Polecane posty

U mojego sprzedawcy Tilt turbo-105 zł za litr a Unix 178 zł za kilogram 


Boogie i Capalo to najlepszy wybór. Tilt z unixem też fajnie wychdzi ale podane dawki wydają mi się za niskie. Duet z Atakiem to tańsze rozwiazanie ale dosyć skuteczne

 

Dzięki za pomoc :)Jedank skuszę się na 1,5 litra Capalo a mam jeszcze jedno pytanko, czy Capalo można stosować w pszenicy jarej? Bo na etykiecie nie ma nic o tym napisane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Tak się zastanawiam dalej nad fungicydami i umysliło mi się coś takiego (monokultura zbożowa):

T1 Input 1l/ha

T2 Soligor 1l/ha

T3 Falcon 0,6l/ha

 

Nie jeden juz tu wspominał, że w monokulturze oszczędności wyjdą bokiem wiec myślę, że coś takiego byłoby odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a ja myślę że w tej cenie można by złożyć coś lepszego

 

 

U mojego sprzedawcy Tilt turbo-105 zł za litr a Unix 178 zł za kilogram 


 

Dzięki za pomoc :)Jedank skuszę się na 1,5 litra Capalo a mam jeszcze jedno pytanko, czy Capalo można stosować w pszenicy jarej? Bo na etykiecie nie ma nic o tym napisane. 

można ale zbytnio nie ma sensu. W jarej na T1 wystarczy śmiało Duet Star solo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

a ja myślę że w tej cenie można by złożyć coś lepszego

 

 

można ale zbytnio nie ma sensu. W jarej na T1 wystarczy śmiało Duet Star solo

 

To co poleciłbyś lepszego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Witam, jak teraz dałem 600g CCC/ha na dokrzewienie pszenicy po kukurydzy to później przy skracaniu już nie dawać CCC? bo zawsze dawałem 1L CCC i 0,3L Modusa jak zaczynała strzelać z źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Co na T2 na jęczmień jary i pszenicę jarą? 

 

0,9 Safir+ 0,4 Acanto 

0,7 Safir+ 1 Gwarant+0,4 Amistar

0,7 Safir+ 0,6 Reveller 

0,9 Fandango 

Powiem szczerze że myślę o Fandango bo w tym zestawieniu wychodzi najtaniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To co poleciłbyś lepszego? :)

 

Zamiast Wirtuoza - Duet Star + tak - efekt taki sam (może nawet lepszy) a za to zostaje Ci parę zł na kolejne zabiegi.

W T2 jakbyś już koniecznie chcił to Soligor może zostać ale lepiej by było chociaż epoksykonazol + Acanto

T3 Tebu + Topsin

Witam, jak teraz dałem 600g CCC/ha na dokrzewienie pszenicy po kukurydzy to później przy skracaniu już nie dawać CCC? bo zawsze dawałem 1L CCC i 0,3L Modusa jak zaczynała strzelać z źdźbło.

możesz dać, ewentualnie możesz trochę zejść z dawką

 

Co na T2 na jęczmień jary i pszenicę jarą? 

 

0,9 Safir+ 0,4 Acanto 

0,7 Safir+ 1 Gwarant+0,4 Amistar

0,7 Safir+ 0,6 Reveller 

0,9 Fandango 

Powiem szczerze że myślę o Fandango bo w tym zestawieniu wychodzi najtaniej 

Wszystkie podane warianty wyjdą dobrze i bardzo podobnie w skuteczności także śmiało możesz brać najtańszy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

W T1 napisałem Input;) zaraz policze jak to cenowo wyjdzie . A właśnie i jakie dawki?

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Właśnie zerknąłem na etykietę tego duetu i spojrzałem na tabele hgca no i niezle wypada ta mieszanka z prochlorazem. Bardzo Ciekawa propozycja, dziekować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

@Losktos a gdyby dać 0,8 Fandango na T2 na jęczmień jary i pszenice jarą? (wiem że takie obniżanie dawek to troszkę lipa ale tak by mi pasowało żeby rozdysponować 15l na moje hektary)

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie możecie podesłać link do jakiegoś dobrego sklepu internetowego z środkami ochrony roślin??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Co powiecie na taki tanszy zabieg na T1 w żyto,pszenżyto 100g epoksykonazolu + 200g tebukonazolu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

Nie rozumie tylu dystrybutorów  środków sie bije o rolnika ,a wy z internetu ,w dobie takiego oszustwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Co powiecie na taki tanszy zabieg na T1 w żyto,pszenżyto 100g epoksykonazolu + 200g tebukonazolu. Pozdrawiam

 

Koszt tego zabiegu to około 100 zł, a za te pieniądze możesz dać Duett star w pełnej dawce i na pewno będzie lepszy efekt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

koledzy co sądzicie o takiej kombinacji na T2 w życie ozimym:   Domnik 250EW  1 l/ha  + 0,8 l/ha Safir 125 SC  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki tanszy zabieg na T1 w żyto,pszenżyto 100g epoksykonazolu + 200g tebukonazolu. Pozdrawiam

W tych pieniądzach masz duett star lub montatak plus Corbel.

Ale są tu lepiej zorientowani to może coś polecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@Losktos a gdyby dać 0,8 Fandango na T2 na jęczmień jary i pszenice jarą? (wiem że takie obniżanie dawek to troszkę lipa ale tak by mi pasowało żeby rozdysponować 15l na moje hektary)

ujdzie. Jak nie będzie szalonej presji chorób to moze wyjść całkiem fajnie

 

Co powiecie na taki tanszy zabieg na T1 w żyto,pszenżyto 100g epoksykonazolu + 200g tebukonazolu. Pozdrawiam

taka mieszanka bardziej na T2


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

koledzy, jaki znacie najtanszy epoksykonazol? Znalazlem Safir ale moze znacie cos tanszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj