Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4921 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:03

Zabiegi fungicydowe w podanym linku jest jeszcze doświadczenie na jarej pszenicy (str 29), gdzie różnica to ponad 2,2 tony w dwóch przypadkach.
tylko jest jedno "ale" co do tego badania w opisie (schemat doświadczenia) w 4. jest bbch 39, a w 5. bbch 49. natomiast w tabeli jest na odwrót 4 ma bbch 49, a 5. 39, wiec cięzko jednoznacznie powiedzieć w którym terminie i tym samym który środek dał 2,2, a który tylko 0,2

jako że soligor jest lepszy można zakładać że to on w bbch 49 się spisał, albo wręcz przeciwnie wcześniej zastosowana sparta w bbch 39 załatwiła sprawe jak należy.
ja osobiście w jare pszenice sie nie bawię więc może ktoś kto się zna był by w stanie to zweryfikować kiedy lepiej pryskać gdy w palnie jest tylko 1 zabieg ?

tak czy inaczej jak widać 2,2 tony piechotą nie chodzą i to tylko przy 1 zabiegu gdzie soligor chyba za 1l. 140 zł, tylko lać wode i w pole :)

(...) a zresztą jak by nie było warto to ten temat by nie istniał.

to fakt, choć co do istnienia jakiegoś "tematu", to można by dyskutować bo obecnie jest dużo rzeczy które ani nikomu nie są potrzebne ani użyteczne (piszę o skrajności), a jednak wystarczy dobry marketing i ludzie kupią byle gówno byle ładnie zapakowane było ;/

Edytowany przez Deerf, 03 czerwiec 2014 - 22:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 12:34
  •  

#4922 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:32

Zabiegi fungicydowe tak troche z innej beczki jaki jest najtanszy na rynku tebukonazol??

kolejne pytanie- mam jakies nie dobitki z ostatnich lat riza tebu orius horizon czy cos w tym stylu substancja aktywna ta sama , czy po zmieszaniu tego wszystkiego a wyjdzie ok 1.5-1.7l moge na tej mieszaninie "polegac"

#4923 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 23:06

Zabiegi fungicydowe do losktos
wiec w jakich dawkach proponujesz zmieszac tebu z safirem ? przedstawiciel handlowy poleca 0,7 tebu +0,5 safir czy to czasami nie za malo?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4924 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:48

Zabiegi fungicydowe

w podanym linku jest jeszcze doświadczenie na jarej pszenicy (str 29),

No właśnie o ile w zimowej te około 500 kg przy tym plonie mnie nie dziwi, przy 8, 9 tonach byłoby to średnio gdzieś około tony do 2.
To przy jarej 2 t między różnymi "ubezpieczeniami" w środkach jest coś nie teges, o czym ekserymentatorzy nas nie informują.
W porównaniu do kontroli to od biedy zgodziłbym się , ze nastąpił jakiś przypadek losowy, ale między środkami to już nie wiem bo zimowa tego nie potwierdza.

#4925 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 04 czerwiec 2014 - 08:45

Zabiegi fungicydowe

t1 wirtuoz
t2 falcon
t3 tebu 1l + topsin 0,5 czy lepiej tebu 1l + impact 1l
pszenica w fazie kłoszenia.Co bedzie lepsze?

Tebu + Topsin

do losktos
wiec w jakich dawkach proponujesz zmieszac tebu z safirem ? przedstawiciel handlowy poleca 0,7 tebu +0,5 safir czy to czasami nie za malo?

powinno wystarczyć ale proponowałbym 1 l Tebu i 0,5 Safir, lub oba środki po 0,7. Te 0,3 l Tebu to nie wielki koszt a zyskasz trochę substancji
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4926 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 09:11

Zabiegi fungicydowe

ja osobiście w jare pszenice sie nie bawię więc może ktoś kto się zna był by w stanie to zweryfikować kiedy lepiej pryskać gdy w palnie jest tylko 1 zabieg ?

to fakt, choć co do istnienia jakiegoś "tematu", to można by dyskutować bo obecnie jest dużo rzeczy które ani nikomu nie są potrzebne ani użyteczne (piszę o skrajności), a jednak wystarczy dobry marketing i ludzie kupią byle gówno byle ładnie zapakowane było ;/

Wg mnie ten zabieg powinien być wykonany wbbch49-51, też nie bawie się w pszenice jarą, ale rok temu miałem 0,3 ha c1 na rozmnożenie do mieszanek i prysnąłem w bbch 37-39 falconem przy okazji pryskania jęczmienia jarego i plon b. mizerny, może z 900 kg, a może i nawet nie, grzyby zjadły kłosy,

Co do marketingu to masz racje, ale ja osobiście im większą reklame widzę tym bardziej jestem anty przykład "SANO" w każdej gazecie ostatnia strona sano gazetki gadzety itd, a kto za tą reklame płaci?

Ja bardziej próbuje nowosci, różnych rozwiązań, testuje, porównuje i staram się wyciągać wnioski na przyszłość, w każdej dziedzinie. nawet kupując kuku do siewu na ziarno smiał się magazynier ze mnie że ile ha (13) tyle odmian (10) i właśnie kilka wziąłem marketingowych i kilka tańszych. Po żniwach okaże się ile warty był marketing czy wystarczy na nasiona :lol:

#4927 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 09:50

Zabiegi fungicydowe

Ja bardziej próbuje nowosci, różnych rozwiązań, testuje, porównuje i staram się wyciągać wnioski na przyszłość, w każdej dziedzinie. nawet kupując kuku do siewu na ziarno smiał się magazynier ze mnie że ile ha (13) tyle odmian (10) i właśnie kilka wziąłem marketingowych i kilka tańszych. Po żniwach okaże się ile warty był marketing czy wystarczy na nasiona :lol:

dobre, takie podejście faktycznie jest najlepsze, bo masz pełną kontrolę począwszy od warunków klimatycznych, ziemi, nawożenie i ochronę i w efekcie porównanie. bo jak to się mówi "umiesz liczyć? licz na siebie ..."

PS jeśli uda Ci się w miarę dobrze przeprowadzić test to podziel się wynikiem, zapewne nie jednemu może się przydać przy wyborze odmiany.

ja w przyszłym roku postaram się zostawić mały kawałek pszenicy do doświadczenia
1. bez fungicydu
2. tylko T1
3. tylko T2 bez T1
4. zależnie czy będzie T3 to zrobię T1+T3 i T2+T3

#4928 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 11:51

Zabiegi fungicydowe

wirtuoz, rubric plus tebu, tilt turbo czy któryś z tych środków nadaje się na t1 w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym?prosze o opinie

#4929 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 04 czerwiec 2014 - 12:08

Zabiegi fungicydowe wirtuoz nie bardzo, do tilt-a trzeba by plochloraz, rubric to sam epoksynazol trzeba by coś na podstawe i mączniaka

#4930 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 12:59

Zabiegi fungicydowe Jare sa mniej podatne na podsuszki, prochloraz nie konieczny chyba ze odmiana bardzo podatna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4931 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 13:15

Zabiegi fungicydowe to co w takim razie polecacie?

#4932 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 14:23

Zabiegi fungicydowe wlasnie ze wirtuoz jest dobry na t1 w jarej pszenicy.Obecnie jara jest w fazie liscia flagowego wiec po co to pytanie?W jeczmieniu jary tez zdaje egzamin wirtuoz.W pszenicy ozimej puszcza septorioze

#4933 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 14:33

Zabiegi fungicydowe

to co w takim razie polecacie?

polecam ci w jęczmieniu zabieg soligorem w fazie pokazania się pierwszych osci i tyle, wg mnie nie ma sensu robić więcej zabiegów, lepiej więcej uwagi poświęcić na dobre skracanie i nawożenie, bo wyleganie w jęczmieniu i kruche dokłosie = duuuże straty, szczególnie przy mokrych żniwach.

#4934 Share dirk41

dirk41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 16:33

Zabiegi fungicydowe mi na t3 w pszenicy na kawałek 3ha doradzał w sklepie rubric 2l+ Artea 1l. Będzie dobre?

#4935 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 16:54

Zabiegi fungicydowe mieszał ktoś soligor z amistarem ?

#4936 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 17:08

Zabiegi fungicydowe

mi na t3 w pszenicy na kawałek 3ha doradzał w sklepie rubric 2l+ Artea 1l. Będzie dobre?

Dobre, rubric mozesz zejsc do 1,5l/3ha tj 0,5l/ha.

#4937 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:46

Zabiegi fungicydowe

Co do falconu to w tamtym sezonie bardzo mnie zawiódł na całej linii. Nie wiem jak u innych, ale u mnie się wogóle nie sprawdził.

Potwierdzam, kilka dni po oprysku na T2 pszenica zaczęła robić się "żółta" od naporu chorób.

Na t1 był Tilt Turbo i Atak w dawkach 0,9 + 0,9

Edytowany przez Cihu, 04 czerwiec 2014 - 21:48.

#4938 Share dawid1606

dawid1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:48

Zabiegi fungicydowe Falcon jest silnie systemicznym środkiem więc może przypalić końcówki liści.

#4939 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:50

Zabiegi fungicydowe zawiniło t1 a nie t2.choroby dużo wczesniej się rozwijaja i zabieg robiony na pierwsze kolanko nie poradził sobie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4940 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:56

Zabiegi fungicydowe Panowie doradzcie.Mam na stanie Arteę, czy wystarczy ona na T3.czy zakupić jakis tebukonazol.ewentualnie moze coś domieszac do tej Artei ?