Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#6781 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 31 maj 2015 - 16:04

Zabiegi fungicydowe

1. łączenie moddusa z fungicydami, gdy mamy niedobory wody w tym roku powodowało przypalanie, roslina nie była wstanie przerobić to co otrzymała na raz, a nie umiejetność zastosowania go

2. zastosowanie fungicydów i pisanie że jest jeszcze gorzej panowie to bzdura, łączenie szczególnie triazoli z mocznikiem na kłos - propikanazol, epkoksykonazol bedzie powodowac przypalenie ze wzgledu na oslabienie roślin

1. mieszałem moddus + CCC + fungicyd, było sucho i żadnych przypaleń nie było

Hejka planuje na T2 dać duett ultra 0.6l/ha mam pytanie czy można by dodać do tego tebu i jak tak to ile czy np. 0.5l/ha wystarczy czy pełny litr ?

0,5-0,7 tebu, aczkolwiek i 1 l nie zaszkodzi

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 15:03
  •  

#6782 Share malkor429

malkor429

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 31 maj 2015 - 17:49

Zabiegi fungicydowe

Mam pytanie,czy moge do oprysku na grzyba w pszenicy ozimej dodać mocznik i w jakim stężeniu bezpiecznie?

Witam i ponawiam pytanie

#6783 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 31 maj 2015 - 18:15

Zabiegi fungicydowe

Panowie, tak mi się zalęgła pewna myśl by na T2/T3 dać Adexar Plus z 1,5l/ha? Czy brać opcje Rubric/Safir 0,8l/ha + Reveller 0,6l/ha? Może ktoś rozwiać moje wątpliwości? Ta 1 opcja to chyba coś  za słaba się wydaje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6784 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 31 maj 2015 - 18:38

Zabiegi fungicydowe

jeżeli miałbym wybierać to raczej opcja epoks + reveller. No chyba zeby zwiększyć adexar do 2 l

Witam i ponawiam pytanie

w obecnych fazach stężenie do 5 % (liść flagowy - kłoszenie)

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6785 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 31 maj 2015 - 19:52

Zabiegi fungicydowe

adexaru 1.5l to już dawka na bogato i na pewno skuteczniejsza niż dwa triazole ze stobiluryna.

#6786 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 31 maj 2015 - 20:46

Zabiegi fungicydowe

w systemie 3 zabiegowym na pewno tak, ale przy 2 zabiegach wydaje mi się za skromnie

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6787 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 31 maj 2015 - 20:49

Zabiegi fungicydowe

sdhi robi dobra robotę w porównaniu ze strobiluryna 

#6788 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 31 maj 2015 - 21:24

Zabiegi fungicydowe

Adexar raczej już niedostępny. Zaplanowałem sobie na części właśnie dać i w kilku firmach sprawdzałem to już 2tyg. temu zabrakło więc wątpie że dostaniesz. W końcu na T2 poszedł Treoris 1l + Soprano 0,8. Na kłos Osiris 1,5l.

#6789 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 10:09

Zabiegi fungicydowe

Panowie potrzebuje szybkiej odpowiedzi! Mam zamiar zaraz pryskać pszenice ozima Soligorem 1l ha która znajduje sie w fazie poczadku kłoszenia.Mogę do tego dodać siarczan magnezu 5% i ,1,5l. plonvit zboża?, i teraz naj ważniejsze zabieg bede wykonywał w pełnym nasłonecznieniu prze temperaturze min 25stopni.Co Zrobić pryskać samym Fungi, bez odżywek ? czekanie do wieczora raczej nie wchodzi w grę  bo u nas jest dośc mokro  a po południu zapowiadaja burze i i już może byc problem ze wjechaniem w pole.

#6790 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 13:19

Zabiegi fungicydowe

Wydaje mi się ze możesz pryskac ale fungicyd może gorzej działać przy takiej temperaturze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6791 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 14:54

Zabiegi fungicydowe

przy takiej temperaturze to nawet fungicyd może przypalić

#6792 Share Ganicus86

Ganicus86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 15:59

Zabiegi fungicydowe

1. mieszałem moddus + CCC + fungicyd, było sucho i żadnych przypaleń nie było

kwestia co rozumiemy przez słowo sucho...też robiłem 2 fungicydy + 0,3l moddusa + 0,8CC do tego jeszcze miedź i nie było...kwestia kiedy robiles ten zabieg...u innych osob gdzie podobny zabieg szedl 2-3 tyg. poźniej i szedł sam fungi+moddus były przypalenia, jeszcze kwestia gleby...

Panowie potrzebuje szybkiej odpowiedzi! Mam zamiar zaraz pryskać pszenice ozima Soligorem 1l ha która znajduje sie w fazie poczadku kłoszenia.Mogę do tego dodać siarczan magnezu 5% i ,1,5l. plonvit zboża?, i teraz naj ważniejsze zabieg bede wykonywał w pełnym nasłonecznieniu prze temperaturze min 25stopni.Co Zrobić pryskać samym Fungi, bez odżywek ? czekanie do wieczora raczej nie wchodzi w grę  bo u nas jest dośc mokro  a po południu zapowiadaja burze i i już może byc problem ze wjechaniem w pole.

poprzypalasz na 100%, powyżej 23C triazole palą sprawdzone doświadczeniem:D...siarczan odradzam stanowczo, co do plonvitu zboża to zastosować go można na początku kłoszenia, bądź w momencie dojrzalości mlecznej ziarniakow, nie podczas kwitnienia...

#6793 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 17:38

Zabiegi fungicydowe

a jakie skutki uboczne powoduje siarczan magnezu w fazie kłoszenia? 

na różnych stronach albo odradzają, albo zalecają, jednak bez wyjaśnienia. ja stosowałem razem z amistarem 0.3 l i jakieś 5-6 kg siedmiowodnego na ha, bo na wiosnę dostała 100 kg siarczanu granulowanego.

