Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#6581 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 maj 2015 - 19:43

Zabiegi fungicydowe

ok. musze wierzyc. ale 40%zbierac to prawie połowa -wg mnie lipa a podejrzewam że masz troche ha czytałem gdzies artykuł o doswiadzceniu na regulatorach i ccc wypadło całkiem dobrze tylko tak jak piszesz idealnie zaaplikowane i zboże może stac przy przyzwoitym plonie ale wwypadku suszy też lipa. ale ograniczanie sie do 1 zabiegu przy cenach pszenicy na dzien dzisiejszy ma sens ekonomiczny. ale produkcja zboża paszowego bo takie zazwyczaj jest po wyłożeniu , zależy też od fazy w jakiej było- w moim przypadku jest niedopuszczalne , to różnica w cenie 200zl na tonie tzn:sprzedaż miejscowym pośrednikom a sprzedaż na port .

co do ochrony to topsinu starczy mi na t2 i t3 bo tak też planowałem zrobic tylko kwestia ilosci . epoxy dam 1l/ha jesli sam a mieszaninie z topsinem?

w sumie można by zejść z epoksykonazolem do 0,8 ale przy mieszance z topsinem i 1 l nie zaszkodzi

Jak ktoś sieje z 400 czy 500szt/m2 w optymalnym terminie do tego popryskane na T1 bumperem czy tebu to i 3 zabiegi regulatorem nie utrzymają w pionie.

Topsin co ma zwalczyć w T3??

tiofanat działa na fuzarioze, fakt d**y nie urywa ale w mieszance z tebu wychodzi całkiem całkiem

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 22:22
  •  

#6582 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 maj 2015 - 19:49

Zabiegi fungicydowe

a yamato 0.8 + tebukonazol 0.6 na t 3 czy może coś lepszego

#6583 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:13

Zabiegi fungicydowe

jak coś lepszego to Osiris, Prosaro.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6584 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:19

Zabiegi fungicydowe

a yamato 0.8 + tebukonazol 0.6 na t 3 czy może coś lepszego

Jezeli twoj areal pszenicy w jakims stopniu rokuje na ladny plon ja bym nie zalowal pojsc np w prosaro 0,6 z tym ze wszesniej nie aplikowales tych substancji .

#6585 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3225 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:25

Zabiegi fungicydowe @losktos to ten topsin w tej mieszance na t3 nie potrzebny, jak juz problem z fusarium to tebukonazol pelna dawka + 0.5-0.6 epox na plewy i czerń.

#6586 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:26

Zabiegi fungicydowe
  1. t1 capalo 1.5  na t2 adexar 1.5 a czy tego prosaro 0.7 wystarczy

#6587 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 maj 2015 - 21:07

Zabiegi fungicydowe

t1 duett ultra0,6+ starami 0,6

t2  gwarant 1l+ 0,8l impact może być?

t3 falcon 0.6l ?

#6588 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 14 maj 2015 - 21:34

Zabiegi fungicydowe

Na T2 : Treoris 1l + Soprano 0,7l , Martens 0,8 + Soprano 0,8, Adexar 1.2l  Może być? Pszenica po pszenicy którymi prysnąć?

#6589 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 15 maj 2015 - 06:15

Zabiegi fungicydowe

co dać na jęczmień jary najlepiej??? stanowisko po pszenicy

#6590 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 15 maj 2015 - 07:15

Zabiegi fungicydowe

czy proquinazid zwalcza coś oprócz mączniaka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6591 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 15 maj 2015 - 07:25

Zabiegi fungicydowe

@navaho13 tak proquinazid zwalcza też inne choroby. U mnie na stronie możesz sobie wyszukać jakie środki zawierają proquinazid i na co można je stosować

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#6592 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 15 maj 2015 - 09:24

Zabiegi fungicydowe

Co polecacie na zabieg fungicydowy w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym(zakładany plon ok. 5-6 ton)? Planuje zrobić tylko jeden zabieg tylko nie wiem za bardzo kiedy, dać na t1 czy na t2 czy może tak pomiędzy?

#6593 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 15 maj 2015 - 09:53

Zabiegi fungicydowe

przyłączam się do pytania kolegi wyżej, został mi Tilt Turbo i Promax będzie to odpowienie na pszenicę jarą?

#6594 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 15 maj 2015 - 10:46

Zabiegi fungicydowe losktos

20 kg mocznika + 1l Duet Star + 0,4l Moddusa + adiuwant będzie okej na jęczmień jary? chodzi o połączenie środków w jednym oprysku. Trochę poczytałem i powinno być okej ale 1 raz robię taką mieszankę. Jęczmień przed 2 kolankiem.

#6595 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 15 maj 2015 - 13:07

Zabiegi fungicydowe

Co polecacie na zabieg fungicydowy w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym(zakładany plon ok. 5-6 ton)? Planuje zrobić tylko jeden zabieg tylko nie wiem za bardzo kiedy, dać na t1 czy na t2 czy może tak pomiędzy?

Dołączam się do pytania kolegi

Jaki antywylegacz polecacie na jęczmień jary??Jest bardzo gęsty  dostał przedsiewnie 35N i jutro pogłównie dostanie 51N. Jak w jęczmieniu jarym dokładnie rozpoznać fazę strzelania w źdźbło i fazę 1 kolanka ?? Da się to zrobić tak jak w zbożach ozimych rozcinając roślinę ??

#6596 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 15 maj 2015 - 14:51

Zabiegi fungicydowe

@losktos to ten topsin w tej mieszance na t3 nie potrzebny, jak juz problem z fusarium to tebukonazol pelna dawka + 0.5-0.6 epox na plewy i czerń.

niepotrzebny? a co do herbaty go wlac?  ja na t3 dam tebukonazol 1l/ha + 1l/ha tiofanat i może zadziała go rzej niż 1,25 tebukonazolu? w zeszłym roku ta mieszanina w mniejszych proporcjach zadziałala bardzo zadowalajaco  a padało często i problemu z fuzariozą i septoriozą klosa i plew nie zauważyłem ziarno nalewało sie bardzo długo a w pszenżycie jarym to wogóle rewelacyjnie sie tiofanat spisał kosiłem ostatni a miejscami miałem jeszcze zieloną słome co kosztowało mnie 3 palce w slimaku hedera wg mnie mieszanka godna uwagi. w życie też super flagówka praktycznie czysta była do samego konca nalewania była.

#6597 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3225 postów

Napisany 15 maj 2015 - 15:35

Zabiegi fungicydowe

Nie wiem co zrobić bo go nie stosuje, ostatnio x lat temu ta s.a. w Juwell tt na T1. Nie zadziała gorzej, ale czy lepiej? Tebu dawka w rejestracji 1l, czytałem że na fuzariozy wystaracza ok 200g s.a. Dublujesz s.a na jednego patogena. Jak pisałem osobiście wole tebu+epox bądz zrobić Osiris,a.

Co do tego że zboże długo zielone to zaleta, niestety nie. Pszenżyto jare ma to do siebie że długo jest zielone i po ochronie tebukonazol + propikonazol jedynie, także słoma zielona przy cięciu. 

W ozimym po zabiegu T2 pictor + epoksykonazol słoma była zielona i nie bawiło mnie to, w tym roku zabieg bd przyśpieszony.

#6598 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 15 maj 2015 - 16:34

Zabiegi fungicydowe

im dłużej czesci wegetatywne w roslinie zielone tym lepiej oczywiscie bez przesady ale to daje lepsze wypelnienie ziarna i mtz do pełni szczescia zbrakło mi 3 dawki n na jakosciówke obok pszenica  bez ochrony aż przykro było patrzec

#6599 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 15 maj 2015 - 18:05

Zabiegi fungicydowe

losktos

20 kg mocznika + 1l Duet Star + 0,4l Moddusa + adiuwant będzie okej na jęczmień jary? chodzi o połączenie środków w jednym oprysku. Trochę poczytałem i powinno być okej ale 1 raz robię taką mieszankę. Jęczmień przed 2 kolankiem.

ja bym mocznik oddzielił, ale Twoja sprawa. Stosując razem z mocznikiem może i 0,3-0,35 Moddusa by starczyło

Nie wiem co zrobić bo go nie stosuje, ostatnio x lat temu ta s.a. w Juwell tt na T1. Nie zadziała gorzej, ale czy lepiej? Tebu dawka w rejestracji 1l, czytałem że na fuzariozy wystaracza ok 200g s.a. Dublujesz s.a na jednego patogena. Jak pisałem osobiście wole tebu+epox bądz zrobić Osiris,a.

Co do tego że zboże długo zielone to zaleta, niestety nie. Pszenżyto jare ma to do siebie że długo jest zielone i po ochronie tebukonazol + propikonazol jedynie, także słoma zielona przy cięciu. 

W ozimym po zabiegu T2 pictor + epoksykonazol słoma była zielona i nie bawiło mnie to, w tym roku zabieg bd przyśpieszony.

nie do końca zgodze się z dublowaniem substancji, bo w przypadku fuzarium jest jej kilka gatunków i nie każda substancja zwalcza wszystkie gatunki.

Z resztą wypowiem się po tym sezonie co do efektów

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6600 Share roberto2005

roberto2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 maj 2015 - 18:44

Zabiegi fungicydowe

Witam , mam zasiane 8 ha mieszanki: jęczmień +pszenica+groch siewny. Czy mogę na T1 dać Tilt Turbo 0.7 l/ha + Mondatak 0,7 l/ha +10kg/ha mocznika + 5kg/ha siarczanu magnezu z mikro. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi groszkowi?