Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4381 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 maj 2014 - 22:31

Zabiegi fungicydowe

ja stosowałem reweller niestety nie miałem porównania z innymi bo pojechałem na całą pszenice.Przy deszczowym czerwcu potrzebna będzie po rewellerze poprawka na t3. Mi przepuścił septorioze -ale być może była moja wina bo t2 zrobiłem za pózno-w fazie kłoszenia.A trzeba było na flage. Sumując pszenica dała dobre 8 ton-kombajnista mówił ze pszenica ładna jak żadna więc poleca rewellera

własnie mam zakupionego rewellrta na 2 zabieg 1szedł wirtuoz w tamtym roku pryskałem 1 wirtuoz a 2 credo na lisc flagowy reweller wydawał misię drogo pszenica była ładna i nawet ładnie sypała w tym roku doozyłem i kupiłem rewellera i wtamtym roku dawałem nawozy maximusy plus miedz mangan molibden taki recepturę jak ekoplon poleca w tym roku tez daję te nawozy i zobaczymy jak to wyjdzie w tamtym roku wyszło dobrze w tym roku wiecej jeszcze deszcze padają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 09:26
  •  

#4382 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 07 maj 2014 - 22:49

Zabiegi fungicydowe Panowie takie pytanko.

jaka jest różnica między Amistar 250sc a Amistar Opti 480sc ?
Wiadomo cena.....dwukrotnie większa jest u Amistar 250sc wieksza.
Ale jak to się ma z substancjami?
czy jak chcę kropić na T2 np. na grzyba w pszenicy to dajemy 0.4l Artea +0.6l Amistar.
Teraz pytanie......
Co się stanie jak do Artei dodam Amistar Opti? i w jakiej dawce go dać by było tak jak w Amistarze 250sc?
Jest jeszcze coś takiego jak Dobromir 250sc za 204zł ma tą sama substancje co Amistar 250sc.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 07 maj 2014 - 22:56.

#4383 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 maj 2014 - 00:21

Zabiegi fungicydowe

moja pszenica Toras jest trochę "zagrzybiona" z T1 nie jestem zadowolony (może dlatego że był to Duett Ultra- taki z konieczności). Zastanawiam się teraz czym ją prysnąć, jest septorioza i trochę mączniaka. Co byście dobrego polecili, aby flagowy ocalić i przyhamować obecne?
Zastanawiałem się nad Fandango bądź Segurisem (choć ten ostatni strasznie drogi).
T3 nie będzie.
Pszenica po jęczmieniu jarym, ph coś koło 6,4. N- około 150

seguris nie da rady na mączniaka , mówią to nawet przedstawiciele syngenta... t1 tilt a plan na t2 capalo mają 2 substancje z tych samych grup ale konkretnie to inne.. można powtarzać tymi samymi grupami czy lepiej nie ?

@milanreal1 : amistar na ochrone kłosa z t2 czy t3 lepiej ? tzn będzie chronić kłos zastosowany już w fazie wczesnego liścia flagowego ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4384 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów

Napisany 08 maj 2014 - 07:10

Zabiegi fungicydowe Sam jestem ciekaw czy zastosowanie Amistaru z Arteą w fazie liścia flagowego będzie chroniło kłos B)
Za tem czekamy jak wstanie Milanreal i udzieli odpowiedzi :)

#4385 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 08 maj 2014 - 07:21

Zabiegi fungicydowe

Panowie takie pytanko.

czy jak chcę kropić na T2 np. na grzyba w pszenicy to dajemy 0.4l Artea +0.6l Amistar.
Teraz pytanie......
Co się stanie jak do Artei dodam Amistar Opti? i w jakiej dawce go dać by było tak jak w Amistarze 250sc?
Jest jeszcze coś takiego jak Dobromir 250sc za 204zł ma tą sama substancje co Amistar 250sc.

Amistar opti to jest mieszanina ok 0,8 gwarantu plus 0.3 amistaru, więc nic się nie stanie w zbożach, zapobiegawczo będzie ok. JAY 250 250 ec (generyk amistaru) po 180 zł był u mnie i chyba nadal jest

#4386 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 maj 2014 - 07:31

Zabiegi fungicydowe Panowie co polecacie na jęczmień jary? Planuję dwa zabiegi i chciałbym się z całą ochroną zamknąć w kwocie max 250 złotych na hektar.

Edytowany przez master20002, 08 maj 2014 - 07:32.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#4387 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 08 maj 2014 - 07:53

Zabiegi fungicydowe

Na Twoim miejscu nie robiłbym takich mieszanin. Daj na jednym polu 0,8l amisatru xtra, a na innym falcon jeżeli go dostałeś za darmo.

Czemu byś nie robił? Falcon solo za slaby a w amistarze za mało triazolu. To może do amistatu tebukonazol zwykły dodać? Ale chyba zostane przy tej mieszaninie ale zastanawiam sie czy nie zwiększyc dawek na amistar 0,7 i falcon 0.4. Nie przypale liścia flagowego nie za dużo fungi?

#4388 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 08 maj 2014 - 08:20

Zabiegi fungicydowe Witam panowie a orientuje sie ktoś na jaki okres jest chroniona przenica w zabiegu T1 środek Toledo ( tebukonazol) bo przenica zbliza sie do Flagowca i nie chcem za wczesnie dawać Artee. Bo w tamtym roku za wczesnie dałem Menere z Acanto i musiałem wykonać t3 które było za póżne i w tym roku niechcem popełnić tego samego błendu.

#4389 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 08 maj 2014 - 08:36

Zabiegi fungicydowe tebukonazol na pierwszy zabieg to tak troszkę skromnie to już lepiej propikonazol

#4390 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 08 maj 2014 - 09:38

Zabiegi fungicydowe

pszenica bogatka opryskana na początku kwietnia na T1 1l duet star + 0,8 l Mirage i widzę, że zaczyna pojawiać się mączniak i chcę zastosować tylko jeden zabieg i mam do dyspozycji, Duet star, Mirage, Bumper Super i soligor i co najlepiej zastosować czy zrobić jakąś mieszaninę ?

Z tych środków które podałeś najlepszy będzie Soligor

Czy oprysk odżywkami mocznik+siarczan magnezu+saletra wapniowa zadziała będąc pryskany około 1 h przed deszczem?

będzie jakaś strata ale zadziała

moja pszenica Toras jest trochę "zagrzybiona" z T1 nie jestem zadowolony (może dlatego że był to Duett Ultra- taki z konieczności). Zastanawiam się teraz czym ją prysnąć, jest septorioza i trochę mączniaka. Co byście dobrego polecili, aby flagowy ocalić i przyhamować obecne?
Zastanawiałem się nad Fandango bądź Segurisem (choć ten ostatni strasznie drogi).
T3 nie będzie.
Pszenica po jęczmieniu jarym, ph coś koło 6,4. N- około 150

Daj Menare lub czysty epoksykonazol + Acanto, lub sam Soligor

ile amistaru trzeba dolac do falcona? mysle dac 0.5 falcona i 0.4 amistaru lub starami bo grzyby atakuja szczegolnie septorioza stosowalem na t1 capallo tilt yamato i najlepiej jest po capallo pozniej tilt turbo ( 1 litr na ha ) po yamato na pszenicy pozno sianej paczniaka nie widac ale na liscie zaczyna wylazic septorioza piaskowa jakies 2 tygodnie od zabiegu natomiast capallo zastosowalem w piatek przed swietami i do tej pory jest dosc dobrze dawka 1.5 litra na ha wystarczajaca trzyma ladnie chyba na drugi rok bede wiedzial co zastosowac ;) chociaz tilt turbo tez dobrze chroni dolne partie N od 150 do 170 kg na ha

duzo osob stosowalo duet i kazdy ma problem z maczniakiem niestety duet na t1 jest slabym srodkiem nawet jak sie go polaczy z czyms na maczniaka tak mialem rok temu i tez puscilo i tak juz siedzial na dolnych partiach lisci

Duet Ultra może i słaby ale Star sprawdza się super - u mnie zero maczniaka po 3 tygodniach od zabiegu (zdjęcia w galeri) Co do mieszania falconu z amistarem - zły pomysł. Jak chcesz dawać amistar to dodaj do niego Menare bądź Artee, a jak falcon to sam w pełnej dawce

Panowie takie pytanko.

Teraz pytanie......

z Amistarem Opti w mieszaniu jest trochę głupia sytuacja. Patrząc na chlorotalonil można by zejść z dawki, ale parząc na stobiluryne to już dawki nie zaniżysz. Środek chyba nie ma rejstracji w zbożach. Chyba lepiej będzie dać Artea, zwykły Amistar i najwyżej dołożyć gwarant

tebukonazol na pierwszy zabieg to tak troszkę skromnie to już lepiej propikonazol

wcale nie lepiej, jak już mowa o triazolach to epoksykonazol
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4391 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 08 maj 2014 - 10:51

Zabiegi fungicydowe A jakbym dał 1l/ha Fandango było by dobrze, czy nie za bardzo ?

#4392 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 08 maj 2014 - 11:02

Zabiegi fungicydowe kiedyś dawałem Fandango na T2/T3 ale byłem srednio zadowolony. Jeżeli to ma być zabieg T2 to moze być
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4393 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów

Napisany 08 maj 2014 - 12:30

Zabiegi fungicydowe W tamtym roku dałem Fandango to nic specjalnego.

#4394 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 08 maj 2014 - 12:47

Zabiegi fungicydowe amistar dany na t2 nie załatwi fuzariozy.Zabieg t3 robimy po około 2 dniach jak pszenica zaczyna kwitnąc wtedy połowa pylnikówjest wyrzucona z kłosa.Jesli nie trafimy z zabiegiem skuteczność spada do 60%.Sam robiłem zabieg Adexarem i bedę robił t3

#4395 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 08 maj 2014 - 12:49

Zabiegi fungicydowe Niestety panowie, ale Menera czy Artea nie będzie lepsza od Fandango.
@sławek2209 dziwnę, że już jesteś pewny iż będziesz robił 3 zabieg.

Edytowany przez Tomek90, 08 maj 2014 - 12:50.

#4396 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 08 maj 2014 - 12:54

Zabiegi fungicydowe Będę robił t3 bo nawet mam środek juz zakupiony.Nie chce popełnić błedu i olac temat fuzariozy której mozna sie spodziewać .Pogoda jeszcze może duzo pokazać.Tomek przewidzisz że fuzariozy nie bedzie?

Edytowany przez slawek2209, 08 maj 2014 - 12:59.

#4397 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 08 maj 2014 - 13:04

Zabiegi fungicydowe @slawek2209 a co.bedziesz dawal na t3 jesli mozna wiedziec? Bo nigdy nie robilem t3 ale w tym roku bede pryskal.

#4398 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 08 maj 2014 - 13:09

Zabiegi fungicydowe bede dawał osiris 1.5l.koszt około 100 zł.W tamtym roku sprawdził sie

#4399 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 08 maj 2014 - 13:41

Zabiegi fungicydowe ja również daję t3 na połowe areału a na drugą połowe pójdzie T2/T3. Fuzarioza wystąpi na pewno
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4400 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 08 maj 2014 - 13:53

Zabiegi fungicydowe Skąd wiesz, że wystąpi? Będzie suchy, mało wilgotny czerwiec jak 3 lata temu i T3 zbędne.
@slawek2209 teraz nikt nie przewidzi ale jak napisałem w czerwcu/lipcu można przewidzieć według mnie.