Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4321 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 05 maj 2014 - 12:07

Zabiegi fungicydowe Podobno moze skrocic klos :P
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:23
  •  

#4322 Share michaszko

michaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 maj 2014 - 15:42

Zabiegi fungicydowe Czy na T2 w pszenżycie zimowy (odmiana Leontino) jest sens dodać gwarant do duettu ultra ??

#4323 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 maj 2014 - 18:15

Zabiegi fungicydowe Witam. Mam problem z mączniakiem w pszenżycie zimowym. Jest ono w fazie liścia flagowego niedługo powinno się luzować a mączniak jak narazie siedzi na dwóch pierwszych liściach od dołu (taka szara pleśń na pierwszym wiecej na drugim mniej) pryskać czy nie? Dodam że na t1 poszedł tebukonazol+prochloraz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4324 Share johny_fucker

johny_fucker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 maj 2014 - 18:36

Zabiegi fungicydowe Koledzy mam pytanie: jaki środek byłby odpowiedni do zwalczenia chwastów w owsie. Powiedzmy jeszcze w tym tygodniu. Dziś mamy 5 maja owies ma już po 4 a nawet 5 listków. Ze względów technicznych nie mogłem opryskać wcześniej. Myślałem o chwstoxie trio ale na ulotce napisane jest, że do 3 liści się pryska. Z góry dziękuje za pomoc

#4325 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 05 maj 2014 - 18:44

Zabiegi fungicydowe Panowie pomoże ktoś co dać na t2 w pszenicy, bo już naprawdę nie wiem- na t1 tilt turbo / duett starr wraz z Atakiem poszedł. Mam w sklepie wybór następujących środków-gwarant, duett ultra, menara, artea, amistar xtra, co z tego kupić i jak pomieszać?

#4326 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 05 maj 2014 - 19:45

Zabiegi fungicydowe A co na rdze w pszenicy można dać po taniźnie na t2 interwencyjnie?

#4327 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 maj 2014 - 20:16

Zabiegi fungicydowe epoksykonazol, cyprokonazol
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4328 Share agro1991

agro1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:46

Zabiegi fungicydowe mam pytanie do Was, w pszenżycie na T1 poszło 12 kwietnia Tilt Turbo 1l/ha, zastanawiam się czy na T2 nie dać na liść flagowy Falcon(już kupiony) + na T3 po kwitnieniu Tebu (musiał bym dokupić), czy druga wersja i tylko z początkiem kłoszenia dać Falcon? Jak radzicie? warto w pszenżycie na taką ochronę? czy darować sobie to Tebu a zastosować później Falcon? Na razie zboże czyste od chorób wygląda tak: http://www.agrofoto....enzyto-trigold/

#4329 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:03

Zabiegi fungicydowe co myślicie na drugi zabiek w pszwnicy o reveller czy coś jnego jest lepszego prosze o podpowieć

#4330 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:16

Zabiegi fungicydowe Panowie, znacie może jakieś sklepy internetowe ze środkami ochrony roślin w rozsądnej cenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4331 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 maj 2014 - 21:32

Zabiegi fungicydowe

Witam, czy można mieszać Artea z mocznikiem+siarczan magnezu+mikro?

Pewnie, a nawet to jest zalecane, za 1 przejazdem zwalczasz grzyby i dostarczasz pokarm.

Panowie pisaliście mi że w tej fazie rozwoju pszenżyta i pszenicy znaczy się liści flagowy niewolno dawać antywylegacza typu antywylegacz płynny 675 sl za 13zł 1l kolega kupił antywylegacz o nazwie stabilan 750 SL 11zł 1l i na etykiecie pisze że można stosować do fazy liścia flagowego i czy to nie są te same środki tylko o innych nazwach czy można nim teras pryskać tak jak mówi etykieta czy niewolno???
A i co tak Worgule może się stać gdyby w tej fazie zastosować antywylegacz płynny 675sl??

CCC solo najlepiej do 1 kolanka, w mieszaninach do 2-3 kolanka. Później skraca kłos. CCC ma działanie głównie skracające, czyli aplikacja w późniejszej fazie jak nie skróci źdźbła ani korzenia które są już wykształcone to skraca ta część rośliny która jest w trakcie wzrostu czyli kłos.

Czy na T2 w pszenżycie zimowy (odmiana Leontino) jest sens dodać gwarant do duettu ultra ??

Przy wysokiej presji ze strony septoriozy to dobry wybór.

Witam. Mam problem z mączniakiem w pszenżycie zimowym. Jest ono w fazie liścia flagowego niedługo powinno się luzować a mączniak jak narazie siedzi na dwóch pierwszych liściach od dołu (taka szara pleśń na pierwszym wiecej na drugim mniej) pryskać czy nie? Dodam że na t1 poszedł tebukonazol+prochloraz.

Nie dałeś w T1 morfoliny i teraz masz problem. I teraz możesz i tak mieć problem z tym mączniakiem, złego już zrobił sporo, do tego teraz oprysk i tak będzie problem aby dotarł do niższych partii rośliny.

Panowie pomoże ktoś co dać na t2 w pszenicy, bo już naprawdę nie wiem- na t1 tilt turbo / duett starr wraz z Atakiem poszedł. Mam w sklepie wybór następujących środków-gwarant, duett ultra, menara, artea, amistar xtra, co z tego kupić i jak pomieszać?

Amistar xtra nie ma rejestracji w zbożach
Z pozostałych najlepsza jest menara i duet, to fungicydy dobre w tym segmencie cenowym o podobnej skuteczności. Artea jest trochę tańsza, ale powinna być lepsza na kłosa niż na flagowy. Gwarant to środek zapobiegawczy, czyli możesz go dodać do fungicydów triazolowych, solo nie warto stosować.

co myślicie na drugi zabiek w pszwnicy o reveller czy coś jnego jest lepszego prosze o podpowieć

Z preparatów strobilurynowych jest najsłabszy szczerze mówiąc, lepszy jest fandango lub artea z amistarem.
Powiedz ile możesz wydać na ochronę i z jakimi chorobami w jakim zbożu możesz mieć problem to najłatwiej będzie dobrać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4332 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 05 maj 2014 - 22:03

Zabiegi fungicydowe Dzięki wielkie kolego milanreal1, pomyliło mi się z amistarem jest dostępny, ten do zbóż zalecany również(właśnie się dowiedziałem). Polecę więc część pól duettem a część może Menara i Amistar(powinno być lepiej niż Artea i Amistar z poprzednich wpisów wynika)

Edytowany przez koczas, 05 maj 2014 - 22:04.

#4333 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 maj 2014 - 22:12

Zabiegi fungicydowe Amistar xtra owszem może być zalecany w zbożach, bo cyprokonazol i azoksystrobine można stosować w zbożach. Mówiłem o tym ze nie ma rejestracji.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4334 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 05 maj 2014 - 22:19

Zabiegi fungicydowe Jest u mnie dostępny zarówno Amistar xtra jak i Amistar 250 sc, może się źle wyraziłem, broń boże nie zwracałem Ci uwagi czy coś w tym stylu :) Chyba właśnie na t2 użyję ten amistar w mieszaninie z Menarą(chyba że cena mnie powali i kupię Artea). Dzięki jeszcze raz

#4335 Share btk

btk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 maj 2014 - 23:39

Zabiegi fungicydowe Czy można wymieszać na t2 w pszenicy ozimej Yamato z regulatorem wzrostu Optimus 175 ec czy lepiej zastosować to oddzielnie ? chodzi o zabieg na liść flagowy

#4336 Share wmarchew12

wmarchew12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 maj 2014 - 04:53

Zabiegi fungicydowe Dzięki wielkie

#4337 Share mateuszR1493

mateuszR1493

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 maj 2014 - 11:58

Zabiegi fungicydowe Czym mogę zwalczyć brunatny plamistosc liści w pszenicy na t1 poszedł tilt i na resztę duett star.

Załączone miniaturki

• DSC_0587.jpg

#4338 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 maj 2014 - 14:09

Zabiegi fungicydowe Czy spotkał się ktoś z poparzeniem pszenżyta przez tebukonazol(toledo)? Zastosowałem w pszenżycie mikado, w którym mocno występowała septorioza i po około tygodnia po zabiegu widać wyraźnie, że liście są poparzone i poprzebarwiane. Obawiam się, że wpływ na to miały nocne delikatne przymrozki, na kilka dni po zabiegu.Czy będzie to miało wpływ na plon i czy zboże się zregeneruje? Widać wyraźnie, że następne młode listki wyrastające ze środka są już normalne, więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Obok mam pszenżyto borwo i wygląda wzorowo, zero problemów, a mikado od samego początku choruje. Zasiałem je pierwszy raz i nigdy nie widziałem w pszenżycie takich gniazd z septoriozą. Nie wiem z czego to wynika. Czekam na wasze podpowiedzi

#4339 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 06 maj 2014 - 15:21

Zabiegi fungicydowe To Tebu to jest takie troche podejrzane.
Rzuc takie cos do wujka googla:

"phytotoxicity of tebuconazole"

wyskoczy Ci taki Pdf gdzie goście po oprysku dostali mniejszy plon pszenicy niż bez.
Ale sprawa dalej nie badana, choć musi coś być na rzeczy bo na etykiecie "Folicur" rozprowadzanego na zachodzie tebu wspominaja cos o phytotoxicity w ... młodych bananach :rolleyes:
Może prawda może nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4340 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 06 maj 2014 - 15:47

Zabiegi fungicydowe

Czy spotkał się ktoś z poparzeniem pszenżyta przez tebukonazol(toledo)? Zastosowałem w pszenżycie mikado, w którym mocno występowała septorioza i po około tygodnia po zabiegu widać wyraźnie, że liście są poparzone i poprzebarwiane. Obawiam się, że wpływ na to miały nocne delikatne przymrozki, na kilka dni po zabiegu.Czy będzie to miało wpływ na plon i czy zboże się zregeneruje? Widać wyraźnie, że następne młode listki wyrastające ze środka są już normalne, więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Obok mam pszenżyto borwo i wygląda wzorowo, zero problemów, a mikado od samego początku choruje. Zasiałem je pierwszy raz i nigdy nie widziałem w pszenżycie takich gniazd z septoriozą. Nie wiem z czego to wynika. Czekam na wasze podpowiedzi

A dowales azot z tym Tebu ? jeśli tak to mialo prawo poparzyć