Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#6681 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 maj 2015 - 19:30

Zabiegi fungicydowe

Koledzy czy do Bumpera można dodać z 20 kg mocznika, 7 kg siarczanu plus odżywka ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 15:14
  •  

#6682 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 21 maj 2015 - 19:58

Zabiegi fungicydowe

Oczywiście że tak.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6683 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 maj 2015 - 20:28

Zabiegi fungicydowe

Koledzy mam problem. Pierwszy zabieg pszenica ozima zastosowano: Capalo 1,5l/ha+CCC1l/ha+Moddus 0,3l/ha+Basfoliar 6l/ha po tym zabiegu pszenica przypalona, drugi zabieg: Falcon 0,6l/ha + Moddus 0,2l/ha +siarczan magnezu pszenica znów przypalona. W Pszenżycie ten sam problem tylko był zastosowany mondatak 0,8l/ha+Unix+CCC+Moddus+basfoliar, drugi zabieg był wykonany Artea 0,5l/ha + Cerone 0,5l/ha tez przypalona. Dodam tylko że pryskam 300l/ha czy to może mieć jakiś związek z tym przypaleniem czy zbyt duża mieszanka jak na jeden raz. Powiem szczerze że aż boje się wjeżdżać z kolejnym zabiegiem bo jak po tym pierwszym przypaleniu nabrała już ciemno zielonej barwy to zaraz ja drugi raz przypaliłem i znów pole łaciate z żółtymi placami. Moje zboża wyglądają gorzej niż sąsiadów którzy zastosowali jedynie herbicydy wiosną a teraz siedzą i popijają kawę/; Pomocy!!

sprawca jest jeden.Moddus nie lubi mieszanin i on powoduje przypalenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6684 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:12

Zabiegi fungicydowe

A jak pisałem że za dużo mieszacie ,to by mnie zjedli

#6685 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:19

Zabiegi fungicydowe

Nie moge słuchać tych bajek!!! Ja daję Moddus + odżywki i nic się nie działo pszenica ciemna jak trzeba. W tamtym roku poszedł Moddus + odżywki + fungicyd pszenica ciemno zielona. A wy piszecie że Moddus przepala jak się nie umie stosować środków to najlepiej wcale ich nie stosować!!!

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6686 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:45

Zabiegi fungicydowe

witam mam pytanie jaki moze być max steżenie mocznika w zeby nie popalić pszenicy bo coś kolor zgubiła

#6687 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 maj 2015 - 23:03

Zabiegi fungicydowe

Nie moge słuchać tych bajek!!! Ja daję Moddus + odżywki i nic się nie działo pszenica ciemna jak trzeba. W tamtym roku poszedł Moddus + odżywki + fungicyd pszenica ciemno zielona. A wy piszecie że Moddus przepala jak się nie umie stosować środków to najlepiej wcale ich nie stosować!!!

A słyszałeś bajke o życie??? Jak jesteś taki mądrala to rozwiń swoją wypowiedź odnośnie stosowania moddus w mieszankach i nas poucz jak należy stosować ŚOR, sam chętnie wysłucham skoro jesteś taki expert.

Sądząc po twojej lokalizacji LTM, a z tego co się orientuje to ziemie macie niezłą więc i przypaleń pewnie nie będzie po moddusie, gdyż takowe ujawniają się na słabszej glebie (tak zaobserwowałem u siebie na mozaice po rzepaku w miejscach lepszych super, a im gleba gorsza tym gorsza kaszana.)

a odnośnie bajce o życie chętnie bym wysłuchał twojej teorii. http://www.trzoda-ch...=882&start=6975

zdięcia na środku strony, nie moje, ale u mnie drugi rok taka sama sytuacja żyto po moddusie przypalone nie końcówki tylko od źdźbła.

#6688 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 22 maj 2015 - 06:08

Zabiegi fungicydowe

No własnie kilka dni temu pryskałem jęczmien jary 0,4l moddusa 5% mocznika 5% siarczanu Mg i 1l insolu 3. Zabieg po godz 16 nie było za ciepło, coś około 15st i słonecznie tak jak lubi moddus. No i sa delikatne przypalenia.

Mieszanka nie wydaje się mocna bo na pszenicę na T1 poszło 5% mocznika, 5% siarczanu Mg, chelat Cu z intermagu, 2l insolu 3, 2l CCC propikonazol, prochloraz i fenpropimorf i żadnych przypaleń

#6689 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 22 maj 2015 - 06:23

Zabiegi fungicydowe

sprawca jest jeden.Moddus nie lubi mieszanin i on powoduje przypalenia

możesz to poprzec jakimiś konkretnymi dowodami? bo według mnie nie masz racji stosuje moddus od 3 sezonów i dopiero w tym roku zaczął parzyc rośliny? nie siej zamętu i nie wprowadzaj w błąd innych którzy odwiedzają forum aby sie poradzic lub dowiedziec czegos.

co do poparzeń to wydaje mi sie że mojej pszenicy brak magnezu po koncówki lisci przebarwiają sie na czerwono bordowy odcień no i na zółto po 2 mielismy w ciągu ostatnich 2 tygodni bardzo mało opadu a rosliny intensywnie sie wydłużały choc jka na tę faze są dosyc niskie wniosek stres wywołany deficytem wilgoci w glebie a co za tym idzie pobieranie pierwiastków z gleby. stanowisko dobre po rzepaku ale gleby liche 4a i 4b troche 3b piachy. wracając do samego moddusa to miedzy bajki wkleic że przypala własnie on stosowałem go zawsze w mieszaninie z mocznikiem siarczanem micro fungicydy i ccc czasem cos od robala i żadnych przypalen a jesli moddus to tylko w słoneczną pogode przy sprzyjających warunkach . podejrzewam basfoliar bo stosuje 1 rokbez mocznika i siarczanu ale obstawiam stres wywołany suszą

Edytowany przez BENNY82, 22 maj 2015 - 06:36.

#6690 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 22 maj 2015 - 08:01

Zabiegi fungicydowe

A słyszałeś bajke o życie??? Jak jesteś taki mądrala to rozwiń swoją wypowiedź odnośnie stosowania moddus w mieszankach i nas poucz jak należy stosować ŚOR, sam chętnie wysłucham skoro jesteś taki expert.

Sądząc po twojej lokalizacji LTM, a z tego co się orientuje to ziemie macie niezłą więc i przypaleń pewnie nie będzie po moddusie, gdyż takowe ujawniają się na słabszej glebie (tak zaobserwowałem u siebie na mozaice po rzepaku w miejscach lepszych super, a im gleba gorsza tym gorsza kaszana.)

a odnośnie bajce o życie chętnie bym wysłuchał twojej teorii. http://www.trzoda-ch...=882&start=6975

zdięcia na środku strony, nie moje, ale u mnie drugi rok taka sama sytuacja żyto po moddusie przypalone nie końcówki tylko od źdźbła.

Nie uważam się za mądrego i nie uważam że wszystko wiem, ale nie mogę słuchać tego że moddus przypala bo jakoś u siebie tego nie zauważam. Chcesz latać z opryskiwaczem 10 razy na to samo pole to pryskaj ale teorię z moddusem i przypaleniem zostaw dla siebie. 
I tak dla twojej wiadomości nie mam dobrych klas gleby gdyż u mnie są III i IV klasy gleby, nie mieszkam pod Hrubieszowem i nie mam I i II klasy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6691 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 22 maj 2015 - 09:18

Zabiegi fungicydowe tom79 wystarczy trochę poszukać na google
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/mocznik-i-siarczan-magnezu-dolistnie-w-uprawie-zboz,56632.html

#6692 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 22 maj 2015 - 09:19

Zabiegi fungicydowe

Największą rolę odgrywa odmiana i warunki w trakcie zabiegu gdzie u każdego inne , co do odmiany można pryskać 100 odmian a na jednej tylko coś nie wyjdzie bo podatna

#6693 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 22 maj 2015 - 10:21

Zabiegi fungicydowe

Na t2 pójdzie adexar plus 1.3l  plus gwarant 0.5l ale jeszcze troszke zboze w ładnej kondycji   jeszcze saletra z nieba by sie przydała

#6694 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 22 maj 2015 - 10:26

Zabiegi fungicydowe

Kolego @losktos, co byś dodało do propiko na DTR w pszenicy ozimej w monokulturze? Dodatkowo moznaby zapobiegawczo ochronić tez przed septoriozą?

Na T1 poszło Duett Star + prochlaz

Na T2 na DTR chciałem dać 0,5 propiko (np Bumper) + 0,5 epoxy . (Safir?). Choc w przypadku epoxy byłoby to powtórka z T1

Dobrze kombinuje?

Protiokonazol ponoć lepszy na DTR ale w czystym składniku (Input, Menara, Artea) troche drogo.....

protiokonazolu nie dostaniesz w żadnym środku solo. Menara i Artea nie zawierają protiokonazolu.

0,5 epoksykonazolu to troche za mało, bardziej by pasowało 0,8.

Koniecznie chcesz dawać ten propiko? Ja bym go zamienił na strobiluryne lub jeśli nie chcesz zbytnio dokładać do zabiegu to przynajmniej na chlorotalonil lub folpet

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6695 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 22 maj 2015 - 12:12

Zabiegi fungicydowe

wracając do samego moddusa to miedzy bajki wkleic że przypala własnie on stosowałem go zawsze w mieszaninie z mocznikiem siarczanem micro fungicydy i ccc czasem cos od robala i żadnych przypalen a jesli moddus to tylko w słoneczną pogode przy sprzyjających warunkach . podejrzewam basfoliar bo stosuje 1 rokbez mocznika i siarczanu ale obstawiam stres wywołany suszą

Słoneczna pogoda? dziwne bo rok temu pryskałem w chłodną pochmurną pogodę razem z capalo część, a część razem z prochloraz z duettem star i 0 przypaleń, natomiast żyto pryskałem oddzielnie moddus z ccc i za dwa dni prochloraz z duettem star i tak jak wcześniej wstawiłem link białe liście się zrobiły, a w tym roku to samo w ciepłą pogodę i słoneczną  razem z prochlorazem i dueetem star wszystko opryskałem i żyto tak samo u nasady liscie białe, a pszenica na słabszych kawałkach i nakładkach końcówki przypalone, to samo 2 lata temu tylko że wtedy mocniej przyjarało, a było dużo goręcej 

Nie uważam się za mądrego i nie uważam że wszystko wiem, ale nie mogę słuchać tego że moddus przypala bo jakoś u siebie tego nie zauważam. Chcesz latać z opryskiwaczem 10 razy na to samo pole to pryskaj ale teorię z moddusem i przypaleniem zostaw dla siebie. 
I tak dla twojej wiadomości nie mam dobrych klas gleby gdyż u mnie są III i IV klasy gleby, nie mieszkam pod Hrubieszowem i nie mam I i II klasy. 

nie no 10 razy to nie ale z 6 razy w pszenicy i 6 razy w rzepaku to się nazbiera, a jeśli chodzi o mieszanie to chyba nigdy się nie zdarza abym jechał z jednym środkiem, ale nie zdażyło mi się wlać więcej  jak 8 specyfików, więc też nie jestem zwolennikiem deptania upraw. Teoria z modusem nie jest moja, ale ją obserwuje u siebie i innych, a dużo o tym wspominał milanreal i inni, a jedna z nich jest taka że szybki triazol + moddus+słońce+temp i czasami jak ktoś dodaje mocznik i substancje z prądem transpiracji wędrują w najwyższe części rośliny stwarzając duże stężenie substancji, które powodują chlorozy/nekrozy końcówek liści.

Jeśli tobie to się nie zdażyło/zdaża, to bardzo mnie to cieszy i życzę ci oby tak dalej było, tylko jeśli wg. ciebie inni nie potrafią stosować środków to proszę zdradź jak ty to robisz i myślę że wszyscy będą mieli z tego pożytek, bo przecież forum chyba między innymi do tego służy, aby wyrażać swoje opinie i sobie pomagać.

Za rok się do mnie odezwijcie, bo napewno będę zmieniał strategie skracania i porównam na połowie areału tak jak do tej pory, a na drugiej coś pokombinuje z medaxem ccc i etefonem (dobre rezultaty skracania w jarych widzę w mieszance ccc z etefonem, dawny cecefon, dość tanio i skutecznie razem z odżywkami,fungi i insektycydami)

#6696 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 22 maj 2015 - 13:35

Zabiegi fungicydowe

to ze słoneczną pogodą miałem na myśli że pryskałem w słoncu i nie było przypalen minimalne na koncówkach. żyto sieje co roku i nie zdażyło mi sie przypalic choc te skracam 3 razy w tym 2 razy moddus . wracając do przypalen w pszenicy coraz bardziej chodzi mi po głowie ten wirus - grzyb z jęczmienia dokładnie nie pamietam jak to sie zwie ale objawy z tego co pamietam podobne ponoc w dużym stopniu atakuje pszenice ozimą w tym roku. widze podobienstwo w naszych t1 -prochloraz może tego nie lubi moddus bo to jedyna poszlaka dla twojej tezy u mnie zboże przed t1 wyglądało lepiej niż po.

#6697 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 22 maj 2015 - 14:57

Zabiegi fungicydowe

protiokonazolu nie dostaniesz w żadnym środku solo. Menara i Artea nie zawierają protiokonazolu.

0,5 epoksykonazolu to troche za mało, bardziej by pasowało 0,8.

Koniecznie chcesz dawać ten propiko? Ja bym go zamienił na strobiluryne lub jeśli nie chcesz zbytnio dokładać do zabiegu to przynajmniej na chlorotalonil lub folpet

Masz rację z Menara i Arteą. Miałem na mysli propikonazol.

Czy koniecznie propiko - podobno najlepszy na DTR łącznie z  epoksy lub protiokonazolem.

Strobuliny ok, natomiast chlorotalonily - jakoś im nie wierze, a widze ze dużo jest substancji z chlorotalonilem.

Masz praktycznie potwierdzenie że np. epoksy (niech bedzie i 0,8) + strobulina dobrze pozamiatała na septorioze i DTR?

Więc jak mam juz epokse (bumper) co do tego radzisz domieszać?

#6698 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 maj 2015 - 15:10

Zabiegi fungicydowe

możesz to poprzec jakimiś konkretnymi dowodami? bo według mnie nie masz racji stosuje moddus od 3 sezonów i dopiero w tym roku zaczął parzyc rośliny? nie siej zamętu i nie wprowadzaj w błąd innych którzy odwiedzają forum aby sie poradzic lub dowiedziec czegos.

co do poparzeń to wydaje mi sie że mojej pszenicy brak magnezu po koncówki lisci przebarwiają sie na czerwono bordowy odcień no i na zółto po 2 mielismy w ciągu ostatnich 2 tygodni bardzo mało opadu a rosliny intensywnie sie wydłużały choc jka na tę faze są dosyc niskie wniosek stres wywołany deficytem wilgoci w glebie a co za tym idzie pobieranie pierwiastków z gleby. stanowisko dobre po rzepaku ale gleby liche 4a i 4b troche 3b piachy. wracając do samego moddusa to miedzy bajki wkleic że przypala własnie on stosowałem go zawsze w mieszaninie z mocznikiem siarczanem micro fungicydy i ccc czasem cos od robala i żadnych przypalen a jesli moddus to tylko w słoneczną pogode przy sprzyjających warunkach . podejrzewam basfoliar bo stosuje 1 rokbez mocznika i siarczanu ale obstawiam stres wywołany suszą

dowody mam na własnym polu że przypala w mieszaninach .W ubiegłym roku stosowałem Medax i nie było problemów z przypaleniami.Podkusiło mnie wrócić do  Moddusa i powtórka z rozrywki z przed lat.Zabiegi były robione wieczorami i upału żadnego nie było.Przypalenia wystąpiły w w mieszaninach z nastepujacymi srodkami:Boggie,Duett Star + Mondatak i w poprzednich sezonach z Wirtuozem

#6699 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 22 maj 2015 - 18:09

Zabiegi fungicydowe

Masz rację z Menara i Arteą. Miałem na mysli propikonazol.

Czy koniecznie propiko - podobno najlepszy na DTR łącznie z  epoksy lub protiokonazolem.

Strobuliny ok, natomiast chlorotalonily - jakoś im nie wierze, a widze ze dużo jest substancji z chlorotalonilem.

Masz praktycznie potwierdzenie że np. epoksy (niech bedzie i 0,8) + strobulina dobrze pozamiatała na septorioze i DTR?

Więc jak mam juz epokse (bumper) co do tego radzisz domieszać?

kolego uporządkujmy troche :) masz środek z epoksykonazolem czy masz bumper?

co do potwierdzenia, popatrz na testy HGCA, w tym roku będę pierwszy raz stosował takie połączenie więc wypowiem się po sezonie. W ubiegłym roku po Menara + Acanto było w miare. Znajomy dostawca srodków poradził mi że epoks z Acantem wypada lepiej.

Co do chlorotalonilu - substancja powierzchniowa, zabezpieczająca, sprawdza się jeśli nie ma deszczowej pogody.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6700 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 22 maj 2015 - 19:32

Zabiegi fungicydowe Na klos mowicie o tebukonazol z tiofanatem lub prochloraz ale wedle testu top agrar Prosaro w dawce 0,6 dalo 85-90 ‰ skutecznosci a mieszaniny wyjda w przyblizonej cenie prosarki