Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#5641 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 27 luty 2015 - 14:32

Zabiegi fungicydowe

jak Tilt to badziewnie to co uważasz np.za lepszy srodek na T1?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 07:13
  •  

#5642 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 27 luty 2015 - 17:54

Zabiegi fungicydowe

@bratpit

Sugerujesz że dwa zabiegi fandango będą najlepsze na jęczmień jary siany po burakach i zaprawiany baytanem ? Jakie dawki fandango albo jeszcze jakaś propozycja ? Zakładany  plon jaki  to jak najwyższy :)

Sugeruje ,że będzie OK /2x0.5l/ w tej klasie cenowej /o ile nie masz na T1  epidemii mączniaka protio daje rade w ochronie przed nim, ale mniej w zwalczaniu choć przy baytanie przy jarym ryzyko nieduże/ , a najlepsze to pewnie z dodatkiem SDHI typu Seguris czy Adexar dla T2. NIe stosowałem ich. 

JAk zaprawiłes baytanem to możesz ryzykowac jeden na podflagowy całym 1 litrem, ale lepiej podzielić IMO.

Druga opcja jaka mi przychodzi do głowy to Input w dawce 0.3 l plus jakaś 1/4l Acanto.

NA pewno lepsza kosa niż Duet+Acanto 

Generalnie na jarke daje naprzemiennie co roku epoxy lub protio ze strobi.

Strobi ,25 l -0,3l na T1 i T2  z dodatkiem

Epoksy 0.4l, protio ,żeby było z 50g substancji, solo nie ma więc Fandango, które już zawiera strobi , lub Input lepszy na ozime T1 bo tam mączniak ma co robić , a spiroksamina plus protio jest OK+ na  niego.

Innych triazoli nie ruszam bo słabsze wyraźnie i nie da się ograniczać dawki co nie daje  oszczędności , może prócz rdzy, a tu  protio,epoksy i strobi daje rade z nawiązką, po co dublować.

Dawki są mniejsze od etykietowych , ale to jęczmień i jary więc presja mniejsza, krótsze interwały , ale każdy niech decyduje na własną odpowiedzialność nikomu więc nie proponuje, choć sam takie stosuje i jak do tej pory OK.

#5643 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 luty 2015 - 18:20

Zabiegi fungicydowe

a jak to jest z temperaturami ? morfoliny ponoć bezpiecznie jest stosować w temp 8-10 stopni ale jak to liczyć w trakcie zabiegu i jak długo po ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Szukaj pierwszego kolanka! zobacz »

•  

#5644 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 27 luty 2015 - 18:38

Zabiegi fungicydowe

Pytanie do praktyków- Jaki środek będzie najlepszy na ochronę podstawy źdźbła w pszenżycie i jęczmieniu? Chodzi mi o środki z niższej półki, czy prochloraz solo da sobie radę?

#5645 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 27 luty 2015 - 19:18

Zabiegi fungicydowe

panowie brat wyjechał za granice zostawił kase i na głowie 1ha pszenicy,T1 i T3 mam zaplanowane co by było lepszym rozwiazaniem na T2 Duet Ultra 0,6l/ha czy Falcon 0,6l/ha? ceny pewnie podobne do siebie ale jak z działeaniem porównawczym obydwóch srodków.

#5646 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 27 luty 2015 - 20:47

Zabiegi fungicydowe

Panowie zabieg T 1  tilt turbo 0,9l + 0,8l ataku i chce dodac do tego 0,4l moddusa,moge taka mieszanine zrobic czy moddus oddzielnie dac ?

#5647 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 luty 2015 - 20:49

Zabiegi fungicydowe

gdybym miał wybierać z tych 2 to wybrałbym duet ultra

jak Tilt to badziewnie to co uważasz np.za lepszy srodek na T1?

dla Duet Star wydaje sie ciekawszy

a jak to jest z temperaturami ? morfoliny ponoć bezpiecznie jest stosować w temp 8-10 stopni ale jak to liczyć w trakcie zabiegu i jak długo po ?

w momencie stosowania i jakis czas po. Jaki konkretnie? W wielu wypadkach jest inny. Ale nie dajmy się wpędzić w wir danych ksiażkowych. Jeżeli będzie silna presja chorób i przykładowo temperatury w dzień będą zbliżone do optymalnych a nocami lub na kilka dni po zabiegu będą spadać to uwierz mi że lepiej będzie zastosować zabieg niż czekać na idealne warunki które mogą wogóle nie przyjść a choroba się rozwija. To jest natura..

Pytanie do praktyków- Jaki środek będzie najlepszy na ochronę podstawy źdźbła w pszenżycie i jęczmieniu? Chodzi mi o środki z niższej półki, czy prochloraz solo da sobie radę?

Na samą podstawę będzie ok ale pasuje coś dorzucić na choroby liści

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5648 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 27 luty 2015 - 20:54

Zabiegi fungicydowe

Tomek ja pryskam pak bayera T1 bogiee,T2 fandango,i jak trzeba T3 tebukonazol

Tomazi z dolnej półki nic nie poradzi na łamliwość

#5649 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 27 luty 2015 - 21:01

Zabiegi fungicydowe

Na samą podstawę będzie ok ale pasuje coś dorzucić na choroby liści

Najbardziej zależy mi na łamliwości, ale co można by dorzucić na mączniaka i septoriozę?

#5650 Share denzi123

denzi123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 luty 2015 - 21:03

Zabiegi fungicydowe

Możesz dorzucić duett star, chyba ze duże nasilenie mączniakiem będzie to lepiej tilt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5651 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 27 luty 2015 - 21:33

Zabiegi fungicydowe

ok fachowcy a jak np Soligor wypada naprzeciwko Duetu Ultra,no bo jak niby Duet jest lepszy od Falconu to i chyba powinien byc lepszy od Soligoru bo Falcon a Soligor różni sie tylko jedna i to w małej ilosci substancja,czy Duet Ultra stosowany solo zrobi lepsza robote od srodków bayera?

#5652 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 27 luty 2015 - 21:47

Zabiegi fungicydowe

soligor jest bardziej uniwersalnym środkiem niż duett.Ma 2 triazole i spiroksamine .Moim zdaniem dużo lepszy.Duett ultra bardziej na kłos się nadaje z domieszka tebukonazolu

Edytowany przez slawek2209, 27 luty 2015 - 21:54.

#5653 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 27 luty 2015 - 22:24

Zabiegi fungicydowe

Tomek ja pryskam pak bayera T1 bogiee,T2 fandango,i jak trzeba T3 tebukonazol
Tomazi z dolnej półki nic nie poradzi na łamliwość

Szefie mowisz tilt gówno a boogie i fandango to co? Za taka kase i t3 jeszcze? Za 3/4 ceny boogie+fandango mam 3 zabiegi wcale nie wiele gorsze.

#5654 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 luty 2015 - 09:34

Zabiegi fungicydowe

Boogie + fandango to bardzo dobre rozwiązanie gdzie długie jest okres działania środka, na T3 wystarczy spokojnie o,5l tebukonazolu, i niby zalecają boogie 1,2-1,5 l ale 1l spokojnie starczy, a fandango 0,8l.

#5655 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 28 luty 2015 - 12:23

Zabiegi fungicydowe

No nie wiem czy 1 litr boogie wystarczy jak odpowiada to 0,75l aviatora jeśli chodzi o zawartość protiokonazolu i biksafenu.

Wczoraj pytałem się o cenę to za pakiet boogie + fandango w 5l 1480 zł ale jak to stosować jak trzeba 1,5 boogie  :lol: a osobno nie sprzedają ...

#5656 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 luty 2015 - 14:50

Zabiegi fungicydowe

mój plan;

t1: tilt + mondatak w zeszłym roku się sprawdził.. podstawa elegancka ( co prawda mało zboża w płodozmianie ) i mączniak długo nie widziany

t2:  seguris ( rdzy i septoriozy )  + coś na mączniaka

t3: chlorotalonil + tebukonazol+ strobiluryna np. Sparta 250 ew 0,7 + Gwarant 0,5 + Amistar 0,5 (na fuzariozy amistar zabezpiecza triazol niszczy )

co sądzicie ? co warto dodac na mączniaka w segurisie ( epoksykonazol )?

Edytowany przez e2visionamd, 28 luty 2015 - 14:57.

#5657 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 luty 2015 - 15:42

Zabiegi fungicydowe

Aviator jak się nie mylę był słaby na mączniak, dlatego zmienili środek i dodali spiroksamine

#5658 Share Simon7

Simon7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 luty 2015 - 19:16

Zabiegi fungicydowe

Boogie nie będzie rewelacją według mnie, hmm jakie odczucia mieliście po zastosowaniu Aviatora w tamtym sezonie ? Myslicie, że dodanie spiroksaminy rozwali system? Każdy ma prawo do swojego zdania, sezon pokaże na co stać Boogie ale ja widze to tak a nie inaczej. Dodatkowo cena, nie oszukujmy się będzie napewno wysoka. A co do Top Agrar artykułu przeczytałem go kilka razy i odrazu mnie zastanowiło jaki skład ma Adexar Plus z tego co ja wiem ma 3 substancje (fluksapyroksad, epoksykonazol, piraklostrobina) a nie 2 jak napisano przy składzie produktów.

#5659 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 28 luty 2015 - 21:28

Zabiegi fungicydowe

mój plan;

t1: tilt + mondatak w zeszłym roku się sprawdził.. podstawa elegancka ( co prawda mało zboża w płodozmianie ) i mączniak długo nie widziany

t3: chlorotalonil + tebukonazol+ strobiluryna np. Sparta 250 ew 0,7 + Gwarant 0,5 + Amistar 0,5 (na fuzariozy amistar zabezpiecza triazol niszczy )

plan spoko do segurisa dodałbym zwykłego karbendazymu np trzy setki helbenu i przesunąlbym  chlorotalonil na t2 chociażby dlatego że ma 60 dni karencji heh .

Szefie mowisz tilt gówno a boogie i fandango to co? Za taka kase i t3 jeszcze? Za 3/4 ceny boogie+fandango mam 3 zabiegi wcale nie wiele gorsze.

200 % racji

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5660 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 luty 2015 - 21:29

Zabiegi fungicydowe

mój plan;

W t2 nie powinno być tak dużej presji mączniaka, a nawet jak coś się pojawi to seguris da radę. Co do t3 to nie wiem po co chcesz dawać strobi i chlorotalonil. Daj tebu z epoksykonazolem i będzie ok. Amistar czy gwarant w t3 nie as najlepsze, lepiej je dawać w t2.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)