Polecane posty

Daro20    514

Koledzy podpowiedzcie kiedy najlepiej zrobić T2/T3 w pszenżycie ozimym? T1 było zrobione 24-25 kwiecień tilt + atak. Chciałem zrobić przed kłoszeniem ale były przymrozki a teraz już się kłosi. To zaczekać aż się w pełni wykłosi czy już robić i jakim środkiem? Dodam że 3 dni przed pryskaniem na T1 zaczęły żółknąć końcówki na różnych odmianach i po różnych przedplonach i te żółte końcówki zostały aż do dzisiaj. Wyglądało to na septoriozę ale woziłem do badania i nie stwierdzili żadnych chorób. Agrotechnika wydaje się być w porządku. Po żniwach było wapnowane kredą, na jesieni obornik i NPK, na wiosnę azot, Razem z T1 mikroelementy. Dodam że, 1,5 miesiąca nie było porządnego deszczu, do tego w nocy spadki temperatur i czasami przymrozki. Po mimo suszy i niskich temperatur rośnie jak szalone tylko te żółte końcówki....

Co Wy na to????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja bym robił zabieg już

 

Czy duet Ultra wystarczy na T3 czy lepiej zrobić jakąś mieszaninkę? W zeszłym roku miałem falcon i średnio byłem zadowolony.

 

lepszym rozwiązaniem będzie epoksykonazol + tebukonazol

 

kolego losktos a jakie polecasz dawki; tebu + epoksykonazol albo samego tebu na zabieg T3? dodam że tu gdzie będzie pryskane tym tebu lub tebu z epox nie będzie T2.... Na T1 duet +atak.

 

samo w T3 1l/ha, jeżeli nie będzie T2 to epoksykonazol 0,8 + tebukonazol 0,7-1 l

 

Stosował ktoś z was Artea 330 ec na liść flagowy?

 

stosowałem Menare (bardzo podobny środek) w połaceniu z Acantem. Dość przyzwoity zabieg, aczkolwiek mogłoby być ciut lepiej (zbyt słabe działanie wyniszczające Menary)

 

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Witam falcon na flagowy w jęczmieniu jarym może być w pełnej dawce czy jakies lepsze opcje stosujecie panowie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym robił zabieg już

 

 

lepszym rozwiązaniem będzie epoksykonazol + tebukonazol

 

 

samo w T3 1l/ha, jeżeli nie będzie T2 to epoksykonazol 0,8 + tebukonazol 0,7-1 l

 

 

stosowałem Menare (bardzo podobny środek) w połaceniu z Acantem. Dość przyzwoity zabieg, aczkolwiek mogłoby być ciut lepiej (zbyt słabe działanie wyniszczające Menary)

 

@losktos możesz podać konkretne nazwy środków do tej mojej mieszaniny opierając się na własnych doświadczeniach? Powiedzmy cenowa średnia półka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ja na T2 puściłem epoksykonazol 100g + chlorotalonil 500g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
robert123farmer

z tego co kojarze to mozesz kupic substancje czynne i je wymieszac w tych proporcjach. jak sie mylę to niech mnie ktoś poprawi. powinno wyjsc taniej jak gotowy srodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mam pytanie czy opera max będzie dobrym środkiem na T2 w pszenżycie ozimym? Na T1 poszedł wirtuoz 0,6L + vertisan 0,6L. Rośliny w chwili obecnej w dobrej kondycji. Może być sama czy lepiej pomieszać z czymś innym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

Mam pytanie dla bardziej zorientowanych w temacie ode mnie,

Czy mogę połaczyć razem plonvit opty, tytanit i Falcona? bo na stronie intermagu 

nie ma w tabeli mieszania nic o Falconie.

A i jeszcze do tego Cerone.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Czy mogę zostasowac po 0.75l/ha falkonu  nic roślinką nie będzie ?

 

ja stosowałem tydzień temu w takiej dawce i jak narazi nie widzę ujemnych skutków takiej dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

co polecacie na T2 za ok 120zł/1 ha? Ochrona 3 zabiegowa. Myślałem nad Falconem. Ale dokładając pare zł może coś lepszego polecicie


Mam pytanie:

która substancja lepsza Azoksystrobina (Starami 250 SC) czy pikoksystrobina (Acanto 250 SC)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

azoksystrobina jest trochę mocniejsza, pikoksystrobina tańsza

za ok. 120 zł/ha epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1 l

 

 

 

@losktos możesz podać konkretne nazwy środków do tej mojej mieszaniny opierając się na własnych doświadczeniach? Powiedzmy cenowa średnia półka

 

eposkykonazol - Rubric

tebukonazol - Tebu

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie na T1 w Pszenicy i Jęczmieniu  poszła mieszanka co o Niej Powiecie dobra czy zła ?  :

Mondatak 0,5 l/ha

Tilt turbo  0.6L/ha

15 kg mocznika ha

5kg siarczanu 

1,5 kg Nutrimixu

Tomar Ami 1l/ha 

Warrand 0,2 

 

Kolego Adrenalinaa jaki kolor miał tilt turbo. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5
Napisano (edytowany)

azoksystrobina jest trochę mocniejsza, pikoksystrobina tańsza

za ok. 120 zł/ha epoksykonazol 0,8 + chlorotalonil 1 l

 

 

eposkykonazol - Rubric

tebukonazol - Tebu

 

epoksykonazol - rekord, safir, na rudniku rekord tańszy o 16 zł tylko nie wiem jak z dostępnościa w sklepach

 Może ktoś podać w jakich środkach jest chlorotalonil oprócz gwarantu.

 

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

wydawało by się że obsługa wyszukiwarki internetowej to nic skomplikowanego ... brawo 500 np. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Pryskaliscie pszenice na jakies robaki?ja mam slady zerowania chyba,takie nacięcia liści,ale nie widzialem zadnego szkodnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganicus86    1

Czy mogę zostasowac po 0.75l/ha falkonu  nic roślinką nie będzie ?

 

nic nie bedzie ale nie ,ma potrzeby takiej dawki dawać...lepiej dorzucic jakąś substancje, chociaż i tak masz juz w falconie 3...

 

 

Mam pytanie dla bardziej zorientowanych w temacie ode mnie,

Czy mogę połaczyć razem plonvit opty, tytanit i Falcona? bo na stronie intermagu 

nie ma w tabeli mieszania nic o Falconie.

A i jeszcze do tego Cerone.

 

 

jęsli bardzo sucho w polu możesz mieć oznaki perzypaleń...

Cerone + plonvit opty 2kg max 3kg,

Falcon tytanit 0,2l+optysil 0,5l

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam

 

Proszę o podpowiedź co będzie lepsze do zastosowania na T2, na T1 poszło Ceando 1,1 + Corbel 0,35

Teraz zastanawiam się nad

na czesć pola Moderator 1l + Propico 0,5 l  (mam moderator jeszcze i chciałbym go wykorzystać)

druga część pola mam BLOBAZTAR 0,5l + Propico 0,5l  (azoksystrobina + propikonazol)

 

Lub zastanawiam się dac duet ultra na T2 ale mam coś mieszane zdanie na jego temat, do tej pory dawałem duet ultra na T3 i wydaje mi się że dość dobrze działał, ale doradza teraz mi mówi, że na T3 to tebu dać i te środki które wyżej wymieniłem z T2 dać na T3

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

W pszenzycie juz zaczynają się pojawiać kłosy a przez ta pogodę niema kiedy t2 zrobić :/ czy falcon w późniejszej fazie będzie dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj