Polecane posty

thug    236

zwalcza ale na jakim poziomie kolego to jest poziom rzędu30 % a tebukonazol ma już 60 % sprawdzone  z poletek


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wszystko się zgadza.. stosując solo wypada kiepsko, ale w połaczeniu z tebukonazolem substancje te poprawiają swoją skuteczność. Tak samo w przypadku tiofanatu..

 

Ale idąc tropem kolegi który pytał o mix artea + prochloraz - lepszy będzie tebukonazol, a chyba jeszcze lepiej tebukonazol + prochloraz/tiofanat


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Czyli najlepszym rozwiązaniem będzie artea + tebu/topsin/mirage ?. Pszenica dostała słabe T1 bo tylko bumper i mirage finanse nie pozwoliły na więcej i teraz też zbytnio mnie ograniczają a chce ją trochę podratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to w ogóle dajecie ochronę przy takiej suszy? Ja na połowie pszenic nie dałem T2 i niczym się nie różni od tych gdzie zabieg był zrobiony także parę zł się zmarnowało i nie wiem czy w ogóle czymś jeszcze pryskać. Został mi Duet Ultra więc może tam gdzie nie było t2 pojechać jednak tym duetem po wykłoszeniu? Pszenica głównie Bamberka aktualnie zaczyna się kłosić ale jeszcze nie kwitnie liście bardzo zdrowe. Planować w ogóle zabieg na kłosa tam gdzie było t2? Jest potwornie sucho dobry miesiąc nie padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja nie zamierzam mieć ziarna z mikotosynami itd jakby przyszedł deszcz zobaczysz co sie będzie działo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

grego - słuszne spostrzeżenie.

 

Ja zrobiłem w połowie kwietnia T1 (po części Duet star+ Mirage, po części Tilit + Mirage ), po T1  był prawie miesiąc suszy,  połowie maja przeszło kilka ulew. Teraz znowu  dwa tygodnie bez większego deszczu.  Pszenica  (tonacja) cały czas wygląda zdrowo i powoli się kłosi (późny siew).  Więc  mam zamiar prysnąć  na dniach po  0,7l soligoru  - takie ubogie t2/3.  

Ew, jak  przyjdą jakże potrzebne deszcze, to zrobi się poprawkę samym Tebu, nawet  po 0,5l/ha i  ze 200l wody- coby trochę kłosy i  liść flagowy  pokropić . ;)  Co ma być, to będzie- w łan rokujący na 6-7t/ha  nie widzę sensu pchać "profilaktycznie" gotówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to może jednak czymś po kłosach jeszcze przejadę, użyć tego Duetu co został czy samym tebukonazolem typowo na kłos?. Kiedy najlepiej zrobić ten zabieg jak będzie kwitnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Jak to jest z łączeniem fungicydu z insekcydem,bo gdzies wyczytalem ze jeden osłabia działanie drugiego czy wy stosujecie takie mieszaniny,ja chcialem zmieszac0.7soligor0.1fastac i0.5 bi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

pany. .. chcę wykonać zabieg na grzyba Bumper 250 w pszenzycie częsciowo kwitnie już , czy nic się nie bedzie działo.  i dołozyć 5 kg siarczan magnezu na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

żyta i pszenżyta raczej nie pryskamy podczas kwitnienia a broń Boże dodawać siarczan


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie mam problem w jęczmieniu jarym. Otóż jakiś czas temu pryskałem mieszanką fungicyd + regulator wzrostu + odżywka. Problem jest tego typu że zabieg był wykonany kilka dni temu i ku mojemu zdziwieniu pojawiła się rynchosporioza i plamistość siatkowa jęczmienia. To są pierwsze objawy przechodzące w coraz bardziej poważniejsze macie jakieś pomysł by temu zaprzestać w działaniu? Jakie środki można zastosować w celu zatrzymania choroby. Chodzi tylko i wyłącznie o skuteczność w działaniu cena schodzi na drugi plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Kondziu1832

Widocznie to co zastosowałeś nie działa na te 2 choroby lub infekcja nastąpiła przed zabiegiem, a substancje charakteryzują się słabym działaniem interwencyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

protiokonazol ze stobiluryną powinien sobie poradzić bądź jeszcze lepsze rozwiązanie środki z sdhi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

W takim wypadku to mnie zbytnio nie dziwi. Jak nie było mączniaka trzeba było zastosować np. Aviator, jeśli mączniak był np Boogie (bardzo dobre rozwiązanie w  

wariancie jednozabiegowym), z droższych jest jeszcze np Adexar, Seguris, Fandango ale według mnie są to rozwiązania nieopłacalne w jęczmieniu. Najlepiej zapobiegawczo zastosować SDHI lub kombinację ze strobiluryną, niekoniecznie z dodatkiem triazolu (gdy nie ma mączniaka), przy presji mączniaka np Boogie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Boggie stosowałem w dawce 0.9l i jęczmień zdrowy w porównaniu z duett star+prochloraz gdzie pojawiły się kropki na liściach.Wczoraj poszła poprawka fandango 0.9 l .Pojawiają się ości więc czas najwyższy był na zabieg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

chciałem popryskać pszenicę ozimą Arteą na kłos ale trochę kwitnie zaczyna, czy nic się nie stanie czy nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Mam pytanie dt. pszenicy jarej (ewentualnie i ozimej)?

Czy przy obecnej suszy zabieg dokarmienia zboża w formie płynnej (N-P-K) moze wpłynąć na poprawienie kondycji pszenicy?

Wiadomo wody tym nie zastąpię, chciałbym tylko polepszyć stan zboża, zeby mniej boleśnie przebrnęła przez suchą pogodę

A obawiam się przypalenia itp, efektu odwrotnego

 

Jak to wygląda u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dokarmianie dolistne wykonuje się w fazie krzewienie początek strzelania w źdźbło.Przy obecnej pogodzie łatwo przypalić zboże stosując takie zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem popryskać pszenicę ozimą Arteą na kłos ale trochę kwitnie zaczyna, czy nic się nie stanie czy nie zaszkodzi?

śmiało ja dzis leciałem artea + amistar pszenice kwitnie,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Opryskalem pare dni temu pszenice tebukonazolem o 22 i widze poparzone liscie.najgorzej jest na przejazdach pid ciągnikiem.dawka 1 l.tam gdzie dodalem bumpera to samo albo i gorzej .mialem zadbaną pszenice i twraz ją załatwilem na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Pewnie sucho u ciebie? Dlatego ja póki co raczej nie zamierzam pryskać bo deszczu lepszego z 1,5 miesiąca nie było i się nie zanosi, a w takich warunkach o poparzenia bardzo łatwo, sam oprysk raczej i tak nie wiele wniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj