Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#4061 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 18:05

Zabiegi fungicydowe Po takim zdjęciu ciężko wydać jakiś werdykt, ale na moje niewprawne ok to niskie pH i niedobór azotu. Zaczyna redukować dolne liście, a w tej fazie to bardzo źle świadczy o stanowisku oraz nawożeniu, tym bardziej, ze ostatnio wody nie brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 19:33
  •  

#4062 Share rycho30

rycho30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 19:13

Zabiegi fungicydowe z tym azotem to bym się nie zgodził bo dałem 200kg saletrosanu jak dałosię wjechać po zimie oraz 150 mocznika jakie 3 tygodnie temu na jesień poszedł fosforan

#4063 Share Komandos178

Komandos178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 19:28

Zabiegi fungicydowe moze nidobor magnezu?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4064 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:16

Zabiegi fungicydowe

I pomieszac to razem z Menara? a Menare dac w pelnej dawce?

Mieszanie nie zaszkodzi. Menare dałbym w dawce 0,4l/ha. Powinno wystarczyć.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4065 Share oskars

oskars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:35

Zabiegi fungicydowe Witam czy można łączyć środek grzybowy z insektycydem , i który pierwszy się wlewa do opryskiwacz.

#4066 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:59

Zabiegi fungicydowe Jak najbardziej można. A z kolejnością to wszystko zależy od formulacji środków

Napisz jakie masz środki to zaraz ci odp co po kolei wlewać do zbiornika

Edytowany przez milanreal1, 21 kwiecień 2014 - 21:13.
cytowanie poprzedniego posta

#4067 Share oskars

oskars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:04

Zabiegi fungicydowe mospilan 20 sp + pictor 400 sc

#4068 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:15

Zabiegi fungicydowe Najpierw Mospilan potem Pictor. Zanim zaczniesz wsypywac mospilan wlej około 50 % wody do zbiornika. Powodzenia

#4069 Share oskars

oskars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:21

Zabiegi fungicydowe dzięki

#4070 Share oskars

oskars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 21:52

Zabiegi fungicydowe a po czym poznajecie który śor jako pierwszy do beczki wlewać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4071 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:51

Zabiegi fungicydowe a ja tam laduje beczke wody jakies max 1800 litrow i pozniej daje srodki bo tak to zanim mi sie tyle wody naleje za dlugo schodzi i jakos ladnie sie miesza fakt ze ciagnik musi z 10 min chodzic zeby ladnie sie wymieszalo ale nie zauwazylem zeby to mialo jakies znaczenie zeby lac pol zbiornik dawac srodek pozniej reszte wody jak to jest na etykiecie chociaz tak powinno sie robic...

#4072 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 07:07

Zabiegi fungicydowe

a po czym poznajecie który śor jako pierwszy do beczki wlewać.

Po danej formulacji środka. Str 142 czytaj

a ja tam laduje beczke wody jakies max 1800 litrow i pozniej daje srodki bo tak to zanim mi sie tyle wody naleje za dlugo schodzi i jakos ladnie sie miesza fakt ze ciagnik musi z 10 min chodzic zeby ladnie sie wymieszalo ale nie zauwazylem zeby to mialo jakies znaczenie zeby lac pol zbiornik dawac srodek pozniej reszte wody jak to jest na etykiecie chociaz tak powinno sie robic...

Każdy robi jak uważa ale żebyś się nie zdziwił jak kiedyś ci sie makaron poskręca i będzie upss.. oczywiście nie życzę tego nikomu.

#4073 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 08:17

Zabiegi fungicydowe a czemu ma sie poskrecac? wlewam do rozwadniacza i pomalu puszczam i miesza sie super jakbym wlal od razu do beczki to byc moze cos by osiadlo a tak pomalu woda zabiera srodek i zanim z rozwadniacza przejdzie to moze z 600 litrow przeplynie bo jest duza srednica rury od rozwadniacza ale mniejsza z tym tylko mowie ze zadnego negatywnego efektu tego postepowania nie zauwazylem....a powinno sie tak postepowac jak podaje etykieta i tyle w temacie;)

oprysklaem pszenice przed swietami i byla w fazie strzelawnie w źbło a 1 kolanko kolanko bylo juz minimalnie wyczuwalne powiedzmy ze 50 % roslin juz bylo w tej fazie zastosowalem modus 03 i 1 litr cc od grzyba capalo troche chyba sie pospieszylem z tym zabiegiem ale czy moze sie cos negatywnego stac? niestety mialem juz srodek rozrobiony a nie chcialem zostawiac na swieta poszlo 7 ha pszenicy

#4074 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:00

Zabiegi fungicydowe Czemu uważasz że za szybko? Ja sie nauczyłem że jeżeli sie stosuje CCC to tylko i wyłącznie odrazu po zakończeniu krzewienia w trakcie zaczynania strzelania w xdźblo bo potem to (i tu zaznaczam) ZAWSZE skraca już kłos! należy o tym pamiętać. Inne preparaty zawierające trineksapak etylu czy etefo to ok można troche później ale CCC tylko i wyłącznie we wczesnej fazie rozwojowej, A tak jak ty opryskaleś to bardzo trafnie zrobiłeś bo Capalo napewno ochroni ci pszenice do T2.

#4075 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:51

Zabiegi fungicydowe Panowie robił już ktoś T2?
W tym roku po namowie z kolega postanowiliśmy wspólnie zakupić Acanto i Tilt Turbo na T2.
0.8l/ha Acanto+0.8l/ha Tilt pójdzie na T2.--------Powinno być lepiej jak Sequris:)

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 21 kwiecień 2014 - 15:11.

#4076 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:58

Zabiegi fungicydowe Kiedy najlepiej zrobic T2? tzn; przy ktorym lisciu?,chodzi mi o to ile pszenica ma lisci i ktory to jest ten ostatni.....
moze banalne pytanie ale ja poprostu tego nie wiem :ph34r: kazda odmiana ma taka sama ilosc?
U mnie w niektorych roslinach ma juz 3 kolanka i 4 liscie...ile jeszcze lisci wyrosnie zanim pojawi sie flagowy? :rolleyes:

Edytowany przez ppwolf38, 21 kwiecień 2014 - 11:01.

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#4077 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:38

Zabiegi fungicydowe Przed flagowym bedzie liść bardzo szeroki obwisly w dół a po nim będzie wychodził liść który będzie szedł pionowo w górę to właśnie jest flagowy. T2 zasada prosta- lepiej wcześniej niż za późno czyli przed pokazaniem się liścia flagowego będzie termin optymalny.

Nie cytuj poprzedniego postu !!!

Edytowany przez murtek, 21 kwiecień 2014 - 12:05.

#4078 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:42

Zabiegi fungicydowe Dzieki ;)
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#4079 Share grzesiek1984

grzesiek1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 13:16

Zabiegi fungicydowe Jak to właśnie jest z tym T2? Wiadomo że pierwsze co to obserwacja łanu i w razie czego interweniowanie jak się jakieś grzybki pojawią. Ale tych chorób jest kilka a oprysk będzie jeden i np. gościu u którego kupuje środki mówił że jak pojawiają się pierwsze pylniki to jest idealny moment na zwalczania septoriozy. Na T1 dałem Tilta 0,9l + Atak 0,9l myślę że w miarę dobry zestaw ale do tej fazy to pszenicy w dobrej kondycji raczej nie utrzyma. A co Koledzy planujecie na T2? Ja się przymierzam dać coś grupy strobiluryn. Amistar 250 lub acanto a może coś innego z tej grupy? No i coś domieszać do tego, najlepiej jakies triazole. Może coś doradzicie? Pzdr!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4080 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 14:32

Zabiegi fungicydowe Ja na T2 jadę z Falconem, a na T3 daję Tebu.
T2 niby mógłbym już zrobić na dniach, ale sam nie wiem czy jechać, czy się wstrzymać.