Polecane posty

piotrek10    4

W czasie kwitnienia nie pryska się pszenicy nawet od grzyba chyba że nie ma na co już czekać; potwierdził to też pracownik syngenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylan    0

Piotrek pszenice właśnie najlepiej pryskać na grzyba w czasie kwitnienia gdyż pszenica w przeciwieństwie do innych zbóż kwitnie wewnątrz kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

na fuzarioze najlepiej pryskac na początku kwitnienia lub w trakcie ale termin dośc wąski ok 3 dni. jeśli chodzi o środki to w tym roku na 2 zabieg szło: prosaro na pszenice po pszenicach, fantango , swing po rzepakach i po cebuli, falcon stosowałem kiedyś i ze wzgledu na jego tendencje do przypalania flagówki nie stosuje.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

nie powinno nawet ci powiem ze jeszcze nie byłem na polu po oprysku w tym roku w zeszłym luzik nie przypalało. fantango ma inny sposób przemieszczania subst w roslinie, a falcon ma to do siebie ze po oprysku najwieksze stężnie subst jest własnie w koncu liscia co powoduje przepalenie. ogolenie bayer nie zaleca dodawania do falconu i fantango niczego ewentualnie perytroid ( nie stosowac fosforoorganików!!!!!!!)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

dylan jak to pszenica kwitnie wewnatrz kłosa miałeś na mysli wewnatrz liscia w zbozu ? przeciez jak sie wyklosi to dopiero kwitnie widac to po opadajacych pyłkach przynajmniej tak mi sie zdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Dylan, są dwie szkoły odnośnie pryskania fungicydami w czasie kwitnienia pszenicy: jedni mówią że nie należy pryskać, natomiast inni że można i nic się nie stanie. Ale że najlepiej właśnie wtedy pryskać to nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja stosowałem Fantango+Prosaro na czesc pszenicy a na kawałku Orius+Celerux. Dodawałem jeszcze Durzban+Sonate zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

oj w tej cenie to chyba bumper, dawka 0,5l/ha

tilt, corbel, duety po stówce albo lepiej....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a wiecie w jakiej cenie jest input 460 ec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Tak wiem Input bedzie kosztował 800 zł 5 litrowa bańka.

Fungicydy za 50 złoty to jest raczej uspokojacz sumienia że coś się prysneło, fungicydy dopiero w okolicach 100 zł za litr przedstawiają wartość dla rolnika zajmującego się hodowlą roślin. Jest takie przysłowie o szkle i tyłku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Co powiecie na miesznkę tilt turbo 0,6 + sportak 0,6 ,tzn fenpropidyna z propikonazolem + prochloraz.Kosztowało by to niezbyt wiele a mogło by przynieść dobre rezultaty na pierwszy zabieg?

Na drugi zabieg np.soprano +corbel ,lub tango star lub fandango albo input 3/4 dawki ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak wiem Input bedzie kosztował 800 zł 5 litrowa bańka.

Fungicydy za 50 złoty to jest raczej uspokojacz sumienia że coś się prysneło, fungicydy dopiero w okolicach 100 zł za litr przedstawiają wartość dla rolnika zajmującego się hodowlą roślin. Jest takie przysłowie o szkle i tyłku ;)

 

 

To nieźle u nas ten Input po 1410z za 5l

Małe sprostowanie cena dotyczy input+fandango

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

A co powiecie na Wirtuoz. Słyszał ktoś o tym środku

Zna ktoś ceny Input i Fandango??

I czy ktoś stosował te środki i może coś powiedzieć o efektach?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja dwa sezony stosowałem fandango, bardzo dobry środek, zawiera strobiluryne,trzeba pamietać by go wcześniej zastosować, tzn przed pojawieniem chorób, on bardziej zabespiecza przed infekcją, niz wyniszcza choroby, jedna wada tego fungicydu, cena, aaa i jeszcze opóźnia termin zbioru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Wtym roku zaczynam zabawe z fungicydami ;[ i mam taki o to plan

 

pszenica i pszenzyto prysnac pierwszym zabiegiem sarfun 500sc + z CCC a w drugim zabiegi artea. Powiedzcie mi jak ocenic ze nalezy jechac z drugim opryskiem, na co patrzec ??

 

jeczmien jary -mysle jednozabiegowo artea + modus i tez pytanie kiedy ??

 

W okolicy nikt nie pryska fungicydami wiec nawet nie mam gdzie podpatrzec i podpytac :lol:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

sam sarfun nie zawiele zdziała, trzeba by coś do tego dodać, artea jak najbardziej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

ale podstawowe choroby załtwi ?? Chodzi o to ze nie chce za duzo zainwestowac tymbardziej ze to moje poczatki z fungicydami jakby co to mniejsze beda koszta :lol:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Akurat w marcowym TAP jest na stronie 76-80 opisane działanie różnych kombinacji fungicydów w ochronie pszenicy jest i twój zestaw (Sarfun + Artea)niestety wyniki zastosowania tych środków są niezadawalające ,zastosowanie tej kombinacji okazało się nonsensem ekonomicznym nakłady poniesione przewyższyły zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

chyba pezoczyłem ten artykuł bo przeczytałem w kwietniowym a tego jakois nie zauwazyłem :lol: No według tego doswiadczenia wyszło ze najopłacalniej jest tilt + artea.

 

A teraz mam pytanie czy jest sens stosowac fungicyd jednozabiegowo ?? bodajrze cappalo w opóznionym terminie ?? gdzies czytałem ze w uprawie mnij intensywnej jest oki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

czyli jak pryskac to 2 zabiegi i cos dobrego ( nie taniego) lub wcale ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

przy pszenicy chcieć uzyskać dobry plon i jakość niema wielkiego wyboru( 2 zabiegi ponad 200zł na ha), można coś pomieszać wyjdzie troszke taniej, przy paszówkach można czymś tańszym, i do tego te prognozy cen zbóż po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

tez włąsnie troche czytałem o tym programie i z reklamówki to wszystko ładnie pieknie a jak w praktyce ?? :) U mnie narazie na połowie dziłek nie moge jeszcze wjechac z azotem i herbicydem :P A chwasty juz rosna :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj