Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4641 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:28

Zabiegi fungicydowe

Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?
Mieszanina podobna do Soligoru(zamiast epoksykonazolu jest tebukonazol), ale chyba mocniejsza, a cenowo podobna.

Fajna mieszanina i chyba za ok 140 Pln/ha wyjdzie. Można się czepiać że spiroksamina zbędna ale są spore dawki dwóch najlepszych triazoli,Tak z ciekawości - co poszło na T1 i co planujesz na T3?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 21:51
  •  

#4642 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 16 maj 2014 - 21:29

Zabiegi fungicydowe masakra ja robiłem jeden zabieg coś jakby tilt 0,8 plus mirage 0.5 i jest jeszcze w miarę czysto na jednym kawałku trochę septoriozy się trafia, ale jak tylko będzie pogoda to wjeżdżam z duetem ultra

#4643 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:30

Zabiegi fungicydowe Ja jutro na T2 w pszenicy jadę Duetem Star.Warto też prysnać tą mieszanką jęczmień oz. po kwitnieniu czy same Tebu wystarczy.Do Duetu dodam jeszcze 6 S.Mg
Na pszenżyto mam zakupiony sam tebukonazol i zastanawiam się czy jechać pełną dawką czy powiedzmy obniżyć do np 0.75l.Tebu będzie dane przed kwitnieniem.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4644 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 maj 2014 - 06:50

Zabiegi fungicydowe

Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?
Mieszanina podobna do Soligoru(zamiast epoksykonazolu jest tebukonazol), ale chyba mocniejsza, a cenowo podobna.

Fajna mieszanina i chyba za ok 140 Pln/ha wyjdzie. Można się czepiać że spiroksamina zbędna ale są spore dawki dwóch najlepszych triazoli,Tak z ciekawości - co poszło na T1 i co planujesz na T3?

Na T1 był Lotus + Bumper + Atak. Na T3 planuje Tebu. Tylko czy na T2 mogę zastosować Input + Safir?

#4645 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 17 maj 2014 - 08:01

Zabiegi fungicydowe

Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

na t2 dobre rozwiazanie

na T3 bardzo dobre rozwiązanie.Ja w tym roku daje 0.6 Amistar +0.5 Artea.
Kolega stosuje na T3 taką mieszankę i mówi że ziarno piękne.

amistar i artea to dobre rozwiazanie ale na T2, na T3 jest za późno na taki oprysk bo raz że bedzie trzymał zielono a dwa ze azoksystrobina działa zabezpieczająco przeciwko fuzariozie a propiko- i cyprokonazol to nie są nie wiadomo jak skuteczne substancje na fuzarioze. Wiec jak już to w terminie T2/T3 może się sprawdzić
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4646 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 17 maj 2014 - 09:38

Zabiegi fungicydowe Nie życzę Ci tego abyś się przekonał ,z taką pogodą co jest teraz było u mnie podobnie rok temu , jak nie susza to potem po wykłoszeniu staneły deszcze w czerwcu 3-4 dni ciągłego deszczu , zanim zdążyłem wjechać kłosy już były porażone grzybem jedynie co mogłem zrobić to zatrzymać rozwój ale tak czy siak kłosy były porażone a ziarno słabo wykształcone oraz niewypłeniło górnych partii kłosa :/ jak czytałem straty gdy Grzyb porazi kłosa mogą siegać nawet do 50 % spadku plonu , wiec sam jak po miesiacu staną takie deszcza znowu to bedę sie zastanawiał o T3 zapobiegawczo :)

T1, Wirtuoz
T2, Falcon
T3, jakby co Artea :)
Pozdrawiam

Edytowany przez milanreal1, 17 maj 2014 - 11:48.
cytowanie poprzedniego posta

#4647 Share dobi77

dobi77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 17 maj 2014 - 09:41

Zabiegi fungicydowe Jeśli nie ma teraz presji chorób to wytrzyma do końca czy i tak i tak jakieś tebu na klos dac? Jeśli tak to w jakiej fazie najlepiej zadziała?

#4648 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 17 maj 2014 - 10:11

Zabiegi fungicydowe ja zrobiłem t2 tak:

1l olympus + 0,5l menara

na t3 pojade zwyklym tebukonazolem

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#4649 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 17 maj 2014 - 10:12

Zabiegi fungicydowe No u mnie też były deszcze a pomimo jednego zabiegu było ok 7 ton z ha to jak by tyle plonu zabrało to normalnie powinno dać 12? Zwykła propaganda firm produkujących środki ochrony roślin , kuzyna to już tk wyszkolili że co robaka na polu zobaczy to śmiga z opryskiwaczem są progi szkodliwości i trzeba zachować zdrowy rozsądek B)

#4650 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 17 maj 2014 - 10:33

Zabiegi fungicydowe A w którym momencie najlepiej zastosować zabieg t2, jeśli będzie to zabieg ostatni?
Czy Duett Ultra poradzi sobie z rdzą brunatną, czy lepsza na rdzę będzie Menara?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4651 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 17 maj 2014 - 10:43

Zabiegi fungicydowe jesli to ostatni to przeciagnij z fazy pelnego liscia flagowego do klosa w pochewce. Ja bym jechal gdy zobaczysz pierwszy klos

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#4652 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 17 maj 2014 - 11:04

Zabiegi fungicydowe

Co na T3 na t2 poszła menara 410?Czy mozna stosować dwa razy środek z grupy tiarozoli?A pszenicy wyglada tak jak u kolegi
Dodany obrazek

Kolega ........do jakiego stanu ty dopuściłeś te zboże :( :( :( masakra.

amistar i artea to dobre rozwiazanie ale na T2, na T3 jest za późno na taki oprysk bo raz że bedzie trzymał zielono a dwa ze azoksystrobina działa zabezpieczająco przeciwko fuzariozie a propiko- i cyprokonazol to nie są nie wiadomo jak skuteczne substancje na fuzarioze. Wiec jak już to w terminie T2/T3 może się sprawdzić

Mój kolega dokładnie stosuje tą mieszankę w fazie jak kłosa zaczynają wychodzić.( jak już widać kłosa , ze mają wychodzić)

#4653 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 17 maj 2014 - 11:06

Zabiegi fungicydowe Pszenica jara werbena brana z centrali zaczyna ja brac strasznie maczniak i troche dolne liscie robia sie zolte nie wiem czy tak powinno byc ? Co byscie polecili? Myslalem and duettem ale nie wiem czy to dobry pomysl.

#4654 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 maj 2014 - 11:18

Zabiegi fungicydowe

Na T1 był Lotus + Bumper + Atak. Na T3 planuje Tebu. Tylko czy na T2 mogę zastosować Input + Safir?

Możesz jak najbardziej. Mam jedynie wrażenie że Twoje T2 jest nieco za bogate w stosunku do T1. Z tych komponentów zrobiłbym nastepująco Lotus+Atak+Safir na T1, Input+Gwarant na T2 a T3 może być. Jak widzisz Bumpera bym wywalił z "jadłospisu".

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4655 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 maj 2014 - 11:32

Zabiegi fungicydowe

Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

Na rdzę bdb rozwiązanie, na resztę chorób dobre.

Dobrze kombinujesz, wg mnie lepsza kombinacja.

Co na T3 na t2 poszła menara 410?Czy mozna stosować dwa razy środek z grupy tiarozoli?A pszenicy wyglada tak jak u kolegi

Większość firm na wszystkie 3 zabiegi poleca któryś z triazoli. Taki stan pszenicy jest zły a nawet bardzo. Kiedy dawałeś menara? Bo przez 3 tyg przed septorioza powinna zabezpieczyć. A na T3 spróbować epoksykonazol, w gotowych środkach lub np zmieszać epoksykonazol z tebukonazolem.

A w którym momencie najlepiej zastosować zabieg t2, jeśli będzie to zabieg ostatni?
Czy Duett Ultra poradzi sobie z rdzą brunatną, czy lepsza na rdzę będzie Menara?

Jak ostatni to daj w momencie wychodzenia kłosów z pochwy liściowej. Na rdzę lepszy jest cyprokonazol czyli menara.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4656 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 17 maj 2014 - 11:57

Zabiegi fungicydowe

Pszenica jara werbena brana z centrali zaczyna ja brac strasznie maczniak i troche dolne liscie robia sie zolte nie wiem czy tak powinno byc ? Co byscie polecili? Myslalem and duettem ale nie wiem czy to dobry pomysl.

Jesli masz sam mącznika to najlepsze są substancje z grupy morfolin (ma np. Lotus, Leander). Jesli Duett to tylko Star (zawiera fenpropimorf)
Ja u siebie pojechałem Leanderem, za tydzien zobacze efekty

#4657 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 17 maj 2014 - 12:15

Zabiegi fungicydowe A duett ultra sie nie nadaje? Pytam bo zastosowalemjako 1 zabieg w pszenicy ozimej jak miala ok 2 kolanko?

#4658 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 maj 2014 - 13:51

Zabiegi fungicydowe Panowie co polecacie na t2 w pszenicy i pszenżycie ? Zastanawiałem się nad Wirtuoz 520 ec oraz Menar 410 EC. Będzie to ostatni zabieg i wole się dopytać bardziej doświadczonych czy te środki będą skuteczne a może lepiej zastosować coś innego. Na mokrych kawałkach pojawia się już powoli mączniak dlatego chciałbym się go pozbyć i w dodatku zabezpieczyć rośline przed septariozom.
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4659 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 17 maj 2014 - 14:52

Zabiegi fungicydowe

Jeśli nie ma teraz presji chorób to wytrzyma do końca czy i tak i tak jakieś tebu na klos dac? Jeśli tak to w jakiej fazie najlepiej zadziała?

teraz daj T2 a później Tebu na T3.Ja tak robie

Kolega ........do jakiego stanu ty dopuściłeś te zboże :( :( :( masakra.

Mój kolega dokładnie stosuje tą mieszankę w fazie jak kłosa zaczynają wychodzić.( jak już widać kłosa , ze mają wychodzić)

więc jest to termin T2/T3

A duett ultra sie nie nadaje? Pytam bo zastosowalemjako 1 zabieg w pszenicy ozimej jak miala ok 2 kolanko?

średnio się nadaje, choroby liści w miarę załatwia, gorzej z podstawą
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4660 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 17 maj 2014 - 18:52

Zabiegi fungicydowe Potrzebuję Waszej porady. Pszenica ozon(kwalifikat) wszystko siane po rzepaku 190 kg/h. Nawożenie 500 kg saletry 3x mocznik po 25 kg + siarczan + odżywki. T1 tilt turbo 1l + mondatak 1l. T2 pryskane 6 maja duett ultra 0,6 litra. Pszenica ładna gęsta poza tym że dziś będąc na polu stwierdzilem że zaczyna ją brać septorioza, intensywne opady jakie obecnie występują pewnie w najbliższym czasie nasilą jeszcze objawy chorobowe a szkoda by to było teraz wszystko zaprzepaścic. Pszenica w fazie zgrubienia kłosa w pochwie(niektóre pszenice u sąsiadów zaczynają już się kłosić). I teraaz pytasnie co robić pryskać już t3 czy czekać na kłoszenie. 2 pytanie czym prysnąć może być soligor czy już nic nie poprawi, może osiris czy poprostu odżałować i prysnąć segurisem. Czy ewentualnie jakiś inny środek. Każda porada mile widziana i z góry dziękuję