Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

10082 odpowiedzi na ten temat

#3861 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:33

Zabiegi fungicydowe

Panowie po ilu dniach od zastosowania T1 trzeba zastosować T2?

3.5 tygodnia zazwyczaj wychodzi odstep od t1 do t2

nie ma czegoś takiego jak ilość dni, patrz na objawy chorób, zaleznie od tego jakie środki zamierzasz zastosować i od tego który będzie to zabieg to:
T2 - na wychodzący liść flagowy
T2/T3 na rozwinięty liść flagowy

t2 -t3 poczatek kłoszenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:57
  •  

#3862 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:35

Zabiegi fungicydowe fandango lepsze zdecydowanie

Edytowany przez milanreal1, 12 kwiecień 2014 - 22:40.
cytowanie poprzedniego posta

#3863 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9195 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 kwiecień 2014 - 22:34

Zabiegi fungicydowe

Słabszy na mączniaka?

Trochę ciężko określić czy słabszy czy lepszy. Wszystko zależy od fazy rozwojowej mączniaka. Fenpropidyna działa szybko i krótko, świetnie zwalcza nawet gdy mącznik już wystąpił, z kolei fenpropimorf lepiej zabiega niż leczy.

Mam problem, fazy rozowojowe gonią a pogod aprzeszkadza- ostatnie 2 noce nie zapowiadali abył przymrozek po -2* domyslam się ,że krótkotrwały.Przymus mam jechać z tilt+mmirage+ ccc bo juz kolanko akurat 1cm nawet troche ponad malutko mączniaka i septeriozy. W jęczmienu ozimym etefon+soligor też już przymus stosowac, w dzień ma być 15* jakbym od południa pojechał może będzi edobrze, po niedzieli w dzień chłodniej i znów deszcze, co zrobic, raczej jechac?

W 1 przypadku jedź, nie ma na co czekać. Co do jęczmienia to trochę sam zrobiłeś błąd. W tej fazie etefon się nie nadaje, problem z temperaturą, działanie tylko usztywniające. W fazie liścia flagowego jest jak najbardziej ok. Teraz lepszy byłby moddus, usztywnia, trochę skraca a przede wszystkim zdecydowanie lepiej sobie radzi w temp poniżej 15 stopni.

właśnie-niby temat o fungicydach, ale tak jak wcześniej wspomniał Moderator uważajcie przy moddusie wlewając go bezpośrednio do opryskiwacza-robią się kłaczki. Wczoraj miałem tego przykład-wystraszyłem się co jest nie tak, ale na szczęście wszystko się rozpuściło.

Jak słusznie zauważyłeś temat o fungicydach ale terminy stosowania fungicydów i regulatorów nachodzą na siebie i warto wspominać czy można mieszać i w jakich warunkach.

ja powiem tyle ze 18kg mocznika 12kg siarczanu + 0,7 tiltu i 0,7 mondataku+ 1l antywylegacza + 0,3 moddusa przypalilo pszenzyto i pszenice z tym ze koncowki liści delikatnie za to po zabiegu dolne liście pożółkły. Zabieg robiony w pochmurna pogodę juz tak bardzo nie przypalił. Najbardziej tam gdzie sie nalozylo.

I tu się potwierdza to o czym pisałem. Mieszać można ale w takim wypadku lepiej nie stosować w czasie słońca, lepiej stosować wieczorem lub w pogodę pochmurną.

Panowie po ilu dniach od zastosowania T1 trzeba zastosować T2?

Ciężko to określić, czasem fazy zachodzą szybko po sobie, czasem wolniej, wiele zależy również od odmian. Teoretycznie kierować i odpowiednimi terminami, tzn. T1 początek fazy strzelania w źdźbło, T2 faza liścia flagowego, T3 faza kłoszenia.

Jeszcze wracając do wypowiedzi milanreala1 to mam dopiero pierwsze objawy tych chorób na niektórych roślinach więc mam nadzieję że nie jest jeszcze za późno tym bardziej że teraz ta integrowana ochrona weszła i trąbią żeby przestrzegać tych progów szkodliwości, a jak na razie jeszcze ich mi nie przekroczyło, chociaż na pewno w niedługim czasie porażenie się nasili.
Pozdrawiam

I dobrze mówisz. Założenia integrowanej ochrony sa dobre ale w przypadku niektórych chorób integrowana sie nie sprawdza i każdy "kumaty" inspektor wie że np. zwalczenie septoriozy w momencie wystąpienia objawów jest już niemozliwe, i w tym przypadku zdecydowanie lepiej zapobiegać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3864 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 13 kwiecień 2014 - 09:53

Zabiegi fungicydowe Mam pytanie, Capallo dobrze zwalcza i zapobiega wystąpieniu septoriozy? Odmiana ozon, jak wiadomo trzeba ostro u niej pilnować tej choroby. Może macie jakąś inną alternatywę?

#3865 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 10:52

Zabiegi fungicydowe Czy na T1 w pszenżycie ozimym mogę zastosować 0,4 Lotus (fenpropidyna)+ 0,4 Bumper (propikonazol) +0.8 Atak? Zaznaczam, że w Lotusie( fenpropidyna) nie ma nic na temat pszenżyta.
Czy może lepsza będzie mieszanka Duett Star + Atak?

#3866 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 568 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:38

Zabiegi fungicydowe http://zapodaj.net/c...78c5df.jpg.html

Ktos cos moze powiedziec o tej pszenicy, brak ochrony na niej poki co, co to za choroba, co zastosowac ?

#3867 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:54

Zabiegi fungicydowe wygląda to na septorioze

#3868 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:33

Zabiegi fungicydowe Jednak opryskałem, poszło Tilt tubro 0,9l+Mirage 0,9l+stabilan 1l temperatura była 10-12* podczas zabiegu jak zjechałem z ostatniego kawałka to już było 8*, na środkach pisze, że działaja w temp poniżej 12* więc może będzie ok, na jęczmień ozimy poszło tez jak pisałem soligor 0,8l+cerone 1,5l w fazie początku 2 kolanka, nie miałem wyjścia w sumie bo juz ostatni dzwonek. Wg prognoz wjechałbym dopiero poswiętach, ale na dodatek nie zapowiadali przymrozków a tu rano po 5 było -2 ;[ szlag by to ;[ mam nadzieję,że chcoiaz troche zadzaiłają te środki. Z roku na rok coraz gorsza pogoda.

#3869 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:59

Zabiegi fungicydowe panowie na T1 w pszenżycie bumper super 0,8 + talius 0,15 wystarczy?? czy coś do tego dokładać??

#3870 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:01

Zabiegi fungicydowe

http://zapodaj.net/c...78c5df.jpg.html

Ktos cos moze powiedziec o tej pszenicy, brak ochrony na niej poki co, co to za choroba, co zastosowac ?

Na 100% septorioza i widać mączniaka już choć nie dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3871 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:36

Zabiegi fungicydowe Czy fenpropidyna zadziała w pszenżycie ozimym?

#3872 Share semyutah

semyutah

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:45

Zabiegi fungicydowe

Mam ci to podać w BBCH czy tak na chłopski rozum?

tak na chłopski rozum najlepiej

#3873 Share stef3

stef3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 14:57

Zabiegi fungicydowe chciałem skopiować fotografie z folderu i wkleić na forum ale nie mogłem poradzcie jak to zrobić

#3874 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2014 - 15:09

Zabiegi fungicydowe witam po raz kolejny chcę zapytać bo w tym tyg planuję zabieg w pszenicy na 200l wody/ha chcę dać 5kg siarczanu magnezu ( stężenie 2,5% jak zalecają) + mocznik 5kg (może dam) + Wuxal Mikro 1l / Ekolist Mikro + Tilt Turbo 1l + Antywylegacz Płynny 675 SL ok 1,5l (zalecają 1-2l).

Edytowany przez proxy8441, 13 kwiecień 2014 - 15:24.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

#3875 Share adam85235

adam85235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 15:28

Zabiegi fungicydowe @proxy8441 odpuść sobie mocznik i powinno być dobrze, z antywylegaczem płynnym (ccc) nie ma co przesadzać bo w przypadku suszy będzie więcej szkody jak pożytku, daj góra 1l

#3876 Share QWERTY888

QWERTY888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 15:29

Zabiegi fungicydowe Wczoraj pryskałem pszenicę Bumper Super + Leander. Przy wlewaniu Leandera zatkał mi sito. W ogóle nie chciał sie rozpuścić. Czy to normalne? Czy sprzedano mi coś złej jakości. Dodam, że Leander był wlewany jako pierwszy. A z Bumperem nie było żadnego problemu.

#3877 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3064 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 15:46

Zabiegi fungicydowe

Czy fenpropidyna zadziała w pszenżycie ozimym?

Jak najbardziej.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3878 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1271 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 17:35

Zabiegi fungicydowe

Wczoraj pryskałem pszenicę Bumper Super + Leander. Przy wlewaniu Leandera zatkał mi sito. W ogóle nie chciał sie rozpuścić. Czy to normalne? Czy sprzedano mi coś złej jakości. Dodam, że Leander był wlewany jako pierwszy. A z Bumperem nie było żadnego problemu.

Ja swój przed wlaniem rozrabiam osobno w wiaderku. Sprawdzałeś datę produkcji?

#3879 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:02

Zabiegi fungicydowe Leander jest bardzo stężony i dlatego, U mnie było to samo ale jakoś pomału go rozwodniłem (całe sito zalepione+gluty). Drugi opryskiwacz już rozwodniłem z wodą i nie było tego problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3880 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:13

Zabiegi fungicydowe W jakiej minimalnej temperaturze działa Wirtuoz? U mnie jest dość chłodna w dzien 12-14 w nocy 0-4 a grzybki szaleje bo do tego jest dość wilgotno jak na wiosnę. Jak myślicie pryskać jak tylko będzie dało sie wjechac mimo niskich temperatur? Pszenica ma już 25cm. I czy mogę do wirtuoza do mieszać Plonvit Opty 20-20-20 2kg?