Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3901 Share student2012

student2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:23

Zabiegi fungicydowe Mateusz 1q
jezeli to septorioza to tylko plew a piknidiów tam nie widac :) czyli czarnych kropek ze skupiskiem zarodnikow konidialnych . Na moje oko to objawy niedoboru manganu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 20:21
  •  

#3902 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:49

Zabiegi fungicydowe

Na T1 daje zawsze capalo, ale dałem się namówić aby na stanowiskach po rzepaku dać promax 0,7 + syrius 0,5 + tern 0,5 l/ha. Kto ma doświadczenie z taką mieszaniną czy przygotować się na wcześniejsze T2 ?
Co do capalo to na stanowiskach w monokulturze daje rade.

Ta mieszanina z promaxem syriusem i ternem dość dobra. Tern to chyba zamiennik tiltu, trochę dałes mniej niż zlecenia ale dodatek tebukonazolu. Powinno wystarczyć.

pytanie koledzy potrzebuje pojechać modusem pszenice a w tym tygodniu spadki temperatur. Jak pojadę samym modsem bez żadnych mikro itp to też może się pszenica przyjarać czy raczej nie ?

Samym moddusem absolutnie nic stać się nie może. Jeżeli grożą spadki temperatur to trzeba pryskać w słońce w najcieplejszym momencie dnia. Bo jak pszenica ucieknie to niczym nie nadrobisz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3903 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:27

Zabiegi fungicydowe poprostu mam problem z opryskami w tym roku :( . A w zasadzie olałem temat bo dałem litr ccc plus fungicydy tydzień potem miałem poprawić moodusem. A już się zrobiło dwa tygodnie i ciężko wjechać. Nocami zapowiadają do zera. Morał z tego taki że będzie szedł sam modus a cała reszta nie ma znaczenia. Pszenice tak idą że trzeba reagować natychmiast.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3904 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:32

Zabiegi fungicydowe No niestety pogoda Cie nie póści do tego reagowania.

#3905 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:07

Zabiegi fungicydowe Co będzie najlepsze? Tern Premium 0,5 Syrius 0,8 i Promax 0,8 koszt 130 zł ha czy może wirtuoz 1l, czy może tilt i prochloraz? Wszystko w granicach 130zł

#3906 Share wojak1986

wojak1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:11

Zabiegi fungicydowe Czy połaczenie cerone z duett ultra w przypadku pszenicy nic nie przypali? Kolejna sprawa to czy gdyby zmniejszył dawke o połowe nie lepiej duett połaczyc z falconem?
Proszę o wyrozmumiałosc jestem poczatkujacy i chce wszystko ogarnac w jednym badz 2 zabiegach....

Czy połaczenie cerone z duett ultra w przypadku pszenicy nic nie przypali? Kolejna sprawa to czy gdyby zmniejszył dawke o połowe nie lepiej duett połaczyc z falconem?
Proszę o wyrozmumiałosc jestem poczatkujacy i chce wszystko ogarnac w jednym badz 2 zabiegach....

#3907 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:14

Zabiegi fungicydowe Jak już to albo Duet albo falcon w pełnych dawkach. Walenie 5 substancji w dawkach obniżonych o połowe moze nie dać zadnego efektu

Co będzie najlepsze? Tern Premium 0,5 Syrius 0,8 i Promax 0,8 koszt 130 zł ha czy może wirtuoz 1l, czy może tilt i prochloraz? Wszystko w granicach 130zł

Postawiłbym na Tilt + prochloraz, lub Tilt zamienić Duetem Star
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3908 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:15

Zabiegi fungicydowe T1 tilt turbo 0,8 + 0,8 mirage
T2/T3 Amistar Xtra 0,7 + 0,4 falcon
Czy coś zmienić w drugim zabiegu chodzi mi o dawki środków (zbędne są komentarze typu zostaw amistar xtra na rzepak ponieważ mam go po bardzo dobrej cenie to samo tyczy się falconu)

#3909 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:17

Zabiegi fungicydowe Byłem dzisiaj popytać o ceny fungicydów i sprzedawca zamiast mieszanki tilt turbo 0,8l + mondatak 0,7l (120zł/ha) bardziej mi polecał taki mix propico 0,5l + corbel 0,5l + mondatak 0,5l (110zł/ha) albo dołożyć te 10 zł i wziąć wirtuoz 1l/ha (130zł), co o tym sądzicie? Ptalem jeszcze o duet star to w dawce 1l duet + 0,7 mondatak wychodzi 127zł/ha.

#3910 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:18

Zabiegi fungicydowe Duett Ultra 0,6l + Bumper 0,3l. Pryskałem dwa lata temu pszenżyto ozime i pięknie chroniło. Dodam że poprawiałem chyba Falconem. Finalnie skosiłem około 7t z ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3911 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:30

Zabiegi fungicydowe lepszy od tej mieszanki którą Ci polecił sprzedawca będzie Duet Star + Mondatak
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3912 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:40

Zabiegi fungicydowe Jeśli na jakimś kawałku w pszenicy widoczne są już oznaki septoriozy to lepszy będzie tilt i prochloraz czy wirtuoz? Wirtuoz chyba nie działa interwencyjnie.

#3913 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:58

Zabiegi fungicydowe Co powiecie na taka mieszanine
T1
Tilt turbo 0,7l + Mirage 0,7l + mocznik, siarczan magnezu + antywylegacz 625 2l ( o ile zdążę przed II kolankiem) + 0,5 kg chelatu miedzi + 0,5kg manganu. Aktualnie jest 1 kolanko.
T2
Fandango 1l + mocznik+ siarczan magnzeu+ cerone 0,5l + 0,5 kg chelatu miedzi

Pszenica ozima Bogatka

#3914 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:51

Zabiegi fungicydowe ja kupilem capallo za 10 litrow 1070 zl brutto ile dac na ha? gosc u ktorego biore srodki mowi ze 1.4 l wystarczy w zupelnosci bede laczyl z modusem i ccc
mozna dodac jakies odzywki npk? bo mi doradzil zeby nie mieszac ze wzgedu na modus i ccc

#3915 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:40

Zabiegi fungicydowe Ja na T1 umyśliłem sobie Aviator 1l + Leander 0,5l

#3916 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:44

Zabiegi fungicydowe

lepszy od tej mieszanki którą Ci polecił sprzedawca będzie Duet Star + Mondatak

a ta mieszanka propico, corbel, mondatak bedzie lepsza od tilt,mondatak?
Teraz tak patrze to corbel w dawce 0,5l/ha ma 375g fenpropimorf(duett star 250g) a propico w dawce 0,5l/ha ma 125g propikonazol(tilt 125g), czyli mam po jednej substancji z tiltu i duetu i jak dodam do tego mondatak w takiej samej dawce jak do tiltu czy duetu(0,7l/ha) to cena wyjdzie tyle samo co tilt+mondatak czyli 120zł/ha. Może kupie tilt i duet i po połowie opryskam jednym i drugim albo jeszcze ten corbel z propico.

#3917 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:54

Zabiegi fungicydowe ja miałem w dobrej cenie propiko corbel i mondatak to wymieszam, ale jak jedno i drógie masz w tej samej cenie to bierz oryginał czyli np tilt

#3918 Share kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:18

Zabiegi fungicydowe ogólnie dobrze, że pada bo woda potrzebna, ale przez to terminy uciekają....
nie wiem jak u was ale łódzkie zeszły tydzień zboże cały czas mokre i ten tydzień też nie za ciekawie się zapowiada bo ciagle po trochu kapie a choroby juz sie rozwijaja bo T1 i skracania nie idzie zrobić!

#3919 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:38

Zabiegi fungicydowe Mi gościu na T1 dał Yamato303SE i Mirage 450EC i zapewniał mnie że powinienem dobrze ochronić podstawę a Tilt przeciw mączniąkowi jest zbędny ponieważ jeszcze nie występuję na polach i przynosi mniejsze spadki plonu od podstawy.Nie wiem ile w tym racji ale nie mogłem się dogadać z gościem i w końcu wziąłem to co mi polecił.Mam jeszcze do tego dodać mikrokompleks ale w tabeli Intermagu nie zalecają go mieszać z Topsinem (ta sama substancja aktywna) i chyba dodam tylko do fungi CCC i Optimusa a mikrokomplex zostawie sobie na pozniej co o tym sądzcie ?
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3920 Share wsza12345

wsza12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 22:32

Zabiegi fungicydowe koledzy powiecie mi co to jest T1, T2, T3 tylko proszę bez śmiania się:D