Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#401 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 maj 2011 - 19:45

Zabiegi fungicydowe 85 zł/l Olympusa *1,3 = 110 zł i do tego 0,6 tebukonazolu *53 zł/l = 32 zł - razem 142 zł - i trzy substancje aktywne w dość dużej ilości (strobi - 104 g, chlorotalonil 520 g oraz tebukonazol 150 g).
Zawsze zostaje furtka żeby zrobić na kłos np. Arteą lub Duetem Ultra i nie powielać substancji aktywnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 19:55
  •  

#402 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 maj 2011 - 21:19

Zabiegi fungicydowe Duett jest ok ale nie daje rady fuzariozom.U mnie realizowany jest taki plan-rzepak Brasifun 1l-juz bylo,za kilka dni Zamir o,7l plus Pictor 0,3l i cos na motyla.Pszenica t1-Capalo mialo byc 1,5l dalem 1,7-dosyc chora byla i trzeci rok po sobie,do baniaka dodatkowo Moddus 0,3;CCC 0,6l,Isotak pro 0,2l,mikroelementy i extra Cu na ha.T2 Opera Max 1,2l T3 Swing Top jeszcze nie wiem ile,pszenzyto i jeczmien oz Capalo potem Duett,zyto hybrydowew Duett tuz przed kwitnieniem

#403 Share casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 03 maj 2011 - 07:56

Zabiegi fungicydowe

Pszenica t1-Capalo mialo byc 1,5l dalem 1,7-dosyc chora byla i trzeci rok po sobie, T2 Opera Max 1,2l T3 Swing Top

:blink: to jaki ogólny koszt na hektar wyjdzie tymi fungicydami??
Life Is Brutal...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Niespodziewane przymrozki? zobacz »

•  

#404 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 03 maj 2011 - 08:20

Zabiegi fungicydowe Koszt pewnienie nie rekompensujący nakładów ja zawsze stosuje 2 zabiegi w tym roku dałem na pierwszy bumper super który działa juz na podstawę żdżbła plus instinct aby go wzmocnić czyli trzy substancje czynne propikonazol prochloraz i fenpropidyna i wychodzi cenowo bardzo dobrze teraz zastanawiam sie nad drugim zabiegiem myślałem o duettcie co o tym myślicie dodawać coś do niego czy sam bedzie śmigał czy może dodać jakiś tebukonazol ewentualnie coś innego

Edytowany przez milanreal1, 03 maj 2011 - 08:44.
cytowanie poprzedniego posta

Thug

#405 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 maj 2011 - 09:46

Zabiegi fungicydowe trzeba było by o tym pamiętać ,że cena na zboże jest bardzo wysoka więc czemu by nie stosować 3 zabiegów dobrymi preparatami ?? osobiście miałem plan taki , żeby dawać na 2 termin duet ultra a pozniej na 3 orius ale teraz coraz bardziej , skłaniam się ku np olympus czy amistar w mieszance z jakimś tebukonazolem , na razię czekam jak będzie z pogodą

#406 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:20

Zabiegi fungicydowe Kolego @1piotr1 wyciągasz wnioski ze złych podstaw. Wysoka cena zboża jest ale dotyczy zboża ze zbiorów 2010 i jest obecnie. W tej chwili możesz zakontraktować pszenicę za cenę 740 netto dotyczy zbiorów 2011 ale ta cena cały czas spada. Więc powinieneś analizując sytuację brać więcej czynników pod uwagę.

#407 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 maj 2011 - 11:56

Zabiegi fungicydowe nie zgadzam się , bo pod zbiory 2011 inwestuję pieniądze zarobione na zbożu z 2010 tzn jeszcze nie inwestuje po pszenice jeszcze trzymam ,bo drożeje ale ..... i w ogóle dla ciebie cena wyjściowa na poziomie 800 zł brutto to jest zła ?

#408 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 maj 2011 - 21:12

Zabiegi fungicydowe cenowo nie liczylem,ale Capalo mam z zeszlego roku,pszenica w monoi w szczegolnosci po qq-dwa zabiegi nie ratuja przed fuzarioza,zyto hybrydowe pieknie reaguje na ochrone,to plan na niesprzyjajace warunki pogodowe.W ubieglym roku pojechalem t3 maksymalnie pozno i na sile-sciezki jak okopy glebokie-i wygralem pszenica poszla jako jakosciowka z pocalowaniem w reke.Drogi mat. siewny,drogie paliwo nie warto spieprzyc roboty oszczedzajac sto pare zloty na ha

#409 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 maj 2011 - 23:57

Zabiegi fungicydowe stan rzepaku nie daje mi spac to przysiadlem i policzylem,ceny netto za litr(opak.5-litrowe),koncowki w groszach odpuscilem:Capalo-100,Opera Max-101,50;Swing Top-105,00.W najdrozszym wariancie(najwieksza presja chorob) Capalo-170,Opera-121,80,Swing-126- razem 417.8-malo nie jest.Logika jest nastepujaca-dosyc czesto mnie nie ma w gospodarstwie i nieraz nie moge zareagowac odpowiednio wczesnie czyms tanszym ale ten argument pomijam.Mierzysz w plon ok.7ton jakosciowki po takim sobie przedplonie N-180 kg-zima paskudna glebowy z przedplonu trafil szlag,ziarno z centali ok170 za q dokladnie nie pamietam wysiew 190kg na ha,wiosna Moddus-drogi jak czort,CCC,cuda odzywki i myslisz pier... oszczedzam nie robie t3 i przychodzi taki syf jak w ubieglym roku i masz albo fuzariozy,albo kiepska gestosc bo klosy) cena raczej z tym do wrozki ale zalozmy paszowa 660,jakosciowa 700.Roznica w przychodzie to 280,a na Swingu oszczedziles 126 plus koszt niewykonanego zabiegu razem powiedzmy 170,czyli 110 w plecy przy 30 ha to 3300,a wiec calkiem mily weekend,w calkiem milym miejscu,w calkiem milym towarzystwie

#410 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 06 maj 2011 - 20:50

Zabiegi fungicydowe Panowie, mam pytanie: jak podzielić zabiegi w pszenicy ozimej, do zastosowania jest:
- Wirtuoz
- Antywylegacz (ile go dać? piszą 1-2 l/ha, słyszałem coś o dzieleniu dawki na 2)
- Ekosol Z
- Mocznik
- Siarczan magnezu
I teraz co z czym pomieszać, myślę o max 2 zabiegach, chyba że da się w jednym bez żadnych przeszkód :) Pszenica ma wyczuwalne kolanko ok 1 cm od ziemi :D
Fotka tej pszenicy http://www.agrofoto....ages&img=288450

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 06 maj 2011 - 21:20

Zabiegi fungicydowe Możesz zrobić jeden zabieg bez żadnych skutków. Po kolei wsyp:
-mocznik
-siarczan magnezu
-ekosol
-wirtuoz
-antywylegacz ( dawka zależy od odmiany pszenicy np.Muszelka jest niska można dać 1,5l a np. Bogatka czy Zyta jest wysoka to możesz dać 1,8- 2 litry)

#412 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 06 maj 2011 - 22:04

Zabiegi fungicydowe Pierw się wlewa środki ochrony roślin a na później mocznik, odżywkę i siarczan magnezu

Edytowany przez dralo5, 06 maj 2011 - 22:05.

#413 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 maj 2011 - 23:57

Zabiegi fungicydowe Mioeszal ktos antywylegacz plynny ze srodkiem grzybobojczym orius? mozna to razem stosowac?

#414 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 07 maj 2011 - 06:08

Zabiegi fungicydowe Zalezy jaka szkoła. Na odżywkach jest napisane, że najpierw odżywki potem ŚOR. W top agrarze było na odwrót. Ja na przykład ostatnio najpierw rozpuszczałem siarczan magnezu potem odżywka i na koniec herbicyd.

Edytowany przez Cihu, 08 maj 2011 - 08:03.

#415 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 maj 2011 - 20:59

Zabiegi fungicydowe stosował ktoś fungicyd ACANTO 250 SC ?? jak jego działanie ? bo u mnie poszukiwań odpowiedniego fungicydu na liść flagowy ciąg dalszy

#416 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 07 maj 2011 - 21:56

Zabiegi fungicydowe

Zalezy jaka szkoła. Na odżywkach jest napisane, że najpierw odżywki potem ŚOR. W top agraże było na odwrót. Ja na przykład ostatnio najpierw rozpuszczałem siarczan magnezu potem odżywka i na koniec herbicyd.

5/2009 wydanie TAP jest napisane mocznik->siarczan->sor 3/2011 sor->mocznik->siarczan
osobiście stosuję pierwszą metode ;)

Edytowany przez Sebastian, 07 maj 2011 - 21:57.

#417 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 maj 2011 - 22:02

Zabiegi fungicydowe

stosował ktoś fungicyd ACANTO 250 SC ?? jak jego działanie ? bo u mnie poszukiwań odpowiedniego fungicydu na liść flagowy ciąg dalszy

ja stosowałem, ale w mieszaninie na pierwszy zabieg.

#418 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 08 maj 2011 - 08:00

Zabiegi fungicydowe witam
czy mogę zastosować w jednym zabiegu Tlit Turbo + Mirage + CCC + mocznik + mikro elementy?

#419 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 08 maj 2011 - 08:05

Zabiegi fungicydowe

5/2009 wydanie TAP jest napisane mocznik->siarczan->sor 3/2011 sor->mocznik->siarczan
osobiście stosuję pierwszą metode ;)

Zgadza się! co inny numer Top Agrar to inaczej tam piszą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 08 maj 2011 - 08:08

Zabiegi fungicydowe miszka31 i byłeś zadowolony z efektu , ja jak bym dawał to tez w mieszaninie acanto 0,65 + orius 0,65 , cenowo wychodzi dość korzystnie