Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#5681 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:03

Zabiegi fungicydowe

Macie jakieś informacje na temat substancji aktywnej z falconu triadimenol? Jakie choroby najlepiej zwalcza? Nigdzie nie moge znaleźć żadnej info na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 16:39
  •  

#5682 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:16

Zabiegi fungicydowe

Triadimenol na rdzę i bardziej zapobiegawczo na mączniaka- coś takiego w Top Agrar ostatnio było.

Co wy na to pszenica gęsta na t1 1L CAPALO + 0.5 Atak, plus do tego jescze moddus 0.3l +CCC 1L Nawożenie: N1 150 saletrosanu N2 180 saletry N3 90saletry

Taka mieszanka bardziej na przedplon zbożowy, ogólnie monokultura. 

#5683 Share marcin0613

marcin0613

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:33

Zabiegi fungicydowe

.

Edytowany przez marcin0613, 02 czerwiec 2016 - 19:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5684 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 16:19

Zabiegi fungicydowe

Jeżeli duża presja chorób podstawy źdźbła to proponuje na T1 Unix + Tilt Turbo z syngenty ewentualnie Capalo BASF też dobrze czyści.

#5685 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 17:26

Zabiegi fungicydowe

Talius to 40% max dawki, bo większa nie zwiększa skuteczności, hmm chyba że ją wydłuża. Kendo tak bo ochrona wzrasta do max dawki, ale to chyba przy odmianach podatnych na maczniaka bo cholernie drogie jest. Po rapsie obyłoby się bez s.a na podstawe? Nigdy nie próbowałem. 

Propety jaka cena, bo nigdzie nie mogę znaleść. 

W ubiegłym roku było coś ok 45 Pln za 0,3l. Jak na mączniaka nie najtaniej ale jak jest jeszcze efekt na łamliwośc to chyba warte tego grosza

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#5686 Share jakobek

jakobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 17:29

Zabiegi fungicydowe

Petro11 jakie dawki masz na mysli jeśli chodzi o Unix + Tilt Turbo

#5687 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 18:17

Zabiegi fungicydowe

Witam zaproponuje może mi któryś z kolegów ochronę pszenicy w granicach 350 zł/ha. Przedplon rzepak pięknie rozkrzewione odmiany Arktis i Julius tutaj mączniak może szaleć  . Przedplon soja odmiany Julius i Ostroga optymalnie rozkrzewione tu z mączniakiem nie powinno być dużego nasilenia septorioze już widać i brunatną plamistość  . Z góry dziękuje za odpowiedź :)  

#5688 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 18:53

Zabiegi fungicydowe

Tilt Turbo 0,6l+Unix 0,6kg. Mniejsze porażenie mączniakiem to można by Capalo 1,2l i starczy. Koszty spore jak na pierwszy zabieg ale jak ktoś przepuści mączniaka to bida będzie. Na ładnych plantacjach polecam.

#5689 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 18:56

Zabiegi fungicydowe

W ubiegłym roku było coś ok 45 Pln za 0,3l. Jak na mączniaka nie najtaniej ale jak jest jeszcze efekt na łamliwośc to chyba warte tego grosza

Jeśli działa to napewno warte bo jest w cenie Kendo. Sam bym zastosował po rapsie, tylko nigdzie nie moge znaleść że bierze łamliwość, a rejestracje ma tylko na mączniaka :/

#5690 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:01

Zabiegi fungicydowe

Tilt Turbo 0,6l+Unix 0,6kg. Mniejsze porażenie mączniakiem to można by Capalo 1,2l i starczy. Koszty spore jak na pierwszy zabieg ale jak ktoś przepuści mączniaka to bida będzie. Na ładnych plantacjach polecam.

Capalo 1.2 to trochę za mało.Przynajmniej 1.5 l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5691 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:09

Zabiegi fungicydowe

Witam zaproponuje może mi któryś z kolegów ochronę pszenicy w granicach 350 zł/ha. Przedplon rzepak pięknie rozkrzewione odmiany Arktis i Julius tutaj mączniak może szaleć  . Przedplon soja odmiany Julius i Ostroga optymalnie rozkrzewione tu z mączniakiem nie powinno być dużego nasilenia septorioze już widać i brunatną plamistość  . Z góry dziękuje za odpowiedź :)  

A może spróbowałbyś program z DuPonta. Troche drożej wyjdzie ale efekt będzie. T1 Wirtuoz 1l + Treoris 1,5l T2 Safir 0,7l T3 Matador 1l. Razem wyjdzie 380zł. Ja w ubiegłym roku Juliusa robiłem BASFem ale wychodzi 420zł. Jeszcze jedna moja propozycja jeżeli to Syngenta która oferuje program o średniej presji chorób : T1Tilt Turbo 0,6l + Unix 0,6kg T2 Olympus 1,2l T3 Menara 0,5l i razem wyjdzie 380. Jak masz tam full mączniaka to Tilt 0,7 a Unix 0,7kg. Wtedy 400zł pójdzie (ale siekiera będzie)

Edytowany przez petro11, 02 marzec 2015 - 19:21.

#5692 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:29

Zabiegi fungicydowe

Hmm no zobaczymy... Na T1 myślałem żeby dać Duet Star 1l + Safir 0.8l może to wystarczy ? 

#5693 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:33

Zabiegi fungicydowe

No na ten sezon zobaczymy jak będzie to wyglądać. W ubiegłym dałem 1,2 i czysto było, 2lata temu też a w tym to faktycznie na mocnych pszenicach jest tego mączniaka to 1.5 warto by dać.

#5694 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:37

Zabiegi fungicydowe

Jeśli działa to napewno warte bo jest w cenie Kendo. Sam bym zastosował po rapsie, tylko nigdzie nie moge znaleść że bierze łamliwość, a rejestracje ma tylko na mączniaka :/

Na etykiecie nie ma ale po pierwsze daje nieco wiary przedstawicielowi który do mnie dotarł, po drugie merafenon (Flexity ) nie ma łamliwości , Duet star też nie a ich  mieszanina czyli Capalo już ma. Po trzecie w HGCA metrafenon ma niezłe noty na łamliwość a pyriofenon (Property) to siostrzana substancja z tej samej grupy. 

Zasadniczo nie wierzę etykietom. Talius ma septoriozę DTR, i fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła a jest to g..no prawda..

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#5695 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:39

Zabiegi fungicydowe

@Daros Nie masz pojęcia nie kombinuj, poproś niech ktoś Ci ułoży ochronę, bo popatrz ale dublujesz substancje. To samo petro11 co z tego że możesz wziąść gotowy pakiet, zaproponowałeś mu pakiet z Syngenty z kosą na łamliwość gdzie ma pszenice po przedplonach po których nie ma presji, tu można ciąć koszty. 

@Ulman prawda na etykiecie rejestracja tylko że jest wbita a, często w działąniu jest inaczej. Sprawdzałem właśnie ju z jakiej grupy pochodzi pyriofenon i tak jak mówisz ta sama co metrofenon ,a ten wg HGCA na równi z prochlorazem przy łamliwośći. Możliwe że  pójdzie mieszanka jak u ciebie 0.3 pyriofenon + 80-100g expoksykonazol po rapsie. Ciekawe czy dostanę Propety bo sieci cisza także. 

Edytowany przez Tomek90, 02 marzec 2015 - 19:44.

#5696 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:51

Zabiegi fungicydowe

Dlatego podałem drugi pakiet Syngenty o niższej presji patogenów i wychodzi 100zł taniej, ale to wszystko zależy kto jakim budżetem dysponuje i jakich plonów oczekuje.

#5697 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 19:53

Zabiegi fungicydowe

Właśnie nie chodzi o to żeby darmo kasę wywalić . Przedplony niezbożowe więc chciałbym zaoszczędzić . Kurde chodziło mi o Zamir a nie Safir pomyliłem się . Więc chyba tak źle nie kombinowałem 

Edytowany przez Daros, 02 marzec 2015 - 19:59.

#5698 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 02 marzec 2015 - 19:59

Zabiegi fungicydowe

T1 Duet Star 1l + Atak 0,8 l

T2 Acanto 0,5 + Safir 0,8 lub Reveller 0,6 + Safir 0,8

T3 Tebu +Topsin ewentualnie samo Tebu

Hmm no zobaczymy... Na T1 myślałem żeby dać Duet Star 1l + Safir 0.8l może to wystarczy ? 

Raczej Duet Star + Atak/Mirage. Dodatek Safiru nie ma tutaj sensu

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5699 Share Daros

Daros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 20:02

Zabiegi fungicydowe

Dziękuje koledzy . Tak wiem że chodzi o to żeby nie dublować do duetu chciałem właśnie dodać prochloraz a nie epoksykonazol pomyliłem się  :) Gdzie się człowiek śpieszy tam się diabeł cieszy  :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5700 Share marcin0613

marcin0613

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 20:15

Zabiegi fungicydowe

.

Edytowany przez marcin0613, 02 czerwiec 2016 - 19:22.