Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4981 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:52

Zabiegi fungicydowe Dzięki za odpowiedź. Tylko teraz kwestia taka czy stosować np jutro jak jeszcze kwitnie czy jak przekwitnie ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 01:44
  •  

#4982 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 09:58

Zabiegi fungicydowe Panowie jak sądzicie kiedy w tym roku rozpoczną się żniwa, ja sądzę że z końcem lipca robota będzie na całego. B)

#4983 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 11:39

Zabiegi fungicydowe Całkiem mozliwe, że tak będzie, wszystko w tym roku jest wczesniej i szybciej rośnie o 10-14 dni tak wynika z moich zapisków. Odnosnie zabiegów to wczoraj pojechałem na T3 Mystic 1l/ha, pszenica w fazie pełni kwitnienia, myśle, że w sam raz trafiłem. Rośliny w miare zdrowe, liść flagowy czysty, źdźbło także, kłos dorodny więc coś z tego powinno być jak dalej pogoda dopisze. Na T2 był Soligor 1l/ha super środek, T1 tilt turbo 0,9+mirage 0,9 chyba podobnie wyszło by Capalo 1,5l, może się skusze na przyszly rok. Po tych środkach pszenica super, ale okaże się jak kombajn wjedzie w pole :) Płodozmian wadliwy a efekt stosowania tych środków bdb więc polecam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4984 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 11:52

Zabiegi fungicydowe Kolego Marcin, Ty sie cieszysz, ze trafiłeś idealnie, ze udało ci sie pryskac w pełni kwitnienia, inni z kolei piszą, zeby nie robić zadnych zabiegów jak pszencia kwitnie...jak to w końcu jest?

Już ktoś o to pytał kilkanascie postów wcześniej, ale odpowiedzis nie nie doczekał, wiec sa nie wiem co o tym myslec.

Ja pryskałem wczoraj 0,6 sokołem (falconem) chyba po raz pierwszyw życiu na kwitnącą przenice, bo i czas i pogoda podpasowała. Zobaczę co z tego bedzie.

#4985 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 11:56

Zabiegi fungicydowe

Panowie jak sądzicie kiedy w tym roku rozpoczną się żniwa, ja sądzę że z końcem lipca robota będzie na całego. B)

jak zboże dojrzeje, u jednych może to być 15 lipiec bez ochrony, u drugich 5 sierpień z dobrym nawożeniem i ochroną, zależy od zboża i regionu.

#4986 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 12:14

Zabiegi fungicydowe Witam. wczoraj zaaplikowałem t3 w pszenicy poszło 0,35syrius; 0,8 topsin; 0,25leander i 0,1 nurelle i na pszenżyto które własnie sie kłosi 1ltopsin 0,35 gwarant. pogoda słoneczna wilgotno. moje pytanie czy było za goraco?

#4987 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 14:19

Zabiegi fungicydowe Pytanie o ktorej godzinie pryskales? Jesli po 20 to ok. Dzis polecam nie wczesniej jak o 21 wykonywacc zabiegi.

#4988 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 16:38

Zabiegi fungicydowe

Pytanie o ktorej godzinie pryskales? Jesli po 20 to ok. Dzis polecam nie wczesniej jak o 21 wykonywacc zabiegi.

zaczełem około 10 rano. wczoraj było chłodniej i to sporo dzisiaj parzy

#4989 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 19:10

Zabiegi fungicydowe Lepiej pryskać wieczorem. Teraz już nie ma znaczenia, tylko zwróć uwagę, że o 10 rano to już słońce ładnie "pali" a po 20 to jednak słońce już zachodzi i jest nisko.

#4990 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 19:38

Zabiegi fungicydowe ja też się zastanawiam czy jutro rano nie jechać, ale tak między 8-9, o ile rosy nie będzie,
dzisiaj już o 9 były 23 stopnie w cieniu, a po 10 ponad 25, a w godzinach południowych ponad 30.
a pełnym słonku termometr metr od ściany pokazał 48

teraz jest 23 więc można jechać, i chyba zaraz pojadę, bo przy takiej pogodzie to trzeba działać, w okolicy chopy jeżdżą już od 20 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4991 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 20:34

Zabiegi fungicydowe dzis pryskałem o 6 rano ale buraczki:) jutro 3t konczenie ozimych nie wcześniej niż po 20.

#4992 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:02

Zabiegi fungicydowe Panowie lepiej pryskać na rosę czy wcześniej jak jest 25 stopni , jeśli na rosę to dajecie coś na przyczepność , bo wiadomo nie każdy się wyrobi w 2 h jak ma większy areał. :rolleyes:

#4993 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:36

Zabiegi fungicydowe

Kolego Marcin, Ty sie cieszysz, ze trafiłeś idealnie, ze udało ci sie pryskac w pełni kwitnienia, inni z kolei piszą, zeby nie robić zadnych zabiegów jak pszencia kwitnie...jak to w końcu jest?

Już ktoś o to pytał kilkanascie postów wcześniej, ale odpowiedzis nie nie doczekał, wiec sa nie wiem co o tym myslec.

Ja pryskałem wczoraj 0,6 sokołem (falconem) chyba po raz pierwszyw życiu na kwitnącą przenice, bo i czas i pogoda podpasowała. Zobaczę co z tego bedzie.

Ten moment jest najodpowiedniejszy do zwalczania fuzariozy, żyta czy pszenżyta nie wolno pryskać podczas kwitnienia bo jest obcopylne a pszenica jest samopylna. Wolno pryskać własnie tylko fungicydami i insektycydami. Zresztą było już kilka razy wspominane o tym każdy inaczej pisał. Są też różne publikacje na ten temat w necie.

Co do zwalczania fuzariozy po kwitnieniu czytałem, że skuteczność jest niska i to by się zgadzało, pryskałem po kwitnieiu w zeszłym roku i fuzarioza wystapiła, zobaczymy co będzie w tym roku.

#4994 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 07:43

Zabiegi fungicydowe Witam mam zamiar robić T3 w przenicy ozimej( ostroga,muza,natula,tonacja) preparatem Topsin na etykiecie zalecają 1,4l /ha czy można zmniejszyć dawke, przenica już po przekwitnięciu

#4995 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 10:22

Zabiegi fungicydowe Wlasnie. Jesli pszenica jest juz po kwitnieniu to mamy juz pozamiatane?
Skuteczność słaba na fuzariozy (kłos).
Jesli chodzi o liście to chyba nie ma tego problemu. Ale w zabiegu 3T chyba mało kto zaczyna ochronę liscia flagowego i podflagowego?

Konkretnie mam kupiony Menara (0,5) + Tebu (0,8) na kłos w T3 w pszenicy ozimej. Poprzednio był Soligor+Gwarant.
I czy nie odlożyc sobie na nastepny rok

Jaka jest oznaka zakończenia fazy kwitnienia w pszenicy. Brak pylników na kłosach?
Z tego co wiem kwitnienie trwa 2-5 dni w optymalnej temperaturze

#4996 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 10:34

Zabiegi fungicydowe Nie jest za późno na pryskanie pszenżyta tebukonazolem? Stosowałem tylko 1 zabieg fungicydowy propico+corbel i widze że już przestało działać. Pszenżyto jest w końcowej fazie kwitnienia. Co robić?

#4997 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 09 czerwiec 2014 - 10:38

Zabiegi fungicydowe ja bym nie zmniejszał, tiofanat to słaba substancja w ochronie kłosa wiec tym bardziej nie powinno się zmniejszać dawki
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4998 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:40

Zabiegi fungicydowe panowie nie stosowałem ochrony w ogóle czy jest sens teraz wjeżdżać z opryskiwaczem, ? rdza opanowała ok 50% liscia flagowego i pod flagowego, nie wiem czy to coś pomoże czy tylko kasa w błoto ? to jest końcówka kwitnienia

#4999 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 00:12

Zabiegi fungicydowe

panowie nie stosowałem ochrony w ogóle czy jest sens teraz wjeżdżać z opryskiwaczem, ? rdza opanowała ok 50% liscia flagowego i pod flagowego, nie wiem czy to coś pomoże czy tylko kasa w błoto ? to jest końcówka kwitnienia

jak podstawy dziabnięte o nie ma sensu. a jak nie wdarło się do srodka to ratuj kłosa choc troche . to co ty przespałeś wiosne? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5000 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 08:23

Zabiegi fungicydowe dokładnie jeszcze możesz uratować kłos i podratować resztę liści.
na to co masz chyba tylko tebukonazol za jakieś 30 zł /ha, przy takim stanie plantacji wydaje mi się że dokładanie na droższy środek mija się z celem ?