Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#5061 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 06:57

Zabiegi fungicydowe pomoże mały wydatek a efekt będzie duży

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 20:14
  •  

#5062 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 09:54

Zabiegi fungicydowe pryskalem swoja pszenice jara falconem na lisc flagowy, teraz zaczela sie kłosic, co dac teraz oczywiscie w rozsadnej cenie

#5063 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 11:58

Zabiegi fungicydowe daj duett ultra lub tebukonazol np.tebu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5064 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:49

Zabiegi fungicydowe Czy jest sens pryskać pszenicę ozimą już po kwitnieniu w którą zaczęła wchodzić fuzarioza kłosów? Jest to Arkadia stanowisko po jęczmieniu ozimym, zrobione było T1 i późne T2, bez T3. Czy zastosować np. tebukonazol? Klosy zaczynają robić się białe i zaczynam sie martwić, że do żniw mogą wyglądać nieciekawie.. proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję

#5065 Share arszenik

arszenik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:51

Zabiegi fungicydowe witam mam pytanie trochę z innej beczki czy do materiału siewnego kwalifikowanego c2 przysługuje dopłata proszę o szybką odpowiedż bo wniosek muszę wysłać

#5066 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 07:03

Zabiegi fungicydowe do c2 nie
marcin80wlkp do mlecznej dojrzałosci ziarna z zachowaniem okresu karencji do zbioru. a czy warto to juz twoja decyzja podnosic koszt uprawy czy nie . jeżeli liczysz na plon około 4 ton to daruj sobie a jezeli nawożenie masz wyższe powyżej 150kgN to pryskaj.

Edytowany przez BENNY82, 23 czerwiec 2014 - 07:07.

#5067 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:12

Zabiegi fungicydowe Panowie, jak u was wyglądają zboża?
Czy fuzafioza kłosów szaleje?
Jak to wygląda w jarych, jak w ozimych?
Czy pełna ochrona (od T1 do T3) sie sprawdziła?
Kto z was sie wstrzymał z T3 i ma zielono, a kto wrecz przeciwnie "pluje sobie w brodę"
Rok jesli chodzi o pogode troche dziwny. Niby zimno, troche deszczowo. Ze wzgledu na niskie temperatury (szczególnie noc) grzyb nie powiniem miec duzego pola manewru, ale ......?
No właśnie.

#5068 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:01

Zabiegi fungicydowe Nie rozumiem, dlaczego kto sie nie wstrzymal z T3 pluje sobie w brode?

#5069 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:43

Zabiegi fungicydowe

Panowie, jak u was wyglądają zboża?
Czy fuzafioza kłosów szaleje?
Jak to wygląda w jarych, jak w ozimych?
Czy pełna ochrona (od T1 do T3) sie sprawdziła?
Kto z was sie wstrzymał z T3 i ma zielono, a kto wrecz przeciwnie "pluje sobie w brodę"
Rok jesli chodzi o pogode troche dziwny. Niby zimno, troche deszczowo. Ze wzgledu na niskie temperatury (szczególnie noc) grzyb nie powiniem miec duzego pola manewru, ale ......?
No właśnie.

u mnie zboża wyglądają super, ochrona się praktycznie sprawdziła. Duet Star + Atak spełnił swoje zadanie, z Menary + Acanto jestem średnio zadowolony aczkolwiek działanie nie było bardzo złe, na T3 poszło Tebu. Na pszenicach gdzie zabieg był zrobiony w terminie fuzariozy brak, część areału mi uciekła co do terminu i na jednym kawałku się trochę trafia. Co do reszty to zauważyłem kilka objawów septoriozy plew na kłosach ale nie ma tragedii
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#5070 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:20

Zabiegi fungicydowe duza strata w plonie bedzie gdy pszenica wylegla juz teraz? 50 % odmiany skagen lezy jak stół niestety spadlo duzo deszczu moze cos sie podniesie ale pewnie nie za wiele bo kłosy poteżne wyległa o 2 tygodnie za wczesnie ale jest w super kondycji zdrowotnej praktycznie brak porazenie klosa po zwykłym tebu w okresie kwitnienia...

Edytowany przez maly00, 28 czerwiec 2014 - 20:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5071 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 06:39

Zabiegi fungicydowe jara pszenica jeszcze kwitnie to znaczy takie wąski jasne/chyba kwiaty/są na zewnarz kłosa myślę ze już po fazie kwitnienia lub w końcówce liście zdrowe czy jeszcze pryskać małą dawką tebuknazolu czy odpuścić

#5072 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 07:56

Zabiegi fungicydowe jara dopiero u Ciebie kwitnie?Zabieg na kłos w jarej robiłem 16 czerwca.

#5073 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 08:15

Zabiegi fungicydowe przedobrzyłem z madusem i wegetacja jest przedłużona modus trzymał ja przy ziemi tak że teraz na jakieś 35-40 cm odmiana bonbona

#5074 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 08:26

Zabiegi fungicydowe Żniwa za miesiąc .Nic już nie rób w niej

#5075 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 04 lipiec 2014 - 20:28

Zabiegi fungicydowe powoli zbliżają się żniwa i można robić pierwsze oceny. U mnie nie najgorzej. Dwie odmiany, pigmej i algoso, 2 zabiegi fungicydowe. T1 lotus i marage po 0.7 l , T2 falcon 0.6 l i jestem zadowolony póki co. Oba jeszcze zielone, ziarno dorodne, chorób zbytnio nie widać choć rok nie należał do najłatwiejszych

#5076 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 07:13

Zabiegi fungicydowe ja jednak jarą bonbonę wczoraj prysnołem tebukanazolem choć jest nie porazona

#5077 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 09:52

Zabiegi fungicydowe

powoli zbliżają się żniwa i można robić pierwsze oceny.

to ja napisze ze swojej strony, ze szczerze nie polecam na pierwszy zabieg na podstawe zdźbła yamato/moderator/matador 303se

pszenica pomimo jeszcze zielonych liści usycha na potęge- jak sie rozłupie wzgłuż zdźbło, to widac, że tuż przy ziemi wszystko przeżarł na wylot grzyb.

Dodam jeszcze, ze sporo zależy od podatnosci odmiany na te choroby. Najgorzej jest w natuli- wręcz tragedia, w barytonie nie jest tak źle, a ostroga na szczescie ma sie jeszcze w miare dobrze (dodam, że wszystkie odmiany były pryskane tymi samymi opryskami i w tym samym czasie +/-2 dni)

#5078 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 11:47

Zabiegi fungicydowe a ja zalecam na pierwszy sarfun u mnie sprawdził się rewelacyjnie jara od dołu do kłosa zielona

#5079 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 00:20

Zabiegi fungicydowe

to ja napisze ze swojej strony, ze szczerze nie polecam na pierwszy zabieg na podstawe zdźbła yamato/moderator/matador 303se

pszenica pomimo jeszcze zielonych liści usycha na potęge- jak sie rozłupie wzgłuż zdźbło, to widac, że tuż przy ziemi wszystko przeżarł na wylot grzyb.

Dodam jeszcze, ze sporo zależy od podatnosci odmiany na te choroby. Najgorzej jest w natuli- wręcz tragedia, w barytonie nie jest tak źle, a ostroga na szczescie ma sie jeszcze w miare dobrze (dodam, że wszystkie odmiany były pryskane tymi samymi opryskami i w tym samym czasie +/-2 dni)

Takie środki jak yamato nie są jakieś dobre na podstawę, może gdy ktoś uprawia pszenica na małą skalę, na mniejszym nawożeniu to ma sens, ale przy wyższych nakładach raczej nie. Na gorszych stanowiskach na pszenice dawałem unix, efekt bardzo dobry ale cena bardzo wysoka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5080 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 07 lipiec 2014 - 18:56

Zabiegi fungicydowe na T1 polecam po tego rocznej obserwacji Duet Star + Atak - dość dobre i tanie rozwiązanie (wg mnie najlepsze w tej cenie)
Na T2 poszła Menara + Acanto - z tego rozwiazania jestem trochę średnio zadowolony aczkolwiek źle nie jest, na przyszły rok pewnie zastąpie Menare epoksykonazolem.
Na T3 poszło Tebu - efekt nie najgorszy ale na przyszły rok coś będzie zmienione

Ogólnie zboża są ładne, dalsze oceny po zbiorach
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)