Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10087 odpowiedzi na ten temat

#5101 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 12 lipiec 2014 - 19:14

Zabiegi fungicydowe To żadne zaskoczenie. Dwa lata temu dawałem 1,5l Capalo i jęczmień jary wyglądał bardzo słabo pod względem zdrowotności. Trzeba zwiększać dawkę, albo szukać czegoś innego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 18:28
  •  

#5102 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2679 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 19:42

Zabiegi fungicydowe na eunove dawałem 1.25 l Capalo i działało ładnie do nastepnego zabiegu robionego tebukonazolem z azyksystrobina.zabiegi w jeczmieniu robi sie na pierwsze kolanko aby dobrze podziałało.

#5103 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 19:47

Zabiegi fungicydowe U mnie był Skald. Przedplon był dobry. Mączniak szalał. Było też dużo plamistości siatkowej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5104 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2679 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 20:12

Zabiegi fungicydowe przedplon miałem pszenice ozima ale widocznie trafiłem z zabiegiem a deszczu pozniej było pod dostatkiem jak i do tej pory jest

#5105 Share semyutah

semyutah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 19:51

Zabiegi fungicydowe wybacz ze tak pozno odpowiadam ale wzialem twoje wskazowki pod uwage i wydaje mi sie ze jak na pierwszy raz to sie udalo za kilka dni sie przekonam jak plon sie odwdzieczy :)
jeszcze raz dzieki z gory za rady

No więc tak najprościej mówiąc to tak
ogólnie jest pate faz T0/T1/T2/T3 z tym że:

T0- jest ciężki do zrealizowania i najlepiej go zrealizować jesienią gdy np pszenica się rozkrzewiła. Wtedy nalerzy wyczekać najlepiej jak najpóźniejszy termin w sęsie warunki pogodowe bądz zrobić ten zabieg bardzo wcześnie wiosą gdy zboża ruszają (zaczynają się krzewić i pobierać składniki pokarmowe), nie należy patrzeć na temperature gdyż wiele substancji bdb radzi sobie w złych warunkach. Dla przykładu u mnie gość który ma okolo 6tyś ha pryskał T0 w Lutym, bo była ku temu dobra pogoda i teraz widac efekty.

T1- najczęściej w fazie gdy zboża się już rozkrzewiły bądź kończą krzewić i zaczynają strzelać w źdźbło. widac wtedy bardzo gwałtowny wzrost rosliny w górę.

T2- przed bądz na liść flagowy, najczęściej gdy jest łan usłany liściem podflagowym czyli takim szerokim pikującym w duł.

T3- jest zabiegiem w którym trzeba uważąć gdyż można zrobić gdy zboże zaczyna pokazywać kłos bądź jest widoczny albo gdy jest minimum 5dni po kwitnieniu lecz nie za długo. Nie wolno robic zabiegów w trakcie kwitnienia zboża a dokładniej pylenia bo będzie kicha.

To tak najkrócej i najprościej . Jest jeszcze szereg aspektów co do terminów bo trzeba by uwzględnić np; szybkość dojżewania ziarna, czy sie chce zastosować 2,3,4 zabiegi, czy w T2 zastosujesz regulator wzrostu i z jaką substancją. można by tak dużo pisać ale najważniejsze to trzymać się tych zasad i czytac etykiety środków i radzić się kogo sie da bo to żaden wstyd nie wiedzieć a spier...lić jest bardzo łatwo. jak bys czegoś jeszcze nie zrozumiał to wal śmiało

Jeśli chcesz sam wirtuoz to dodaj np jakich wspomagacz. Slippa jest bardzo dobra bo działa mocno penetracyjnie i transmisyjnie więc zpoteguje ci działanie środka, 100ml na ha wystarczy a koszt to jakieś 7-9zł/ha.

#5106 Share udzio

udzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 13:24

Zabiegi fungicydowe A ja pryskałem na T1 Tebu, na T2/T3 Artea + Amistar i pszenica jest zdrowiutka. Była po grochu.
URSUS 2812 AgroBis

#5107 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 10:20

Zabiegi fungicydowe u mnie T1 wirtuoz T2 duet ultra T3 tebu i plon z bamberki 8 ton/ha w rzepaczysku i buraczysku

#5108 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2679 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 10:28

Zabiegi fungicydowe Ochrona z Basf Capalo,Adexar,Osiris w tym sezonie na celująco.Arktis 9-9.5t . Sailor 9t.Przedplon rzepak.

#5109 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 03 sierpień 2014 - 22:09

Zabiegi fungicydowe T1 duet ultra
T2 Caramba wydajność 8t/ha przedplon QQ odmiana Tobak

#5110 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 11:36

Zabiegi fungicydowe Pszenica Ostroga 8t/ha Przedplon owies. Gleba lekka 3b-4a. T1 2l Capalo T2 1l Fandango.

Edytowany przez sajgon, 04 sierpień 2014 - 15:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5111 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 23:41

Zabiegi fungicydowe pszenica muszelka szacunkowo 7,7t/ha
Przedplon kukurydza na ziarno
T1 Unix 1kg
T2 Seguris 0,8l
T3 Tebu 1l
A Ozon po bobiku jeszcze na polu, i myślę że tam będzie lepiej.

#5112 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 08 sierpień 2014 - 19:50

Zabiegi fungicydowe T1 Duet + Atak, T2 Menara + Acanto T3 Tebu - plony w okolicach 7-7,5 t/ha
Input + Prosaro również sie sprawdziło.
Ogólnie żniwa zbożowe można zaliczyć do udanych
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5113 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 06:20

Zabiegi fungicydowe panowie co bedzie lepsze na T2? Menara 0.4 + amistar 0.6 czy seguris 1l? Dodam ze na T1 daje Tilt + Mirage a T2 to bylby ostatni zabieg. Co myslicie?

#5114 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 11 sierpień 2014 - 06:31

Zabiegi fungicydowe Ja na T1 dawalem duett star i mirage a na T2 wlasnie menara i amistar....ochrona sprawdzila sie swietnie....
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#5115 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 19:39

Zabiegi fungicydowe

panowie co bedzie lepsze na T2? Menara 0.4 + amistar 0.6 czy seguris 1l? Dodam ze na T1 daje Tilt + Mirage a T2 to bylby ostatni zabieg. Co myslicie?

wydaje mi się ze seguris będzie lepszy. Ewentualnie menare zastąp epoksykonazolem
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5116 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 19:47

Zabiegi fungicydowe @losktos kolego krytykowales moja ochrone t2 reweller+epoksy , a cie zaskocze bo plon bite 8t arkadii przy 150kg N po rapsie , szybko siadla myslalem ze grzyb ja je czy cos a wrecz przeciwnie jest to odmniana szybko dochodzaca , parametry lapie super , i nie gadaj mi ze nie nadaje sie ta ochrona ktora ja tworze , na podkarpacie jest to najlepsze rozwiazanie nie chwalac sie jaka mam ochrone -.- takze nastepnym razem cos zastosuj a nie piszesz tutaj bzdury ........ !!!!

#5117 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9213 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 sierpień 2014 - 22:54

Zabiegi fungicydowe

panowie co bedzie lepsze na T2? Menara 0.4 + amistar 0.6 czy seguris 1l? Dodam ze na T1 daje Tilt + Mirage a T2 to bylby ostatni zabieg. Co myslicie?

Oba rozwiązania są bdb, choć ciut lepiej oceniam seguris.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5118 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 547 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 23:28

Zabiegi fungicydowe jak sie chwalicie to i ja sie pochwale t1 capalo, t2 adexar t3 osiris odmiana ozon 26 zbiorników mega pełnych z równiutko 5 ha (3 ha po rzepaku i 2 po jęczmieniu)
na ile t/ha oceniacie plon?

#5119 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 08:00

Zabiegi fungicydowe

wydaje mi się ze seguris będzie lepszy. Ewentualnie menare zastąp epoksykonazolem

koszt w sumie podobny, a co z epoksynazolem bys proponowal?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5120 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 08:46

Zabiegi fungicydowe

@losktos kolego krytykowales moja ochrone t2 reweller+epoksy , a cie zaskocze bo plon bite 8t arkadii przy 150kg N po rapsie , szybko siadla myslalem ze grzyb ja je czy cos a wrecz przeciwnie jest to odmniana szybko dochodzaca , parametry lapie super , i nie gadaj mi ze nie nadaje sie ta ochrona ktora ja tworze , na podkarpacie jest to najlepsze rozwiazanie nie chwalac sie jaka mam ochrone -.- takze nastepnym razem cos zastosuj a nie piszesz tutaj bzdury ........ !!!!

przy swojej ochronie miałem podobne plony więc nie unoś się tak.. Nie krytykowałem Twojej ochrony tylko chodziło mi o koszty, nigdzie nie napisałem że jest to do d**y ochrona więc nie podduszaj się tak

koszt w sumie podobny, a co z epoksynazolem bys proponowal?

z epoksykonazolem może być Amistar Acanto lub Reveller wszystko zależy od tego ile chcesz wydać na ochrone. Najtańszy będzie wariant z Acanto
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)