Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bratpit    29

Chodziło mi o jęczmień jary. 

0,5l fandango wystarczy? Dawka boogie też wydaje mi się trochę niska. Na pewno te fungicydy są świetne ale przy obecnej cenie zboża wychodzi trochę drogo. No i uprawa nie jest super intensywna żeby brać z najwyższej półki.

 

Soligor wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Teraz standardowe pytanie co byłoby lepsze na T2 w jęczmieniu jarym 0,8l soligoru czy 0,8 epoksy + 0,8 tebu?

 

 

Mówię o jęczmieniu jarym.

Epoksy duety sa względne na pszenice.

Soligor 140,-  OK ma te minimum 50g protio ale litr , 0.8 l to okrojone 40g protio za 110,-.

Fandango 0.5l to 50G protio plus strobi licząc 190,- /l  to przy lepszym składzie będziesz miał skuteczniej to za 95,-

Podobne przy Boogie w 5 l opakowaniach  licząc 150,-/l masz opcje za 75,- .

 

Soligor w swej cenie nie ma startu wszędzie będziesz mial minimum 50g protio plus cenny dodatek strobi lub biksafenu czego soligorowi brak , a tu jest klucz do powiększania skuteczności.

 

NA standardowe pytanie odpowiem - Soligor.

Dodanie do epoksy tebu to wyrzucenie pieniędzy w błoto dla jęczmienia., jak już to ćwiartkę acanto do epoksy i nie powinno być drożej ani gorzej niż Soligor może poza mączniakiem jeśli jest taka opcja, ale z tebu nie byłoby lepiej w tym temacie.

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Jak mówisz że nic lepszego na jarki (pszenica/jeczmień) zamiast boogie się nie znajdzie na 1 zabieg (myślałem Duett star także) to ok. 

Drugi zabieg poleciałbym 50 protio 50 tebu 50 pikoksystrobina będzie dobrze leżało?? 

 

Jestem zielony w jarkach, a przy tej zimie zmuszony  :mellow:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Jak mówisz że nic lepszego na jarki (pszenica/jeczmień) zamiast boogie się nie znajdzie na 1 zabieg (myślałem Duett star także) to ok. 

Drugi zabieg poleciałbym 50 protio 50 tebu 50 pikoksystrobina będzie dobrze leżało?? 

 

Jestem zielony w jarkach, a przy tej zimie zmuszony  :mellow:

Tomek tylko jęczmień jary.

Pszenica to inny zestaw chorób i boogie jest dobre , ale coś lepszego by się też znalazło  :)

Musisz pamiętac o septeriozie gdzie przy niesprzyjających warunkach 50g protio może być zbyt mało, a i o tym że strobi może być i ciut za mało i skuteczność w dzisiejszych latach jest kwestionowana . Dla jęczniemia jarego styknie plus strobi działa i daje kopa co dla pszenicy jarej niekoniecznie i nie w każdym roku.

 

Dla pszenicy jarej nie ryzykowałbym mniej niż 0.75 boogie , a bez biksafenu mniej niż 100g protio na T2 , ale jak masz pewność do skutecznośći strobi na septerioze to 50g bedzie też w miarę rozsądnym minimum. 

Więc opcja z epoksy czy adeksar nie musi być wcale droższa , a może być lepsza.

NA t1 duet OK, bo łamliwość nie jest opcją najważniejszą dla jarki.

 

Reasumując możesz zaoszczędzic na podstawie /T1/ i na krótszych okresach pomiędzy t1 i t2 stosując zmniejszone dawki względem ozimej /T1/, ale ze względu na septorie i DTR zbytnie okrajanie dawek jest ryzykowne zwłaszcza na T2 gdzie przy niesprzyjających warunkach wcale bym tego nie robił.

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ochrona na pszenice jarą 
T1 tilt turbo 0.5 l + prochloraz 0.5 l 

T2/T3 ( w zalezności od nasilenia chorób T2 lub T2/T3) amistar 0.5 l + prosaro 0.5 l 
Plon w jaki celuje od 5 ton w góre stanowisko po kukurydzy. Wydaje mi się być ok ale zastanawiam się czy nie zwiększyć prosaro do 0.7 l co o ty myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Witam,

Po tegorocznych mrozach stan plantacji na moich polach daje wiele do życzenia. Chciałem się was poradzić jaki środek grzybobójczy by zastosować na T1 aby rośliny nie chorowały i poprawił się ich stan?
Dodam, że środek zastosował bym zaraz przy odchwaszczaniu wiosennym.

Edytowano przez szymi4512

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Nie polecam przy zabiegu na chwasty podawać jakikolwiek środek grzybobójczy, tak samo jak przez kilka dni po nawożeniu N wjazdu z jakąkolwiek chemią z opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Dziękuję za rade. A co z tym środkiem, polecił byś cos?


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ochrona na pszenice jarą 

T1 tilt turbo 0.5 l + prochloraz 0.5 l 

T2/T3 ( w zalezności od nasilenia chorób T2 lub T2/T3) amistar 0.5 l + prosaro 0.5 l 

Plon w jaki celuje od 5 ton w góre stanowisko po kukurydzy. Wydaje mi się być ok ale zastanawiam się czy nie zwiększyć prosaro do 0.7 l co o ty myślicie?

W t1 dałbym pełna dawkę Duetu Star lub epoksykonazol + np. Lotus. Prochloraz zbędny.

Co do T2/T3 nie wiem czy nie lepiej by Ci wyszło fandango solo. Cenowo byś miał nie wiele drozej a byłoby 100 g protiokonazolu i fluoksastrobina która nie jest wcale gorsza od azoksystrobiny z amistaru. Wariant amistar + prosaro też jest ok, ale obstawiałbym na 0,6-0,7 prosaro


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzięki za rady. Będę musiał to przemyśleć i dowiedzieć się o dostępność wymienionych fungicydów w mniejszych opakowaniach żeby pasowały do moich hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Możecie mi powiedzieć jakie substancje aktywne jak działają, chodzi mi które działają zapobiegawczo które wyniszczająco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

stosowałem np starami np ring i nie ustępowały w żadnym stopniu jakością


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Pieniądze z obrotu takim towarem mają adekwatnie  większe. Jakościowo często nie odbiegają od oryginalnych produktów. Tylko częściej natrafić na podróbki ze względu braku odpowiednich zabezpieczeń  i nadzoru  PIORIN, on z kolei nie jest w sanie wszystkiego tego ogarność. Bo rynek tego rodzaju produktów rośnie jak grzyby po deszczu.  Nie ukrywajmy są to produkty znacznie tańsze i  stosuje je każdy kto szuka oszczędności. Aby uniknąć lewego towaru poprostu należy zaopatrywać się u sprawdzonych dystrybutorów, choć i to nie gwarantuje 100% pewności. Bo co chwila słychać jak na magazynach głównych potentatów dystrybucji s.o.r trafiają się lewe partie towaru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

 ale lewych partii towaru wcale nie trzeba szukać w handlu równoległym  trafiają się i normalnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo932    4

0.8l Atak + 0.7l topsin na 1 zabieg w pszenicy ozimej.

atak 46,59zł/l

topsin 62,75zł/l

Fajne połączenie, super efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tylko i wyłącznie w miarę  dobre połączenie na podstawę źdźbła a i tak za mało tiofanatu  co to jest 0,7??

mieszanina bardzo bardzo ograniczona


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

0.8l Atak + 0.7l topsin na 1 zabieg w pszenicy ozimej.

atak 46,59zł/l

topsin 62,75zł/l

Fajne połączenie, super efekt.

 

Gdybyś do tego dołożył triazol np. Epoksykonazol lub Tebukonazol było by dobrze.

Robiłem taką mieszaninę Zamir 1l  + 0,75 l  Topsinu  i w 2015 sprawdziło się. Ale przypominam był to suchy rok.  Zostaje dość spora dziura na mączniaka i na mokrą wiosnę na pewno rozwiązanie te nie utrzymało by  tego agrofaga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

to co by jeszcze dodać do tego Atak+ Topsin lub Zamir+ Topsin? chodzi mi głównie aby rośliny "odżyły" po mroźnej zimie

 

W tamtym roku zastosowałem Wirtuoza na liść flagowy ale w tym roku chciałbym bardziej zatroszczyć się o pszenice. Co zastosować na T1 zeby jeszcze poprawić T2?

Edytowano przez szymi4512

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy ten środek jest rzeczywiscie tak dobry jak o nim piszą?  "W ochronie przed chorobami podstawy źdźbła i korzeni wyjątkowo skuteczne działanie wykazuje Topsin M 500 SC. Szczególnie wskazane jest stosowanie fungicydu na polach, na których choroba stanowi największe zagrożenie. " 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

był dobry kilka a nawet kilkanaście lat temu (w takim stopniu jak o nim piszą) Tiofanat to stara substancja no i cudów już nie ma. Osobiście stosuje go tylko z zabiegu T3.

 

0.8l Atak + 0.7l topsin na 1 zabieg w pszenicy ozimej.

atak 46,59zł/l

topsin 62,75zł/l

Fajne połączenie, super efekt.

Co w tym takiego super?

 

to co by jeszcze dodać do tego Atak+ Topsin lub Zamir+ Topsin? chodzi mi głównie aby rośliny "odżyły" po mroźnej zimie

 

W tamtym roku zastosowałem Wirtuoza na liść flagowy ale w tym roku chciałbym bardziej zatroszczyć się o pszenice. Co zastosować na T1 zeby jeszcze poprawić T2?

nie ma sensu stosować topsinu w t1. Trzeba by go dać chociaż z 1l a w nieco wyższych pieniądzach (10-20 zł) możemy mieć epoksykonazol lub propikonazol i morfolinę co łacznie z atakiem daje nam pakiet zwalczanych chorób w T1.

Co do Wirtuoza, jest to środek na T1.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

to jaki środek byś proponował z tym Atakiem i w jakich ilosciach? szukałem tego Ataku na internecie to ciezko to w jakimkolwiek sklepie znalesc z chemia


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nie musisz szukać akurat Atak 450 , szukaj  środka który będzie miał tą samą substancję w składzie w tym przypadku prochloraz, np: Mirage, Mondatak, Promax. W pierwszej kolejności lepiej chyba podzwonić po okolicznych sklepach z chemia rolniczą. A do prochlorazu, tak jak kolega losktos pisał już dużo razy, dobrze jest dołożyć np. Tilt Turbo ok. 0,8 - 1 l/ha, czy też w podobnej dawca Duet Star, albo jedynie fenpropidyne - Leander/ Lotus w dawce ok. 0,5l/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja w tym roku próbuję tak jak mi wcześniej podpowiedzieliście 1l Duet Star + 0,7 Prochloraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj