Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4661 Share dirk41

dirk41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 maj 2014 - 19:19

Zabiegi fungicydowe Można zastosować fandango oraz prosaro oczywiście oddzielnie ale w czasie kwitnienia pszenżyta i pszenicy na zabieg t3? czy lepiej jest dać wcześniej czy później? P.S kiedyś pojechałem na pszenżyto opryskiem jak kwitło i je załatwiłem, 2t mniej z ha miałem niż na polach na których nie pryskałem wtedy.

Można zastosować fandango oraz prosaro oczywiście oddzielnie ale w czasie kwitnienia pszenżyta i pszenicy na zabieg t3? czy lepiej jest dać wcześniej czy później? P.S kiedyś pojechałem na pszenżyto opryskiem jak kwitło i je załatwiłem, 2t mniej z ha miałem niż na polach na których nie pryskałem wtedy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 04:41
  •  

#4662 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 17 maj 2014 - 20:16

Zabiegi fungicydowe a ja pryskam jak kwitnie i plon mam przyzwoity około 2,5 tony z ha
psyskam od chwastów
chwastoksem
bo jest najtańszy i niszczy ziele

Edytowany przez antoni1, 17 maj 2014 - 20:18.

#4663 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 maj 2014 - 21:11

Zabiegi fungicydowe Tym chwastoxem pryskasz jak kwitnie? A tak poważnie to nie o herbicydy przedmówcy pytali. I raczej plony mają conajmniej 2x wieksze niż 2,5t/ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na choroby pszenicy! zobacz »

•  

#4664 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 17 maj 2014 - 21:24

Zabiegi fungicydowe 2,5T to za obsiew się nie zwruci

#4665 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 maj 2014 - 06:46

Zabiegi fungicydowe a mi się opłaci i nawet dopłaty mi dają do posianego a te srodki o jakich poszecie to na oset działają bo chwastoks słabo

Edytowany przez antoni1, 18 maj 2014 - 06:49.

#4666 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 18 maj 2014 - 08:22

Zabiegi fungicydowe Co za bzdury, żal czytać. Ogólnie fungicyd w fazie kwitnienia: pszenica - tak, Pszenżyto, żyto - nie

#4667 Share barry668

barry668

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 maj 2014 - 08:30

Zabiegi fungicydowe macie jakis pomysł co jej jest?? to kws ozon strasznie żółknie.....
http://www.fotosik.p...8578fe56fc.html
http://www.fotosik.p...47b79d68d9.html

fredro i ozon dostaly te same opryski soligor i falcon + odżywki i 1 zabieg moddusem
z fredro wszystko ok ale ozon .. maskra

Edytowany przez barry668, 18 maj 2014 - 08:33.

#4668 Share daniel373

daniel373

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 maj 2014 - 09:35

Zabiegi fungicydowe a jak wygląda sprawa łączenia antywylegacza (moddus, etafon) z fungicydem w fazie liscia flagowego ?

#4669 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:30

Zabiegi fungicydowe

Potrzebuję Waszej porady. Pszenica ozon(kwalifikat) wszystko siane po rzepaku 190 kg/h. Nawożenie 500 kg saletry 3x mocznik po 25 kg + siarczan + odżywki. T1 tilt turbo 1l + mondatak 1l. T2 pryskane 6 maja duett ultra 0,6 litra. Pszenica ładna gęsta poza tym że dziś będąc na polu stwierdzilem że zaczyna ją brać septorioza, intensywne opady jakie obecnie występują pewnie w najbliższym czasie nasilą jeszcze objawy chorobowe a szkoda by to było teraz wszystko zaprzepaścic. Pszenica w fazie zgrubienia kłosa w pochwie(niektóre pszenice u sąsiadów zaczynają już się kłosić). I teraaz pytasnie co robić pryskać już t3 czy czekać na kłoszenie. 2 pytanie czym prysnąć może być soligor czy już nic nie poprawi, może osiris czy poprostu odżałować i prysnąć segurisem. Czy ewentualnie jakiś inny środek. Każda porada mile widziana i z góry dziękuję

Jesli pszenica będzie się kłosić za około tydzień i septorioza przy takiej pogodzię będzię się rozwijała na górnych liściach dałbym Adexar minimum 1.25 l lub ewentualnie Seguris 0.8 l.Na kłos wtedy tebukonazol powinien wystarczyc

#4670 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 maj 2014 - 12:24

Zabiegi fungicydowe

Panowie co polecacie na t2 w pszenicy i pszenżycie ? Zastanawiałem się nad Wirtuoz 520 ec oraz Menar 410 EC. Będzie to ostatni zabieg i wole się dopytać bardziej doświadczonych czy te środki będą skuteczne a może lepiej zastosować coś innego. Na mokrych kawałkach pojawia się już powoli mączniak dlatego chciałbym się go pozbyć i w dodatku zabezpieczyć rośline przed septariozom.

Wirtuoz jest bdb na T1, teraz zdecydowanie lepsza będzie menara.

Potrzebuję Waszej porady. Pszenica ozon(kwalifikat) wszystko siane po rzepaku 190 kg/h. Nawożenie 500 kg saletry 3x mocznik po 25 kg + siarczan + odżywki. T1 tilt turbo 1l + mondatak 1l. T2 pryskane 6 maja duett ultra 0,6 litra. Pszenica ładna gęsta poza tym że dziś będąc na polu stwierdzilem że zaczyna ją brać septorioza, intensywne opady jakie obecnie występują pewnie w najbliższym czasie nasilą jeszcze objawy chorobowe a szkoda by to było teraz wszystko zaprzepaścic. Pszenica w fazie zgrubienia kłosa w pochwie(niektóre pszenice u sąsiadów zaczynają już się kłosić). I teraaz pytasnie co robić pryskać już t3 czy czekać na kłoszenie. 2 pytanie czym prysnąć może być soligor czy już nic nie poprawi, może osiris czy poprostu odżałować i prysnąć segurisem. Czy ewentualnie jakiś inny środek. Każda porada mile widziana i z góry dziękuję

Trochę sam zrobiłeś błąd. Bo gdybyś na T2 dał seguris to miałbyś liść flagowy zdrowy. Ewentualnie do duetu dodać coś aby przedłużyć działanie.

a jak wygląda sprawa łączenia antywylegacza (moddus, etafon) z fungicydem w fazie liscia flagowego ?

Raczej nie ma przeciwwskazań choć z regulatorami to rożnie może być tym bardziej w fazie liścia flagowego. Dla mnie skracanie w fazie liścia flagowego to ostateczność.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4671 Share colorado

colorado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 maj 2014 - 12:24

Zabiegi fungicydowe Pszenica po oprysku Tebu 0,7l/ha i Mondatak 0,3l/ha, po opadach zaczęła sie pojawiać Fuzarioza. Z tego co wyczytałem fuzarioze można zwalczać objawowo równiez tebu, pytanie tylko czy moge bezpiecznie uzyć tego samego środka drugi raz. Dziekuje za pomoc

#4672 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 18 maj 2014 - 12:43

Zabiegi fungicydowe @milanreal1 na T3 taka kombinacja 0,4 Duetu Ultra +0,4 Propico będzie dobra?

#4673 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 maj 2014 - 12:46

Zabiegi fungicydowe Nie wiem po co. Nie lepiej dać duet ultra w pełnej dawce?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4674 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:04

Zabiegi fungicydowe

Nie wiem po co. Nie lepiej dać duet ultra w pełnej dawce?

no moze i lepiej dlatego tez pytam , to pójdzie duett w pełnej dawce ;) chyba ze cos innego byś polecił ? T2 zrobione 2 tygodnie temu cześć pola dana 0,9 soligoru a cześć 0,7 falconu

#4675 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:11

Zabiegi fungicydowe Panowie moge dodac odżywke potasową jak będe pryskał na grzyba falconem pszenica za 2tyg powinna sie wykłosic?
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#4676 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:20

Zabiegi fungicydowe

Pszenica po oprysku Tebu 0,7l/ha i Mondatak 0,3l/ha, po opadach zaczęła sie pojawiać Fuzarioza. Z tego co wyczytałem fuzarioze można zwalczać objawowo równiez tebu, pytanie tylko czy moge bezpiecznie uzyć tego samego środka drugi raz. Dziekuje za pomoc

Opryskaj 2 raz jesli jest taka potrzeba. Dobrze byloby, gdymy poprzedni zabieg byl min. 14 dni wczesniej, aby czasowo zabezpieczyc.

#4677 Share pio1

pio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 maj 2014 - 14:30

Zabiegi fungicydowe Stosował ktoś reveller 280sc w mieszaninie z Bi nowy 400ec,czy przypali?

#4678 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 18 maj 2014 - 15:09

Zabiegi fungicydowe

No u mnie też były deszcze a pomimo jednego zabiegu było ok 7 ton z ha to jak by tyle plonu zabrało to normalnie powinno dać 12? Zwykła propaganda firm produkujących środki ochrony roślin , kuzyna to już tk wyszkolili że co robaka na polu zobaczy to śmiga z opryskiwaczem są progi szkodliwości i trzeba zachować zdrowy rozsądek B)

Fungicydy nie zwiększają plonu tylko zabezpieczają przed spadkiem plonu wiec nie warto myślęć że jeśli na jednym zabiegu sypneło 8 ton to jakbym poleciał programem 3 zabiegowym sypneło by 15 ton ;) o plonie decyduje , stanowisko , odmiana, ochrona, nawożenie, pogoda, gleba, wielkość plonu ustalasz zapomocą nawozenia a ochroną jedynie starasz sie zagrarantować sobie ten plon na jaki dajesz nawożenie :) jeśli pogoda nie dopisuje i grzyb wejdzie to roślina jest osłabiona pobiera mniej składników wiec mniej wyprodukuje ziarna :) tak samo jest z człowiekiem jak jesteś chory nie masz tyle samo siły jakbyśbył zdrowy wiec dajesz z siebie mniej , sam zabiezpieczasz sie czasem witaminami w roślinach za to zadanie odpowiadają microskładniki i fungicydy stosowane zapobiegawczo :) Pozdrawiam

#4679 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 maj 2014 - 15:10

Zabiegi fungicydowe Panowie proszę o radę, pszenżyto o. i pszenicę o. na początku strzelania w źdźbło opryskałem mieszanką Propico i Corbel, miał to być jedyny zabieg fungicydowy. Teraz sobie myślę że może jeszcze coś dorzucić, ale taniego. Zboża są w początkowej fazie kłoszenia, góra wygląda ok, gorzej z podstawą. Myślałem nad środkiem Tarcza łan w dawce 1l/ha. Dobry pomysł, może inne propozycje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4680 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 18 maj 2014 - 15:29

Zabiegi fungicydowe Jak na kłos to Tebu (Tarcza Łan) powinno wystarczyć ja też po wykłoszeniu pojadę Toledo tylko zastanawiam się czy mogę trochę zaniżyć dawkę z 1l czy nie warto ?
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki