Polecane posty

metiu20    16

Deerf super robota! Widzę, że środki jakie będę stosował na T1 obejmują wszystkie choroby prócz fuzarioz (Bumper+lotus+atak). Czy mam się martwić?

Edytowano przez metiu20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

panowie narazie z fungicydami sie wstrzymuje przez nizsze temperatury ktore w tej chwili panuja a czy mozna przeprowadzic sam  zabieg skracania uzywajac Moddus 0,3+1l CCC?chodzi mi o działanie tych srodków przy ochłodzeniach i przelotnych deszczach, i ile czasu potrzeba zeby srodek sie dobrze wchłonoł i był skuteczny zanim przejdzie przelotny deszcz?

 

jeżeli masz już odpowiednia fazę to jedź z antywylegaczem, w innych wypadkach poczekaj. Co do czsu, godzina - dwie powinno wystarczyć

Witam, mam dwa pytanka.

1.Czy mogę pryskać już pszenicę tilt+atak, dwa dni temu poszło optimus+ccc?? Temperatura zapowiadana u mnie to ok. 10-12 stopni przez następne 4 dni.

2. Co lepsze na pszenżyto grenado na t1, ceando 1,2 l czy duett star 1 l?? Mi się zdaje, że ceando lepiej ochroni podstawę, ale mile widziane podpowiedzi.

 

1. Możesz

2. Duet Star praktycznie wogóle nie chroni podstawy, jeżeli wystąpi maczniak przed zabiegiem to Duet może okazać się lepszy. Moje propozycje: dołożyć do Cenado morfolinę lub do Duetu Star prochloraz

Co myslicie o pryskaniu na grzyba duett ultra 0,5 l + modatak 0,8 litra?

Dzisiaj bylem u sprzedawcy i wlasnie taki wariant mi polecil, mowiac ze duett ultra dobry w pierwszym oprysku oraz skuteczny na łamliwośc źdzbła?

Wczesniej chciałem kupić duett starr 0,8 + 08 mondatak?

 

Ktora opcja bedzie lepsza na pierwszy zabieg, możliwe ze i ostatni w pszenicy i pszenżycie?

 

Co to za sprzedawca? Tiofanat z duetu do ochrony podtawy jest bardzo słabą substancją. W mieszance z prochlorazem bedzie ok ale nie ma zbytniej ochrony przed maczniakiem. Duet owszem ale nie ultra tylko Star


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Ja pryskałem pszenżyto w sobote ale nie wiem czy dobrze zrobiłem. Jedne roślinki nie miały jeszcze kolanka inne miały 2 cm nad węzłem krzewienia, a jeszcze inne miały już dwa kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeżeli masz już odpowiednia fazę to jedź z antywylegaczem, w innych wypadkach poczekaj. Co do czsu, godzina - dwie powinno wystarczyć

 

1. Możesz

2. Duet Star praktycznie wogóle nie chroni podstawy, jeżeli wystąpi maczniak przed zabiegiem to Duet może okazać się lepszy. Moje propozycje: dołożyć do Cenado morfolinę lub do Duetu Star prochloraz

 

Co to za sprzedawca? Tiofanat z duetu do ochrony podtawy jest bardzo słabą substancją. W mieszance z prochlorazem bedzie ok ale nie ma zbytniej ochrony przed maczniakiem. Duet owszem ale nie ultra tylko Star

 

sprzedawca dobry wypycha towar ale bez żadnej wiedzy zapewne agrotechnicznej w skrócie trzeba zmienić doradcę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie na T1 w Pszenicy i Jęczmieniu  poszła mieszanka co o Niej Powiecie dobra czy zła ?  :

Mondatak 0,5 l/ha

Tilt turbo  0.6L/ha

15 kg mocznika ha

5kg siarczanu 

1,5 kg Nutrimixu

Tomar Ami 1l/ha 

Warrand 0,2 

Edytowano przez Adrenalinaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

odwrotnie kolego odwrotnie najpierw wirtuoz później falcon


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Panowie coś na mączniaka zapobiegawczo i interwencyjnie?

 

tilt turbo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On__1987    0

Czy zastosowanie samego Tebu lub Tarczy Łan 1L ha na pszenicę jest słabym rozwiązaniem ?

 

Lepiej dołożyć fundusze i zastosować np. Tilt Turbo 0,7L i Mirage 0,7 L? Czy ktoś stosuje takie mieszanki ? Jesteście zadowoleni z efektu ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rola123    0

Witam. U mnie tragedia. pszenica ozima mi rudzieje. nie wiem co zorbilem nie tak.

 

pszenica była siana około 22 września. Kujawsko-pomorskie. II klasa ziemi. badania ziemi ok. Przezimowanie ok. Pszenice wziete z centrali KWS Dacanto i KWS Magic. Jesienią pryskane COMPLET 560 SC, EXPERT 0,23L/HA, MET WG 0,24KG/HA. Za sucho raczej nie jest.

 

Tydzień temu było jechane ATAK 0,8L/HA, BUMPER 0,3L/HA, KENDO 0,1L/HA, ANTYWYLEGACZ 0,8L/HA, MODDAN 0,2 L/HA, SIARCZAN MAGNEZU 5KG/HA, wszytko razem.

 

Przed opryskiem już 2 razy była siana tej wiosny saletra amonowa. Pszenica była rewelacyjna.

Oprysk ten tydzien temu był robiony przy 18 stopni ciepła. 200 cieczy/ha. Do zrobienia oprysku tydzień temu kolor pszenicy ok. Nie wiem co sie stalo. Doradca sprzedawcy oprysków twierdzi ze pszenica nie byla pryskana na grzyba jesienia i że to reakcja grzybowa, że zimno, że gesta i takie tam sratatata. Ja uwazam ze cos z chyba z opryskami. Bo dlaczego ci co nie robili oprysków grzybowych jeszcze to ich kolor pszenicy jest o wiele lepszy. A u mnie taka reakcja. Z mojej strony pomylki z pomyleniem dawek nie moglobyc mowy, bo opryskiwaczy rozrabialem kilka i wszedzei na moich polach jest podobna sytuacja. Napiszcie i podpowiedzcie co myslicie o tej mojej sprawie. Moze u was tak samo???Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tebu to na T3 samo może iść, teraz to lepiej tego tilta dać z prochlorazem bo sam Tebukonazol to nic teraz nie zrobi, ewentualnie można dolać 0,6tebukonazlou to tej mieszanki tak jak w Wirtuozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli rozpoczęła się już faza strzelania w źdźbło to nic się nie stanie poza lepszym skróceniem. Jeżeli zboże jest jeszcze w fazie krzewienia to dokrzewisz plantacje.

 

Panowie coś na mączniaka zapobiegawczo i interwencyjnie?

 

pytasz o 2 różne substancje. Zapobiegawczo metrafenon, interwencyjnie fenpropidyna. Duet Star będzie takim wariantem po środku (fenpropimorf + epoksykonazol) lub droższa opcja Capalo - myślę ze skuteczniejszy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Witam. U mnie tragedia. pszenica ozima mi rudzieje. nie wiem co zorbilem nie tak.

 

pszenica była siana około 22 września. Kujawsko-pomorskie. II klasa ziemi. badania ziemi ok. Przezimowanie ok. Pszenice wziete z centrali KWS Dacanto i KWS Magic. Jesienią pryskane COMPLET 560 SC, EXPERT 0,23L/HA, MET WG 0,24KG/HA. Za sucho raczej nie jest.

 

Tydzień temu było jechane ATAK 0,8L/HA, BUMPER 0,3L/HA, KENDO 0,1L/HA, ANTYWYLEGACZ 0,8L/HA, MODDAN 0,2 L/HA, SIARCZAN MAGNEZU 5KG/HA, wszytko razem.

 

Przed opryskiem już 2 razy była siana tej wiosny saletra amonowa. Pszenica była rewelacyjna.

Oprysk ten tydzien temu był robiony przy 18 stopni ciepła. 200 cieczy/ha. Do zrobienia oprysku tydzień temu kolor pszenicy ok. Nie wiem co sie stalo. Doradca sprzedawcy oprysków twierdzi ze pszenica nie byla pryskana na grzyba jesienia i że to reakcja grzybowa, że zimno, że gesta i takie tam sratatata. Ja uwazam ze cos z chyba z opryskami. Bo dlaczego ci co nie robili oprysków grzybowych jeszcze to ich kolor pszenicy jest o wiele lepszy. A u mnie taka reakcja. Z mojej strony pomylki z pomyleniem dawek nie moglobyc mowy, bo opryskiwaczy rozrabialem kilka i wszedzei na moich polach jest podobna sytuacja. Napiszcie i podpowiedzcie co myslicie o tej mojej sprawie. Moze u was tak samo???Pozdrawiam.

Mam to samo pszenica jak byk po cebuli siana wcześnie oprysk na "bogato" Aviator+ Talius 4 dni po pojechałem i sie lewą ręką żegnam -na polu żółto . .. Nowe pióra szerokie ciemno zielone niżej septoria szaleje . Gość od ochrony twierdzi że porażenie z zimy i masa roślinna porażona wiosną po zastosowaniu fungi obumiera tkanka już zainfekowana przed zabiegiem która nie dawała jeszcze objawów w czasie zabiegu ... ??? ... Poszedł siarczan mikro i agroamino i po "weekendzie" jest poprawa . Nie obyło się jednak bez zabiegu 0,7 na twarz z sąsiadem -dla spokojności  oczywiście .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

co powiecie na taką mieszankę  Proquinazid + fenpropidyna + prochloraz

Jeśli tak to w jakich dawkach na t1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zależy w jakich stężeniach  masz te subst jakie preparaty


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

No na razie nie mam żadnych preparatów. W jakich ilościach byś proponował i co.

Te substancje mączniaka i podstawę utrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On__1987    0

Rozumiem tebu na T3

 

A na T1 -> 0,7L Tiltu i 0,7 Ataku, wystarczy taka dawka? Czy mogę też dodać modus z antywylegaczem lub sam modus czy lepiej później pojechać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Corbel 0.5 l +propico 0.5 l to teraz a póżniej co dać jęczmień ozimy i pszenżyto nie musi być drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj