Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4341 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 maj 2014 - 16:13

Zabiegi fungicydowe Który środek jest lepszy na mączniaka duet ultra czy artea? Po duecie star pryskanym msc temu pojawił sie mączniak nisko na źdźble, liście czyste

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 07:56
  •  

#4342 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 maj 2014 - 16:19

Zabiegi fungicydowe

A dowales azot z tym Tebu ? jeśli tak to mialo prawo poparzyć

Nie dawałem, dodałem tylko siarczan magnezu 5kg/ha

#4343 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 06 maj 2014 - 17:59

Zabiegi fungicydowe Amistar Xtra + falcon w jakich dawkach zastosowac na T2 T3 nie będzie. Planuje odpowiednio 0,6 i 0,3 litra

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4344 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 maj 2014 - 18:24

Zabiegi fungicydowe

Który środek jest lepszy na mączniaka duet ultra czy artea? Po duecie star pryskanym msc temu pojawił sie mączniak nisko na źdźble, liście czyste

Moim zdaniem obydwa są slabe. Jeśli chcesz coś co "podczyści" mączniaka to daj Falcon lub Soligor (spiroksmina) ew dodaj do duetu czy artea 0,25 Lotusa..

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4345 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:04

Zabiegi fungicydowe

Który środek jest lepszy na mączniaka duet ultra czy artea? Po duecie star pryskanym msc temu pojawił sie mączniak nisko na źdźble, liście czyste

Podpinam sie do tematu
Nisko przy korzeniu na pszenicy pojawił się mączniak - jak cholera. Wyzsze partie/liście mozna powiedziec ok, pod światło widac delikatne białe centki.
OK 2,5 tyg. temu na T1 poszedł Bumper, z septorioza sobie poradził w miarę, mączniaka nie było widać dlatego nic nie dodawałem.

Czy teraz uda sie zawalczyć z mączniakiem czy juz raczej sprawa przegrana?Tam gdzie pszenica gesta chyba oprysk juz nie doleci, w innych partiach jeszcze chyba da rade
Co polecacie? Duett Star, Falcon?

#4346 Share dawid1606

dawid1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:12

Zabiegi fungicydowe Na mączniaka polecam merces świetnie działa dodaje tego 0,1 (o ile dobrze pamiętam) do innego fungicydu i po mączniaku

#4347 Share johndeere730c360

johndeere730c360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:37

Zabiegi fungicydowe co polecacie na mączniaka w pszenżycie cos dobrego ;) i taniego

#4348 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 06 maj 2014 - 21:43

Zabiegi fungicydowe

oba środki slabe ale niebo lepsza będzie pewnie Artea. Duet Star jest dobrym środkiem na maczniaka, u mnie póki co nie mam zastrzeżeń co do zabiegu tym środkiem.

Amistar Xtra + falcon w jakich dawkach zastosowac na T2 T3 nie będzie. Planuje odpowiednio 0,6 i 0,3 litra

Zamiast falconu dałbym czysty epoksykonazol lub Soligor - zależnie od funduszy
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4349 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:43

Zabiegi fungicydowe

Nie dawałem, dodałem tylko siarczan magnezu 5kg/ha

Nikt nic nie doradzi?

#4350 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 06 maj 2014 - 21:53

Zabiegi fungicydowe

Podpinam sie do tematu
Nisko przy korzeniu na pszenicy pojawił się mączniak - jak cholera. Wyzsze partie/liście mozna powiedziec ok, pod światło widac delikatne białe centki.
OK 2,5 tyg. temu na T1 poszedł Bumper, z septorioza sobie poradził w miarę, mączniaka nie było widać dlatego nic nie dodawałem.

Czy teraz uda sie zawalczyć z mączniakiem czy juz raczej sprawa przegrana?Tam gdzie pszenica gesta chyba oprysk juz nie doleci, w innych partiach jeszcze chyba da rade
Co polecacie? Duett Star, Falcon?

Także dzisiaj patrzę na samym dole mączniak ale liście bez mączniaka i to jest pytanie czy oprysk w ogóle coś zdziała skoro mączniak nie jest na liściach??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4351 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 06 maj 2014 - 22:21

Zabiegi fungicydowe Mam falcon po promocyjnej cenie wiec chcem go wykorzystac tylko nad dawkami sie waham może byc tak jak napisałem 0,6 amistar xtra i 0,3 falcon?

#4352 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 06 maj 2014 - 23:32

Zabiegi fungicydowe seguris zabezpiecza czy też wyniszcza ?

#4353 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 07 maj 2014 - 09:33

Zabiegi fungicydowe Czy Duettem Star mozna jeszcze pryskać na maczniaka w pszenicy ozimej?
Ulotka mówi że "od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia"
Pozatym to srodek podobno zapobiegawczy, w mączniak w nizszych partiach juz szaleje?

Czy szkoda kasy? Czytam na forum niektórzy zachwalają Soligor. Wiecej substancji czynnych, ale i cena wyzsza.
Co polecacie?

#4354 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 maj 2014 - 10:00

Zabiegi fungicydowe Soligor jest bardzo dobrym srodkiem na T2, jezeli masz problem tylko z mączniakiem najtaniej i najskuteczniej opryskac morfiną. Np Lotus, Leander 0,3l/ha

#4355 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 07 maj 2014 - 10:57

Zabiegi fungicydowe

Mam falcon po promocyjnej cenie wiec chcem go wykorzystac tylko nad dawkami sie waham może byc tak jak napisałem 0,6 amistar xtra i 0,3 falcon?

trochę mało 0,3 - niewiele wniesiesz tych substancji

Czy Duettem Star mozna jeszcze pryskać na maczniaka w pszenicy ozimej?
Ulotka mówi że "od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia"
Pozatym to srodek podobno zapobiegawczy, w mączniak w nizszych partiach juz szaleje?

Czy szkoda kasy? Czytam na forum niektórzy zachwalają Soligor. Wiecej substancji czynnych, ale i cena wyzsza.
Co polecacie?

u mnie w ubiegłym roky wariant z Duetem Star na wczesne T2 (ze względu na szalejącego maczniaka) się sprawdził. Aczkolwiek jeżeli masz problem tylko z mączniakiem to pojedź morfoliną - fenpropidyną.
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4356 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 07 maj 2014 - 12:37

Zabiegi fungicydowe

Soligor jest bardzo dobrym srodkiem na T2, jezeli masz problem tylko z mączniakiem najtaniej i najskuteczniej opryskac morfiną. Np Lotus, Leander 0,3l/ha

Ze substancjami aktywnymi masz rację. Lotus, Leander zawierają morfoliny a wg. HGCA najlepiej działają na mączniaka. Duett Star tez zawiera fenpropimorfine ale tylko 250, Lotus 750, no ale Duett ma jeszcze troche Tiazoli (Epoksykonazol) wiec moze podziałać np. z fuzariozą.

Cenowo 5 l wypada podobnie (Duett torche tańszy),
ale jesli mamy walczyc tylk oz mączniakiem to subst. Morfolinowe i Lotus, Leander wypadają korzystniej.
Pytanie czy stosujecie ten Orius z Lotusem, Leanderem? Ptoducent tak zaleca. Ale to ns. 500zl przy bańce 5 l?

#4357 Share QWERTY888

QWERTY888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 maj 2014 - 12:52

Zabiegi fungicydowe Jaką i ile dodać strobiluryny do 1 litra Soligoru na pszenicę w T2? I czy pryskanie taką mieszanką na liść flagowy zabezpieczy mi już kłos? Jaka jest najtańsza strobiluryna na zboża?

#4358 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 maj 2014 - 13:22

Zabiegi fungicydowe

Ze substancjami aktywnymi masz rację. Lotus, Leander zawierają morfoliny a wg. HGCA najlepiej działają na mączniaka. Duett Star tez zawiera fenpropimorfine ale tylko 250, Lotus 750, no ale Duett ma jeszcze troche Tiazoli (Epoksykonazol) wiec moze podziałać np. z fuzariozą.

Cenowo 5 l wypada podobnie (Duett torche tańszy),
ale jesli mamy walczyc tylk oz mączniakiem to subst. Morfolinowe i Lotus, Leander wypadają korzystniej.
Pytanie czy stosujecie ten Orius z Lotusem, Leanderem? Ptoducent tak zaleca. Ale to ns. 500zl przy bańce 5 l?

Co do działania fenpropimorf działa słabiej interwencyjnie od fenpropidyny, lepiej zapobiegawczo.
Stosowałem w życie hybrydowym i populacyjnym Bumper super 1l+ Lotus 0,3, mączniak występował bardziej w liniowym ale został pozaleczany, dalszych infekcji nie było. Hybrydę wczoraj oglądałem wygląda bardzo zdrowo pokazują sie ości kłosa. Na T2 ostatni zabieg poszedł Soligor 0,7l/ha.
Producent zaleca w sumie nie wiadomo po co, może aby dodać triazol żeby chronić przed innymi chorobami. Tebukonazol to dobra substancja do ochrony przed fuzariozami, czyli na kłos.

#4359 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 07 maj 2014 - 13:25

Zabiegi fungicydowe

Panowie, znacie może jakieś sklepy internetowe ze środkami ochrony roślin w rozsądnej cenie?

Tebu 250 EW 1L Helm Sklep Ogrodniczy Retip

Pakos - artykuły rolno-ogrodnicze: nasiona, środki ochrony roślin, nawozy

RUDNIK Agro - nasiona, nawozy dolistne, środki ochrony roślin

Sklep Rolniczy Uprawa Agrolok - Strona Główna

Środki ochrony roślin, sprzęt ogrodniczy, nawozy : Fungi-Chem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4360 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 07 maj 2014 - 13:26

Zabiegi fungicydowe "I czy pryskanie taką mieszanką na liść flagowy zabezpieczy mi już kłos?"

To zależy co rozumiesz przez zabezpieczenie:

1. Jeżeli to czy fungicyd zabezpieczy kłos w źdźble to odpowiedź brzmi nie.
Zasada jest prosta to co jeszcze się nie pokazało nie można zabezpieczyć.

2. JEżeli rozumiesz to poprzez zmniejszenie /kontrola/ presji chorób przed ukazaniem się kłosa i danie mu przez to wiekszej szansy na dłuższe życie to owszem zabezpiecza.