Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#5081 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 11:10

Zabiegi fungicydowe Na t2 to najlepszy 0,6 revellera+0,8 epoksy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 16:12
  •  

#5082 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 08 lipiec 2014 - 19:15

Zabiegi fungicydowe nie widzę w tym rozwiazaniu aż tak wiele najlepszego
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5083 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:16

Zabiegi fungicydowe to sobie opryskaj i zobacz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5084 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 18:54

Zabiegi fungicydowe napewno nie revellerem, epoksykonazol tak ale reveller nie. Trzeba by było dać pewną dawke revellera a to zbytnio czyści kieszeń przy takiej mieszance
Aczkolwiek nie można powiedzieć ze jest to całkiem złe rozwiazanie

Edytowany przez losktos, 09 lipiec 2014 - 19:13.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5085 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 19:50

Zabiegi fungicydowe a mnie w tym sezonie zawiódł na T2 środek Adexar plus... Dałem się namówić , na szczęście popryskałem tylko 5 z 15 ha pszenicy , efekt beznadziejny , jakoś szybko usychały rośliny na T3 poprawiłem jeszcze Osiris lub Tebu, ale grzyba już nie szło zatrzymać, resztę plantacji popryskałem konkurencja a mianowicie seguris i czysto na polu , żadnego porażenia , roślinki długo zielone. sam nie wiem co o tym myśleć, dlaczego nie zadziałało , wszystko robione terminowo i według zaleceń

#5086 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 lipiec 2014 - 21:58

Zabiegi fungicydowe sam Soligor na T2 na podflagowy również w odmianie podatnej na mączniaka wiele nie zwojował a co by było bez zabiegu szkoda gadać.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#5087 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 lipiec 2014 - 22:45

Zabiegi fungicydowe

na T1 polecam po tego rocznej obserwacji Duet Star + Atak - dość dobre i tanie rozwiązanie (wg mnie najlepsze w tej cenie)
Na T2 poszła Menara + Acanto - z tego rozwiazania jestem trochę średnio zadowolony aczkolwiek źle nie jest, na przyszły rok pewnie zastąpie Menare epoksykonazolem.
Na T3 poszło Tebu - efekt nie najgorszy ale na przyszły rok coś będzie zmienione
Ogólnie zboża są ładne, dalsze oceny po zbiorach

Ile dałeś menary z acanto? Bo Ci powiem że u mnie menara w mieszaninę też trochę słabiej wypadła. Mieszałam ja z amistarem dawki 0,4+0,6 i działanie interwencyjne było słabsze niż w przypadku menary solo 0,5l/ha. Działanie zapobiegawcze super, ale to zasługa amistaru. A nie wydaje mi się aby 100ml niższa dawką już wpłynęła. U Ciebie był problem z septoriozą?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5088 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 23:05

Zabiegi fungicydowe

a mnie w tym sezonie zawiódł na T2 środek Adexar plus... Dałem się namówić , na szczęście popryskałem tylko 5 z 15 ha pszenicy , efekt beznadziejny , jakoś szybko usychały rośliny na T3 poprawiłem jeszcze Osiris lub Tebu, ale grzyba już nie szło zatrzymać, resztę plantacji popryskałem konkurencja a mianowicie seguris i czysto na polu , żadnego porażenia , roślinki długo zielone. sam nie wiem co o tym myśleć, dlaczego nie zadziałało , wszystko robione terminowo i według zaleceń

Ja rok temu na próbę część pszenicy opryskałem segurisem i efekt super nawet w niższej dawce. W tym roku cała pszenice pryskałem segurisem i oceniam bdb.
A z tym adexarem to zagadka, przecież miał być co najmniej tak dobry jak seguris albo i lepszy. Z jakiego jesteś regionu, jakie choroby puściło, jaka dawka i odmiana pszenicy?

#5089 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 05:24

Zabiegi fungicydowe ochrona z Basf w tym roku nie zawiodła.Problem z tym ze pszenica nie ustała

#5090 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 10:14

Zabiegi fungicydowe

napewno nie revellerem, epoksykonazol tak ale reveller nie. Trzeba by było dać pewną dawke revellera a to zbytnio czyści kieszeń przy takiej mieszance
Aczkolwiek nie można powiedzieć ze jest to całkiem złe rozwiazanie

Ha ha no co za koles z ciebie sam reveller jest za slaby , a niby czemu nie epoksy z revellerem?? uzasadnij ciekawe czemu moja pszenica bez porazen grzybowych stosuj sobie acanto dalej z menara ciolku , jak mozesz sie sprzeczac skoro nie stosowales revellera z epoksy?

Nie obrażaj

Edytowany przez milanreal1, 10 lipiec 2014 - 22:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5091 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 20:59

Zabiegi fungicydowe

Ile dałeś menary z acanto? Bo Ci powiem że u mnie menara w mieszaninę też trochę słabiej wypadła. Mieszałam ja z amistarem dawki 0,4+0,6 i działanie interwencyjne było słabsze niż w przypadku menary solo 0,5l/ha. Działanie zapobiegawcze super, ale to zasługa amistaru. A nie wydaje mi się aby 100ml niższa dawką już wpłynęła. U Ciebie był problem z septoriozą?

dawałem po 0,5 l jednego i drugiego i właśnie z działania interwencyjnego jestem średnio zadowolony. Głównie przepuściło septorioze i troszke DTR. Ale ogólnie tragedii nie ma, flagowy praktycznie w ok 90-95 % zdrowy, podflagowy trochę poraziło

Ha ha no co za koles z ciebie sam reveller jest za slaby , a niby czemu nie epoksy z revellerem?? uzasadnij ciekawe czemu moja pszenica bez porazen grzybowych stosuj sobie acanto dalej z menara ciolku , jak mozesz sie sprzeczac skoro nie stosowales revellera z epoksy?

patrząc na Twój poziom wypowiedzi "ciołku" nie widze sensu prowadzenia dalszej dyskusji
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5092 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 lipiec 2014 - 23:00

Zabiegi fungicydowe A no to widzę że mamy identyczne zastrzeżenia do działania menary. Ale i tak jest ok, chyba nawet wg ulotek jest skuteczna w granicach 85%. Na triazolach ciężko wyciągnąć stałą skuteczność przekraczającą 90%.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5093 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 07:16

Zabiegi fungicydowe U mnie Menara w jęczmieniu jarym zastosowana na liścia flagowego całkowicie zawiodła,jest przereklamowana i nic nie działa,w porównianiu do kontroli zero efektów, niebyło różnicy na pryskanym i kontroli ,pozdrawiam

#5094 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 08:16

Zabiegi fungicydowe

Ja rok temu na próbę część pszenicy opryskałem segurisem i efekt super nawet w niższej dawce. W tym roku cała pszenice pryskałem segurisem i oceniam bdb.
A z tym adexarem to zagadka, przecież miał być co najmniej tak dobry jak seguris albo i lepszy. Z jakiego jesteś regionu, jakie choroby puściło, jaka dawka i odmiana pszenicy?

jestem z Lubuskiego, dawka jak w etykiecie 2l/ha , koszt horrendalny , efekt mizerny... odmiana Kerubino i Linus. Na sąsiedniej działce Linus pryskany Seguris i efekt bardzo dobry pszenica normalnie dojrzewa, długo zielona. A pierwsze symptomy ze coś nie tak z Adexer plus działa pojawiły się jak u szwagra zobaczyłem jego pszenicę Kerubino pryskane Seguris, bo sam mu dałem ten środek i nasiona , piękna zielona choć nie pryskał na pierwszy zabieg niczym tylko drugi przyspieszony , a jeszcze o mało nie spalił mu jej dodatkiem mocznika ,|( zbyt duże stężenie|), także wyglądała rewelacyjnie pięknie, długo zielona

#5095 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 15:19

Zabiegi fungicydowe

U mnie Menara w jęczmieniu jarym zastosowana na liścia flagowego całkowicie zawiodła,jest przereklamowana i nic nie działa,w porównianiu do kontroli zero efektów, niebyło różnicy na pryskanym i kontroli ,pozdrawiam

W przeciwieństwie do pszenicy w jęczmieniu Menara jest bezużyteczna ze względu na plamistość siatkową liści, jak również propikonazol czy metkonazol.

To o czym piszesz potwierdza ta tabelka z 2013.

http://www.bankfotek.pl/view/1755920

Generalnie z triazoli to tylko protiokonazol ma coś do powiedzenia , ale taniej pewnie wyjdzie jakaś mieszanina ze strobi np. z 0.5l Acanto.
Z gotowców to myśle ,że Fandango nie byłoby złe, Seguris też podobno działa.
Po taniości to ciężej coś wymyślec w jęczmieniu jak w pszenicy.

Edytowany przez bratpit, 11 lipiec 2014 - 15:41.

#5096 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 15:30

Zabiegi fungicydowe

Nie obrażaj

Reveller ma blisko do Acanto brakuje tylko cyprokonazolu co nie zmienia faktu ze sie z Tobą zgadzam ze reveller i epox jest dobrą mieszaniną i nie u jednego farmera już sie sprawdziła i napewno lepsza niz menera i acanto.

#5097 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 11 lipiec 2014 - 18:00

Zabiegi fungicydowe W tym roku na pszenicę stosowałem dwa zabiegi: T1 Capalo 2l, T2 Fandango 1l i jestem bardzo zadowolony z ochrony.

#5098 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:12

Zabiegi fungicydowe Do bardziej doswiadczonych,czy kupując materiał siewny zaprawiony np.raxil zel pszenicy zimowej mozna go zaprawic drugi raz zaprawą jockey ,chodzi o to ze u mnie są zboza po zbozach a jockey jest zaprawą dużo lepszą ,czy nie wpłynie to negatywnie na wschody?

#5099 Share piotrdd

piotrdd

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:27

Zabiegi fungicydowe sajgon

Kolego mam pytanie czy capalo w tej dawce w monokulturze dało rade utrzymać roślinę w zdrowiu do fazy rozwojowej liścia flagowego i czy niema objawów chorób podstawy źdźbła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5100 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 22:04

Zabiegi fungicydowe Capallo w monokulturze w tym roku praktycznie nic nie poradziło sobie z fuzaryjną zgorzelą podstawy zdzbła 60% roslin porażonych ziarno wygląda jak poślad więc kolego odradzam ci jego stosowanie nawet na etykiecie piszą że jedynie ogranicza jej występowanie, lepiej poszukac czegos mocniejszego,lub domieszac z prochlorazem+karabendazym wtedy może by to dało rady lecz drogo by to wyszło ;/