczyna  kwitnąć...

Pszenzyto  jare , 3  tygodnie  temu pryskane  Duet ultra , teraz  zamierzam  Falconem . Pryskać ,  czy  czekać  aż  przekwitnie ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Niedawno na forum w którymś z tematów  była  o tym mowa że pszenżyta podobno  nie pryska się w czasie kwitnienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    112

Byłem dziś na poletkach Bayernu i pytałem o sam biksafen kiedy wprowadzą. Nic nie wiedzą. Wprowadzają na nasz rynek DELARO oraz VARIANO Xpro. Ciekawe jaka cena będzie za nie.

Samego biksafenu Bayer nie wprowadzi, chyba że UE wycofa protiokonazol i nie będzie innego dobrego triazolu to stworzenia fungicydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Pryskać jeszcze spóźnione t3 w pszenicy? przedwczoraj spadło 52L/m2 deszczu, a dzisiaj jest bardzo gorąco. Równo 2 tygodnie temu poszedł adexar 1,4L. Pszenica zaczyna nalewać ziarko, a chorób na razie nie widać. Pryskać czy osiris za rok wykorzystać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy jest sens robić spoźnione T3 Tebukonazolem w ozimej na fusarium kłosa, widac objawy, ostatnie 2 tyg. to upał a pozniej tydzien deszczowej pogody?

W jarej  moznachyba  jescze zaryzykowac (po wykłoszeniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jeśli zagrożenie fuzariozą występuje, to jak najbardziej tebukonazol w pełnej dawce.. Do fazy wodnej dojrzałości ziarna nie ma się co oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy jest sens robić spoźnione T3 Tebukonazolem w ozimej na fusarium kłosa, widac objawy, ostatnie 2 tyg. to upał a pozniej tydzien deszczowej pogody?

W jarej  moznachyba  jescze zaryzykowac (po wykłoszeniu)

jak widać objawy fuzariozy to wiele już nie zwojujesz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Pryskałem duettem ultra na początku kwitnienia i nie jestem zadowolony. Na samym czubeczku kłosów widze białe pojedyńcze ziarniaki masowo na calym polu. Odmiana Linus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

w moich stronach w ciągu ostatnich 10 dni mocno oberwaly flagi na nie których pszenicach. u mnie też na sailorze miejscami flaga w 50% zniszczona a miejscami całkiem zielona .dzisiaj rozmawiałem z kolega to mówił ze ma tak na Patrasie i to po rzepaku. dziwne rzeczy się dzieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie były zielone póki deszcz nie popadał, wcześniej mocno suszyło. Bez znaczenia czy po rzepaku, zbożu (w tym i kukurydzy), dzień czy dwa tygodnie po T3, na drugi dzień po spokojnym deszczu żółto na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Zrobione na części 170g tebukonazol i 80g mospilan, część 0.75 prosaro, a cześć jeszcze dopiero się kłosi to trza czekać. 

 

W ozimej po kukurydzy na ziarno  mam zrobiony zabieg na kłos początek kwitnienia 0.75 prosaro i 0.045 Super Cyper to kłosy czyste od grzyba i mszyc. Ogólnie pszenica zdrowa bardzo odmiana Arkadia/Nelson bez T2. 

Flagi popalone na Ozonie i Hondi po rapsie obydwie, ale pakiet oszczędnościowy tebukonazol + propikonazol na kłos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

co to za choroba,da sie jeszcze cos z tym zrobic


i inne pytanie ,na kłosach pszenicy jarej zauwazylem mszyce ,pryskac czy juz nie warto nic z tym zrobic

post-124805-0-82059700-1466838878_thumb.jpg

post-124805-0-08701600-1466838969_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Mam takie pytanie: czy warto wchodzić w drogie rozwiązania fungicydowe w pszenicy o potencjale 6-7t? Drogie, czyli 140-150zł na ha. Czy "lepsza" chemia pozwoli uzyskać więcej 200-300kg zboża z ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

@up

Na plon wchodzi wiele czynników i sama ochrona co prawda wpłynie na plon ale może go limitować inny czynnik jak zbyt niskie nawożenie, błędy w uprawie, odmiana, opady, itp.  Myślę że nisko/średnio budżetowe dobrze dobrane mieszanki lepiej sprawdzą się niż nieumiejętnie stosowane środki z "wyższej półki" przy takim zakładanym potencjale plonowania.

 

 

co to za choroba,da sie jeszcze cos z tym zrobic


i inne pytanie ,na kłosach pszenicy jarej zauwazylem mszyce ,pryskac czy juz nie warto nic z tym zrobic

Początki septoriozy plew - konsekwencje niekorzystnej ochrony lub niesprzyjających warunków lub podatnej odmiany. 

 

Co do mszyc to pierwsze co zrób to przelicz średnią ich liczbę na kłosie i wtedy zobaczysz w jakim stopniu zasiedlają i jak się to ma do progu ekonomicznej szkodliwości czyli średnio 5 sztuk na jednym kłosie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie który polecacie środek w pszenicy tak by dobrze ochronił przed chorobami podstawy żdżbła?Unix da radę?Będę siał pszenice w stanowisku gdzie 2x już była pszenica i wolę się zabezpieczyć dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj