Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Też liczyłem i nie wychodzi to i nie ma sensu ekonomicznego. Policzyłem koszt mej mieszaniny to 86.5zł z terminem płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

A chcąc zrobić jeden zabieg od grzyba w pszenżycie to w jakim terminie?? Na liść flagowy będzie ok??

 

Optymalną fazą do jednego zabiegu jest właśnie liść flagowy, z tym, że jeżeli zauważy Pan pierwsze objawy rdzy na liściach zabieg trzeba przyspieszyć. Jeśli ma Pan odmianę podatną na maczniaka proponuje 1,4 l Capalo, jeśli nie 0,6 l Duettu Ultra


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Panie @Basf, przy nazwie środka i dawce, proszę podawać ceny za litr, lub na ha . Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panie @Basf, przy nazwie środka i dawce, proszę podawać ceny za litr, lub na ha . Z góry dziękuję.

 

Marek juz pisał, że nie poda cen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Tak, mamy w ofercie Caryx w opakowaniach 1l


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja na pierwszy zabieg wykombinowałem taką kombinacje bumper super0.8l plus instinct 0.3l tanio i skutecznie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

no właśnie - napiszcie po prostu czym opryskaliście na t1 i co planujecie na t2/t3 bo muszę niedługo pryskać oziminy a już mam mętlik w głowie co kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Pryskacie juz oziminy ;o u nas dopiero faza krzewienia do pierwszego kolanka jeszcze daleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja dopiero dziś zakupiłem herbicydy, ale podpowiedzcie co można zastosować dobrego na T1? Chciałem tilt ale dostałem taką fajną książeczkę i nie można go mieszać z niektórymi środkami które także chciałbym zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Rok temu popryskałem pszenicę w takiej mieszaninie. Siarczan magnezu + odżywki + CCC+ Moddus + Tilt. Z działania tego fungicydu byłem bardzo zadowolony, lecz zboże przypaliło, nie wiedziałem dlaczego. Teraz dostałem poradnik dokarmiania zboża z intermagu i tam na końcu jest tabelka gdzie tilt turbo nie można mieszać z dużą ilością odżywek. Można z niektórymi chelatami, ale nie można np z tytanitem, osobno, ale już jest napisane że w mieszance Plonvit Z +Chelat Mn + Tytanit można to teraz sam nie wiem. Czy bezpieczniej popryskać najpierw odżywkami i resztą a za kilka dni Tiltem czy wybrać jakiś inny środek który będzie też tak skuteczny i popryskać razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Byłem w hurtowni i sprzedajacy powiedzial mi ze nie wolno mieszacz dwoch fungicydow np. topsin z bumperem mowil ze z kadym srodkiem osobno pryskac trzeba prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czym popierał swoje zdanie? Moim zdaniem nie powinno być problemu w łączeniu fungicydów, bo oba środki działają w tym samym celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

własnie niczym powiedzial tylko ze nie powinno sie stosowac dwoch srodkow jednoczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woojtek123    0

Witam kiepską wiedzę ma gostek z tym mieszaniem fungicydów .A co do topsinu miałem go dwa razy raz solo drugi z nawozem dolistnym w paku napisze krótko szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w tym roku na choroby podstawy źdźbła dałem Mirage, tańszy i stosuje się mniejszą dawkę, niż Topsinu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Byłem w hurtowni i sprzedajacy powiedzial mi ze nie wolno mieszacz dwoch fungicydow np. topsin z bumperem mowil ze z kadym srodkiem osobno pryskac trzeba prawda to?

co za ignorancja pewnie sprzedaje tam facet co ma tyle z rolnictwem wspólnego co nic nie należy mieszaćfubngicydów które zawierają tą samą subst czynna bo sie powielają natomiast jesli ktoś chce zadbać już w pierwszym zabiegu o kilka chorób może mieszać np propikonazol który zawiera zwykły Bumper plus prochloraz który zawiera Prorok albo zastosować trochę droższy bumper super który zawiera obie subst aktywne ja na pierwszy strzał zeby nie za drogo polecę tak

BUMPER SUPER 0.8L+INSTINCT0.5L


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

bumper juz mam musze dokupic prorok lub topsin i opryskac za jednym zamachem a nie jak to mowil sprzedawca...

Edytowano przez areqo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj