Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4301 Share hh600

hh600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 maj 2014 - 08:21

Zabiegi fungicydowe Duett Ultra - triofant metylowy i epoksykonazol

Duett Strar - fenpropimorf i epksykonazol

Triofant działa dobrze w niskich temp ale niestety krótko dół rośliny da rade zabezpieczyć, ma za to problem z mączniakiem z którym świetnie radzi sobie Fenpropimorf

więc sensowniejsza jest zmiana kolejności Duettu (potwierdzone tez u Pana z BASF)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 18:05
  •  

#4302 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2014 - 08:42

Zabiegi fungicydowe

A mocznik 5% i sarczan 3% mozna dorzucic do T2 na lisc flagowy??

mocznik 15 kg + siarczan 10 kg + odżywka można śmiało takie stężenie dożucić, te stężenie co napisałem jest moim zdaniem bezpieczne w zupełności ale jednak jest duże, więc nie ma co więcej sypać oczywiście na 300 l wody

Edytowany przez forumkowicz, 04 maj 2014 - 08:44.

#4303 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:16

Zabiegi fungicydowe po jakim okresie od zastosowania bumperu w pszenicy powinienem zauważyć zmiany ? i wrazie co czym poprawić zabieg ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Niespodziewane przymrozki? zobacz »

•  

#4304 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 04 maj 2014 - 14:42

Zabiegi fungicydowe Witam. mam problem z pszenicą na stanowisku po rzepaku na t1 poszło mirage 1l ale okazało sie ze zatrzymał tylko mączniaka i to słabo a teraz widze że septorioza rozwija sie w najlepsze mam gwaranta i artea . jak to zmieszac żeby miało to sens mam jeszcze syriusa ale to planowałem na t3. może jakies sugestie?

#4305 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2014 - 16:08

Zabiegi fungicydowe opryskaj 0,4 artea + 0,6 syrius jeśli chcesz łączyć choć ja bym dał samom artee w maksymalnej dawce.

#4306 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 maj 2014 - 16:10

Zabiegi fungicydowe zepsułes pierwszy zabieg.Ze środków które posiadasz można zrobic zabieg Artea 0.4 l i Gwarant 1l.Na t3 sam tebukonazl bedzie za mało daj Safir 0.5l i Syrius 0.5 l wtedy masz zwalczanie septoriozy plew i fuzariozy kłosa.T2 rób jak tylko przymrozki ustąpią

#4307 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 04 maj 2014 - 17:30

Zabiegi fungicydowe Witam, z powodu pogody i swiat zostal mi kawalek pszenicy nie prysaknej T1 tilt turbo+mirage+odzywk+siarczan+moczniki i teraz pytanie czy w poniedzialek jak wykonam ten zabieg to nic sie nie stanie
? na jednym z srodkow juz nie pamietam na ktorym jest napisane ze stosowac do konca fazy krzewienia, nie wplynie to ujemnie na rosliny?

#4308 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 04 maj 2014 - 17:47

Zabiegi fungicydowe Co byście radzili na T2 na pierwszy zabieg poszedł Soprano 125 sc ???....

Edytowany przez ursus55, 04 maj 2014 - 17:48.

#4309 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:08

Zabiegi fungicydowe Powiedzcie mi czy to już liść flagowy się pokazuje i czy pryskać już na T2 czy niech się jeszcze trochę wykształci?
Dodany obrazek

Taka ciekawostka, próbka z lewej pryskana Modusem, z prawej tylko antywylegacz.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#4310 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:28

Zabiegi fungicydowe Witam, co powiecie o takim planie(t1 oczywiście już zrobione)
Pszenica(pola gdzie spodziewam się 6 ton z hektara)
t1 Duett Starr 1litr+ Atak 0,7 litra
t2 Duett Ultra(to musi być bo leży już w magazynie)
Pszenica (pola gdzie powinno być około 7-7,5 ton z ha)
t1 Tilt Turbo 0,8 litra+Atak 0,75 litra
t2 Artea 0,4 litra+ Amistar xtra 0,6 litra
t3 Orius około 1 litra
Czy taka ochrona będzie dobra?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4311 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:39

Zabiegi fungicydowe ja bym trochę poczekał bo liść flagowy lepiej gdyby był w pełni rozwinięty.Chyba,że t1 miałeś ponad 3 tyg temu i wielką presje chorób na polu.Nie wydaje mi się bo zboze w miare zdrowe i zimno na dworze.Poczekaj na cieplą i parną pogode

#4312 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:44

Zabiegi fungicydowe tak ogolnie to zakladajac ze jedno pole jest bez ochrony grzybowej a drugiej z
to o ile wyzszego plonu mozna sie spodziewac na polu z ochrona

#4313 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:23

Zabiegi fungicydowe Sory że troszkę nie na temat ale nie wiem gdzie zapytać mianowicie w jakim stężeniu mogę zastosować teraz czyli faza liścia flagowego w pszenicy i pszenżycie odżywki czyli mocznik + siarczan magnezu i plonwit z i na ile liter wody mysi lałem między 250-300l???

Edytowany przez syba, 04 maj 2014 - 20:30.

#4314 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:33

Zabiegi fungicydowe to zależy też od nawożenia, dajesz wieksze nawożenie, masz wieksza presję chorób i bez ochrony tracisz nawet połowe plonu jak nie więcej. Z mniejszym nawożeniem uzyskujesz mniejszy plon spodziewany ale i presja chorób mniejsza dlatego różnica jest np ok kilku q

#4315 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:21

Zabiegi fungicydowe @masa24

JAk ubezpieczasz samochód to zysk masz z ubezpieczenia jak Ci go ukradną :-)
I analogicznie jak ubezpieczasz zbożę opryskiem to zysk masz wtedy jak warunki pogodowe / głównie deszcze/ Ci go nie ukradną poprzez warunki do rozwoju grzyba.
Żeby ocenić opłacalnośc trzeba by mieć dane z lat kilkunastu , bo będą takie kiedy "ubezpieczenie" nie będzie płacić zwłaszcza w okresie lat suchszych.
NAjwazniejszym fungicydem jest woda :-)
Można to zmienic stosując nawadnianie wtedy plusy powinny byc w każdym roku.
MOżna się posiłkować danymi z Anglii tylko trzeba mieć na uwadze , że oni mają nawadnianie "za darmo" z powodu klimatu więc u nas trzeba by "zyski" skorygować in minus.
Widziałęm gdzieś raport ze Szwecji z danymi za ostatnie 25lat wychodzi im średnio 25 euro netto zysku na hektar z tytułu stosowania fungicydów.

#4316 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 maj 2014 - 21:45

Zabiegi fungicydowe

Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze dylemat czy kombinacja olympus + rubric czy może leszy będzie adexar choć droższy- czy zwróci się on w wyższym plonowaniu.

Ta kombinacja z olympusem nie będzie wiele słabsza od adexara, cholorotalonil i azoksystrobina super na septoriozy i rdze (zapobiegawczo).

Na t2 Falcon 0,6l czy Artea 0,5l + Orius 0,3l ???
odmiana bogatka
Na t1 poszło Tilt turbo 0,7 + Mirage 0,7

Na dodatku oriusa do artea nie zyskujesz nic. Falcon od artea ciut lepszy ale i droższy. Artea zresztą lepiej wypada w T3.

Witam. mam problem z pszenicą na stanowisku po rzepaku na t1 poszło mirage 1l ale okazało sie ze zatrzymał tylko mączniaka i to słabo a teraz widze że septorioza rozwija sie w najlepsze mam gwaranta i artea . jak to zmieszac żeby miało to sens mam jeszcze syriusa ale to planowałem na t3. może jakies sugestie?

Artea 0,4 + 1-1,5l gwarantu. Syrius w takim razie lepiej dać na T3 niż teraz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4317 Share wmarchew12

wmarchew12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 maj 2014 - 10:42

Zabiegi fungicydowe Witam, czy można mieszać Artea z mocznikiem+siarczan magnezu+mikro?

#4318 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 05 maj 2014 - 10:48

Zabiegi fungicydowe ja na T2 zdecydowałem się na falcona w dawdce 0,6l na ha i liczę się z tym że T3 trzeba będzie zrobić

#4319 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 05 maj 2014 - 10:57

Zabiegi fungicydowe co sądzicie o środku Safir 125sc <Epoksykonazol> koszt 5l 525zł środek zamierzam dać na pszenżyto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4320 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 maj 2014 - 12:04

Zabiegi fungicydowe Panowie pisaliście mi że w tej fazie rozwoju pszenżyta i pszenicy znaczy się liści flagowy niewolno dawać antywylegacza typu antywylegacz płynny 675 sl za 13zł 1l kolega kupił antywylegacz o nazwie stabilan 750 SL 11zł 1l i na etykiecie pisze że można stosować do fazy liścia flagowego i czy to nie są te same środki tylko o innych nazwach czy można nim teras pryskać tak jak mówi etykieta czy niewolno???
A i co tak Worgule może się stać gdyby w tej fazie zastosować antywylegacz płynny 675sl??