Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4601 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:38

Zabiegi fungicydowe a długo czekałeś na efekty soligora??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 11:03
  •  

#4602 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:41

Zabiegi fungicydowe Po tygodniu jak byłem na polu to było widać efekty a dalem go 0,9

#4603 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:46

Zabiegi fungicydowe mam jeszcze około 25 ha do opryskania od grzyba i jest to jęczmień jary i pszenica ozima, ale musze zobaczyć efekty soligora bo w tej chwili zastanawiam się nad falconem, cena podobna. w tym roku nie wiem czy tylko u mnie ale grzyba (mączniak) mam sporo w pszenżycie ozimym, a pszenica jak narazie jest ok bo byłem dziś zobaczyć. a co sądzisz o falconie??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4604 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:57

Zabiegi fungicydowe

planuje na drugi zabieg 0.5 Revellera + 88g epoksykonazolu pszenica na razie jest czysta stosował ktos już taką ochronę?
zabieg na kłos też będzie

Jak najbardziej ok.

#4605 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 14 maj 2014 - 21:01

Zabiegi fungicydowe mi soligor z mieszanina mocznika 5% i siarczanu magnezu 3% jednowodnego przypalił koncówki liści w jęczmieniu jarym, w pszenicy nic nie zauważyłem .

#4606 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 14 maj 2014 - 21:08

Zabiegi fungicydowe

mam jeszcze około 25 ha do opryskania od grzyba i jest to jęczmień jary i pszenica ozima, ale musze zobaczyć efekty soligora bo w tej chwili zastanawiam się nad falconem, cena podobna. w tym roku nie wiem czy tylko u mnie ale grzyba (mączniak) mam sporo w pszenżycie ozimym, a pszenica jak narazie jest ok bo byłem dziś zobaczyć. a co sądzisz o falconie??

ja bym wybrał jednak soligor , falcon w max dawce 0,6 nie ma polotu do max dawki soligoru

mi soligor z mieszanina mocznika 5% i siarczanu magnezu 3% jednowodnego przypalił koncówki liści w jęczmieniu jarym, w pszenicy nic nie zauważyłem .

mi tez przypalił to normalne jak daje sie mocznik a w soligorze jest tebukonazol i dlatego przypala, sam miałem nie dawać mocznika ale szybko szybko i dałem jednak i poprzypalane końcówki są

Edytowany przez lonoh, 14 maj 2014 - 21:06.

#4607 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 14 maj 2014 - 22:19

Zabiegi fungicydowe

a długo czekałeś na efekty soligora??

Soligor w dawce 1l/ha robi cuda :rolleyes: u mnie trzyma sakramencko , gdzie falcoln już puscił septorioze.

#4608 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 15 maj 2014 - 07:08

Zabiegi fungicydowe A co myślicie o mieszance menary 410ec i srodka jay 250sc (tańszy zamiennik amistara). W jakich proporcjach byście polecili na t2 w pszenicy i pszenżycie?

#4609 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 15 maj 2014 - 07:25

Zabiegi fungicydowe przeciez masz na etykiecie menary napisane jak mieszac oba te srodki.

#4610 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 15 maj 2014 - 07:43

Zabiegi fungicydowe A co dodać do falcona na mączniaka? Chciałem kupic soligor ale w promieniu 50km nigdzie nie ma.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4611 Share daniel373

daniel373

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 maj 2014 - 07:48

Zabiegi fungicydowe

Ja dałem ostatnio Credo 1l + 80g epoksy na jednym kawałku. Flaga nie była w pełni rozwinięta ale ze względu na oczekiwane deszcze przyspieszyłem zabieg.

Credo zawiera chlorotalonil i pikoksystrobine, a jakie właściwości ma chlorotalonil działa zapobiegawczo czy wyniszczająco ?

#4612 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 15 maj 2014 - 08:13

Zabiegi fungicydowe Pytanie 1:
W pszenicy ozimej mam mączniaka w dolnych partiach, w wyższych jeszcze biało sie nie robi. Mam zakupiony Soligor.
Czy poczekać jeszcze troche (1-2 tyg.) i prysnąć Soligorem zeby połączyć T2 z T3, czy nie czekac z maczniakiem w tym stadium i pryskac.
I tak chyba bede musiał poczekać te 2-4 dni po deszczach?

Pytanie 2:
Wczoraj jechałem Leanderem + Gwarant + mocznik na pszenice jarą. Tez maczniak.
Jak długo czekac na wynik?

Pytanie 3.
Zastanawialiście sie kiedys czy srodki które kupujecie były odpowiednio przechowywane przez zime, i co z tym idzie maja odpowiednią moc i siłę działania?
Większość środków króre kupuje jest z 2013 roku (końcówki, połowa roku). Zdarzają sie i z 2014 r.
Wiadomo ze czy to hurtownia czy to sklep w okresie zimowym na pewno w pierzynkę ich nie okrywał
A więc ze 100% skuteczności w momencie zejscia z produkcji dostajemy w 60-80% skuteczny środek?

#4613 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 15 maj 2014 - 08:22

Zabiegi fungicydowe jak dodam do 0,6 falcona 0,15 taliusa będzie ok na t2, jest sporo mączniaka. Ewentualnie czy mogę zejść do 0,5 falcona i 0,1 taliusa?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#4614 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 15 maj 2014 - 08:34

Zabiegi fungicydowe

A co dodać do falcona na mączniaka? Chciałem kupic soligor ale w promieniu 50km nigdzie nie ma.

Kup przez internet :)
mało to sklepów internetowych? :rolleyes:

Co niektórzy widze że tak ubogo dają srodki że masakra a potem płacz że maczniak puszcza i septorioza.
Ja daje zawsze max dawki czy to Soligora czy Wirtuoza itp i jakoś pszenica zdrowa , po za tym pogoda w tym roku jest nie najlepsza dlatego trzeba dawać wysokie dawki.
Ja z Soligora jestem bardzo zadowolony .

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 15 maj 2014 - 08:38.

#4615 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 15 maj 2014 - 08:41

Zabiegi fungicydowe Czy na początek kłoszenia można jeszcze dac siarczan magnezu do fungi typu duet, soligor, czy działa on na zasadzie adiuwanta polepszając skuteczność fungi?

#4616 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 15 maj 2014 - 09:09

Zabiegi fungicydowe

mam jeszcze około 25 ha do opryskania od grzyba i jest to jęczmień jary i pszenica ozima, ale musze zobaczyć efekty soligora bo w tej chwili zastanawiam się nad falconem, cena podobna. w tym roku nie wiem czy tylko u mnie ale grzyba (mączniak) mam sporo w pszenżycie ozimym, a pszenica jak narazie jest ok bo byłem dziś zobaczyć. a co sądzisz o falconie??

Soligor jest lepszym rozwiazaniem od falconu

mi soligor z mieszanina mocznika 5% i siarczanu magnezu 3% jednowodnego przypalił koncówki liści w jęczmieniu jarym, w pszenicy nic nie zauważyłem .

czy przez parę dni po zabiegu było duże nasłonecznienie?

A co myślicie o mieszance menary 410ec i srodka jay 250sc (tańszy zamiennik amistara). W jakich proporcjach byście polecili na t2 w pszenicy i pszenżycie?

ja do menary dodaje acanto na T2 w dawkach po 0,5 l, narazie udało mi się opryskać 6,5 ha, a póki co deszcz przerywa prace

A co dodać do falcona na mączniaka? Chciałem kupic soligor ale w promieniu 50km nigdzie nie ma.

jeżeli mączniak już wystapił to tylko fenpropidyne (Leander, Lotus)

jak dodam do 0,6 falcona 0,15 taliusa będzie ok na t2, jest sporo mączniaka. Ewentualnie czy mogę zejść do 0,5 falcona i 0,1 taliusa?

Talius nie jest dobrym wyborem. Proquinazid działa dobrze na mączniaka ale zabezpieczająco, lepsza była by fenpropidyna
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4617 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 15 maj 2014 - 10:11

Zabiegi fungicydowe a kto mi powie jak działa seguris z syngety ?
mam artea z tamtego roku co polecacie na pszenice a co na przenzyto moze artea zastosuje na pszenżyto nabywane dokupie troche falkonu i coś jeszcze dobrego na pszenice zapobiegawczo bo narazie nic nie wyskakuje mówią zeby pryskać 2 zabieg ostatni jak wyjdzie 80 procent kłosa jak to jest ;d

#4618 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 15 maj 2014 - 11:23

Zabiegi fungicydowe

panowie jakimi końcówkami pryszczecie na grzybka z mocznikiem?zawsze jechałem samym fungicydem żułtymi 02 dzisiaj pryskałem z nawozem i się lekko przytykały.myślę pryskać niebieskimi 03

Ja mam niebieskie i wychodzi od 250l (przy sporej mieszaninie środków, większa lepkość) do nawet 300l (gdy daje jeden środek, np chwastox)

witam. 3 dni temu opryskałem pszenżyto ozime soligorem 1l/ha bo zauważyłem strasznie dużo mączniaka. dziś byłem zobaczyć a z grzybem nic się chyba nie dzieje. możliwe zeby soligor sobie nie poradził skoro dałem max dawkę na ha, a poza tym jak opryskiwałem warunki pogodowe może nie były super ale nie padało w czasie zabiegu i do 2 godzin po, rośliny były wilgotne ale żadnych ulewnych deszczy nie było. co o tym sądzicie, będę oglądał to pole jeszcze w weekend mam nadzieje ze zadziała. w jaki czas po zabiegu środek powinien sobie poradzić z mączniakiem???

Już ci pisałem w temacie pszenżyto - mączniak po oprysku nie zginie całkowicie z zaatakowanych liści, jedynie przestanie się rozwijać.

#4619 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 maj 2014 - 13:09

Zabiegi fungicydowe

A co myślicie o mieszance menary 410ec i srodka jay 250sc (tańszy zamiennik amistara). W jakich proporcjach byście polecili na t2 w pszenicy i pszenżycie?

Bardzo dobra, to samo co mieszanina menary i amistaru. Dawka 0,4l menara i 0,6l jay.

Credo zawiera chlorotalonil i pikoksystrobine, a jakie właściwości ma chlorotalonil działa zapobiegawczo czy wyniszczająco ?

Chlorotalonil jest bardzo dobry zapobiegawczo. Pozostaje w warstwie woskowej liścia i zapobiega przedostawaniu się grzyba do komórek liścia.

a kto mi powie jak działa seguris z syngety ?
mam artea z tamtego roku co polecacie na pszenice a co na przenzyto moze artea zastosuje na pszenżyto nabywane dokupie troche falkonu i coś jeszcze dobrego na pszenice zapobiegawczo bo narazie nic nie wyskakuje mówią zeby pryskać 2 zabieg ostatni jak wyjdzie 80 procent kłosa jak to jest ;d

Jakbyś przeczytał kilka stron wstecz to byś widział. Seguris to jeden z lepszych środków na rynku. Działa interwencyjnie, zapobiegawczo i wyniszczająco.
Co do drugiej części postu to za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4620 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 15 maj 2014 - 16:05

Zabiegi fungicydowe Co sądzicie na t2 nad taką mieszanką. Safir 1l Amistar 0,45, artea 0,1l bumper 0,5 l . ? Taka mieszanka ponieważ zostały mi z ubiegłych lat resztki?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil