Polecane posty

Ulman    5565

Ok dzięki, aczkolwiek znalazłem taki artykuł na temat Huzara i tam jest napisane, że można go łączyć z fungicydami: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/79381-huzar-activ-387-od-to-dobra-skuteczno%C5%9B%C4%87-w-zwalczaniu-chwast%C3%B3w-w-zbo%C5%BCach/

 

"Nie bez znaczenia jest też fakt, że herbicyd Huzar Activ 387 OD można mieszać z fungicydami takimi jak triazole, strobiluryny, pirymidyny, morfoliny, z insektycydami np. deltametryną, tiachlopryd oraz z nawozami zawierającymi mikroelementy."

 

Czyli to znaczy, że można? Pytam się tutaj, bo nie znam się jeszcze za dobrze i liczę na pomoc kogoś bardziej doświadczonego w tym temacie. Dzięki.

 

Pozdrawiam

Niektórzy twierdza ze herbicydy z grupy sulfonylomoczników mozna stosować nawet z regulatorami wzrostu. Nawet jesli zmieszasz Huzara z fungicydem to nie powinno sie go łączyc z regulatorem bo zawiera 2-4D. Tak czy inaczej jedziesz 2 razy i masz opcje - albo fungi+ regulator i herbicyd osobno albo herbicyd+ fungi i skracanie osobno. Jesli mogę sugerować to herbicyd  zawsze osobno. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

np mustang, sekator, grodyl, starane łączono w badaniach z antywylegaczem płynnym i cerone i działały prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Piszecie o ozimych a jakie macie plany ochrony w pszenicy jarej?
Na zaprawę poszło kinto duo i teraz się zastanawiam nad ochroną 

T1 0,6 l tilt turbo + 0,3 l atak 

T2/T3 0,4 l amistar + 0,4 duet ultra
Przedplon kukurydza oraz zboże. Coś zmienić w ochronie?
W zimowej 
T1 0,8 tilt turbo + 0,8 atak

T2 0,5 amistar + 0,5 duet ultra
T3 0,7 prosaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Piszecie o ozimych a jakie macie plany ochrony w pszenicy jarej?

Na zaprawę poszło kinto duo i teraz się zastanawiam nad ochroną 

T1 0,6 l tilt turbo + 0,3 l atak 

T2/T3 0,4 l amistar + 0,4 duet ultra

Przedplon kukurydza oraz zboże. Coś zmienić w ochronie?

W zimowej 

T1 0,8 tilt turbo + 0,8 atak

T2 0,5 amistar + 0,5 duet ultra

T3 0,7 prosaro

od kilkunastu lat sieje zawsze pszenice jarą po zimowej wiec trochę wiem o ochronie.Rzadko łapie choroby od początku strzelania w źdźbło.W tym okresie wystarczy 0.5 l prochlorazu i duett star 0.8.Na flagowy najlepiej triazol i strobi.Minimum to soligor 0.8 l.Na kłos sam tebukonazol wystarczy.plony na słaby rok to 5 ta na dobry powyżej 7 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja zaplanowałem na pszenicę jarą i jęczmień jary:

T1 Duet Star 1l/ha 

T2 Fandango 0,8l/ha 

T3 zależnie od presji chorób ale tylko w pszenicy jarej może 1l Tebu może coś troszkę lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja jarą pojadę niskobudżetowym programem

T1 Duet Star 1 l

T2 epoksykonzol 0,8 + tebukonazol 0,8


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Taki sam mam plan na jęczmień jary siany po pszenicy ozimej, mam nadzieję na 6-7t.

Czy pszenice ozimą na cele paszowe tzn nie będę sie starał o białko, gluten warto pryskać 3x fungi? Zakończyć na T2 epoksy+azoksy? Czy warto dać na T3 tebu? Chciałbym ukosić 7-8t, siana po grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Tak patrze jeszcze na te tabele skuteczności substancji czynnych i zastanawiam się jakby wypadł sam epoxykonazol 1l/ha na T2. Działanie niby ma dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Taki sam mam plan na jęczmień jary siany po pszenicy ozimej, mam nadzieję na 6-7t.

Czy pszenice ozimą na cele paszowe tzn nie będę sie starał o białko, gluten warto pryskać 3x fungi? Zakończyć na T2 epoksy+azoksy? Czy warto dać na T3 tebu? Chciałbym ukosić 7-8t, siana po grochu.

obserwuj pogodę podczas kwitnienia pszenicy.Będzie wilgotno to i warto zrobić t3 pomimo że pszenica idzie na paszówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,w pszenicy ozimej już mam septorioze i to całkiem sporo czy mogę już opryskać i czym,zboże jest dopiero w fazie krzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Witam w tym roku  roku planuje dwa zabiegi fungicydowe w życie hybrydowym oraz pszenżycie i pszenicy do dyspozycji mam:

Acanto 250sc (pikoksystrobina)

Falcon 460Ec (Tebukozyna ,spiroksymina,tramidenol)

Rubic 125sc (epoksykonazol )

Soligor 425ec (tebukonaqzol,spiroksamina,protiokonazol)

Wirtuoz 520ec( prochloraz,tebukonazol,proguinazid)

które z tych środków dać na T1 w życie hybrydowym a jakie w pszenżycie i pszenicy oraz które na t2

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240

Niektórzy leca trzy zabiegówkę na pszenice jarą i jeczmień. No no na bogato panowie na bogato. 

 

Jeczmień jary jak ktoś już pisał 0.5 boogie potem 0.5 fandango i nic lepszgo w tej kasie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Tomek 90 , te fungi z Bayera to ile kosztują ?(pakiet pewnie ), tak mniej więcej ( brutto lub netto podaj ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Ja w pszenżycie zimowym mam mączniaka , pierwsze kolanko nie jest jeszcze  w pełni wyczuwalne we wszystkich roślinach czy można już prysnąć na T1  bo na środkach pisze że od fazy 1 kolanka czyli   ( BBCH 31 ) czy coś się stanie jak opryskam wcześniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

@Tomek90 ja rozumiem że jare mniej chorują niż ozime ale obcięcie boogie do 0,5l to chyba lekka przesada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Co będzie lepsze/skuteczniejsze jako dodatek do 1l Bumper Super: 0,3 Property (pyriofenon) czy 0,4 Corbel (fenpropimorf) w pszenicy ozimej? Mączniaka w zasadzie nie widać, co nie znaczy, że go nie ma.

Taniej  o 15 zł wychodzi Corbel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Jak nie trzeba interwencyjnie to Property zabezpieczy lepiej i na dłużej. Masz też wpomaganie ochrony podstawy źdźbła. 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Wedlug marketingowcow Belchimu, mieszanina prochlorazu z Property nie ustepuje Capalo w ochronie podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

5 l Boogie i 5 l Fandango 1495 zł

A gdzie za tyle kupisz boogie i fandango?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jakie są Wasze opinie na temat Pakietów Bayer Univo XPro, Univo i Fusaro. Jak się ma w nich stosunek jakości zabiegu do ceny i czy w cenie tych pakietów można wykonać ochronę 3 zabiegową nie odstającą jakością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj