Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10102 odpowiedzi na ten temat

#6601 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 16 maj 2015 - 07:40

Zabiegi fungicydowe

zgoda jest to dublowanie substancji i koszt tego zabiegu nie jest tani wcalebo dla mnie wychodzi 115zl/ha t3 przy dawkach po litrze na ha zapewwne obniże do 0,8l  i pokusze sie pewnie o eksperyment zrobie na jednym kawałku połowe z topsinem a drugą tebu solo. dzisiaj okienko pogodowe sprzyjające wiec jade zaaplikowac moddusa i zastanawiam sie nad dodaniem t2 ale jest bezchmurnie do +18 zapowiadają w godzinach popołudniowych nie mam możliwosci tego zrobic a jutro deszcz. losktos co byś doradził? dac moddus solo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 05:18
  •  

#6602 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2682 postów

Napisany 16 maj 2015 - 09:03

Zabiegi fungicydowe

KIEDY NAJLEPIEJ JEST ZASTOSOWAĆ MODUS W JĘCZMIENIU JARYM ? mam jęczmień w fazie kolanko 1 cm nad węzłem krzewienia

teraz jest odpowiednia faza na skracanie jęczmienia pomiędzy pierwszym a drugim kolankiem

#6603 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów

Napisany 16 maj 2015 - 10:02

Zabiegi fungicydowe

dzisiaj chciałbym skrócić pszenice jara samym CCC ale czy potem moge na flagowy wykonac jeszcze zabieg Cerone? czy moze lepiej zamiast tego CCC jechac dzisiaj od razu Cerone?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6604 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 maj 2015 - 10:50

Zabiegi fungicydowe

teraz jest odpowiednia faza na skracanie jęczmienia pomiędzy pierwszym a drugim kolankiem

i ile go zastosować na ha dodam że stanowisko po burakach cukrowych liście które poszły w glebę pocięte klasa gleby 3a gęstość siewu 170 kg na ha

wapnowane na jesień po 7 ton na ha dane wapna defekacyjnego z cukrowni  wioną posiana polifoska 4 po 300kg na ha i na początku krzewienia dostał 100 N ?

#6605 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2545 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 16 maj 2015 - 20:05

Zabiegi fungicydowe

a Ty Losktos jakie robisz T2 i T3?

T2 Acanto 0,5 l + Rubric 0,8

T3 Tebu 1 +Topsin 0,7

a na częsci plantacji T2/T3 Prosaro 1 l

zgoda jest to dublowanie substancji i koszt tego zabiegu nie jest tani wcalebo dla mnie wychodzi 115zl/ha t3 przy dawkach po litrze na ha zapewwne obniże do 0,8l  i pokusze sie pewnie o eksperyment zrobie na jednym kawałku połowe z topsinem a drugą tebu solo. dzisiaj okienko pogodowe sprzyjające wiec jade zaaplikowac moddusa i zastanawiam sie nad dodaniem t2 ale jest bezchmurnie do +18 zapowiadają w godzinach popołudniowych nie mam możliwosci tego zrobic a jutro deszcz. losktos co byś doradził? dac moddus solo?

mieszałem Moddusa z T1 i nic się nie działo

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6606 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2682 postów

Napisany 16 maj 2015 - 20:57

Zabiegi fungicydowe

i ile go zastosować na ha dodam że stanowisko po burakach cukrowych liście które poszły w glebę pocięte klasa gleby 3a gęstość siewu 170 kg na ha

wapnowane na jesień po 7 ton na ha dane wapna defekacyjnego z cukrowni  wioną posiana polifoska 4 po 300kg na ha i na początku krzewienia dostał 100 N ?

0.4 l Moddusa i do tego przyzwoite środki od grzyba.Plon powinien być ok

#6607 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1562 postów

Napisany 17 maj 2015 - 07:20

Zabiegi fungicydowe

Ja twierdze że na jęczmień lepsze CERONE, skróci  do 20 cm,a modus tylko pogrubi żdżbło ,oczywiści musi być opryskane na początku II kolanka,czyli już jak najszybciej

#6608 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:00

Zabiegi fungicydowe

mieszałem Moddusa z T1 i nic się nie działo

ja wiem ze nie wadzi to mieszac . moddsus lepiej zaaplikowac w dzien słoneczny a grzybówke w pochmurny lub wieczorem a wtedy moddus słabiej zadziała. wczoraj prysnełem jeden kawałek wieczorem bo wiało w dzien ponad 7m/s a cała wies pryskała bez wyjątku hehehe ostro.

#6609 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:13

Zabiegi fungicydowe

losktos i reszta ekspertów  :)  gonią terminy, pogoda od wtorku ma się zepsuć a czasu mało. chciałem pryskać mocznik+fungi+moddus, jednak ze względu na to ze moddus powinen byc pryskany w sloncu przy wyzszej temperaturze  niz mocznik i fungi(to raczej w godzinach wieczornych) czy mozna pojechac 11-13 moddus i 19-20 mocznik + fungi? Tak wiem ze stres dla roslin ale ze wzgledu na mozliwosc mieszania wszystkiego razem powstał taki pomysl. Robił juz tak ktoś?

#6610 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:26

Zabiegi fungicydowe

Co będzie dobre na brunatną plamistość liści w pszenicy na T2 interwencyjnie? Czy reveller da radę czy coś jeszcze dołożyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6611 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:08

Zabiegi fungicydowe

losktos i reszta ekspertów  :)  gonią terminy, pogoda od wtorku ma się zepsuć a czasu mało. chciałem pryskać mocznik+fungi+moddus, jednak ze względu na to ze moddus powinen byc pryskany w sloncu przy wyzszej temperaturze  niz mocznik i fungi(to raczej w godzinach wieczornych) czy mozna pojechac 11-13 moddus i 19-20 mocznik + fungi? Tak wiem ze stres dla roslin ale ze wzgledu na mozliwosc mieszania wszystkiego razem powstał taki pomysl. Robił juz tak ktoś?

pryskaj tym miksem tylko z tym mocznikiem nie halo dodaj siarczan magnezu jeżeli masz lub kup i powinno byc ok pryskaj po 15 jeżeli masz słoneczna pogode a jesli pochmurna pryszcz od rana. ja tak robiłem.

#6612 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:30

Zabiegi fungicydowe

czemu z mocnikiem nie halo?

#6613 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:36

Zabiegi fungicydowe

mam zamiar pryskać w tym tygodniu pszenżyto ozime mieszanką gwarantu i bamperu lub samym zamirem i mam pytanie który fungicyd lepiej zastosować? bamper z gwarantem czy sam zamir? czy mogę dodać mocznik? jak tak to w jakiej ilości na ha? 

#6614 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:50

Zabiegi fungicydowe

czemu z mocnikiem nie halo?

mocznik dolistnie bez siarczanu w zadużym stezeniu w danej fazie rozwojowej może poparzyc szczególnie jeżeli zdecydujesz sie pryskac w słoneczną pogode. teraz daje sie do 5% czyli jak pryskasz 200l wody na ha to dajesz 10kg mocznika z 7,5kg siarczanu magnezu a jak chcesz dac solo tylko dla obniżenia ph mieszaniny daj 2kg na ha i powinno byc dobrze.

#6615 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 17 maj 2015 - 13:59

Zabiegi fungicydowe

Mam pytanie dla bardziej zorientowanych w temacie ode mnie,

Czy mogę połaczyć razem plonvit opty, tytanit i Falcona? bo na stronie intermagu 

nie ma w tabeli mieszania nic o Falconie.

A i jeszcze do tego Cerone.

#6616 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 547 postów

Napisany 17 maj 2015 - 16:40

Zabiegi fungicydowe

Co byście poradzili taniego na jęczmień jary na plamistość siatkową aby prysnąć w fazie początku strzelania w źdźbło razem z 0,1 moddus + 0,5Lccc?

Może być prochloraz na częśći i tebu na drugiej części bo to akurat mam. Dodam że nigdy nie pryskałem jęczmienia i wogóle jarych zbóż w tej fazie, ale z racji że mam te opryski to chciałbym czymś prysnać.

#6617 Share malkor429

malkor429

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 maj 2015 - 17:13

Zabiegi fungicydowe

Mam pytanie,czy moge do oprysku na grzyba w pszenicy ozimej dodać mocznik i w jakim stężeniu bezpiecznie?

#6618 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 17 maj 2015 - 17:39

Zabiegi fungicydowe

jak uważacie 24 kwietnia było dane 1.5l capello  teraz 24 maja mija miesiąc t2 ostatni zabieg jechać już czy jeszcze się wtrzymać tuż przed wykłaszaniem dopiero wykonać miradorem forte 160ec w dawce 2l+soprano 125sc 0.5l

#6619 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2066 postów

Napisany 17 maj 2015 - 17:49

Zabiegi fungicydowe

Ja bym się patrzył czy się coś dzieje i czekał, u siebie t1 wykonywałem jeszcze wcześniej i obecnie żadnych oznak chorób choć oprysk czeka w pogotowiu. Jeśli dalej tak będzie to pojadę jak zacznie pochwa grubnąć i potem nieco tebukonazolu. No chyba, że bamberka wytrzyma do kłoszenia jak w tamtym roku to będzie tylko T3.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6620 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2545 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 17 maj 2015 - 18:23

Zabiegi fungicydowe

ja stosuje zasadę wyboru mniejszego zła. Jeżeli mam sie spóźnić z fazą to wolę np. zastosować środek w mniej korzystnych warunkach ale za to w terminie

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)