Polecane posty

dobi77    1

Co polecacie na ochronę jęczmienia ozimego, przedplon pszenica? Czy T1 duett star + mondatak, T2 acanto + safir będzie dobrym rozwiązaniem? Planuję ochronę dwuzabiegową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazlab1    1

witam. mam 20 ha pszenżyta ozimego. zbyt geste. mocno rozkrzewione (duża ilość gnojowicy na zimę). grzyby już mocno atakują:(   na t1 chce dać capalo i corbel czy to dobra kombinacja ?  i kiedy mogę jechać z modusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ile zł na 1 ha?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

witam. mam 20 ha pszenżyta ozimego. zbyt geste. mocno rozkrzewione (duża ilość gnojowicy na zimę). grzyby już mocno atakują :(   na t1 chce dać capalo i corbel czy to dobra kombinacja ?  i kiedy mogę jechać z modusem?

 

Corbel czyli fenpropimorf jest składnikiem Capalo więc stosowanie łączne nie ma sensu.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dokładnie, ewentualnie corbel pomieszaj z ceando, to zrobisz sobie capalo sam-powinno zostać w kieszeni z 15 zł na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazlab1    1

cobel został mi z zeszłego roku i chce go wykorzystać a capalo jest dobre i mocne na t1


a modus po t1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No to jak ci został corbel, to jedź do chemirolu kupuj ceando i masz gotowe capalo. 1,1 ceando i 0,4 corbela to dawka 1,5 l capalo. Ewentualnie dawka większa na 1 ha to przelicz sobie. Ja tam bym na twoim miejscu w jeden opryskiwacz dał moddus+ceando+corbel.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jak się wyrobię to dziś jadę do Chemirolu kupić ceando w 5 litrach i trochę corbela-najpóźniej jutro napiszę dokładnie ile co kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Gdzie kupujecie fungicydy i ogólnie środki ochrony roślin? Jetem z okolic Łomży i jest problem bo w okolicy mają po 2 3 preparaty i na tym koniec. Czy warto kupować przez internet, jeśli tak to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha

T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha

T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha

 

Czy coś takiego przejdzie w pszenicy ozimej Tonacja po jęczmieniu jarym? Środki są chyba nie najgorzej spasowane ale czy dawki są w porządku? Może ktoś coś  o tym powiedzieć albo  skorygować

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Capalo 5 litrów "podobno", bo nie było 630 złotych za 5 litrów-dawka 1,5 l na ha kosztuje więc 189.

Corbel w litrówkach 94,72 zł a ceando w 5 litrach 661,72 zł(trochę sporo) więc dawka 0,4+1,1 kosztuje 37,88+145,5=183,38.

Różnica nie wielka, z tym że capalo pytałem się w lokalnym sklepie, więc może gdzie indziej być taniej. W moim przypadku 5,5zł razy 5 hektarów jakby nie było 27,5 złotego zostało, więc odpowiedzcie sobie sami czy warto.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Chciałbym na T1 dać 0,8 Atak+ 0,1 Talius + Duett Star tylko nie wiem do jakiej dawki mogę zejść z Duetem, co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Ale różnica  dla mnie bez sensu kombinować i jeszcze opakowanie dopasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Chciałbym na T1 dać 0,8 Atak+ 0,1 Talius + Duett Star tylko nie wiem do jakiej dawki mogę zejść z Duetem, co proponujecie?

Możesz zejść do 1l/ha


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jestem w stanie się z tobą zgodzić, różnica niewielka( ale nie wiem ile dokładnie kosztuje capalo bo ciężko dostać w mojej okolicy), a kilka hektarów prysnę samym ceando pszenżyto. Poza tym kolega pisał, że ma corbel a chce mieć capalo, więc dokupienie ceando to najprostsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

U mnie capalo 10 litrów 1113 zł z jakiego regionu jesteś u mnie przedstawiciele handlowi to się jeden przez  drugiego dobijają żeby sprzedać ,no wiadomo jak ktoś ma kilka ha to już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

O czym Wy mówicie? Te ceny to chyba z kosmosu! Capalo 5 litrów 567 zł brutto. W Agroloku cena to ok 580 za 5l...

Edytowano przez witek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Wszystko możliwe, ja sam środek Polski i w moich okolicach takie opryski jak nawet Tilt Turbo+Atak, nie mówiąc o capalo większość sąsiadów uważa za marnotrawstwo pieniędzy. Przeważnie każdy jedzie t1 bumper t2/3 duett ultra. Czasem jak jeżdżę na Kujawy to się zaopatruję raz na jakiś czas w jakieś lepsze rozwiązania herbicydowe i fungicydowe bo u mnie bida z nędzą. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Capalo jest bardzo dobre jesli ktos sieje pszenice po pszenicy , a po rzepaku czy tam po czym to szkoda pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

1 l. duettu to to dawka podstawowa myślałem , ze można zejść skoro dodam talius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Niemcy mają Duett zarejestrowany w dawce 1 -1,5l/ha


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha

 

T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha

 

T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha

 

Czy coś takiego przejdzie w pszenicy ozimej Tonacja po jęczmieniu jarym? Środki są chyba nie najgorzej spasowane ale czy dawki są w porządku? Może ktoś coś  o tym powiedzieć albo  skorygować

Menara solo ma rejestracje w dawce 0,5l, z amistarem 0,4l.

Wg mnie jest ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj