Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10086 odpowiedzi na ten temat

#4921 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 04 czerwiec 2014 - 08:45

Zabiegi fungicydowe

t1 wirtuoz
t2 falcon
t3 tebu 1l + topsin 0,5 czy lepiej tebu 1l + impact 1l
pszenica w fazie kłoszenia.Co bedzie lepsze?

Tebu + Topsin

do losktos
wiec w jakich dawkach proponujesz zmieszac tebu z safirem ? przedstawiciel handlowy poleca 0,7 tebu +0,5 safir czy to czasami nie za malo?

powinno wystarczyć ale proponowałbym 1 l Tebu i 0,5 Safir, lub oba środki po 0,7. Te 0,3 l Tebu to nie wielki koszt a zyskasz trochę substancji
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 03:48
  •  

#4922 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 09:11

Zabiegi fungicydowe

ja osobiście w jare pszenice sie nie bawię więc może ktoś kto się zna był by w stanie to zweryfikować kiedy lepiej pryskać gdy w palnie jest tylko 1 zabieg ?

to fakt, choć co do istnienia jakiegoś "tematu", to można by dyskutować bo obecnie jest dużo rzeczy które ani nikomu nie są potrzebne ani użyteczne (piszę o skrajności), a jednak wystarczy dobry marketing i ludzie kupią byle gówno byle ładnie zapakowane było ;/

Wg mnie ten zabieg powinien być wykonany wbbch49-51, też nie bawie się w pszenice jarą, ale rok temu miałem 0,3 ha c1 na rozmnożenie do mieszanek i prysnąłem w bbch 37-39 falconem przy okazji pryskania jęczmienia jarego i plon b. mizerny, może z 900 kg, a może i nawet nie, grzyby zjadły kłosy,

Co do marketingu to masz racje, ale ja osobiście im większą reklame widzę tym bardziej jestem anty przykład "SANO" w każdej gazecie ostatnia strona sano gazetki gadzety itd, a kto za tą reklame płaci?

Ja bardziej próbuje nowosci, różnych rozwiązań, testuje, porównuje i staram się wyciągać wnioski na przyszłość, w każdej dziedzinie. nawet kupując kuku do siewu na ziarno smiał się magazynier ze mnie że ile ha (13) tyle odmian (10) i właśnie kilka wziąłem marketingowych i kilka tańszych. Po żniwach okaże się ile warty był marketing czy wystarczy na nasiona :lol:

#4923 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 09:50

Zabiegi fungicydowe

Ja bardziej próbuje nowosci, różnych rozwiązań, testuje, porównuje i staram się wyciągać wnioski na przyszłość, w każdej dziedzinie. nawet kupując kuku do siewu na ziarno smiał się magazynier ze mnie że ile ha (13) tyle odmian (10) i właśnie kilka wziąłem marketingowych i kilka tańszych. Po żniwach okaże się ile warty był marketing czy wystarczy na nasiona :lol:

dobre, takie podejście faktycznie jest najlepsze, bo masz pełną kontrolę począwszy od warunków klimatycznych, ziemi, nawożenie i ochronę i w efekcie porównanie. bo jak to się mówi "umiesz liczyć? licz na siebie ..."

PS jeśli uda Ci się w miarę dobrze przeprowadzić test to podziel się wynikiem, zapewne nie jednemu może się przydać przy wyborze odmiany.

ja w przyszłym roku postaram się zostawić mały kawałek pszenicy do doświadczenia
1. bez fungicydu
2. tylko T1
3. tylko T2 bez T1
4. zależnie czy będzie T3 to zrobię T1+T3 i T2+T3

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4924 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 11:51

Zabiegi fungicydowe

wirtuoz, rubric plus tebu, tilt turbo czy któryś z tych środków nadaje się na t1 w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym?prosze o opinie

#4925 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 04 czerwiec 2014 - 12:08

Zabiegi fungicydowe wirtuoz nie bardzo, do tilt-a trzeba by plochloraz, rubric to sam epoksynazol trzeba by coś na podstawe i mączniaka

#4926 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4131 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 12:59

Zabiegi fungicydowe Jare sa mniej podatne na podsuszki, prochloraz nie konieczny chyba ze odmiana bardzo podatna.

#4927 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 13:15

Zabiegi fungicydowe to co w takim razie polecacie?

#4928 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2663 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 14:23

Zabiegi fungicydowe wlasnie ze wirtuoz jest dobry na t1 w jarej pszenicy.Obecnie jara jest w fazie liscia flagowego wiec po co to pytanie?W jeczmieniu jary tez zdaje egzamin wirtuoz.W pszenicy ozimej puszcza septorioze

#4929 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 14:33

Zabiegi fungicydowe

to co w takim razie polecacie?

polecam ci w jęczmieniu zabieg soligorem w fazie pokazania się pierwszych osci i tyle, wg mnie nie ma sensu robić więcej zabiegów, lepiej więcej uwagi poświęcić na dobre skracanie i nawożenie, bo wyleganie w jęczmieniu i kruche dokłosie = duuuże straty, szczególnie przy mokrych żniwach.

#4930 Share dirk41

dirk41

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 16:33

Zabiegi fungicydowe mi na t3 w pszenicy na kawałek 3ha doradzał w sklepie rubric 2l+ Artea 1l. Będzie dobre?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4931 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 16:54

Zabiegi fungicydowe mieszał ktoś soligor z amistarem ?

#4932 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4131 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 17:08

Zabiegi fungicydowe

mi na t3 w pszenicy na kawałek 3ha doradzał w sklepie rubric 2l+ Artea 1l. Będzie dobre?

Dobre, rubric mozesz zejsc do 1,5l/3ha tj 0,5l/ha.

#4933 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1295 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:46

Zabiegi fungicydowe

Co do falconu to w tamtym sezonie bardzo mnie zawiódł na całej linii. Nie wiem jak u innych, ale u mnie się wogóle nie sprawdził.

Potwierdzam, kilka dni po oprysku na T2 pszenica zaczęła robić się "żółta" od naporu chorób.

Na t1 był Tilt Turbo i Atak w dawkach 0,9 + 0,9

Edytowany przez Cihu, 04 czerwiec 2014 - 21:48.

#4934 Share dawid1606

dawid1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:48

Zabiegi fungicydowe Falcon jest silnie systemicznym środkiem więc może przypalić końcówki liści.

#4935 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2663 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:50

Zabiegi fungicydowe zawiniło t1 a nie t2.choroby dużo wczesniej się rozwijaja i zabieg robiony na pierwsze kolanko nie poradził sobie

#4936 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:56

Zabiegi fungicydowe Panowie doradzcie.Mam na stanie Arteę, czy wystarczy ona na T3.czy zakupić jakis tebukonazol.ewentualnie moze coś domieszac do tej Artei ?

#4937 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:25

Zabiegi fungicydowe Mieszaliście kiedyś Topsin-M z Epo albo Tebu w burakach? Bo zostało mi po trochu tych trzech a nie chce specjalnie kupywać bo po co. Topsinu mam 0,6l/ha a tebu bądz Epo po 0,5l. Jak sądzicie? Bo to że działac będzie to wiem ale nie wiem czy pożna lączyć te środki ze sobą?

#4938 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9200 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 czerwiec 2014 - 23:04

Zabiegi fungicydowe

wirtuoz, rubric plus tebu, tilt turbo czy któryś z tych środków nadaje się na t1 w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym?prosze o opinie

Wg mnie tilt byłby najlepszy. Wirtouz tez nie najgorzej, choć nie widzę potrzeby wrzucania prochlorazu w uprawie jarych.

mi na t3 w pszenicy na kawałek 3ha doradzał w sklepie rubric 2l+ Artea 1l. Będzie dobre?

Dziwna kombinacja. Z rubiciem można zejść tak jak proponował @tomek90. Jeżeli odmiana jest mocno podatna na septoriozę to widzę powód dodawania epoksykonazolu do artea, w pozostałych wypadkach raczej nie.

Panowie doradzcie.Mam na stanie Arteę, czy wystarczy ona na T3.czy zakupić jakis tebukonazol.ewentualnie moze coś domieszac do tej Artei ?

Sama artea nie jest środkiem jakiś najwyższych lotów ale w T3 da radę, a od samego tebu jest lepsza.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4939 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 985 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 23:15

Zabiegi fungicydowe panowie a co mozna dozucic do tebu na t3 w pszenicy ozimej bo samo tebu to za słabe chyba pomóżcie,albo czy ten soligor mugłby poleciec sam na t3 co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4940 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 00:28

Zabiegi fungicydowe W ochronie 3 zabiegowej na t3 mozna dać 0,4 duetu ultra i 0,4 tebu? Akurat takie dawki bo mam 2,5 ha pszenicy czy lepiej dać osobno sam Duett i sam Tebukonazol?