Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#501 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 19 maj 2011 - 12:07

Zabiegi fungicydowe Lukaszjarm - a czy będzie u Ciebie konieczny 3 zabieg. U mnie przynajmniej wszystko na to wskazuje, że nie. Ja na drugi kupiłem Duett i dodaje do niego Oriusa. Mam 3 substancje aktywne i powinny wyczyścić wszystko co miałoby zamiar wyskoczyć.

Przekalkuluj sobie co Ci lepiej wyjdzie. Weź także pod uwagę skuteczność Rizy i impactu (jechałeś już tym kiedyś?) a Duettu (w moim środowisku ma dobra opinię).
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 21:32
  •  

#502 Share agriculteur

agriculteur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 maj 2011 - 15:03

Zabiegi fungicydowe Kiedy pryskacie zboża jare (jęczmień owies) od grzyba tzn w jakiej fazie rozwojowej?

Edytowany przez agriculteur, 19 maj 2011 - 15:04.

#503 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 19 maj 2011 - 16:20

Zabiegi fungicydowe ja w Fazie strzelania w kłos pszenice jara pryskac bede juwell TT,a jeczmien Artea ..a pszenice ozima na T2 dam Artea plus Tarcza łan.
jare pryskam raz
ozime 2 zabiegi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 19 maj 2011 - 19:01

Zabiegi fungicydowe Dzięki @LeF. W pszenżycie już wyszło około 1/3 kłosa. A w pszenicy dopiero zaczyna wyłazić. Na razie Nie widzę jakiegoś nasilenia chorób. Tak że jeszcze poczekam. A można zrobić oprysk w momencie kwitnienia?
Bo bez T2 to chyba się i tak nie obędzie na dłuższą metę?

#505 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 19 maj 2011 - 19:25

Zabiegi fungicydowe Różnie mówią z tym kwitnieniem.. Ja gdy zboże kwitnie nie przeprowadzam żadnych zabiegów.
U mnie też zdrowo w polu, pierwszy zabieg był "mocny" to trzyma, nie ma też nadzwyczaj dużej presjo chorób co miało miejsce w minionym roku.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#506 Share golab

golab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:12

Zabiegi fungicydowe Witam, chcialbym zastosowac jakis fungicyd na pszenzyto ozime, nie mam za bardzo doswiadczenia w ich stosowaniu. W sklepie zaproponowano mi soligor w dawce 0,8l na hektar. Chcialem dac jeszcze strobiluryne ale mi odradzono stosowanie w pszenzycie, bo sie nie oplaca. Wczesniej nie pryskalem niczym i teraz myslalem ze moze dalbym ten wlasnie soligor 0,6l + acanto 0,2l. Wogole czy jest sens tworzyc taka mieszanke, w sumie bedzie ona posiadala 4 substancje, wiec powinna ona cos dac. Moze stosowal ktos podobna mieszanine??

#507 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 24 maj 2011 - 12:00

Zabiegi fungicydowe A czy ma sens dodawanie nawozów dolistnych do fungicydu?

#508 Share duke

duke

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 maj 2011 - 14:07

Zabiegi fungicydowe jaki tani fungicyd na kłosa na pszenice?

#509 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 24 maj 2011 - 21:31

Zabiegi fungicydowe

Witam, chcialbym zastosowac jakis fungicyd na pszenzyto ozime, nie mam za bardzo doswiadczenia w ich stosowaniu. W sklepie zaproponowano mi soligor w dawce 0,8l na hektar. Chcialem dac jeszcze strobiluryne ale mi odradzono stosowanie w pszenzycie, bo sie nie oplaca. Wczesniej nie pryskalem niczym i teraz myslalem ze moze dalbym ten wlasnie soligor 0,6l + acanto 0,2l. Wogole czy jest sens tworzyc taka mieszanke, w sumie bedzie ona posiadala 4 substancje, wiec powinna ona cos dac. Moze stosowal ktos podobna mieszanine??

daj coś coś prostego , może duet,ewentualnie z tebukonazolem, nie ma co kosztów mnożyć
co do nawozów to jeśli nie ma stwierdzonych niedoborów to raczej nie ma sensu dodawania, można jeszcze zaszkodzić
co do oprysku na kłosa to czym robiłeś dwa poprzednie zabiegi??

#510 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 24 maj 2011 - 21:33

Zabiegi fungicydowe Panowie na jednym kawałku dziś zobaczyłem wystający kłos a pozostałe czuć pod palcami zgubienie. Czy mogę w tym czasie zrobić zabieg na t2 duettem ultra + mocznik + siarczan magnezu + odżywka? Czy poczekać aż wyjdą kłosy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 25 maj 2011 - 17:17

Zabiegi fungicydowe cz zamiast Duett Ultra 497 SC (tiofanat metylowy+epoksykonazol 310g + 187g)mogę zastosować mieszaninę Topsin M 500 SC (tiofanat metylowy 500g) i Rubic 125 SC (epoksykonazol 125g)?
Oczywiście w takich proporcjach aby ilość substancji aktywnej była taka sama jak w Duett Ultra?

#512 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 25 maj 2011 - 17:52

Zabiegi fungicydowe tiofonat możesz sobie podarować to normalne kadzidło jeżeli chodzi o choroby ,zastosowanie ma tylko jako środek obniżający zawartość mikotoksyn.

#513 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 25 maj 2011 - 18:51

Zabiegi fungicydowe Pewnie, że tak.
Taniej jest kupować pojedyncze substancje.

Ogólnie rzecz biorąc tiofanat to to samo co karbendazym.
Ale działa wolniej.

Możesz użyć, zależy jak presja chorób.
Ja osobiście wolę karbendazym, ale pewnie zaraz zejdzie z rynku i zostanie tylko tiofanat.

#514 Share duke

duke

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 maj 2011 - 12:13

Zabiegi fungicydowe Dobrym rozwiązaniem będzie tebu 250 ew na T3??

#515 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 maj 2011 - 18:33

Zabiegi fungicydowe tiofonat możesz sobie podarować to normalne kadzidło jeżeli chodzi o choroby ,zastosowanie ma tylko jako środek obniżający zawartość mikotoksyn.
ja stosuje topsin m i artea 0,9+0,4 LIT a jezeli chodzi o mikrotoksyny don to w niemczech tylko stosuja don Q ktory zawiera tiofanat metylowy na mikrotoksyny fuzarioza składa sie tylko mikrotoksyn
ulodka strony niemieckiej
● Ponad 100 000 ha chronionych Don-Q w pierwszym
roku stosowania!
● Doskonałe opinie rolników stosujących produkt!
● DON-Q zawiera tiofanat metylowy i jest
odpowiednikiem środka TOPSIN M
tak wiec nie pisz ze to badziwie

#516 Share Grzela

Grzela

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 maj 2011 - 07:58

Zabiegi fungicydowe Jakieś propozycje na T3 w pszenicy?

#517 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 maj 2011 - 10:40

Zabiegi fungicydowe Jest sens pryskac teraz Falconem? W pszenżycie zaraz będą wychodzić kłosy, a w pszenicy flagowy. Na 1 zabieg poszło skromnie 0,4 Funabenu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#518 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 maj 2011 - 11:36

Zabiegi fungicydowe ja włąsnie teraz pryskam pszenzyto falconem bedzie to pierwszy i oststni zabieg fungi w pszenzycie. Czesc juz opryskałem gdzie kłosy wyszły a na reszte w tygodniu bo pózniej siane. ogólnie wtym roku zboza zdrowo sie trzymaja w pszenzycie liscie bez oznak chorób jedynie dolne cos bierze przy ziemi zaczynaja zółknąc za słaby przewiew powietrza bo łan sie mocno zagescił. W pszenicy czekam na wykłoszenei i pojade Prosaro

#519 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 10:11

Zabiegi fungicydowe Jaki fungicyd polecacie na kłos w pszenicy??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 12:21

Zabiegi fungicydowe

ja włąsnie teraz pryskam pszenzyto falconem bedzie to pierwszy i oststni zabieg fungi w pszenzycie. Czesc juz opryskałem gdzie kłosy wyszły a na reszte w tygodniu bo pózniej siane. ogólnie wtym roku zboza zdrowo sie trzymaja w pszenzycie liscie bez oznak chorób jedynie dolne cos bierze przy ziemi zaczynaja zółknąc za słaby przewiew powietrza bo łan sie mocno zagescił. W pszenicy czekam na wykłoszenei i pojade Prosaro

Też pryskam Falconem pszenżyto, ale niestety kwitnie i ciągnik ostro uwalony runem, i nie wiem jaki będzie efekt tych zabiegów.