Polecane posty

losktos    356

Pierwszy raz słysze o łamliwości kłosa.. Przestaw się na 2 a nawet 3-zabiegową ochrone ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie ma chyba takiego czegoś łamliwość kłosa jest łamliwość podstawy żdźbła a powodują ją

gęsty płodozmian zbożowy

za głęboki i za wczesny siew jesienny

łagodna zima mokra, chłodna wiosna

podatność odmianowa ale głównie płodozmian zbożowy

tutaj należy zastosować na wiosnę odpowiednie środki zawierające np prochloraz, karbendazym itp

to o czym piszesz to chyba bardziej pasuje do jakiejś fuzariozy

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Łamliwość kłosa,nigdy sie z tym nie spotkałem.raczej problem leży w podstawie żdzbła.ale kolega thug bardzo obrazowo przedstawił temat,więc nie będe się powtarzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

to mi bardziej wygląda na złamanie się dokłosia w wyniku silnego deszczu z dużymi kroplami i silnym wiatrem albo po przejściu gradu...

 

nie szukał bym tutaj chorób bo żadna ze znanych chorób zbożowych nie powoduję takich objawów. Łamliwość podstawy powoduję wyleganie całego źdźbła, a po fuzariozie kłosy i ziarna różowieją..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

chomik111.Coś w tym będzie,jak jeszcze może kolega wykonał zabieg raudapem lub pochodnymi przed zbiorem w zbyt dużej dawce i zbyt długo czekał na zbiór,to grad i wiatr mogą pozamiatać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

niekoniecznie musiał czymś pryskać... jakieś dwa lata wstecz grad przeszedł u nas pasem takim koło 500 metrów akurat tam miałem 3 ha pszenicy to jak pojechałem na pole to około 1/3 źdźbeł była złamana a pszenica była przed kwitnieniem także nawet jak pszenica jest zielona to grad czy mocny deszcz może to spowodować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dawno tu nikt nie pisał, więc odświeżę temat. Zastanawiam się nad środkami, które można byłoby połączyć do ochrony pszenżyta. Mam taki przykład w T1 Mirage 450 EC 0,5l + Bumper 250 EC 0,5l + Instinct 750 EC 0,5l, co kosztowałoby ok 120zł co myślicie o takim połączeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

ja w ogóle się nie znam w tym temacie :( chciałbym się podszkolić . Prosiłbym o informacje jakie najlepsze środki na żyto , przeżyto i pszenice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli 1 lekcja sprawdź na jakie choroby Twoje odmiany są podatne, następnie lustruj pola i sprawdzaj czy nie ma objawów chorób. jak są to kupujesz środki i pryszczesz, ot cała filozofia :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Macie jakieś pomysły na zabieg w pszenicy na T1? Czas rozejrzeć się za chemią i dobrze by było miec porównanie cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Czyli 1 lekcja sprawdź na jakie choroby Twoje odmiany są podatne, następnie lustruj pola i sprawdzaj czy nie ma objawów chorób. jak są to kupujesz środki i pryszczesz, ot cała filozofia :P

 

 

Problem w tym że ja zboża mam albo swoje albo z targu więc nie wiem jakie odmiany i na jakie choroby są podatne. Nie znam się na chorobach w zbożach a chciałbym w tym roku działać w kierunku zwalczania ich i osiągnąć lepszy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Szanowny Panie,

Decyzja o zastosowaniu fungicydu powinna zostać podjęta na podstawie objawów widocznych nie tylko gołym okiem ale również przewidywanych, dlatego zastosowany preparat powinien mieć działanie interwencyjne i zapobiegawcze, zapewniające ochronę liści i podstawy źdźbła.

Naszą propozycją gwarantującą powyższe korzyści na T1 jest Capalo w dawce od 1,4-1,5 l/ha

Edytowano przez BASF
cytowanie poprzedniego posta

BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

jaki jest w miarę tani a skuteczny srodek na rdze, mączniaka u mnie są to najbardziej występowujące choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Szanowny Panie,

Decyzja o zastosowaniu fungicydu powinna zostać podjęta na podstawie objawów widocznych nie tylko gołym okiem ale również przewidywanych, dlatego zastosowany preparat powinien mieć działanie interwencyjne i zapobiegawcze, zapewniające ochronę liści i podstawy źdźbła.

Naszą propozycją gwarantującą powyższe korzyści na T1 jest Capalo w dawce od 1,4-2,0 l/ha

@Basf, zabieg za 220zł na T1 , czy to nie za tanio? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

co to na niego ;)

 

mój fungicyd na 1 raz podrożał prawie 100%, aż się boje jechać po pozostałe środki :( jak to z tymi cenami w tym sezonie u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

220 zł pierwszy zabieg, drugi pewnie podobnie i rodzi się pytanie - czy warto?

Wiele razy analizowałem różne porównania fungicydów (choć trudno jest znaleźć OBIEKTYWNE testy) i bardzo często okazywało się, że używanie najdroższych oprysków grzybobójczych, przynosiło faktycznie największe przyrosty plonu - ale po odliczeniu kosztów zabiegu, czysty zysk nie był większy, niż po użyciu tańszych środków.

 

Ja spróbuję wykombinować jakąś miksturę z pojedyńczych składników np. z prochlorazu, spiroksaminy, może czegoś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

@Basf, zabieg za 220zł na T1 , czy to nie za tanio? :o

 

5l kosztuje 600zł bez żadnych rabatów , to jak to policzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Miszka, jakby nie było(kwota strzelona z głowy), a po za tym widziałem zalecenia że nawet 2l/ha, to i tak to jest najdroższy srodek na T1.Litr powinien kosztować max 70zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Farmi@ a Ty na co się w końcu zdecydowałeś ? I kiedy planujesz z T1 wjeźdzać w zboza i rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmesmen    1

Czy można już zrobić pierwszy zabieg na grzyba. W dzień u mnie jest ok.15 stopni C a w nocy ok.3 stopni C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Właśnie też powoli chciałbym opryskać być może po świętach. Czy to dobry czas ? W tym tygodniu planuję wysiać mocznik no i właśnie potem opryskać. Jakim środkiem ? Chodzi o choroby podstawy źdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja tez kurcze nie moge podjac decyzji co kupic - za duzy wybór :) co byscie polecili na T1 pszenica i pszenzyto nie za zimno w nocy ? Zboza dopiero ruszaj te przymrozone jescze nie maja zilonych liscu w pełni rozwinietych wiec po mojemu za wczesnie na fungi i to samo z herbicydem bo moze jescze dobic uszkodzone zboza.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Co sadzicie o takiej kombinacji na T1 Topsin M 500 SC oraz Tilt Turbo 575 EC cena troszkę wysoko jak na mój budżet, a może znacie jakieś zaamieniki o podobnym zwlaczaniu chorób a tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

Czy można już zrobić pierwszy zabieg na grzyba. W dzień u mnie jest ok.15 stopni C a w nocy ok.3 stopni C.

No właśnie - noce są bardzo chłodne, a do tego robi się coraz bardziej sucho, więc nie wiem, czy jeszcze kilka dni nie zaczekać. Triazole potrzebują ok. 12st. C, więc byłoby dobrze, gdyby była w takim oprysku użyta jeszcze jakaś substancja z innej grupy chemicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj