Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4621 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 15 maj 2014 - 17:09

Zabiegi fungicydowe

Co niektórzy widze że tak ubogo dają srodki że masakra a potem płacz że maczniak puszcza i septorioza.
Ja daje zawsze max dawki czy to Soligora czy Wirtuoza itp i jakoś pszenica zdrowa , po za tym pogoda w tym roku jest nie najlepsza dlatego trzeba dawać wysokie dawki.
Ja z Soligora jestem bardzo zadowolony .

Według mnie jak się robi 3 zabiegi to maksymalne dawki są zbyteczne. Jak się stosuje słabsze środki, to trzeba dawać wyższe dawki, tylko że dawka ma największy wpływ na okres ochrony, mniejszy na skuteczność działania (mam na myśli różnica w zakresie do + - 20 % maksymalnej dawki ), na skuteczność zaś wpływa sama substancja aktywna.
W tamtym roku też było sporo narzekania na pogodę i że fungicydy nie działają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 15:29
  •  

#4622 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 maj 2014 - 17:36

Zabiegi fungicydowe

mi soligor z mieszanina mocznika 5% i siarczanu magnezu 3% jednowodnego przypalił koncówki liści w jęczmieniu jarym, w pszenicy nic nie zauważyłem .

czy przez parę dni po zabiegu było duże nasłonecznienie?
Pryskane było w sobotę wieczorem gdzieś koło 20,30 w niedzielę była ładna słoneczna pogoda, a od poniedziałku pochmurno i deszczowo jak ,zapewne wiecie jak teraz pada w małopolsce:(

#4623 Share drozd82

drozd82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 maj 2014 - 21:02

Zabiegi fungicydowe Witam,na t1 zastosowałem tilt turbo 1l/ha w pszenicy,,zabieg przeprowadzony 3 tyg temu,narazie nie widac zadnych objawów,co polecacie na t2?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Szukaj pierwszego kolanka! zobacz »

•  

#4624 Share plastik

plastik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 maj 2014 - 22:30

Zabiegi fungicydowe panowie co to jest to T1 I T2 bo ja jestem kompletnie zielony

#4625 Share QWERTY888

QWERTY888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 maj 2014 - 08:17

Zabiegi fungicydowe Kiedy zastosować zabieg T2/T3, jak tylko pojawi się kłos? Dodam, że pszenica jest gdzieś w fazie BBCH 49, ale septorioza już atakuje. Klasyczny T3 robi się w fazie kwitnienia, ale obawiam się, że pszenica do tego czasu nie dotrzyma.

#4626 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 16 maj 2014 - 09:35

Zabiegi fungicydowe

panowie co to jest to T1 I T2 bo ja jestem kompletnie zielony

Numery opryskow od grzybka.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#4627 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 maj 2014 - 12:22

Zabiegi fungicydowe T1 T2 T3 oznaczają terminy oprysków w określonych fazach rozwojowych. T1- początek strzelania w źdźbło, T2-w pełni rozwinięty liść flagowy, T3-na kłos

#4628 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2014 - 12:52

Zabiegi fungicydowe Witam. Opózniłem sie troche z opryskiem fungicydowym na pszenice i pszenżyto zimowe miałem dać na flagę ale bede pryskał dopiero w poniedziałek z powodu deszczy i klos już napewno do tego czasu wyjdzie. I teraz nasuwa sie pytanie czy bede mógł zastosować taka miksture siarczan+mocznik+odżywke+menara. Nie przypali kłosa oczywiście wszytko w rozsądnych dawkach 5%?

#4629 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 maj 2014 - 14:44

Zabiegi fungicydowe Panowie, tak wygląda u mnie pszenica odm. Retro - nasiona z centrali, po dwóch zabiegach ochrony.
T1: duett ultra 0,6l + ccc 1l + Siarczan magnezu + dożywka Opti standard ok 3kg
T2: Brasifun (tebukonazol) 0,75l/ha + cerone 0,5l + siarczan + dożywka jw.

Na kawałkach na których stosowałem duett starr pszenica ma się dobrze, nie choruje. Tam gdzie na t2 poszedł brasifun, łan zbladł, zżółkł i nie wygląda na to żeby miał się dobrze. Zabieg wykonałem tydzień temu, nie było takiego nasilenia chorób jak teraz. Zastanawiam się czy w jakiś sposób nie osłabiłem tej pszenicy taką kombinacją (t2). Zdaje sobie również sprawę z tego, że ochrona na jaką się zdecydowałem jest niskobudżetowa i przy wysokim nasileniu chorób się nie spisze. Ciągle pozostaje wrażenie że przed zabiegiem t2 było wszystko ok, a tu bach tydzień czasu i takie rzeczy....

PS: Ktoś mi powie jakie są objawy przedawkowania siarczanu magnezu?

Co wy na to?

Dodany obrazek

Edytowany przez avens, 16 maj 2014 - 14:48.

#4630 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 maj 2014 - 14:57

Zabiegi fungicydowe

Co sądzicie na t2 nad taką mieszanką. Safir 1l Amistar 0,45, artea 0,1l bumper 0,5 l . ? Taka mieszanka ponieważ zostały mi z ubiegłych lat resztki?

Szczerze mówiąc to zwiększ amistar do 0,5-0,6l a artea i bumper są zbędne. A jak została Ci artea to możesz dac np 0,4l artea i 0,6l amistar.

Witam,na t1 zastosowałem tilt turbo 1l/ha w pszenicy,,zabieg przeprowadzony 3 tyg temu,narazie nie widac zadnych objawów,co polecacie na t2?

Jak fungicyd do 100zł/ha to menara 0,5l. Chyba że chcesz dać coś lepszego, droższego.

Kiedy zastosować zabieg T2/T3, jak tylko pojawi się kłos? Dodam, że pszenica jest gdzieś w fazie BBCH 49, ale septorioza już atakuje. Klasyczny T3 robi się w fazie kwitnienia, ale obawiam się, że pszenica do tego czasu nie dotrzyma.

Tak T2/T3 to w pełni rozwinięty liść flagowy i wychodzący kłos. Jak masz w pełni rozwinięty liść flagowy a septorioza atakuje to nie ma na co czekać. Jaki fungicyd zamierzasz dać?

Witam. Opózniłem sie troche z opryskiem fungicydowym na pszenice i pszenżyto zimowe miałem dać na flagę ale bede pryskał dopiero w poniedziałek z powodu deszczy i klos już napewno do tego czasu wyjdzie. I teraz nasuwa sie pytanie czy bede mógł zastosować taka miksture siarczan+mocznik+odżywke+menara. Nie przypali kłosa oczywiście wszytko w rozsądnych dawkach 5%?

Tak możesz to dać w 1 zabiegu. Oczywiście odzywki w normalnych dawkach na tą fazę i będzie ok ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4631 Share dobi77

dobi77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 maj 2014 - 15:59

Zabiegi fungicydowe Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

#4632 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 maj 2014 - 17:59

Zabiegi fungicydowe @avens Nie bardzo wygląda to na choroby. Na drugim liściu od góry wygląda to na niedobory potasu. A na wszystkich to jakiś rodzaj przypalenia. Może po deszczach jej przejdzie.
Może sie mylę co do choroby ale na septoriozę to nie wygląda

#4633 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:02

Zabiegi fungicydowe Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?
Mieszanina podobna do Soligoru(zamiast epoksykonazolu jest tebukonazol), ale chyba mocniejsza, a cenowo podobna.

#4634 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:22

Zabiegi fungicydowe jeszcze jedno pytanie- mogę zmieszać Soligor z Kristalonem pomarańczowym ? :)

#4635 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 16 maj 2014 - 18:25

Zabiegi fungicydowe odżywki można mieszać z grzybówka. Z herbicydami trzeba uwazac

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#4636 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:02

Zabiegi fungicydowe Łamliwość podstawy źdźbła zbóż

przenica astoria gnije po ostatnich deszczach przy korzeniach czy 1l
Fandango 200 EC zwalcze na t1był stosowane tilt 0.8+mirage 0.85

#4637 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:15

Zabiegi fungicydowe Choroby kłosa jeszcze na pszenżycie nie spotkałem u mnie na T1 się kończy Wirtuoz B)

#4638 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 16 maj 2014 - 19:21

Zabiegi fungicydowe

Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

na T3 bardzo dobre rozwiązanie.Ja w tym roku daje 0.6 Amistar +0.5 Artea.
Kolega stosuje na T3 taką mieszankę i mówi że ziarno piękne.

#4639 Share pawelrol123

pawelrol123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:27

Zabiegi fungicydowe Na pszenice tonacje dosyć podatną na mączniaka zdała by taka mieszanka egzamin na t2 Safir 1l + Kendo 0.1l ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4640 Share tom446

tom446

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:08

Zabiegi fungicydowe Co na T3 na t2 poszła menara 410?Czy mozna stosować dwa razy środek z grupy tiarozoli?A pszenicy wyglada tak jak u kolegi
Dodany obrazek

Edytowany przez tom446, 16 maj 2014 - 21:13.