Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4741 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 22 maj 2014 - 19:37

Zabiegi fungicydowe

panowie, co dać na kłos w pszenicy?? t1 Aviator 1l, t2 Fandango 1l. Co sądzicie o tym żeby dać 0,3 Tebukonazolu + 0,3 propikonazolu? czy coś innego?

słabe rozwiązanie. Lepiej będzie dać 1 l tebukonazolu. Do jakiej kwoty chcesz zrobić zabieg?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:34
  •  

#4742 Share dirk41

dirk41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 maj 2014 - 20:13

Zabiegi fungicydowe

słabe rozwiązanie. Lepiej będzie dać 1 l tebukonazolu. Do jakiej kwoty chcesz zrobić zabieg?

Kwota śrrednio ważna bo nie mam jej tak dużo. Ale sąsiad mi mówił że za 60-80zł da rade to zrobić. Tylko czym? Chyba że coś lepszego, droższego, ale wartego.

#4743 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 22 maj 2014 - 20:34

Zabiegi fungicydowe jeżeli chcesz zrobić super dobrą ochronę to Osiris albo Prosaro - ale koszt będzie wyzszy niż 80 zł.
Jeżeli zaś chcesz zmieścić się w tych pieniadzach to daj 1 l Tebu. Wcześniejsza ochrona dobra więc jeżeli dobrze trafisz w faze to i samo Tebu sobie poradzi
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4744 Share dirk41

dirk41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 maj 2014 - 20:47

Zabiegi fungicydowe A ta odpowiednia pora to kiedy dokładnie?? A akurat mam prosaro które ma zostać na następny rok. Tylko zastanawia mnie to czy trzeci raz protiokonazol to dobra sprawa, ale skoro w bayerze tak ustalili 3 zabiegowy system zabiegów to chyba nie przeszkadza.

#4745 Share vgrzes

vgrzes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:18

Zabiegi fungicydowe Dołańczam się do pytania.
Można dodać do T2 siarczan mg w pszenżycie gdy już się wykłosiło ?

#4746 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:52

Zabiegi fungicydowe a jak te grzyby w zbożu wyglądają bo w maim zbożu nie mogę znaleźć

+1pkt za kolejny bezsensowny post

Edytowany przez milanreal1, 22 maj 2014 - 23:30.

#4747 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 22 maj 2014 - 22:07

Zabiegi fungicydowe Kolego @antoni1 Twoje wszystkie posty jak do tej pory są po prostu idiotycznie i nie wprowadzają nic do żadnego tematu. Niech Moderator sie tym zajmie bo tylko zaśmiecasz forum <_<

#4748 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 22 maj 2014 - 23:19

Zabiegi fungicydowe Czy mogę jeszcze dać odżywkę actiplon universal +Cu razem z soligorem? Pszenica zaczyna się kłosić.

#4749 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 maj 2014 - 23:28

Zabiegi fungicydowe

co sądzicie o mieszance Tarcza łan (tebukonazol) około 0,3l + Propico (propiconazol) około 0,3l jako zabieg t3 w pszenicy, na kłos po kwitnieniu. Na t1 Aviator 1l, t2 na fajnie stojący jeszcze liść flagowy fandango 1l. no i co dać na t3 na kłos?

Za mało tebukonazolu, do tego propikonazol to słabe rozwiązanie lepiej zmieszać tebukonazol + epoksykonazol, ale tanio nie wyjdzie. W takim razie 1l tarczy lub innego z tebukonazolem.

20 maja pszenica ozima została opryskana Axialem w dawce 0,3l/ha, jaki musi być odstęp czasu żebym mógł opryskać na grzyba?? planuję jechać Soligorem 0,8l/ha w sobotę. będzie ok??

Spokojnie możesz dać. Pszenica już spokojnie "przetrawiła" axial.

Ma to sens na t2 menara0.5 i gwarant 1,lub menara 0.5 i 0.6 topsin m 500sc,teraz wmiarę czysto(t1duett star)t3tebu i...proszę...

Topsin nie. Ale gwarant jak najbardziej. Przy dużej wrażliwości na septoriozę 1l gwarantu może być nawet za mało. Menara ma rejestracje z olympusem od minimum 1,2l, a to odpowiada ok 1l gwarantu.

mam pytanie pryskałem 10 dni temu T2 menara z jay kiedy mogę robić t3 osiris

Sama menara trzyma ok 3 tyg, jay jak dałeś ok 0,5l to nawet 5 tygodni. Osiris najlepiej w fazie kwitnienia pszenicy, jeżeli chodzi CI o pszenicę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4750 Share dirk41

dirk41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 maj 2014 - 07:02

Zabiegi fungicydowe W jakich dawkach dać tebu+epoksykonazol razem? I kiedy to zastosować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4751 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 23 maj 2014 - 07:21

Zabiegi fungicydowe Jak pogodzić zabiegi w jarych, kiedy opryskać i w jakich dawkach
pszenżyto jare:
CCC, etefon, siarczan, bi58, odżywka, fungicyd (mam duet star, mondatak, impact, acanto, amistar) wszystkiego po troszku
Jęczmień jary:
antywylegacz (chyba etefon), siarczan, bi58, odżywka, fungicyd (myśle nad soligor lub falcon)
mieszanka 50% jęczmień, 25% pszenica, 25 % owies
antywylegacz (nie mam pojęcia jaki), siarczan, bi58, odżywka, fungi jakiś tani
Owies
Dać coś w ogóle oprócz CCC?

Nawożenie w jarych 20 m3 gnojowicy swińskiej + saletrzak lub mocznik ok 60 czystego N przed siewem, w ostatnich dniach ok 34 N w saletrze
Rok temu dałem wszystko w jednym zabiegu: 0,5 cerone + siarczan 5 kg + rosasol 4 kg + falcon chyba 0,8L + bi58 0,5L. Jęczmień liść flagowy, pszenżyto jare kłoski zaczeły wychodzić. Nie było źle ale mogło być lepiej, leżało 30 %

Edytowany przez jacek472, 23 maj 2014 - 07:27.

#4752 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 23 maj 2014 - 09:44

Zabiegi fungicydowe Czy można dać już Topsin M na jeczmień jary czy jest już za późno ?

#4753 Share multi7

multi7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 23 maj 2014 - 11:37

Zabiegi fungicydowe Co sądzicie o takiej mieszaninie 0.5l fandango + 0.8l tebukonazolu + nawóz dolistny zbożeplus na zabezpieczenie kłosa w pszenicy ozimej ?

#4754 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 maj 2014 - 12:15

Zabiegi fungicydowe czy mogę zmíęszać razem 0,7 acanto+0,4 artei na t2 w pszenicy ozimej, będzie to drugi i ostatni zabieg , na pierwszy poszedł duet ultra?

#4755 Share 14thekamil14

14thekamil14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 maj 2014 - 12:30

Zabiegi fungicydowe Słuchajcie tydzień temu w środę poleciał stabilan na pszenicę jarą,a w poniedziałek mustang forte na chwasty.Jeszcze będę pryskał ja raz cerone i na grzyba.Czekać z wylegaczem i na grzyba czy pryskąc po niedzieli.Pytam bo po oprysku stabilanem jak ją oglądaliśmy w jakiś tydzień urósł jakieś 20 cm.

#4756 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 23 maj 2014 - 12:42

Zabiegi fungicydowe W tym roku mam dwie odmiany pszenicy jarej Tybalt i Arabella w planach jest jeden zabieg fungicydem, kiedy najlepiej go wykonać ???

#4757 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 23 maj 2014 - 12:45

Zabiegi fungicydowe nie boicie się gorączki i suszy? ja zrezygnowałem z regulatora w zbożach jarych, mam cerone, ale opryskam dopiero jak będą zapowiadać deszcz. chyba, że termin ucieknie to trudno, ale w taka gorączkę nie będę ryzykował regulatora

#4758 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 23 maj 2014 - 13:28

Zabiegi fungicydowe

W tym roku mam dwie odmiany pszenicy jarej Tybalt i Arabella w planach jest jeden zabieg fungicydem, kiedy najlepiej go wykonać ???

t1 to raczej można sobie odpuscic bo jare z rzadka mają choroby podstawy. ja bym prysnął na początku kloszenia takie pózne t2 i wczesne t3 no chyba że lisc flagowy zaatakują choróbska.

#4759 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 maj 2014 - 13:33

Zabiegi fungicydowe Pytanie za 100pk. Liscie flagowe robią się żółto brązowe i podsuszone i teraz jest taka kwestia czy to wina septoriozy bo w koło mnie niektóre zboża żółte jak po randapie są a tylko moja do niedawna ładna była czy jest przypalona zabiegiem T2-0,5l Acanto+1l Rubik + 4kg siarczan magnezu + odzywka Yara 14/10/18 mikro w ilosci 4kg na ha .?Odmiany to Bamberka i Lukullus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4760 Share docus

docus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,media,książki,

Napisany 23 maj 2014 - 14:33

Zabiegi fungicydowe Cichy,intermag nie zaleca mieszać acanto z siarczanem mg.