Polecane posty

No nie wiem czy warto 350 zł na 7 ton tylko wydać ja dawałem na t1 corbel plus montatak a na t2 falcon koszt 250 zł plon 7.75

jakie dawki dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Corbrl 0.5 montatak 1 falcon 1
Trochę mogło lepiej trzymać na mączniaka powiedzmy ze trochę pomogło przed t1 miedz z odżywką
Ooevny rok może być ciężki strasznie mało wilgoci

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

ostatnio byłem na szkoleniu i jeden z prelegentów przedstawiał jako rewelacje na t3 inputa trochę mnie to zdziwiło, ale z badaniami itd pamietam jak został objechany przez nas pewien użytkownik chyba zodiax a tu zonk

Witam miło że o mnie pamientacie

T1 imput

T2 Aviator + epoksynozal

T3 imput+ tebukonazol

Myślę że to najlepsza ochrona można dodać coś na monczniaka na t1 do input jak jest taka potrzebna Jakie jest Wasze zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jako że nie był przedstawicielem z Bayera przedstawil to trochę inaczej od Ciebie jedno z lepszych rozwiazań

capalo t1

adexar t2

input + syrius t3

piszę to jako ciekawostkę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

jako że nie był przedstawicielem z Bayera przedstawil to trochę inaczej od Ciebie jedno z lepszych rozwiazań

capalo t1

adexar t2

input + syrius t3

piszę to jako ciekawostkę

Capalo na t1 może i lepszy ale Aviator+epoksynazol wydaje się lepszy myślę że Bayer tej kombinacji nie przyklaskuje bo epoksynazol to konkurencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Wszedl Aviator na T1, następnie został zastąpiony Boogie, to teraz trzeba gdzieś wcisnąć Inputa, który nadal jest produkowany. Najlepiej na T3, napewno nie zaszkodzi :D Tylko po kiego wała ta spiroksamina na kłos...? Nadmienię przy okazji, ze z badań prowadzonych przez IOR Poznań mozna sie dowiedzieć, ze najwyższą skutecznością w zwalczaniu grzybów wywołujących łamliwość podstawy źdźbła wykazują s.a. takie jak biksafen, piraklostrobina, krezoksym metylu, prochloraz, epoksykonazol, tebukonazol i fenpropimorf..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Spiroksamina przyspiesza i zwiększa pobieranie protiokonazolu tak piszę Bayer ale czy to prawda czy marteking ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

to i ja zapytam o opinie - stanowiska po fasoli, późny siew, odmiany jantarka i toras

 

T1- Boogie 1-1,1 litra + yara miedź, mangan, cynk  <--- T1 pójdzie raczej przed skracaniem

T2 - Adexar 1,25 - 1,3 + yara cynk i miedź, ewentualnie dać troszke więcej epoksykonazolu

T3 - Tebu 1l

 

Nawożenie ok 150-160N, jak pozwoli pogoda to w czterech dawkach. Dawki fungicydów troche ucięte, ponieważ mam do wyboru tylko 5 i 10 litrowe pojemniki i tak mniej więcej wychodzi na każdy hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Stara prawda " od myszy do cesarza". Rolnik ma "za darmo doplaty" to trzeba go doić na kazdym kroku.. Ciemny lud to kupi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Corbrl 0.5 montatak 1 falcon 1

Trochę mogło lepiej trzymać na mączniaka powiedzmy ze trochę pomogło przed t1 miedz z odżywką

Ooevny rok może być ciężki strasznie mało wilgoci

suchy rok był to co moze ta ochrona nie podołac, jesli bedzie troche wilgoci to falcon na T2 to tragedia , i na pewno sie go daje 0.6 a nie 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

to i ja zapytam o opinie - stanowiska po fasoli, późny siew, odmiany jantarka i toras

 

T1- Boogie 1-1,1 litra + yara miedź, mangan, cynk <--- T1 pójdzie raczej przed skracaniem

T2 - Adexar 1,25 - 1,3 + yara cynk i miedź, ewentualnie dać troszke więcej epoksykonazolu

T3 - Tebu 1l

 

Nawożenie ok 150-160N, jak pozwoli pogoda to w czterech dawkach. Dawki fungicydów troche ucięte, ponieważ mam do wyboru tylko 5 i 10 litrowe pojemniki i tak mniej więcej wychodzi na każdy hektar.

Kolego ja raz robiłem takie kombinacje fungicyd bayera + odżywka i to zły pomysł co do zabiegu T3 za słaby a to na tym etapie możesz stracić najwięcej bo 40%plonu

Po fasoli T1 można zrobić słabszy bo presja łamliwość mniejsza największe znaczenie będzie miała 2 dawka azotu i myślę że z tymi 4 dawkami to przekombinujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

suchy rok był to co moze ta ochrona nie podołac, jesli bedzie troche wilgoci to falcon na T2 to tragedia , i na pewno sie go daje 0.6 a nie 1l

Faktycznie źle wpisałem dawkę ale to tylko obniżyło koszt ochrony.

To czy dany środek podoła czy nie zależy od wielu czynników pogody odżywienia roślin obsady roślin przebiegu temperatury itd.

Co w takim razie polecacie na t1 i t2 w przypadku dwóch zabiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Ja w ubiegłym roku łączyłam Yaravita zboże z Adexar Plus i jeszcze Modus,efekt bardzo dobry.

Ja rozmawiałem z ekspertem firmy Bayer i on powiedział że w produktach takich jak Aviator Prosarto i tp ..... nie wolno łonczyc z nawozami a oddanie innych fungicyd jest możliwe ale bez przesady i nie wolno żadnych wspomagaczy tym bardziej na przylepianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z moddussem i łączeniem go z odżywkami czy mocznikiem trzeba być bardzo ostrożnym , w zeszłym roku potrafiły się cuda dziać , przebarwienia ,przypalenia ,fitotoksycznośći

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Pierwsza dawka 20 N przed ruszeniem wegetacji, druga w zależności od kondycji 40-60 N w marcu, trzecia na pierwsze kolanko 80 N, na kłos jeśli pozwoli pogoda czwarta dawka 34 N. 

Na stronie yara nie ma przeciwwskazań do mieszania tych odżywek z fungicydami.

Po fasoli mam jakieś 4,8 - 5 ha więc zechce kupić 5 litrów boogie, łamliwość tak jak wynika z forum to mniejszy problem po strączkowych i chce w ten sposób zabezpieczyć przede wszystkim liście. 

Adexar przy dawce 1,25 to koszt ok 160-170zł przy obecnych cenach, więc podobnie jak acanto+safir ( przy cenach jakie znalazłem )

T3 w zależności od presji - albo tebukonazol 2 dni po rozpoczęciu kwitnienia albo osiris w mniejszej dawce, ale zależy jaka będzie pogoda, cena 100-120 zł

czyli wychodzi 150+160+60=370zł więc jeszcze nie ma tragedii.

 

To co mam po pszenicach to dam capalo w pełnej dawce na T1, reszta to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam miło że o mnie pamientacie

T1 imput

T2 Aviator + epoksynozal

T3 imput+ tebukonazol

Myślę że to najlepsza ochrona można dodać coś na monczniaka na t1 do input jak jest taka potrzebna Jakie jest Wasze zadanie?

W T1 zamiast Inputa dałbym Capalo a w T3 Prosaro i ochrona git

 

to i ja zapytam o opinie - stanowiska po fasoli, późny siew, odmiany jantarka i toras

 

T1- Boogie 1-1,1 litra + yara miedź, mangan, cynk  <--- T1 pójdzie raczej przed skracaniem

T2 - Adexar 1,25 - 1,3 + yara cynk i miedź, ewentualnie dać troszke więcej epoksykonazolu

T3 - Tebu 1l

 

Nawożenie ok 150-160N, jak pozwoli pogoda to w czterech dawkach. Dawki fungicydów troche ucięte, ponieważ mam do wyboru tylko 5 i 10 litrowe pojemniki i tak mniej więcej wychodzi na każdy hektar.

T1 i T2 jedziesz konkretne to i T3 już pasuje też lepsze zrobić - Prosaro, Osiris. Albo chociaż dołóż do Tebu eposkykonazol lub topsin.

Co do azotu - 3 dawki w zupełności wystarczą.

Co do odżywek - jeżeli chcesz zrobić T1 przed skracaniem i podać w nim odżwyki to jest to zły pomysł. Nie powinno się podawać mikroelementów na przełomie faz końca krzewienia i początku strzelania w źdźbło. Po drugie przy zabiegu T2 trzeba uważać na dawki miedzi - w tych fazach potrafi być toksyczna dla roślin.

Ja osobiście to zrobiłbym w ten sposób że pod po ruszeniu wegetacji jak ustabilizują się temperatury, jeszcze w fazie krzewienia podać te odżywki z T1, a drugi zabieg (odżywkami z T2) zrób po 1-szym kolanku


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

z moddussem i łączeniem go z odżywkami czy mocznikiem trzeba być bardzo ostrożnym , w zeszłym roku potrafiły się cuda dziać , przebarwienia ,przypalenia ,fitotoksycznośći

Racja .Protiokonazol i tebukonazol lubią przypalać i przebarwiać w mieszaninie z moddusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

no dobra, pojadę odżywkami osobno, tylko chcąc zrobić jak najmniej przejazdów można połaczyć boogie z medaxem i ccc?

zgodnie z tym co wynika z ulotek, przy mieszaniu z triazolami należy nawet obniżyć dawki regulatorów

na razie tak teoretycznie, będę patrzył co dzieje się na polu i czy choroby się nie rzucają.

 

z miedzią na flagowy to tak delikatnie, do 40g, razem z cynkiem 80-100g i jeśli się nie zważy to do 50g boru, oczywiście wszystko z adexarem, może jeszcze na bogato siarczan potasu na zakwaszenie wody

 

troche ryzykownie, ale mam na uwadze fakt że wody już brakuje i w późniejszym czasie tez może brakować. W zeszłym roku w miejscowości mojej babci nie było wody w studniach aby zrobić jakikolwiek oprysk na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

medax to inna historia dlatego przeszedłem całkiem na mmedaxa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hehehe o czym piszesz chłopie medax uniwersalny , dużo bardziej bezpieczny nie potrzebuje nasłonecznienia i temp , mieszalny i nie żadne gówno bo regulacja na podobnym poziomie  cena praktycznie ta sama


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Nie lepiej na t1 zamiast Capalo dać Tern Premium z Promaxem ochrona lepiej działa na mącznika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tylko troszeczkę lepiej interwencyjnie ,zapobiegawczo tern z promaxem nie mają szans z capalo

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj