Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3881 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 15:46

Zabiegi fungicydowe

Czy fenpropidyna zadziała w pszenżycie ozimym?

Jak najbardziej.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 21:05
  •  

#3882 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:35

Zabiegi fungicydowe

Wczoraj pryskałem pszenicę Bumper Super + Leander. Przy wlewaniu Leandera zatkał mi sito. W ogóle nie chciał sie rozpuścić. Czy to normalne? Czy sprzedano mi coś złej jakości. Dodam, że Leander był wlewany jako pierwszy. A z Bumperem nie było żadnego problemu.

Ja swój przed wlaniem rozrabiam osobno w wiaderku. Sprawdzałeś datę produkcji?

#3883 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:02

Zabiegi fungicydowe Leander jest bardzo stężony i dlatego, U mnie było to samo ale jakoś pomału go rozwodniłem (całe sito zalepione+gluty). Drugi opryskiwacz już rozwodniłem z wodą i nie było tego problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3884 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:13

Zabiegi fungicydowe W jakiej minimalnej temperaturze działa Wirtuoz? U mnie jest dość chłodna w dzien 12-14 w nocy 0-4 a grzybki szaleje bo do tego jest dość wilgotno jak na wiosnę. Jak myślicie pryskać jak tylko będzie dało sie wjechac mimo niskich temperatur? Pszenica ma już 25cm. I czy mogę do wirtuoza do mieszać Plonvit Opty 20-20-20 2kg?

#3885 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:30

Zabiegi fungicydowe Wirtuoza podaj w temp.minimum 12 stopni.Nie lubi się z moddusem.Odżywki toleruje.Dodam jeszcze że wirtuoz jest silnie skoncentrowany i wlewa sie go pierwszego do zbiornika a pozniej odżywka

Edytowany przez slawek2209, 13 kwiecień 2014 - 18:33.

#3886 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:30

Zabiegi fungicydowe faktycznie, dopasować oprysk w tym roku do pogody jest ciężko-jak nie za zimno to przymrozek, deszcz, wiatr. Nie wiadomo co robić!

#3887 Share arek197627

arek197627

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:36

Zabiegi fungicydowe Witam mam pytanie mam zamiar zastosowac na pszenice i jęczmień WIRTUOZA zaznaczam że jestem początkujący a objawy grzyba znikome poradzcie co mogę dodac aby uzyskac lepsze efekty w plonowaniu z góry dziękuje !!

#3888 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:26

Zabiegi fungicydowe

tak na chłopski rozum najlepiej

No więc tak najprościej mówiąc to tak
ogólnie jest pate faz T0/T1/T2/T3 z tym że:

T0- jest ciężki do zrealizowania i najlepiej go zrealizować jesienią gdy np pszenica się rozkrzewiła. Wtedy nalerzy wyczekać najlepiej jak najpóźniejszy termin w sęsie warunki pogodowe bądz zrobić ten zabieg bardzo wcześnie wiosą gdy zboża ruszają (zaczynają się krzewić i pobierać składniki pokarmowe), nie należy patrzeć na temperature gdyż wiele substancji bdb radzi sobie w złych warunkach. Dla przykładu u mnie gość który ma okolo 6tyś ha pryskał T0 w Lutym, bo była ku temu dobra pogoda i teraz widac efekty.

T1- najczęściej w fazie gdy zboża się już rozkrzewiły bądź kończą krzewić i zaczynają strzelać w źdźbło. widac wtedy bardzo gwałtowny wzrost rosliny w górę.

T2- przed bądz na liść flagowy, najczęściej gdy jest łan usłany liściem podflagowym czyli takim szerokim pikującym w duł.

T3- jest zabiegiem w którym trzeba uważąć gdyż można zrobić gdy zboże zaczyna pokazywać kłos bądź jest widoczny albo gdy jest minimum 5dni po kwitnieniu lecz nie za długo. Nie wolno robic zabiegów w trakcie kwitnienia zboża a dokładniej pylenia bo będzie kicha.

To tak najkrócej i najprościej . Jest jeszcze szereg aspektów co do terminów bo trzeba by uwzględnić np; szybkość dojżewania ziarna, czy sie chce zastosować 2,3,4 zabiegi, czy w T2 zastosujesz regulator wzrostu i z jaką substancją. można by tak dużo pisać ale najważniejsze to trzymać się tych zasad i czytac etykiety środków i radzić się kogo sie da bo to żaden wstyd nie wiedzieć a spier...lić jest bardzo łatwo. jak bys czegoś jeszcze nie zrozumiał to wal śmiało

Witam mam pytanie mam zamiar zastosowac na pszenice i jęczmień WIRTUOZA zaznaczam że jestem początkujący a objawy grzyba znikome poradzcie co mogę dodac aby uzyskac lepsze efekty w plonowaniu z góry dziękuje !!

Jeśli chcesz sam wirtuoz to dodaj np jakich wspomagacz. Slippa jest bardzo dobra bo działa mocno penetracyjnie i transmisyjnie więc zpoteguje ci działanie środka, 100ml na ha wystarczy a koszt to jakieś 7-9zł/ha.

#3889 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:40

Zabiegi fungicydowe @cichy5540 Mam zamiar dać wirtuoz + rosasol 29-10-10 ( z mikroskładnikami ) w sklepie koleś powiedział ze środek bardzo długo trzyma nic nie wspominał żeby dawać jakiś wspomagacz ale mówisz że warto?

Edytowany przez Przemek2203, 13 kwiecień 2014 - 21:42.

#3890 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 22:02

Zabiegi fungicydowe Na T1 daje zawsze capalo, ale dałem się namówić aby na stanowiskach po rzepaku dać promax 0,7 + syrius 0,5 + tern 0,5 l/ha. Kto ma doświadczenie z taką mieszaniną czy przygotować się na wcześniejsze T2 ?
Co do capalo to na stanowiskach w monokulturze daje rade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3891 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 05:17

Zabiegi fungicydowe pytanie koledzy potrzebuje pojechać modusem pszenice a w tym tygodniu spadki temperatur. Jak pojadę samym modsem bez żadnych mikro itp to też może się pszenica przyjarać czy raczej nie ?

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3892 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 07:01

Zabiegi fungicydowe

@cichy5540 Mam zamiar dać wirtuoz + rosasol 29-10-10 ( z mikroskładnikami ) w sklepie koleś powiedział ze środek bardzo długo trzyma nic nie wspominał żeby dawać jakiś wspomagacz ale mówisz że warto?

Jeżeli ma iść do tego odżywka z azotem to nie bo to różnie wychodzi. Jeżeli bez niczego to by było warto. Co do długości działania środka to jest to mocno uzależnione od pogody. A w jakiej dawce ten virtuoz?

pytanie koledzy potrzebuje pojechać modusem pszenice a w tym tygodniu spadki temperatur. Jak pojadę samym modsem bez żadnych mikro itp to też może się pszenica przyjarać czy raczej nie ?

Sam moddus nic nie zrobi a to że temp niższa to tylko może co najwyżej osłabić środek i zpowolnić

#3893 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 08:29

Zabiegi fungicydowe na pszenicę bogatkę dałem 1l duet star, 0,8l mirage, 1l CCC, 15kg siarczanu magnezu i 1,8kg folicare 18-18-18 i to wszystko na 300l/1,2ha - dobrze będzie, pogoda słoneczna podczas zabiegu temp.ok 18*C i co proponujecie na T2 bo myślałem na Soligorem 1l ?

#3894 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 14 kwiecień 2014 - 09:06

Zabiegi fungicydowe @cichy5540 Wirtuoza 1L na hektar a odżywka ma azotu 29 chciałbym prysnąć w tym tygodniu ale nie wiem jak z temperaturami u mnie w granicy 12-14* w dzień a dziś rano o 6 było 6,5*

#3895 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 14 kwiecień 2014 - 10:08

Zabiegi fungicydowe Poradźcie mi co robić, nie kropiłem jeszcze na T1 bo chciałem zachować chociaż te 3 dni odstępu od oprysku na chwasty, a ostatnio załamała się pogoda i ciągle jest zimno ok 6-8 stopni i deszczownie. Jechać w takiej temperaturze, czy czekać aż się zrobi troszkę cieplej? Ma pójść Capalo 1,5 litra plus miksy. A terminy uciekają...

Edytowany przez master20002, 14 kwiecień 2014 - 10:10.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3896 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 10:47

Zabiegi fungicydowe Terminy uciekają, a fungicydy potrzebują temp. min 12 stopni, a więc radzę poczekać, z resztą też tak zrobię.

#3897 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 11:49

Zabiegi fungicydowe Ja tam pod koniec tygodnia jadę z fungi i skracaniem ( duet star+ property+medax+ccc) bez patrzenia na temperatury. Lepiej będzie miec niepełną skuteczność niż nic nie dać. Jak choróbska się rozpanoszą i faza skracania przeleci to dopiero będzie zabawa!.
Swoja drogą jak bedziemy czekać by było nie za ciepło i nie za zimno, i żeby nie było rosy i wiatru a nasłonecznienie w sam raz , to możemy sie nie doczekać.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#3898 Share Darek07

Darek07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 11:58

Zabiegi fungicydowe Koledzy, ja może trochę z innej beczki, dopiero się zarejestrowałem i widzę, że można dużo się od was dowiedzieć. Tydzień temu opryskałem pszenicę (odmiana TACITUS) od chwast środkiem Lancet i do tego dodałem Orius od choroby. Dzisiaj ojciec płacze mi przez telefon, że pszenica jest spalona bo na całym polu żółknie. Czy w takim przypadku da się jeszcze coś zrobić, by uratować pszenicę. Dziś ma u nas padać, czy to coś da teraz deszcz? Czym ewentualnie jeszcze można ją uratować?

#3899 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 12:58

Zabiegi fungicydowe najpierw pojedzi zobac pszenice co sie dzieje a dopiero pozniej pytaj bo tak to kto ci co powie? nikt nie jest wrozka nikt jej nie widzil i nie wie co moze byc przyczyna zolkniecia a swoja droga po co dodales do lanceta orius? ?? jak pryskales na chwasty to chwasty a nie od grzyba..... zolknie moze od srodka moze czegos brakuje a moze ojciec panikuje proponuje jeszcze raz pojechac w pole i wtedy cos decydowac poza tym jak pada moze sie jej poprawi.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3900 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 13:26

Zabiegi fungicydowe

Koledzy, ja może trochę z innej beczki, dopiero się zarejestrowałem i widzę, że można dużo się od was dowiedzieć. Tydzień temu opryskałem pszenicę (odmiana TACITUS) od chwast środkiem Lancet i do tego dodałem Orius od choroby. Dzisiaj ojciec płacze mi przez telefon, że pszenica jest spalona bo na całym polu żółknie. Czy w takim przypadku da się jeszcze coś zrobić, by uratować pszenicę. Dziś ma u nas padać, czy to coś da teraz deszcz? Czym ewentualnie jeszcze można ją uratować?

Na przypadną pszenice środkami najlepiej coś antystresowego np Asahi i do tego agravite 48aktiv. U mnie w pszenicy która była przypalona po takim zabiegu odbudowala się po dwoch dobach w 100% i wyglądała super. Kosz może trochę przeraża bo jakieś 130zl/ha ale warte bo inaczej można się pożegnać z planem

@cichy5540 Wirtuoza 1L na hektar a odżywka ma azotu 29 chciałbym prysnąć w tym tygodniu ale nie wiem jak z temperaturami u mnie w granicy 12-14* w dzień a dziś rano o 6 było 6,5*

To możesz dać to razem tyle że działanie środka będzie słabsze bo potrzebuje min 12*