Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#6601 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 maj 2015 - 20:30

Zabiegi fungicydowe

a Ty Losktos jakie robisz T2 i T3?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 07:35
  •  

#6602 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 15 maj 2015 - 21:56

Zabiegi fungicydowe

Na T2 poszedł Amistar xtra 1 L .  T3 Tebu w dawce 1 L wystarczy? Odmiana Arkadia?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#6603 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 maj 2015 - 22:13

Zabiegi fungicydowe

KIEDY NAJLEPIEJ JEST ZASTOSOWAĆ MODUS W JĘCZMIENIU JARYM ? mam jęczmień w fazie kolanko 1 cm nad węzłem krzewienia

Edytowany przez lesbycool, 15 maj 2015 - 22:17.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6604 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 15 maj 2015 - 22:16

Zabiegi fungicydowe

Wystarczy,tez mam Arkadie i bede dawał na T3 tebukonazol tylko,ma jeszcze Juliusa którego więcej siał nie będe bo choroby go mocno atakowały a Arkadia obok i nic praktycznie.

Nie wiem co to jest,ale górne liście pszenicy są takie karbowane tzn przeważnie jedno źdźbło ale nie widze żadnego robactwa,chyba że coś małego i nie widać

#6605 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 16 maj 2015 - 07:40

Zabiegi fungicydowe

zgoda jest to dublowanie substancji i koszt tego zabiegu nie jest tani wcalebo dla mnie wychodzi 115zl/ha t3 przy dawkach po litrze na ha zapewwne obniże do 0,8l  i pokusze sie pewnie o eksperyment zrobie na jednym kawałku połowe z topsinem a drugą tebu solo. dzisiaj okienko pogodowe sprzyjające wiec jade zaaplikowac moddusa i zastanawiam sie nad dodaniem t2 ale jest bezchmurnie do +18 zapowiadają w godzinach popołudniowych nie mam możliwosci tego zrobic a jutro deszcz. losktos co byś doradził? dac moddus solo?

#6606 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 maj 2015 - 09:03

Zabiegi fungicydowe

KIEDY NAJLEPIEJ JEST ZASTOSOWAĆ MODUS W JĘCZMIENIU JARYM ? mam jęczmień w fazie kolanko 1 cm nad węzłem krzewienia

teraz jest odpowiednia faza na skracanie jęczmienia pomiędzy pierwszym a drugim kolankiem

#6607 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 16 maj 2015 - 10:02

Zabiegi fungicydowe

dzisiaj chciałbym skrócić pszenice jara samym CCC ale czy potem moge na flagowy wykonac jeszcze zabieg Cerone? czy moze lepiej zamiast tego CCC jechac dzisiaj od razu Cerone?

#6608 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 maj 2015 - 10:50

Zabiegi fungicydowe

teraz jest odpowiednia faza na skracanie jęczmienia pomiędzy pierwszym a drugim kolankiem

i ile go zastosować na ha dodam że stanowisko po burakach cukrowych liście które poszły w glebę pocięte klasa gleby 3a gęstość siewu 170 kg na ha

wapnowane na jesień po 7 ton na ha dane wapna defekacyjnego z cukrowni  wioną posiana polifoska 4 po 300kg na ha i na początku krzewienia dostał 100 N ?

#6609 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 16 maj 2015 - 20:05

Zabiegi fungicydowe

a Ty Losktos jakie robisz T2 i T3?

T2 Acanto 0,5 l + Rubric 0,8

T3 Tebu 1 +Topsin 0,7

a na częsci plantacji T2/T3 Prosaro 1 l

zgoda jest to dublowanie substancji i koszt tego zabiegu nie jest tani wcalebo dla mnie wychodzi 115zl/ha t3 przy dawkach po litrze na ha zapewwne obniże do 0,8l  i pokusze sie pewnie o eksperyment zrobie na jednym kawałku połowe z topsinem a drugą tebu solo. dzisiaj okienko pogodowe sprzyjające wiec jade zaaplikowac moddusa i zastanawiam sie nad dodaniem t2 ale jest bezchmurnie do +18 zapowiadają w godzinach popołudniowych nie mam możliwosci tego zrobic a jutro deszcz. losktos co byś doradził? dac moddus solo?

mieszałem Moddusa z T1 i nic się nie działo

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6610 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 maj 2015 - 20:57

Zabiegi fungicydowe

i ile go zastosować na ha dodam że stanowisko po burakach cukrowych liście które poszły w glebę pocięte klasa gleby 3a gęstość siewu 170 kg na ha

wapnowane na jesień po 7 ton na ha dane wapna defekacyjnego z cukrowni  wioną posiana polifoska 4 po 300kg na ha i na początku krzewienia dostał 100 N ?

0.4 l Moddusa i do tego przyzwoite środki od grzyba.Plon powinien być ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6611 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1229 postów

Napisany 17 maj 2015 - 07:20

Zabiegi fungicydowe

Ja twierdze że na jęczmień lepsze CERONE, skróci  do 20 cm,a modus tylko pogrubi żdżbło ,oczywiści musi być opryskane na początku II kolanka,czyli już jak najszybciej

#6612 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:00

Zabiegi fungicydowe

mieszałem Moddusa z T1 i nic się nie działo

ja wiem ze nie wadzi to mieszac . moddsus lepiej zaaplikowac w dzien słoneczny a grzybówke w pochmurny lub wieczorem a wtedy moddus słabiej zadziała. wczoraj prysnełem jeden kawałek wieczorem bo wiało w dzien ponad 7m/s a cała wies pryskała bez wyjątku hehehe ostro.

#6613 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:13

Zabiegi fungicydowe

losktos i reszta ekspertów  :)  gonią terminy, pogoda od wtorku ma się zepsuć a czasu mało. chciałem pryskać mocznik+fungi+moddus, jednak ze względu na to ze moddus powinen byc pryskany w sloncu przy wyzszej temperaturze  niz mocznik i fungi(to raczej w godzinach wieczornych) czy mozna pojechac 11-13 moddus i 19-20 mocznik + fungi? Tak wiem ze stres dla roslin ale ze wzgledu na mozliwosc mieszania wszystkiego razem powstał taki pomysl. Robił juz tak ktoś?

#6614 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:26

Zabiegi fungicydowe

Co będzie dobre na brunatną plamistość liści w pszenicy na T2 interwencyjnie? Czy reveller da radę czy coś jeszcze dołożyć?

#6615 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:08

Zabiegi fungicydowe

losktos i reszta ekspertów  :)  gonią terminy, pogoda od wtorku ma się zepsuć a czasu mało. chciałem pryskać mocznik+fungi+moddus, jednak ze względu na to ze moddus powinen byc pryskany w sloncu przy wyzszej temperaturze  niz mocznik i fungi(to raczej w godzinach wieczornych) czy mozna pojechac 11-13 moddus i 19-20 mocznik + fungi? Tak wiem ze stres dla roslin ale ze wzgledu na mozliwosc mieszania wszystkiego razem powstał taki pomysl. Robił juz tak ktoś?

pryskaj tym miksem tylko z tym mocznikiem nie halo dodaj siarczan magnezu jeżeli masz lub kup i powinno byc ok pryskaj po 15 jeżeli masz słoneczna pogode a jesli pochmurna pryszcz od rana. ja tak robiłem.

#6616 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:30

Zabiegi fungicydowe

czemu z mocnikiem nie halo?

#6617 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:36

Zabiegi fungicydowe

mam zamiar pryskać w tym tygodniu pszenżyto ozime mieszanką gwarantu i bamperu lub samym zamirem i mam pytanie który fungicyd lepiej zastosować? bamper z gwarantem czy sam zamir? czy mogę dodać mocznik? jak tak to w jakiej ilości na ha? 

#6618 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:50

Zabiegi fungicydowe

czemu z mocnikiem nie halo?

mocznik dolistnie bez siarczanu w zadużym stezeniu w danej fazie rozwojowej może poparzyc szczególnie jeżeli zdecydujesz sie pryskac w słoneczną pogode. teraz daje sie do 5% czyli jak pryskasz 200l wody na ha to dajesz 10kg mocznika z 7,5kg siarczanu magnezu a jak chcesz dac solo tylko dla obniżenia ph mieszaniny daj 2kg na ha i powinno byc dobrze.

#6619 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 17 maj 2015 - 13:59

Zabiegi fungicydowe

Mam pytanie dla bardziej zorientowanych w temacie ode mnie,

Czy mogę połaczyć razem plonvit opty, tytanit i Falcona? bo na stronie intermagu 

nie ma w tabeli mieszania nic o Falconie.

A i jeszcze do tego Cerone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6620 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 17 maj 2015 - 16:40

Zabiegi fungicydowe

Co byście poradzili taniego na jęczmień jary na plamistość siatkową aby prysnąć w fazie początku strzelania w źdźbło razem z 0,1 moddus + 0,5Lccc?

Może być prochloraz na częśći i tebu na drugiej części bo to akurat mam. Dodam że nigdy nie pryskałem jęczmienia i wogóle jarych zbóż w tej fazie, ale z racji że mam te opryski to chciałbym czymś prysnać.