Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#6321 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:17

Zabiegi fungicydowe

większość osób stosuje podobne dawki.

wydaje się całkiem fajne rozwiazanie. Jak mączniak już u Ciebie wystapił to taliusa zamień na morfolinę  Jak cenowo?

zamiast propico lepiej daj morfolinę (Lotus, Corbel). Z tańszej opcji Duet Star + Atak

Capalo 1,5l 150zł, Ventur 1l + Talius 0,12 153zł czyli ten sam koszt. Jednak zmniejsze lekko Capalo na 1,35 bo tak mi wychodzi z opakowań a na flage pójdzie Adexar 1,5l. A kolego nie wiesz jak wychodzi cenowo Boggie i czy wart jest swojej ceny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:47
  •  

#6322 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:45

Zabiegi fungicydowe

Ile czasu musi minąć ,żeby pryskać fungicydem z antywylegaczem po herbicydach?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#6323 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:27

Zabiegi fungicydowe

2-3 dni, jeśli sie spieszysz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6324 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 11:12

Zabiegi fungicydowe

Rozumiem, że w druga stronę czyli herbicydem po antywylegaczu z fungicydem też 2-3 dni wystarczy odczekać? jak sądzicie?

#6325 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:58

Zabiegi fungicydowe

Czym prysnąć pszenicę ozimą i pszenżyto ozime i w jakiej fazie żeby była jakaś ochrona i nie było drogo? Może moje pytanie jest głupie ale ja na moich ziemiach osiągam 4-4,5 tony z hektara to i nakłady muszą być przemyślane. w tamtym roku pryskałem Bumper jakoś na początku maja. Bardzo proszę o jakieś porady

Zetor Team

#6326 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 18:27

Zabiegi fungicydowe

witam posiałem wczoraj saletrę czy jutro mogę Stabilanem pryskać ??? nie za wcześnie pszenica przyjmie nawóz ??? dodam że pszenica ma ok 20 cm a stabilan do 20 działa

#6327 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 20:30

Zabiegi fungicydowe

dzisiaj wykonałem zabieg T1 w pszenicy i pszenzycie,ostatnia pszenica była robiona jak delikatnie rosa zaczeła sie pojawiac i tu moje pytanie czy srodki podziałaja odpowiednio i czy czasem nie bedzie przypalen,srodki których uzyłem to Tilt Turbo 1l/ha+Mirage 0,7l/ha+Moddus 0,3l/ha+CCC 1,0l/ha.

#6328 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 23 kwiecień 2015 - 20:36

Zabiegi fungicydowe

Koledzy w jakiej kolejności mieszać środki żeby było dobrze? Tilt Turbo, Atak, Mikrokompleks z intermagu (magnez, siarka, bor, miedz, molibden, mangan, cynk, żelazo)  i zostało mi kiedyś mikrostaru( bor, miedz, mangan, molibden, cynk, żelazo) bo chciałbym to zużyć. Jak będzie najlepiej?

I jeszcze jedno jaka musi być minimalna temperatura w nocy żeby taka mieszanina dobrze zadziałała?

#6329 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 21:14

Zabiegi fungicydowe

Darek nie pryskaj - szkoda kasy :D

#6330 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 23 kwiecień 2015 - 21:27

Zabiegi fungicydowe czy do fungicydu można dodać siarczan magnezu siedmiowodny , jak tak to ile i w jakiej kolejności wlewać do opryskiwacza ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6331 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 21:36

Zabiegi fungicydowe

Panowie i Panie ponawiam moje pytanie.Czym prysnąć pszenicę ozimą i pszenżyto ozime i w jakiej fazie żeby była jakaś ochrona i nie było drogo? Może moje pytanie jest głupie ale ja na moich ziemiach osiągam 4-4,5 tony z hektara to i nakłady muszą być przemyślane. W tamtym roku pryskałem Bumper jakoś na początku maja. Bardzo proszę o jakieś porady.

Zetor Team

#6332 Share spajki01

spajki01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 21:40

Zabiegi fungicydowe

Mam małe doświadczenie w fungicydach ale planuje taką ochronę: ph pól 4,7 i 4,6 jedno pole nie badane dla Pszenica Ozima Odmiana Turnia i Bogatka na T1 Siarczan Magnezu Plonvit Z Tytanit Capallo 1,0 pola w trzech kawałkach około 80 arów do tego modus tak 1,5 setki na T2 Adeksar Plus plus siarczan odżywki i modus taka sama dawka taka sama kolejność środków T3 Osiris albo za radą z tego co czytałem Tebu plus Topsin.

Jeczmień Jary Odmiany wymieszałem Eunove z Suwerenem  ph pól jedno 7,4 drugie coś 5,5 na T1 Capallo dwa kawałki pola razem 1,10 ha dawka 1,5 l plus tak samo jak dla pszenicy siarczan odżywki i moduss dawka 0,15 l/ha na T2 Adeksar plus plus siarczan i Tytanit T3 opłca się tebu czy wystarczą dwa zabiegi?

Owies: w 3 Kawałkach razem 1 ha odmiana Bingo ph pól jedno 7,1 drugie około 6 a ostatnie 4,55 tutaj planowałem pod owies  Fungicydy T1 Duet Star plus przed nim znaczy w jednym zabiegu siarczan i modus 0,1l/ha plus odżywki i T2 DSuet ultra. Z tego co szukałem i czytałem nie ma chyba fungicydów zarejestrowanych dla owsa czy się myle a może na t1 lepszy duet plus mondatak.? Prosze o odpowiedz gdyż zależy mi na tym czy podałem odpowiednia kolejnośc i czy takie dawki modussa nie przypala zboża dziekuję ;)

#6333 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 24 kwiecień 2015 - 07:34

Zabiegi fungicydowe

Darek nie pryskaj - szkoda kasy :D

Arek za takie odpowiedzi to ja dziękuje :)

Nie zaśmiecaj forum :D

#6334 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 24 kwiecień 2015 - 07:35

Zabiegi fungicydowe

Capalo 1,5l 150zł, Ventur 1l + Talius 0,12 153zł czyli ten sam koszt. Jednak zmniejsze lekko Capalo na 1,35 bo tak mi wychodzi z opakowań a na flage pójdzie Adexar 1,5l. A kolego nie wiesz jak wychodzi cenowo Boggie i czy wart jest swojej ceny?

nie znam ceny

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6335 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 08:11

Zabiegi fungicydowe

Panowie i Panie ponawiam moje pytanie.Czym prysnąć pszenicę ozimą i pszenżyto ozime i w jakiej fazie żeby była jakaś ochrona i nie było drogo? Może moje pytanie jest głupie ale ja na moich ziemiach osiągam 4-4,5 tony z hektara to i nakłady muszą być przemyślane. W tamtym roku pryskałem Bumper jakoś na początku maja. Bardzo proszę o jakieś porady.

Szczerze to przy takim plonie to lepiej inwestować w azot.

A co do grzyba to raczej te infekcje nalistne.

Takie minimum na niezbyt mokry rok dałbym:

T1. 0.5 l bumper 

t2. o,5l l epoxynazolu np. Safir.

W zależności od chorób odmiany, pogody można rozważyć coś dodać po taniości np prochloraz na t1 na monokulture przy tym plonie z 0.5l np mondataku, troche morfoliny jakby panował  mączniak /Lotus/ tak 0.3l , ale jak niema nie ma sensu, ewentualnie z litr chlorotalonilu /Gwarant/ do t2  gdyby popadywało przez następny miesiąc często, ale 

NA 4 tony to na więcej bym się ciężko zastanawiał czy warto.

#6336 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:45

Zabiegi fungicydowe

Kolego @losktos widzę, że ogarniasz temat mam problem z moimi pszenicami odmiany bamberka i ozon, zauważyłem atak mączniaka, rdzy i septoriozy, nie wiem czy dobrze dobrałem środki planuję dać tilt turbo + atak, czy mogę to połączyć z CC? Planuję jeszcze dodać tytanit, rosasol, siarczan magnezu i mocznik ale mam obawy co do tej mieszanki, czy "nie przedobrzę", ew mogę pojechać dwa razy tylko co z czym pomieszać.  Dodam, że zabieg herbicydem robiłem wczoraj, kiedy mogę robić następne, kiedy mogę sypnąć II dawkę saletry, pszenica w fazie I i miescami II kolanka.

#6337 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:49

Zabiegi fungicydowe

II dawka saletry powinna pójśc już.

Co do odstępu - antywylegacz od chwastu jakieś 3-4 dni.

Odżywki podaj osobno a antywylegacz i grzyb razem - nie mówię że nie można tego zmieszać razem ale tak będzie bezpieczniej.

Co do samych środków -Tilt może nie poradzić sobie z septoriozą. Co do mączniaka na pewno załatwi sprawę. Nie schodź zbytnio z dawką, dobrze by było nawet dać pełną litre.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6338 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 20:03

Zabiegi fungicydowe

Dzięki tak właśnie planowałem zrobić, ale wolałem się upewnić mam jeszcze jedno pytanie ok. 2 tygodni temu opryskałem pszenice siarczanem (10 kg), mocznikiem (15kg), rosasol 8-19-34(5kg) i tytanit 0.25 l/ha, kondycja i wygląd pszenicy ogromnie się poprawił, czy mogę powtórzyć ten zabieg w takich samych proporcjach czy czegoś jest za dużo/mało?

#6339 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:24

Zabiegi fungicydowe

witam widzę ze dożo z was daje środek tytanit co to jest jakie efekty daje ?? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6340 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:34

Zabiegi fungicydowe

tytanit to środek z grupy regulatorów wzrostu coś typu asahi, dobrze działa jako regenerator, ja stosuję już drugi sezon nie tylko w zbożach