#6794 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 18:39

Zabiegi fungicydowe

W 25 stopniach i silnym słońcu to sama woda może poparzyć 

Edytowany przez miwigos, 01 czerwiec 2015 - 18:40.

#6795 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 18:51

Zabiegi fungicydowe

Ganicus przyłączam się do pytania?

#6796 Share Ganicus86

Ganicus86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 23:17

Zabiegi fungicydowe

a jakie skutki uboczne powoduje siarczan magnezu w fazie kłoszenia? 

na różnych stronach albo odradzają, albo zalecają, jednak bez wyjaśnienia. ja stosowałem razem z amistarem 0.3 l i jakieś 5-6 kg siedmiowodnego na ha, bo na wiosnę dostała 100 kg siarczanu granulowanego.

Siarka i magnez biorą udział wpodstawowych procesach w roślinie, jak fotosynteza (jest częścią składową chlorofilu) czy też transport asymilatów i późniejsze ich przemiany, dlatego najlepiej podać siarczan magnezu I dawka pod koniec krzewienia stadium 29-30, II dawka 31-32 + mikroelementy. Siarka wspomaga wykorzystanie azotu, natomiast magnez w siarczanie magnezu pelni rolę pooprawy koloru zboża, czyli odpowiada za chlorofil, nie ma wpływu praktycznie na inne procesy, gdyż  jest on slabo dostępny dla rośliny.. Magnez z kizerytu czy siarczanu magnezu granulowanego rozsiany wczesną wiosną bedzie dostępny dla rośliny i tu ten magnez bedzie odpowiadał za masę ziarniaków, pod warunkiem zachowania kilku zasad, czyli ph, stosunek mg do potasu itd.

Skutków ubocznych stosowania siarczanu magnezu podczas fazy kloszenia nie ma, chodzi o sens zastosowania...chyba ze to bedzie kwitnienie to spowoduje zlepienie pyłków..przy łączeniu go z innymi nawozami, fungicydami spowodować może zbyt szybkie przenikanie w roślinę co doprowadzi najprawdopodobniej do poparzenia rośliny, gdyż są one oslabione...

Jeżeli chcecie juz dozywiac zboza to polecem potas, w formie płynnej lub jakiś krystaliczny npk z naciskiem na potas i najlepiej azotem azotanowym + do tego antystresant, może być optysil 0,5l z intermagu

Co do fungicydów T3 Osiris 2l, lub coś z dolnej polki 0,8l tebukonazolu + topsin 0,8l, chociaż lepiej dolożyc pare groszy i dać czysty metkonazol = Caramba 1l, zamiast topsinu

Jeżeli ktoś zrobił do tej pory 1 zabieg fungicydowy to lepiej bedzie mu zastosować t2/t3 falcona 0,6l lub duet ultra 0,5l i 0,6-0,8 tebukanazolu

W 25 stopniach i silnym słońcu to sama woda może poparzyć 

może:D za bardzo ostudzić:D rośline...gdyż woda była za zimna, to też kolejna kwestia dyskusji temp. cieczy, jego ph, przylepność podczas wykonywania zabiegow...

Edytowany przez Ganicus86, 01 czerwiec 2015 - 23:00.

#6797 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 07:17

Zabiegi fungicydowe

poprzypalasz na 100%, powyżej 23C triazole palą sprawdzone doświadczeniem:D...siarczan odradzam stanowczo, co do plonvitu zboża to zastosować go można na początku kłoszenia, bądź w momencie dojrzalości mlecznej ziarniakow, nie podczas kwitnienia...

To mnie nie pocieszyłeś kolego, a ja opryskałem tak jak pisałem, oby nic się nie stało!

#6798 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 07:34

Zabiegi fungicydowe

Ja wczoraj pryskałem od godz 21 Szkoda że nie było rosy ponieważ od dawna nie padało i na liściach jest dużo wosku ale trudno Na T2 w pszenicy dałem 0,6 Falconu + 0,4 Duettu ultra Co zastosować na T3 ?

#6799 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 08:01

Zabiegi fungicydowe

Moge jechać na T3 samym Tebu?jaka dawke zastosować?1 litr czy moge zwiekszyć do 1,25l?Na t1 poszedł Tilt+Mondatak,t2 Menara+ Acanto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6800 Share Ganicus86

Ganicus86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 10:01

Zabiegi fungicydowe

To mnie nie pocieszyłeś kolego, a ja opryskałem tak jak pisałem, oby nic się nie stało!

kwestia wody w glebie(wilgotności) i opadów...może nie bedzie tak źle...najgorsze by było jak roslina oslabiona, lekko uszkodzona i poszedl zabieg...w centralnej jak u mnie 4 tygodnie bez opadów, by mogla trochę ziemia coś wchłonąć, jedynie tyle co ksiądz kropidłem...

Moge jechać na T3 samym Tebu?jaka dawke zastosować?1 litr czy moge zwiekszyć do 1,25l?Na t1 poszedł Tilt+Mondatak,t2 Menara+ Acanto

na pszenżyto by wystarczyło na pszenicę, kwestia odmian...jeśli na dojrzalości mlekowej planujesz zabieg i do tego momentu jest ładnie to spokojnie litr tebukonazolu wystarczy, natomiast jezeli po wykloszeniu zaraz to dorzuć coś jeszcze epoksy czy metkonazol...należy pamiętać że nei wiele substancji zwalcza rdze zółtą...środki to topsin, seguris, caramba, bumper 250 reszta rejestracji jako takie nie ma, tylko brunatną...