Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

9459 odpowiedzi na ten temat

#4241 Share polska-farmer

polska-farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:55

Zabiegi fungicydowe Tylko że ja mam te capalo i nie muszę go kupować chodzi o to czy bedzie skuteczny w drugim zabiegu na grzyba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 19:06
  •  

#4242 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 21:45

Zabiegi fungicydowe a czy na t2 sam reveller w dawce 0.8 wystarczy bo tak mi polecili w sklepie z opryskami zamiast falconu

#4243 Share radziowlkp

radziowlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:03

Zabiegi fungicydowe czy można siac nawóz po zabiegu fungicydowym w ten sam dzień czy lepiej przed chodzi mi o saletre i mocznik

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4244 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:17

Zabiegi fungicydowe mozna:)
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#4245 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 13:50

Zabiegi fungicydowe na na T3 w jakiej dawce dajecie tebu?

#4246 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 19:52

Zabiegi fungicydowe 0,5l/ha, ja tak w zeszłym roku jechałem

#4247 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2531 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 30 kwiecień 2014 - 20:11

Zabiegi fungicydowe

a czy na t2 sam reveller w dawce 0.8 wystarczy bo tak mi polecili w sklepie z opryskami zamiast falconu

reveller może być ale w dawce 1 l

na na T3 w jakiej dawce dajecie tebu?

1 l/ha
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#4248 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 20:24

Zabiegi fungicydowe witam coś zaczęło trawić moją pszeniczkę zimową i kupiłem środek który polecił mi pan sprzedawca ponoć to jego najlepszy środek Bumper super 490 ec co o nim sądzicie ?
Dolne listki w pszenicy zaczęły się żółte robić podobnie jak czubki liści na dolnych pojawia się taki nalot biały i czy ten jedno razowy zabieg postawi na nogi pszenice czy trzeba czymś ją za jakiś czas dalej reanimować jeśli tak to co byście polecili ?

Edytowany przez 2xandrzej360, 30 kwiecień 2014 - 20:25.

#4249 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 20:37

Zabiegi fungicydowe Na mączniaka, bumper super nie podziała. Potrzebna fenpropidyna (Lotus)

#4250 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2531 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 30 kwiecień 2014 - 20:41

Zabiegi fungicydowe morfolina + jakiś triazol (epoksykonazol, tebukonazol, cyprokonazol)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4251 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 23:07

Zabiegi fungicydowe a co powiecie na mieszaninę reveller 0,6/ha+ artea 0,4/ha? nie ma za duzego wyboru w okolicznym sklepie a tam polecili mi samego revellera w cenia 135zl/ha wiec wole dolozyc 20-30zl.

#4252 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 23:55

Zabiegi fungicydowe T1 tilt + mondatak minimalnie gdzieniegdzie ledwo widać septorioze na dolnych liściach 3 maja będą 3 tyg po zabiegu. T2 : seguris 0,8l czy lepiej falcon 0,6 ? T3: atrea 0,4 + amistar 0,6 ? a może lepiej odwrócić t2 z t3? zależy mi ogólnie na ochronie przed septoriozą i rdzą.
jak w ogóle działa spiroksamina (związek z grupy ketoamin) ? w porównaniu do mieszaniny strobiluryn z triazolami (reveller itp. ) czym się różni azoksystrobina od pikoksystrobina?

Edytowany przez e2visionamd, 01 maj 2014 - 00:44.

#4253 Share hh600

hh600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 maj 2014 - 06:58

Zabiegi fungicydowe

witam coś zaczęło trawić moją pszeniczkę zimową i kupiłem środek który polecił mi pan sprzedawca ponoć to jego najlepszy środek Bumper super 490 ec co o nim sądzicie ?
Dolne listki w pszenicy zaczęły się żółte robić podobnie jak czubki liści na dolnych pojawia się taki nalot biały i czy ten jedno razowy zabieg postawi na nogi pszenice czy trzeba czymś ją za jakiś czas dalej reanimować jeśli tak to co byście polecili ?

Duett star 1l/ha i w 90 na ha sie zamknie

#4254 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 01 maj 2014 - 08:38

Zabiegi fungicydowe Panowie mam do was pytanie, mianowicie - mam pszenice ozimą bogatka, pszenica bardzo ładnie rośnie, jest wsiana na polu gdzie 10 lat z rzędu były ziemniaki, nie widać na niej żadnych objawów chorób grzybowych i nie przyskałem żadnym antywylegaczem, stąd moje pytanie-czy prysnąć czymś zapobiegawczo na grzyba, jeśli tak to czym? I czy o tej porze morzna prysnąć jakimś stabilianem lub cerone. I jeśli tak to czy można do tego dołożyć mocznik. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

#4255 Share Piotrek48

Piotrek48

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 maj 2014 - 11:34

Zabiegi fungicydowe Witam.Jaki środek wybrać na T1 w Pszenicy ozimej Vangard (Cyprodynil),czy Propico (Propiconazol).Z góry dzieki za odpowiedzi.

#4256 Share Dalforsiak

Dalforsiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 maj 2014 - 11:48

Zabiegi fungicydowe Ja w zeszłym roku stosowałem razem Vangard z Propico. W tym roku zamiast propico dałem Mercesa.

#4257 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9112 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 maj 2014 - 12:01

Zabiegi fungicydowe

milanreal1
To że Bayer nie zaleca Aviatora na T2, nie znaczy że się nie nadaje. W technologii 3-zabiegowej Aviator na T2 jak najbardziej, u mnie jednak na T2 się nie sprawdził ze względu na silną presję septoriozy w T1 i z racji tego że inne fungicydy na T1 sobie nie mogły poradzić. Podobnie Basf na T2 zalecał Bell z Operą a Bell nadawał się na T1. Nie u każdego postępowanie zgodnie z zaleceniami jest dobrą drogą, jeśli stosujemy np ochronę fungicydową tylko z danej firmy to jeszcze jakoś to można zrozumieć, ale jak z 2 lub 3 to czasami konieczne są roszady.

W pełni się zgadzam.

to że Amistar ma fuzarioze w zwalczanych to nie znaczy że zwalcza. Soligor ma 2 substancje działające na fuzariozy - protiokonazol i tebukonazol

Amistar nie zwalcza, amistar zabiega, bardzo dobrze zresztą. W przypadku mokrego lipca amistar powinien kłos super chronić.

a co powiecie na mieszaninę reveller 0,6/ha+ artea 0,4/ha? nie ma za duzego wyboru w okolicznym sklepie a tam polecili mi samego revellera w cenia 135zl/ha wiec wole dolozyc 20-30zl.

Nie widzę sensu takiej mieszaniny, reveller ma cyprokonazol wiec nie trzeba dodawać jeszcze triazoli (w tym tego samego). Lepiej albo sam reveller w pełnej dawce lub areta z amistarem.

T1 tilt + mondatak minimalnie gdzieniegdzie ledwo widać septorioze na dolnych liściach 3 maja będą 3 tyg po zabiegu. T2 : seguris 0,8l czy lepiej falcon 0,6 ? T3: atrea 0,4 + amistar 0,6 ? a może lepiej odwrócić t2 z t3? zależy mi ogólnie na ochronie przed septoriozą i rdzą.
jak w ogóle działa spiroksamina (związek z grupy ketoamin) ? w porównaniu do mieszaniny strobiluryn z triazolami (reveller itp. ) czym się różni azoksystrobina od pikoksystrobina?

Falcon nie ma startu do segurisa, to zupełnie inna półka. Przed septorioza seguris będzie najlepszy z ww. Z rdzą bardzo dobrze sobie radzi artea z amistarem, z tym że ta mieszanina różnie może sobie radzić z septoriozą. Seguris lepszy.
Spiroksamina to substancja typowo na mączniaka.

Witam.Jaki środek wybrać na T1 w Pszenicy ozimej Vangard (Cyprodynil),czy Propico (Propiconazol).Z góry dzieki za odpowiedzi.

Jeżeli vangard ma cyprodynil to znaczy ze to jakiś zamiennik unixu. Czyli ten vangard jest zdecydowanie lepszy od propico, super na choroby podstawy źdźbła, z mączniakiem i septorioża przy niewielkim porażeniu tez sobie poradzi.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4258 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 maj 2014 - 12:31

Zabiegi fungicydowe Napewno cyprodynil lepiej ochroni Ci podstawę żdźbła i na mączniaka też działa. Ja osobiście wziąłbym cyprodynil i dorzucił coś na septoriozę.

Edytowany przez Farmkeen, 01 maj 2014 - 23:22.

#4259 Share Piotrek48

Piotrek48

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 maj 2014 - 19:40

Zabiegi fungicydowe Wielkie dzięki panowie za podpowiedzi odnosnie tych srodków.Jednak mam zakupione juz i propico i vangard.Który z nich dac na T1 a który na T2

Edytowany przez Piotrek48, 01 maj 2014 - 19:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4260 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1772 postów

Napisany 02 maj 2014 - 06:53

Zabiegi fungicydowe a takie pytanie pszenica byla pryskana duett star ale byla pryskana tak zapobiegawczo tzn jeszcze prawie nie bral grzyb a teraz na dole liscie sa zolte u niej co to moze byc ? a i kiedy pryskac 2 raz duetem ultra czy jak wejdzie grzyb dopiero czy wczesniej zeby zabezpieczyc przed grzybem ?