Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10097 odpowiedzi na ten temat

#4621 Share QWERTY888

QWERTY888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 maj 2014 - 08:17

Zabiegi fungicydowe Kiedy zastosować zabieg T2/T3, jak tylko pojawi się kłos? Dodam, że pszenica jest gdzieś w fazie BBCH 49, ale septorioza już atakuje. Klasyczny T3 robi się w fazie kwitnienia, ale obawiam się, że pszenica do tego czasu nie dotrzyma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 19:49
  •  

#4622 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 16 maj 2014 - 09:35

Zabiegi fungicydowe

panowie co to jest to T1 I T2 bo ja jestem kompletnie zielony

Numery opryskow od grzybka.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#4623 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 16 maj 2014 - 12:22

Zabiegi fungicydowe T1 T2 T3 oznaczają terminy oprysków w określonych fazach rozwojowych. T1- początek strzelania w źdźbło, T2-w pełni rozwinięty liść flagowy, T3-na kłos

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4624 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 maj 2014 - 12:52

Zabiegi fungicydowe Witam. Opózniłem sie troche z opryskiem fungicydowym na pszenice i pszenżyto zimowe miałem dać na flagę ale bede pryskał dopiero w poniedziałek z powodu deszczy i klos już napewno do tego czasu wyjdzie. I teraz nasuwa sie pytanie czy bede mógł zastosować taka miksture siarczan+mocznik+odżywke+menara. Nie przypali kłosa oczywiście wszytko w rozsądnych dawkach 5%?

#4625 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 maj 2014 - 14:44

Zabiegi fungicydowe Panowie, tak wygląda u mnie pszenica odm. Retro - nasiona z centrali, po dwóch zabiegach ochrony.
T1: duett ultra 0,6l + ccc 1l + Siarczan magnezu + dożywka Opti standard ok 3kg
T2: Brasifun (tebukonazol) 0,75l/ha + cerone 0,5l + siarczan + dożywka jw.

Na kawałkach na których stosowałem duett starr pszenica ma się dobrze, nie choruje. Tam gdzie na t2 poszedł brasifun, łan zbladł, zżółkł i nie wygląda na to żeby miał się dobrze. Zabieg wykonałem tydzień temu, nie było takiego nasilenia chorób jak teraz. Zastanawiam się czy w jakiś sposób nie osłabiłem tej pszenicy taką kombinacją (t2). Zdaje sobie również sprawę z tego, że ochrona na jaką się zdecydowałem jest niskobudżetowa i przy wysokim nasileniu chorób się nie spisze. Ciągle pozostaje wrażenie że przed zabiegiem t2 było wszystko ok, a tu bach tydzień czasu i takie rzeczy....

PS: Ktoś mi powie jakie są objawy przedawkowania siarczanu magnezu?

Co wy na to?

Dodany obrazek

Edytowany przez avens, 16 maj 2014 - 14:48.

#4626 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9233 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 maj 2014 - 14:57

Zabiegi fungicydowe

Co sądzicie na t2 nad taką mieszanką. Safir 1l Amistar 0,45, artea 0,1l bumper 0,5 l . ? Taka mieszanka ponieważ zostały mi z ubiegłych lat resztki?

Szczerze mówiąc to zwiększ amistar do 0,5-0,6l a artea i bumper są zbędne. A jak została Ci artea to możesz dac np 0,4l artea i 0,6l amistar.

Witam,na t1 zastosowałem tilt turbo 1l/ha w pszenicy,,zabieg przeprowadzony 3 tyg temu,narazie nie widac zadnych objawów,co polecacie na t2?

Jak fungicyd do 100zł/ha to menara 0,5l. Chyba że chcesz dać coś lepszego, droższego.

Kiedy zastosować zabieg T2/T3, jak tylko pojawi się kłos? Dodam, że pszenica jest gdzieś w fazie BBCH 49, ale septorioza już atakuje. Klasyczny T3 robi się w fazie kwitnienia, ale obawiam się, że pszenica do tego czasu nie dotrzyma.

Tak T2/T3 to w pełni rozwinięty liść flagowy i wychodzący kłos. Jak masz w pełni rozwinięty liść flagowy a septorioza atakuje to nie ma na co czekać. Jaki fungicyd zamierzasz dać?

Witam. Opózniłem sie troche z opryskiem fungicydowym na pszenice i pszenżyto zimowe miałem dać na flagę ale bede pryskał dopiero w poniedziałek z powodu deszczy i klos już napewno do tego czasu wyjdzie. I teraz nasuwa sie pytanie czy bede mógł zastosować taka miksture siarczan+mocznik+odżywke+menara. Nie przypali kłosa oczywiście wszytko w rozsądnych dawkach 5%?

Tak możesz to dać w 1 zabiegu. Oczywiście odzywki w normalnych dawkach na tą fazę i będzie ok ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4627 Share dobi77

dobi77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 maj 2014 - 15:59

Zabiegi fungicydowe Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

#4628 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 16 maj 2014 - 17:59

Zabiegi fungicydowe @avens Nie bardzo wygląda to na choroby. Na drugim liściu od góry wygląda to na niedobory potasu. A na wszystkich to jakiś rodzaj przypalenia. Może po deszczach jej przejdzie.
Może sie mylę co do choroby ale na septoriozę to nie wygląda

#4629 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:02

Zabiegi fungicydowe Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?
Mieszanina podobna do Soligoru(zamiast epoksykonazolu jest tebukonazol), ale chyba mocniejsza, a cenowo podobna.

#4630 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2044 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:22

Zabiegi fungicydowe jeszcze jedno pytanie- mogę zmieszać Soligor z Kristalonem pomarańczowym ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4631 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 16 maj 2014 - 18:25

Zabiegi fungicydowe odżywki można mieszać z grzybówka. Z herbicydami trzeba uwazac

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#4632 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:02

Zabiegi fungicydowe Łamliwość podstawy źdźbła zbóż

przenica astoria gnije po ostatnich deszczach przy korzeniach czy 1l
Fandango 200 EC zwalcze na t1był stosowane tilt 0.8+mirage 0.85

#4633 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:15

Zabiegi fungicydowe Choroby kłosa jeszcze na pszenżycie nie spotkałem u mnie na T1 się kończy Wirtuoz B)

#4634 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2445 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 16 maj 2014 - 19:21

Zabiegi fungicydowe

Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

na T3 bardzo dobre rozwiązanie.Ja w tym roku daje 0.6 Amistar +0.5 Artea.
Kolega stosuje na T3 taką mieszankę i mówi że ziarno piękne.

#4635 Share pawelrol123

pawelrol123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:27

Zabiegi fungicydowe Na pszenice tonacje dosyć podatną na mączniaka zdała by taka mieszanka egzamin na t2 Safir 1l + Kendo 0.1l ?

#4636 Share tom446

tom446

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:08

Zabiegi fungicydowe Co na T3 na t2 poszła menara 410?Czy mozna stosować dwa razy środek z grupy tiarozoli?A pszenicy wyglada tak jak u kolegi
Dodany obrazek

Edytowany przez tom446, 16 maj 2014 - 21:13.

#4637 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:28

Zabiegi fungicydowe

Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?
Mieszanina podobna do Soligoru(zamiast epoksykonazolu jest tebukonazol), ale chyba mocniejsza, a cenowo podobna.

Fajna mieszanina i chyba za ok 140 Pln/ha wyjdzie. Można się czepiać że spiroksamina zbędna ale są spore dawki dwóch najlepszych triazoli,Tak z ciekawości - co poszło na T1 i co planujesz na T3?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4638 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 16 maj 2014 - 21:29

Zabiegi fungicydowe masakra ja robiłem jeden zabieg coś jakby tilt 0,8 plus mirage 0.5 i jest jeszcze w miarę czysto na jednym kawałku trochę septoriozy się trafia, ale jak tylko będzie pogoda to wjeżdżam z duetem ultra

#4639 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:30

Zabiegi fungicydowe Ja jutro na T2 w pszenicy jadę Duetem Star.Warto też prysnać tą mieszanką jęczmień oz. po kwitnieniu czy same Tebu wystarczy.Do Duetu dodam jeszcze 6 S.Mg
Na pszenżyto mam zakupiony sam tebukonazol i zastanawiam się czy jechać pełną dawką czy powiedzmy obniżyć do np 0.75l.Tebu będzie dane przed kwitnieniem.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4640 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 maj 2014 - 06:50

Zabiegi fungicydowe

Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?

Fajna mieszanina i chyba za ok 140 Pln/ha wyjdzie. Można się czepiać że spiroksamina zbędna ale są spore dawki dwóch najlepszych triazoli,Tak z ciekawości - co poszło na T1 i co planujesz na T3?

Na T1 był Lotus + Bumper + Atak. Na T3 planuje Tebu. Tylko czy na T2 mogę zastosować Input + Safir?