Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4261 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 maj 2014 - 12:01

Zabiegi fungicydowe

milanreal1
To że Bayer nie zaleca Aviatora na T2, nie znaczy że się nie nadaje. W technologii 3-zabiegowej Aviator na T2 jak najbardziej, u mnie jednak na T2 się nie sprawdził ze względu na silną presję septoriozy w T1 i z racji tego że inne fungicydy na T1 sobie nie mogły poradzić. Podobnie Basf na T2 zalecał Bell z Operą a Bell nadawał się na T1. Nie u każdego postępowanie zgodnie z zaleceniami jest dobrą drogą, jeśli stosujemy np ochronę fungicydową tylko z danej firmy to jeszcze jakoś to można zrozumieć, ale jak z 2 lub 3 to czasami konieczne są roszady.

W pełni się zgadzam.

to że Amistar ma fuzarioze w zwalczanych to nie znaczy że zwalcza. Soligor ma 2 substancje działające na fuzariozy - protiokonazol i tebukonazol

Amistar nie zwalcza, amistar zabiega, bardzo dobrze zresztą. W przypadku mokrego lipca amistar powinien kłos super chronić.

a co powiecie na mieszaninę reveller 0,6/ha+ artea 0,4/ha? nie ma za duzego wyboru w okolicznym sklepie a tam polecili mi samego revellera w cenia 135zl/ha wiec wole dolozyc 20-30zl.

Nie widzę sensu takiej mieszaniny, reveller ma cyprokonazol wiec nie trzeba dodawać jeszcze triazoli (w tym tego samego). Lepiej albo sam reveller w pełnej dawce lub areta z amistarem.

T1 tilt + mondatak minimalnie gdzieniegdzie ledwo widać septorioze na dolnych liściach 3 maja będą 3 tyg po zabiegu. T2 : seguris 0,8l czy lepiej falcon 0,6 ? T3: atrea 0,4 + amistar 0,6 ? a może lepiej odwrócić t2 z t3? zależy mi ogólnie na ochronie przed septoriozą i rdzą.
jak w ogóle działa spiroksamina (związek z grupy ketoamin) ? w porównaniu do mieszaniny strobiluryn z triazolami (reveller itp. ) czym się różni azoksystrobina od pikoksystrobina?

Falcon nie ma startu do segurisa, to zupełnie inna półka. Przed septorioza seguris będzie najlepszy z ww. Z rdzą bardzo dobrze sobie radzi artea z amistarem, z tym że ta mieszanina różnie może sobie radzić z septoriozą. Seguris lepszy.
Spiroksamina to substancja typowo na mączniaka.

Witam.Jaki środek wybrać na T1 w Pszenicy ozimej Vangard (Cyprodynil),czy Propico (Propiconazol).Z góry dzieki za odpowiedzi.

Jeżeli vangard ma cyprodynil to znaczy ze to jakiś zamiennik unixu. Czyli ten vangard jest zdecydowanie lepszy od propico, super na choroby podstawy źdźbła, z mączniakiem i septorioża przy niewielkim porażeniu tez sobie poradzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 04:01
  •  

#4262 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 01 maj 2014 - 12:31

Zabiegi fungicydowe Napewno cyprodynil lepiej ochroni Ci podstawę żdźbła i na mączniaka też działa. Ja osobiście wziąłbym cyprodynil i dorzucił coś na septoriozę.

Edytowany przez Farmkeen, 01 maj 2014 - 23:22.

#4263 Share Piotrek48

Piotrek48

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 maj 2014 - 19:40

Zabiegi fungicydowe Wielkie dzięki panowie za podpowiedzi odnosnie tych srodków.Jednak mam zakupione juz i propico i vangard.Który z nich dac na T1 a który na T2

Edytowany przez Piotrek48, 01 maj 2014 - 19:49.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4264 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 02 maj 2014 - 06:53

Zabiegi fungicydowe a takie pytanie pszenica byla pryskana duett star ale byla pryskana tak zapobiegawczo tzn jeszcze prawie nie bral grzyb a teraz na dole liscie sa zolte u niej co to moze byc ? a i kiedy pryskac 2 raz duetem ultra czy jak wejdzie grzyb dopiero czy wczesniej zeby zabezpieczyc przed grzybem ?

#4265 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 02 maj 2014 - 06:57

Zabiegi fungicydowe a to pszenzyto sie powinno pryskac przed atakiem grzyba duetem ultra bo na pierwszy raz poszlo duett star i to pryskac tym duetem star kiedy bo na razie nie widac zeby bralo czy mozna wczesniej opryskac zeby zabezpieczyc przed grzybem ?

#4266 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 02 maj 2014 - 07:08

Zabiegi fungicydowe Mam maly problem w pszenicy ozimej sporo owsa nie zmarzl po zimie(owies siewny nie gluchy) czy oprysk Puma lub Axialem spalilby owies faza pszenicy przed flagowym nigdy w zyciu nie bylo takiego czegos zeby owies przez zime przeszedl. Oprysk na zime glean+legato pole czyste tylko te owies

#4267 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 02 maj 2014 - 08:09

Zabiegi fungicydowe powinny go wziąść oba te środki

#4268 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 maj 2014 - 08:45

Zabiegi fungicydowe Siemka
Kiedy dokładnie pryska się na T2 u mnie widać w pszenżycie liści flagowy tak 4 cm czy mogę juz pryskaci menarą czy jeszcze czekać ??

#4269 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:09

Zabiegi fungicydowe .T2 w zasadzie stosuje sie właśnie miedzy innymi w celu ochrony liścia flagowego. Więc prawidłowo po ukazani się tego liścia. A co to tego przezimowanego owsa siewnego to mam to samo ale w rzepaku. Ojciec nie pamieta takiego roku żeby coś takiego zauważył, a dziadek mowił, że raz był taki rok.

#4270 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:11

Zabiegi fungicydowe Wtam. Pojawił się problem w jęczmieniu jarym, a mianowicie zauważyłem wczoraj wąskie podłużne wcięcia, wzdłuż nerwacji w centralnej części liścia.Niektóre z tych wcięć są otoczone delikatną żółtą obwódką. Czy to efekt chwastoxu i pumy w maksymalnych dawkach czy to jakaś choroba grzybowa? Następny problem w jęczmieniu to drobne brunatne plamki najczęściej na dolnych liściach. Jęczmień w fazie krzewienia. Materiał siewny kwalifikowany więc troszkę dziwią ewentualne choroby grzybowe występujące tak wcześnie.

W pszenżycie jarym miejscowo drobne białe plamki na dolnej stronie liścia, czyżby już mączniak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4271 Share mari1121

mari1121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:16

Zabiegi fungicydowe hej
.
mieszał ktoś duet ultra z gwarantem?
mam zamiar dać 0,6 l/ha duetu i 0,7 l gwaranta- co myślicie o takiej miesznce
z góry dziekuję za odp.

#4272 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:20

Zabiegi fungicydowe Jaki środek zadziała na dużą ilość mączniaka w pszenicy? Czy tilt turbo będzie dobry?
1 l na ha.
Oraz czy można go mieszać z odżywkami? czyli 20 kg mocznika, 10 kg siarczanu amgnezu i na koniec wlac 1 l tilta na 400 litrów wody?

Edytowany przez ahten, 02 maj 2014 - 10:01.

#4273 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 02 maj 2014 - 14:55

Zabiegi fungicydowe Jezeli tylko maczniaka chcesz zalatwic to zamiast tilitu lepiej daj Lotus albo Leader w dawce ok 0,4L\ha taniej Cie wyjdzie.

#4274 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 maj 2014 - 15:20

Zabiegi fungicydowe Mam do was dwa pytania mianowicie:
1.Na T1 w pszenżycie ozimym poszedł duett start + antywylegacz płynny 675 SL za 13zł 1l w dawce 1l/ha a na etykiecie pisze żeby da waci od 1,5l do 2l na ha ja dałem 1l i boje się że zboże się powali i czy teras jak będę na T2 pryskać manerą to czy mogę dodać jeszcze z 0,5 l albo 1l tego antywylegacz ???Boje się żę coś się stanie bo ktoś tu na forum pisał że jak dacie zapuzino antywylegacz to zawsze skraca kłos i nie wiem czy to prawda??faza rozwoju pszenżyta to oczywiście faza liścia flagowego
2.Czy na T2 do manery mogę do daci plonwit z 1,5l/ha siarczan magnezy (stężenie 5%) i mocznik (stężenie 10%) na 270l/ha czy lepiej pojaechaci osobno i na jakich końcówkach??

#4275 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 maj 2014 - 17:52

Zabiegi fungicydowe byłem około tydzień temu na polu i pszenżyto było w miarę czysto, a już wczorajsza lustracja mnie przeraziła, bo z wierzchu pszenżyto wygląda pięknie, a jak zajrzałem pomiędzy roślinki to się przeraziłem bo jest "biało" szczególnie tam gdzie jest gęsty ładny łan zboża, kupiłem dziś Soligor i jak warunki pozwolą to będę pryskał, jestem ciekawy czy sobie poradzi?? co sądzicie

#4276 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 02 maj 2014 - 18:15

Zabiegi fungicydowe Witam potrzebuje coś na choroby na areał 5 ha w rozsądnej cenie dolne listki obumierają mączniak i septerioza strasznie sponiewierały roślinki co sądzicie o duet star ?

#4277 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:48

Zabiegi fungicydowe

Mam do was dwa pytania mianowicie:
1.Na T1 w pszenżycie ozimym poszedł duett start + antywylegacz płynny 675 SL za 13zł 1l w dawce 1l/ha a na etykiecie pisze żeby da waci od 1,5l do 2l na ha ja dałem 1l i boje się że zboże się powali i czy teras jak będę na T2 pryskać manerą to czy mogę dodać jeszcze z 0,5 l albo 1l tego antywylegacz ???Boje się żę coś się stanie bo ktoś tu na forum pisał że jak dacie zapuzino antywylegacz to zawsze skraca kłos i nie wiem czy to prawda??faza rozwoju pszenżyta to oczywiście faza liścia flagowego
2.Czy na T2 do manery mogę do daci plonwit z 1,5l/ha siarczan magnezy (stężenie 5%) i mocznik (stężenie 10%) na 270l/ha czy lepiej pojaechaci osobno i na jakich końcówkach??

no antywylegacz to juz napewno nie ale mozna dac np moddusa 0,2 tak mi sie wydaje bo na moddusie jest 0,6 l ale od 1 do 2 kolanka ale moddus jes bezpieczny dla zboz ale lepiej sie dopytac jakiegos fachowca bo sa i inne opryski zeby dac jeszcze nawet w poczatkowej fazie liscia flagowego

#4278 Share dirk41

dirk41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:20

Zabiegi fungicydowe Medax top jest do póżnej fazy stosowany, oraz cerone, ja cerone zastosowałem w pszenżycie w fazie liścia flagowego to wiele je nie skróciło ale go usztywniło i nie wyległo

#4279 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:30

Zabiegi fungicydowe Koledzy, u mnie pszenica ma już pierwsze kolanko, dwa dni temu pryskana modusem a jeszcze nie pryskałem T1.
Chciałem capalo ale nie było i dali mi Rubric i Syrius. Stosował ktoś taką mieszaninę?
W jakich dawkach zrobić mieszaninę , na każdym z osobna jest zalecana ilość 1 - 1,25 L.
Czy jak zmieszam każdy po 0,7 L to będzie dobrze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4280 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:47

Zabiegi fungicydowe Mam pytanie pare dni temu pryskalem t1 pierwszy raz i kiedy spodziewac sie efektu?