Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4121 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 07:49

Zabiegi fungicydowe Panowie planuje na T2 Starami 0.5l + Artea 0.5l. Ale na etykiecie wyczytalem mieszanie tych srodkow w dawkach 0.6 do 0.4 a dzialka tylko 2ha wiec tu moje pytanie czy taka dawka jaka chce dac bedzie wystarczajaca? Jak narazie zboze nie choruje a na T1 poszedl Duett star 1l + MIRAGE 0.5l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 13:17
  •  

#4122 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 08:48

Zabiegi fungicydowe Skoro mówisz że jest w miarę zdrowe to wystarczy.

#4123 Share tom446

tom446

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 16:31

Zabiegi fungicydowe doradzi ktoś co na t2 w pszenicy na t1 poszło falcon 460 EC

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4124 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 16:40

Zabiegi fungicydowe trochę źle zrobiłeś, bo Falcon teraz powinieneś dać, a wtedy się zapytać co dać na T1.

#4125 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:02

Zabiegi fungicydowe Dokładnie ja jutro jade na pózne odmiany z 2T FALCON 0,6 + BASFOLIAR 36

#4126 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:17

Zabiegi fungicydowe

co lepsze na T2 w pszenicy i pszenżycie? Soligor w dawce 0,8-0,9l/ha czy Epoksykonazol 125 1l/ha + chlorotalonil 500 1l/ha, T3 w pszenżycie nieplanowane

Osobiście wolałbym drugi wariant. Kiedyś na dniach pola widziałem na T2 0,7 epoksy + 0,7 Gwarant i też było dobrze.
Możesz dać Credo 1l i masz tam 500g chlorotalonilu ( jak w litrze Gwaranta) 100g strobi i do tego dodać 0,6 - 0,7 l epoksy., Tylko że koszt ok 140 PLN.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4127 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:56

Zabiegi fungicydowe co byście wybrali na zabieg T2 : soligor czy falcon, a może duet ultra??? zabieg będzie wykonany w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym oraz jęczmieniu jarym. dodam że na T1 nie było nic ze względu na brak kasiory

#4128 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:57

Zabiegi fungicydowe Dzisiaj pryskałem pierwszy raz pszenice i pszenżyto bo pojawia się moczniak na dolnych liściach poszła menara można by powiedzieć że takie wczesne T2 i mam pytanie po ostatnim kawałku za 2 godziny padał deszcz, jak to się ma do skuteczności zabiegu bo na etykiecie nic nie pisze o opadach.

Edytowany przez krzeniek, 23 kwiecień 2014 - 20:17.

#4129 Share lantierka

lantierka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:18

Zabiegi fungicydowe witam tydzień po zastosowaniu 1,6 capalo , 0,33 modusa , 0,16 CCC ZYTO jest niższe o 10 - 15 cm w porównaniu do nie pryskanego .
czy tak silne działanie nie wpłynie na plon ? ccc było kosmetycznie tylko 0,16 .

#4130 Share kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:01

Zabiegi fungicydowe panowie na T1 poszedł wirtuoz 1l ale zabieg byl spóźniony poniewaz nie było warunków.
wszedł mi moczniak i czym go teraz skutecznie zwalczyć?
dac tilt turbo 1l?
ogolnie na T2 planowane mam Menara 0,4 l/ha + Olympus 1,8 l/ha a niby na to T2 to troche za wczesnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4131 Share hh600

hh600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:16

Zabiegi fungicydowe jak tylko mączniak to daj kendo 50

Edytowany przez hh600, 23 kwiecień 2014 - 21:16.

#4132 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:26

Zabiegi fungicydowe Do milanreal1 Kolego, w odpowiedzi na moje pytanie pisałeś, że gdy zastosuję na T2 środek Seguris, to zabieg T3 może być troszkę ,,słabszy''. Ogólnie to postawiłem na środek Prosaro w T3, ponieważ wcześniej zastanawiałem się pomiędzy Osirisem, a Prosaro, lecz kolega cichy5540 słusznie podpowiedział, że Osiris zawiera epoksykonazol, który będzie wcześniej podany w Segurisie i lepiej byłoby nie powtarzać tych samych substancji. Dlatego wiec zdecydowałem się na Prosaro na T3.
Co byś kolego proponował na ten ,,słabszy'' zabieg T3?

#4133 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 22:10

Zabiegi fungicydowe

co byście wybrali na zabieg T2 : soligor czy falcon, a może duet ultra??? zabieg będzie wykonany w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym oraz jęczmieniu jarym. dodam że na T1 nie było nic ze względu na brak kasiory

Soligor lub Duet ultra. Bardzo dobre środki na jeden zabieg. Wybierz co taniej wyjdzie i po sprawie.

#4134 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 23:47

Zabiegi fungicydowe Wg mnie Soligor a Duet ultra to całkiem inna jakość jak i cena. Soligor jakies 20zl droższy/ha(soligor 0,8l/ha), ale dużo lepszy. Tiofanat metylu to słaba substancja, sytuacje ratuje epoksynazol, ale de facto zostaje 1 substancja. W Soligorze mamy 3, dobrze usupelniajace sie substancje.

#4135 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 kwiecień 2014 - 00:01

Zabiegi fungicydowe

co lepsze na T2 w pszenicy i pszenżycie? Soligor w dawce 0,8-0,9l/ha czy Epoksykonazol 125 1l/ha + chlorotalonil 500 1l/ha, T3 w pszenżycie nieplanowane

2 kombinacja jest lepsza.

Panowie planuje na T2 Starami 0.5l + Artea 0.5l. Ale na etykiecie wyczytalem mieszanie tych srodkow w dawkach 0.6 do 0.4 a dzialka tylko 2ha wiec tu moje pytanie czy taka dawka jaka chce dac bedzie wystarczajaca? Jak narazie zboze nie choruje a na T1 poszedl Duett star 1l + MIRAGE 0.5l.

Może być, po prostu działanie strobiluryny będzie trochę słabsze i krótsze.

Dzisiaj pryskałem pierwszy raz pszenice i pszenżyto bo pojawia się moczniak na dolnych liściach poszła menara można by powiedzieć że takie wczesne T2 i mam pytanie po ostatnim kawałku za 2 godziny padał deszcz, jak to się ma do skuteczności zabiegu bo na etykiecie nic nie pisze o opadach.

2 godz to wystarczy dobre wchłonięcie środka, tym bardziej że było ciepło.

witam tydzień po zastosowaniu 1,6 capalo , 0,33 modusa , 0,16 CCC ZYTO jest niższe o 10 - 15 cm w porównaniu do nie pryskanego .
czy tak silne działanie nie wpłynie na plon ? ccc było kosmetycznie tylko 0,16 .

No chyba właśnie tego chciałeś skracając. Myślałeś że po zastosowaniu regulatora żyto będzie rosło tak jak bez regulatora?

panowie na T1 poszedł wirtuoz 1l ale zabieg byl spóźniony poniewaz nie było warunków.
wszedł mi moczniak i czym go teraz skutecznie zwalczyć?
dac tilt turbo 1l?
ogolnie na T2 planowane mam Menara 0,4 l/ha + Olympus 1,8 l/ha a niby na to T2 to troche za wczesnie

Ile jest tego mączniaka? Jeżeli jest go dużo (zwróć uwagę m.in na próg szkodliwości) to warto zrobić poprawkę. Tilt byłby dobry, zawiera szybko działająca morfolinę. T2 planujesz bardzo dobre.

Do milanreal1 Kolego, w odpowiedzi na moje pytanie pisałeś, że gdy zastosuję na T2 środek Seguris, to zabieg T3 może być troszkę ,,słabszy''. Ogólnie to postawiłem na środek Prosaro w T3, ponieważ wcześniej zastanawiałem się pomiędzy Osirisem, a Prosaro, lecz kolega cichy5540 słusznie podpowiedział, że Osiris zawiera epoksykonazol, który będzie wcześniej podany w Segurisie i lepiej byłoby nie powtarzać tych samych substancji. Dlatego wiec zdecydowałem się na Prosaro na T3.
Co byś kolego proponował na ten ,,słabszy'' zabieg T3?

Z jaką choroba kłosów możesz mieć największy problem? Jak z fuzariozą to myślę że nawet sam tebukonazol w fazie kwitnienia byłby odpowiedni.
Programy ochrony wielu firm często wskazują że jak 2 zabiegi są zrobione dobrymi środkami to jest to wystarczające.
Chyba że u Ciebie warunki jednak są korzystne dla grzybów, monokultura zbóż, odmiana podatna, wysoka obsada to zawsze lepiej być przezornym.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#4136 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 08:50

Zabiegi fungicydowe Panowie,

w pszenicy ozimej mam septorioza lisci. Mączniaka jak na razie nie widac
Na T1 dałem Bumper w dawce 0,5 l/h + 5 kg mocznika.
Wiem że "pojechałem po taniości", dlatego przy T2 bede musial wiecej zawalczyć jesli nie bedzie efektu.
Co polecacie jesli na septorioze w ns. zabiegu. Na jednym kawałku mam pszenice po pszenicy, w roku poprzednim walczyłem z septoriozą kłosa, ze wzgledu na przegapienie termonu walke raczej przegrałem, wiec spodziewam sie ze wzmożonego ataku
Dziękuje za odpowiedź

#4137 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 kwiecień 2014 - 09:07

Zabiegi fungicydowe Panowie w jakiej kolejności wlewać do opryskiwacza. Medax top, CCC, Wirtuoz, siarczan i odżywki. Taka czy inna?

#4138 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 09:40

Zabiegi fungicydowe Dobra Praktyka Ochrony Roślin - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju wsi

https://www.google.p....65397613,d.bGE

ewentualnie
www.liz.pl

Edytowany przez milanreal1, 24 kwiecień 2014 - 20:58.

#4139 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 10:12

Zabiegi fungicydowe Co byście polecili na septeriozę liści w pszenicy ozimej. Jakieś dwa tygodnie temu poszedł 0,7 tiltu + 0,7 mondataku. Mączniaka ładnie utrzymało ale septeriozę nie bardzo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4140 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 10:41

Zabiegi fungicydowe

witam tydzień po zastosowaniu 1,6 capalo , 0,33 modusa , 0,16 CCC ZYTO jest niższe o 10 - 15 cm w porównaniu do nie pryskanego .

Niezły dowcip :)