Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10076 odpowiedzi na ten temat

#4261 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1918 postów

Napisany 02 maj 2014 - 06:57

Zabiegi fungicydowe a to pszenzyto sie powinno pryskac przed atakiem grzyba duetem ultra bo na pierwszy raz poszlo duett star i to pryskac tym duetem star kiedy bo na razie nie widac zeby bralo czy mozna wczesniej opryskac zeby zabezpieczyc przed grzybem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 01:42
  •  

#4262 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 02 maj 2014 - 07:08

Zabiegi fungicydowe Mam maly problem w pszenicy ozimej sporo owsa nie zmarzl po zimie(owies siewny nie gluchy) czy oprysk Puma lub Axialem spalilby owies faza pszenicy przed flagowym nigdy w zyciu nie bylo takiego czegos zeby owies przez zime przeszedl. Oprysk na zime glean+legato pole czyste tylko te owies

#4263 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 02 maj 2014 - 08:09

Zabiegi fungicydowe powinny go wziąść oba te środki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4264 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 maj 2014 - 08:45

Zabiegi fungicydowe Siemka
Kiedy dokładnie pryska się na T2 u mnie widać w pszenżycie liści flagowy tak 4 cm czy mogę juz pryskaci menarą czy jeszcze czekać ??

#4265 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:09

Zabiegi fungicydowe .T2 w zasadzie stosuje sie właśnie miedzy innymi w celu ochrony liścia flagowego. Więc prawidłowo po ukazani się tego liścia. A co to tego przezimowanego owsa siewnego to mam to samo ale w rzepaku. Ojciec nie pamieta takiego roku żeby coś takiego zauważył, a dziadek mowił, że raz był taki rok.

#4266 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:11

Zabiegi fungicydowe Wtam. Pojawił się problem w jęczmieniu jarym, a mianowicie zauważyłem wczoraj wąskie podłużne wcięcia, wzdłuż nerwacji w centralnej części liścia.Niektóre z tych wcięć są otoczone delikatną żółtą obwódką. Czy to efekt chwastoxu i pumy w maksymalnych dawkach czy to jakaś choroba grzybowa? Następny problem w jęczmieniu to drobne brunatne plamki najczęściej na dolnych liściach. Jęczmień w fazie krzewienia. Materiał siewny kwalifikowany więc troszkę dziwią ewentualne choroby grzybowe występujące tak wcześnie.

W pszenżycie jarym miejscowo drobne białe plamki na dolnej stronie liścia, czyżby już mączniak?

#4267 Share mari1121

mari1121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:16

Zabiegi fungicydowe hej
.
mieszał ktoś duet ultra z gwarantem?
mam zamiar dać 0,6 l/ha duetu i 0,7 l gwaranta- co myślicie o takiej miesznce
z góry dziekuję za odp.

#4268 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 02 maj 2014 - 09:20

Zabiegi fungicydowe Jaki środek zadziała na dużą ilość mączniaka w pszenicy? Czy tilt turbo będzie dobry?
1 l na ha.
Oraz czy można go mieszać z odżywkami? czyli 20 kg mocznika, 10 kg siarczanu amgnezu i na koniec wlac 1 l tilta na 400 litrów wody?

Edytowany przez ahten, 02 maj 2014 - 10:01.

#4269 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 maj 2014 - 14:55

Zabiegi fungicydowe Jezeli tylko maczniaka chcesz zalatwic to zamiast tilitu lepiej daj Lotus albo Leader w dawce ok 0,4L\ha taniej Cie wyjdzie.

#4270 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 maj 2014 - 15:20

Zabiegi fungicydowe Mam do was dwa pytania mianowicie:
1.Na T1 w pszenżycie ozimym poszedł duett start + antywylegacz płynny 675 SL za 13zł 1l w dawce 1l/ha a na etykiecie pisze żeby da waci od 1,5l do 2l na ha ja dałem 1l i boje się że zboże się powali i czy teras jak będę na T2 pryskać manerą to czy mogę dodać jeszcze z 0,5 l albo 1l tego antywylegacz ???Boje się żę coś się stanie bo ktoś tu na forum pisał że jak dacie zapuzino antywylegacz to zawsze skraca kłos i nie wiem czy to prawda??faza rozwoju pszenżyta to oczywiście faza liścia flagowego
2.Czy na T2 do manery mogę do daci plonwit z 1,5l/ha siarczan magnezy (stężenie 5%) i mocznik (stężenie 10%) na 270l/ha czy lepiej pojaechaci osobno i na jakich końcówkach??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4271 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 maj 2014 - 17:52

Zabiegi fungicydowe byłem około tydzień temu na polu i pszenżyto było w miarę czysto, a już wczorajsza lustracja mnie przeraziła, bo z wierzchu pszenżyto wygląda pięknie, a jak zajrzałem pomiędzy roślinki to się przeraziłem bo jest "biało" szczególnie tam gdzie jest gęsty ładny łan zboża, kupiłem dziś Soligor i jak warunki pozwolą to będę pryskał, jestem ciekawy czy sobie poradzi?? co sądzicie

#4272 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 02 maj 2014 - 18:15

Zabiegi fungicydowe Witam potrzebuje coś na choroby na areał 5 ha w rozsądnej cenie dolne listki obumierają mączniak i septerioza strasznie sponiewierały roślinki co sądzicie o duet star ?

#4273 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1918 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:48

Zabiegi fungicydowe

Mam do was dwa pytania mianowicie:
1.Na T1 w pszenżycie ozimym poszedł duett start + antywylegacz płynny 675 SL za 13zł 1l w dawce 1l/ha a na etykiecie pisze żeby da waci od 1,5l do 2l na ha ja dałem 1l i boje się że zboże się powali i czy teras jak będę na T2 pryskać manerą to czy mogę dodać jeszcze z 0,5 l albo 1l tego antywylegacz ???Boje się żę coś się stanie bo ktoś tu na forum pisał że jak dacie zapuzino antywylegacz to zawsze skraca kłos i nie wiem czy to prawda??faza rozwoju pszenżyta to oczywiście faza liścia flagowego
2.Czy na T2 do manery mogę do daci plonwit z 1,5l/ha siarczan magnezy (stężenie 5%) i mocznik (stężenie 10%) na 270l/ha czy lepiej pojaechaci osobno i na jakich końcówkach??

no antywylegacz to juz napewno nie ale mozna dac np moddusa 0,2 tak mi sie wydaje bo na moddusie jest 0,6 l ale od 1 do 2 kolanka ale moddus jes bezpieczny dla zboz ale lepiej sie dopytac jakiegos fachowca bo sa i inne opryski zeby dac jeszcze nawet w poczatkowej fazie liscia flagowego

#4274 Share dirk41

dirk41

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:20

Zabiegi fungicydowe Medax top jest do póżnej fazy stosowany, oraz cerone, ja cerone zastosowałem w pszenżycie w fazie liścia flagowego to wiele je nie skróciło ale go usztywniło i nie wyległo

#4275 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:30

Zabiegi fungicydowe Koledzy, u mnie pszenica ma już pierwsze kolanko, dwa dni temu pryskana modusem a jeszcze nie pryskałem T1.
Chciałem capalo ale nie było i dali mi Rubric i Syrius. Stosował ktoś taką mieszaninę?
W jakich dawkach zrobić mieszaninę , na każdym z osobna jest zalecana ilość 1 - 1,25 L.
Czy jak zmieszam każdy po 0,7 L to będzie dobrze ?

#4276 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:47

Zabiegi fungicydowe Mam pytanie pare dni temu pryskalem t1 pierwszy raz i kiedy spodziewac sie efektu?

#4277 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9189 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 maj 2014 - 21:17

Zabiegi fungicydowe

Siemka
Kiedy dokładnie pryska się na T2 u mnie widać w pszenżycie liści flagowy tak 4 cm czy mogę juz pryskaci menarą czy jeszcze czekać ??

Gdy liść flagowy wyłoni się w pełni wtedy bym jechał, w końcu on najbardziej odpowiada za nalewanie ziarna. Menara jest dobra na T2.

Jaki środek zadziała na dużą ilość mączniaka w pszenicy? Czy tilt turbo będzie dobry?
1 l na ha.
Oraz czy można go mieszać z odżywkami? czyli 20 kg mocznika, 10 kg siarczanu amgnezu i na koniec wlac 1 l tilta na 400 litrów wody?

Tak, gdy mączniak już wystąpił to tilt turbo będzie jednym z lepszych rozwiązań. Najszybciej działająca morfolina, ale z drugiej strony krótko działa, dlatego tez potrzebny jest triazol. Jak najbardziej możesz dać też nawozy.

Mam do was dwa pytania mianowicie:

1. Absolutnie nie, antywylegacz tylko w 1 (maksymalnie do 2 kolanka). Teraz zostaje moddus, medax lub cerone.
2. Możesz dać odzywki ale takie stężenie w fazie liścia flagowego jest za duże. Dla fungicydów najlepsze rozpylacze drobnokropliste, dla odżywek średniokropliste.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4278 Share dino555

dino555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:36

Zabiegi fungicydowe Witam, mam pytanie co będzie lepsze na septoriozę w pszenicy, amistar + rubric + gwarant czy może amistar + menara?

#4279 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:48

Zabiegi fungicydowe lepszy bedzie seguris lub adexar

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4280 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9189 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 maj 2014 - 22:13

Zabiegi fungicydowe

Witam, mam pytanie co będzie lepsze na septoriozę w pszenicy, amistar + rubric + gwarant czy może amistar + menara?

Amistar +gwarant to tak samo jakbyś wziął olympus. Na septoriozę wariant z gwarantem zdecydowanie lepszy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)