Polecane posty

knoro93    215

Podpowiedz mi jeszcze co do t2/t3 bo edytowałem post. Sam epoksykonazol niestety nie moze wejść w gre raczej musi byc to duet ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

tiofanat jest nie potrzebny na t2.porządany jest protiokonazol lub epoksykonazol nie wspomnę o sdhi i strobi w tym zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Ja robiłem przez ostatnie 2 lata chlorotaloni+epoksy+strobiluryna. Zazwyczaj było to 1l Credo + 0,7 Epoksy. Na ten sezon spróbuję Treoris 1,2l-1,4l  + 0,6 -0,7l tebu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

No dobra zostaje przy 0,5 amistar + 0,4 duet ultra a na T3 0,6 prosaro w zależności od nasilenia chorób jeśli presja będzie duża zwiększe dawke prosaro 

Jeszcze jedno pytanie w przypadku robienia T2/T3 co lepiej zastosować 0,5 amsitar + 0,6 duet ultra czy 0,7 prosaro? Zwiększyłem dawki ze względu na to że zabieg z pewnością byłby przesunięty w czasię i możliwe że rozwinie się do tego momentu więcej patogenów a więc więcej może być potrzeba substancji interweniujących. 

amistar + duet.

Jak prosaro to tylko 1 l. Niżej w T2/T3 nie ma co schodzić


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusiek    6

Panowie, a doradźcie czym jechać w pszenżycie ozimym. Odmiana Fredro, uprawa średnio intensywna - 120 kg/N/ha, cel ok. 5 t/ha, więc liczą się też koszty.

T1: Mirage 0,9l/ha + Duett Star 0,7l/ha, czy może Mirage 0,9l/ha + Safir 0,7l/ha. Oba ok 120 zł/ha. W drugim wariancie jest więcej epoksykonazolu, a nie ma morfoliny na mącznika, ale obserwując ostatnie 2-3 lata nie ma u mnie dużej presji z jego strony, a prochloraz i epoksy wg HGCA jakieś tam oddziaływanie na mączniaka też mają.

T2: Artea

Co myślicie o takiej ochronie?

 

Druga sprawa. W przypadku mieszanin zbiornikowych, np. dwóch herbicydów, albo dwóch fungicydów i regulatora w jaki sposób powinno się to wpisywać w ewidencje śor? Jako jeden zabieg? Nikt w razie jakiejś kontroli nie przyczepi się do tego, czy "rozpisać" to na dwa zabieigi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Litr Prosaro to prawie 200zł (zależnie od opakowań) jakbym miał dać tyle to już wolę Tebu 1l (170g znajomy ładował z adiuwantem i 130l wody przy plonie ponad 8t)

200zł ochrona kłosa, ile pozsotałe?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Litr Prosaro to prawie 200zł (zależnie od opakowań) jakbym miał dać tyle to już wolę Tebu 1l (170g znajomy ładował z adiuwantem i 130l wody przy plonie ponad 8t)

200zł ochrona kłosa, ile pozsotałe?? 

to jest właśnie wada tego środka - cena.. W typowym T3 śmiało można zejść do 0,7, ale w T2/T3 moim zdaniem nie. A za cenę prawie 200 zł można mieć mieszanke SDHI/strobiluryna + triazol która moim zdaniem lepiej sprawdzi się na T2/T3

 

Panowie, a doradźcie czym jechać w pszenżycie ozimym. Odmiana Fredro, uprawa średnio intensywna - 120 kg/N/ha, cel ok. 5 t/ha, więc liczą się też koszty.

T1: Mirage 0,9l/ha + Duett Star 0,7l/ha, czy może Mirage 0,9l/ha + Safir 0,7l/ha. Oba ok 120 zł/ha. W drugim wariancie jest więcej epoksykonazolu, a nie ma morfoliny na mącznika, ale obserwując ostatnie 2-3 lata nie ma u mnie dużej presji z jego strony, a prochloraz i epoksy wg HGCA jakieś tam oddziaływanie na mączniaka też mają.

T2: Artea

Co myślicie o takiej ochronie?

 

Druga sprawa. W przypadku mieszanin zbiornikowych, np. dwóch herbicydów, albo dwóch fungicydów i regulatora w jaki sposób powinno się to wpisywać w ewidencje śor? Jako jeden zabieg? Nikt w razie jakiejś kontroli nie przyczepi się do tego, czy "rozpisać" to na dwa zabieigi?

Jeżeli duet star to 1 l. T2 trochę słabe, jak już to daj menare, zawsze to wiecej cyprokonazolu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

co dodać do tebu na t3 miało być prosaro ale cena odstrasza t1 bedzie capalo t2 adexar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Co na pszenżyto ozime na T1 Duet star czy tit turbo?

Edytowano przez BartekSzulc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

a w jakim produkcje jest metkonazol z tebukonazolem na t3

nie ma takiego produktu.Jedynie możesz pomieszać Carambe jeśli masz dostęp do niej z Tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje na pszenice dać coś takiego:

T1 Mondatak + Zenit

T2 Olympus + Safir

T3 Tebu

Dobre to będzie? 

Moje drugie pytanie to co dać na pszenżyto z podobnej półki cenowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Wymyśliłem coś takiego na pszenicę jarą i jęczmień jary:

T1 1l Boogie

T2 1,5 l Adexar plus  

Zda to egzamin ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli planujesz zabieg z grubej rury. Uda Ci się w ogóle kupić boogie oddzielnie? Bo on jest sprzedawany razem z fandango.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co na pszenżyto ozime na T1 Duet star czy tit turbo?

Jeden i drugi dobry. Tilt w przypadku duzej presji mączniaka. W innym wypadku brałbym duet

 

Planuje na pszenice dać coś takiego:

T1 Mondatak + Zenit

T2 Olympus + Safir

T3 Tebu

Dobre to będzie? 

Moje drugie pytanie to co dać na pszenżyto z podobnej półki cenowej?

ochrona ok.

Na pszenżyto może być to samo z tym ze bez T3


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

chcę w tym sezonie dać coś lepszego na kłos, pszenica po kukurydzy czyli fuzarium ,najlepiej jakby był efekt strobi, stosował ktoś adexar,bogie,lub coś inenego z nowosci z górnej półki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli chodzi o typowe T3 to nie ma sensu pchać strobi. Daj Prosaro lub Osiris, na fuzarium jedne z najlepszych rozwiazań


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Czyli planujesz zabieg z grubej rury. Uda Ci się w ogóle kupić boogie oddzielnie? Bo on jest sprzedawany razem z fandango.

Uda się kupić oddzielnie, już się pytałem u sprzedawcy i jest taka możliwość :). A te obniżone dawki poradzą sobie z chorobami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

znacie moze jakis tanszy zamiennik Tilt Turbo? Ewentualnie mieszanka o podobnym skladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj