Polecane posty

KaziU91    14

 

Witam Wszystkich . Mam pszenicę ozimą Ostka strzelecka i planuję

 

Nawożenie 150 czystym składniku przewiduję + Jakieś odżywki i mocznik dolistnie 

 

 

Ochrona grzybowa tylko 2 zabiegowa  T1 Tilt turbo 0.6l/ha + Mirage 0.6l/ha

                                                             T2 Falcon 0.6l/ha

 

Z ochrony było by na tyle . Dobra będzie ochrona ?? 

 

Skracanie myślałem na Moddus + Antywylegacz/Stabilan czy Antywylegacz/Stabilan ? 

 

 Pozdrawiam KaziU91

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Menara solo ma rejestracje w dawce 0,5l, z amistarem 0,4l.

Wg mnie jest ok.

 

za amistar można dać acanto zawsze parę złotych w portfelu zostanie :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Acanto w jakiej dawce?  Czy z podanych wyżej środków mogę podciągnąć do ochrony jęczmienia jarego i ozimego? Jęczmienia mam mały areał i może jak coś się zostanie to można zaaplikować? Jakieś sugestie? 

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Co radzicie? Planuje jechać na pszenżyta T1, mam zakupiony propikonazol, prochloraz i proquinazid, ale zauważyłem sporo mączniaka na liściach. Opcje są takie: pryskać tym co mam, dodać epoksykonazol z zeszłego roku, albo dokupić fenpropidyne. Co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Chciałbym na T1 dać 0,8 Atak+ 0,1 Talius + Duett Star tylko nie wiem do jakiej dawki mogę zejść z Duetem, co proponujecie?

 

Talius zbędny. Daj 1 l Duetu i wystarczy

 

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha

 

T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha

 

T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha

 

Czy coś takiego przejdzie w pszenicy ozimej Tonacja po jęczmieniu jarym? Środki są chyba nie najgorzej spasowane ale czy dawki są w porządku? Może ktoś coś  o tym powiedzieć albo  skorygować

 

Menara 0,5 l i Tebu zwiększyłbym do 0,7 l. Całkiem fajna ochrona. Ewentualnie w T2 Menare możesz zastąpić epoksykonazolem

 

Co radzicie? Planuje jechać na pszenżyta T1, mam zakupiony propikonazol, prochloraz i proquinazid, ale zauważyłem sporo mączniaka na liściach. Opcje są takie: pryskać tym co mam, dodać epoksykonazol z zeszłego roku, albo dokupić fenpropidyne. Co wybrać?

 

fenpropidyna


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Tak się zastanawiam czy dać 1 l. duetu czy zejść z duetem do 0,7-08 a dodać 0,1 l. taliusa. Dlaczego uważasz ze talius zbędny, mam pszenicę arkadię i boję się inwazji mączniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Acanto w jakiej dawce?  Czy z podanych wyżej środków mogę podciągnąć do ochrony jęczmienia jarego i ozimego? Jęczmienia mam mały areał i może jak coś się zostanie to można zaaplikować? Jakieś sugestie? 

 

Acanto to zamiennik amistaru więc analogicznie, myśle, że o 0,4l acanato i 0,5l mernary. Menara ma 2* więcej cyprokonazolu niż zamiennik artea.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

za amistar można dać acanto zawsze parę złotych w portfelu zostanie :)

Można, można też poszukać zamienników amistaru jak mirador, tazer. Wyjdą taniej a efekt fitotoniczny po azoksystrobinie wyższy niż po acanto. Ale w skuteczności jest porównywalnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiecha-82    0

co wybrać na T1 pszenica muszelka po rzepaku

Bumper Super 1l + Lotus 0.4l  

Tilt Turbo 0.7l +  Mirage 0.7l

cena zbliżona ok 120 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam w jęczmieniu ozimym Propico + Corbel to będzie dobrze na T1 jeżeli dobrze to kiedy prysnąć mam ozimy pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek48    0

Witam.Jaki fungicyd zastosować w pszenicy ozimej odmiana Natula.

Co myślicie o takiej mieszance na T1 TIlt 0,6l+Vangard 0,5l czy może Vangard 0,7l+Propico 0,5l.

Co polecacie na T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja mam Natule i u mnie ma to wygladac tak a wiec T1 Tilt Turbo 1l/ha+Mirage 0,7l/ha, T2 Soligor 1l/ha lub Falcon 0,6l/ha,T3 Tebu 1,0l/ha+Topsim 0,7l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Planuję na T1 w pszenżycie ozimym (odmiana leontino)  dać 0,8 l  tilt turbo + 0,8 l mondatak + 0,5 l  medax top + 1 l ccc + 1 l yara vita zboże  + 10 kg siarczanu magnezu + 10 kg mocznika. Czy nie popali to zboża ? w jakiej kolejności mieszać to w opryskiwaczu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Jeżeli trochę dużo tego to może bezpieczniej będzie pojechać dwa razy:

1 tilt turbo 0,8 litra + mondatak 0,8 litra + medax top 0,5 + 1litr ccc 

2 (za około tydzień ) 1 litr yara vita zboże + 10 kg siarczanu magnezu + 20 kg mocznika 

Tylko czy sens jest dwa razy jeździć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Acanto to zamiennik amistaru więc analogicznie, myśle, że o 0,4l acanato i 0,5l mernary. Menara ma 2* więcej cyprokonazolu niż zamiennik artea.

 

Acanto to nie jest zamiennik amistaru. Ma inną strobilurynę niż amistar

 

Planuję na T1 w pszenżycie ozimym (odmiana leontino)  dać 0,8 l  tilt turbo + 0,8 l mondatak + 0,5 l  medax top + 1 l ccc + 1 l yara vita zboże  + 10 kg siarczanu magnezu + 10 kg mocznika. Czy nie popali to zboża ? w jakiej kolejności mieszać to w opryskiwaczu ? 

 

ja bym to rozdzielił. Przynajmniej tak jak napisałeś powyżej, z tym że najpierw podaj odżywki a później reszte


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

moddus w dawce 0.25 l lepiej dac samemu czy połaczyc to z tilt turbo 0,9 + 0,8l mondataku?Mam jeszcze chec na mieszanine odzywek(15kg mocznika,10 siarczanu magnezu ,5kg kristalonu zielonego)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Właśnie że modus lepiej z odżywkami, lepiej jest wchłaniany w roślinę.

Ja wszystko na raz mieszam, najpierw odżywki, siarczan, modus, fungicydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witam chce tak opryskać t1 capalo 1,25    t2 adexar plus 1,5 litra i osiris 1,5 co możne być jeszcze lepsze i tańsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj