Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3841 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:53

Zabiegi fungicydowe

jaki fungicyd?

tilt+mirage

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 16:11
  •  

#3842 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:57

Zabiegi fungicydowe Mondatak I Atak -patrz na substancje czynne Procholaz 450g/l inne nazwy i producenci chemia ta sama tak więc Roundoup Lub Klinik itd.

Wymieszaj teśrodki z wodą np w 5l wiadrze i wtedy wlewaj do opryskiwacza.

Duet Star 1L + procholaz 0,6( Atak) ja bym tak dał w ostateczności dalej 1l CCC + Moddus i nie wlewaj do opryskiwacza jak nie masz rpzwadniacza z prawdziwego zdarzenia rozcieńcz z wodą i wtedy lej każdy oddzielnie a moodus szczególnie wymnieszaj w odzielnym nbaczynieu5-10 l wody.

#3843 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:37

Zabiegi fungicydowe mondatak i atak ten sam producent wiec dlatego pytam, bo w obydwu niby to samo. To mówisz żeby dać ataku 0,6? bo kupiłem 10L ataku/mondatak i 10L duettt star, więc myślałem dać po litrze. a co wyjdzie jak bym zmieszał na coś jarego atak 450ec 0,5L i impact 1L? bo mam też 10 L impact.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Szukaj pierwszego kolanka! zobacz »

•  

#3844 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:54

Zabiegi fungicydowe zakupilem na pszenzyto mirage prochloraz i tilt w dawkach 0,6 i 0,6 do tego medax 0.8 la a na pszenice daje moddus 0.3 i 1 l ccc, do tego 1.1 capalo + 0.6 prochlorazu, na jeczmien ozimy 0.6 moddusa i 1.1 capalo + i 0.6 prochloraz (na jeczmien dalem dzisiaj zabieg 14 st C bylo, jest gsty faza 31-32) pogoda u mnie wyglada tak http://www.mojapogod...?cityID=48X1270 , nie wiem cpszenzyto nie wiem kiedy o teraz zrobic czy jechac pszenicy juz ? faza 29-32 nierowna jest a pszenzyto (29-31) nie wiem kiedy dac ten zabieg. jakbyscie sie mogli sie wypowiedziec czy dobrze robie i jak to rozwinac prz tej pogodzie ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3845 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 kwiecień 2014 - 00:20

Zabiegi fungicydowe

Talius zwalcza fuzaryjną zgorzel podstawy zdzbła:
http://www2.dupont.c...alius200EC.html po prawej stronie zakladka etykieta. Podejrzewam ze w mieszaninie w sumie moze sobie nie poradzic. bo dawka 0,15 ale przy 0.25 bez problemu.
Jakbyście mieszali na opadanie płatka pictor + amistar i mieli nałożyć nacisk na amistar to w jakich dawkach byscie porponowali ? w poprzednim zabiegu poszlo yamato. Po ile u was amistar?

Talius niestety nie zwalcza fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła. Co więcej żaden fungicyd nie zwalcza jej na bardzo wysokim poziomie. Najlepsza skuteczność ma unix ale skuteczność na poziomie 60-80% nie jest za rewelacyjna. Aby ograniczyć występowanie fuzryjnej to przede wszystkim płodozmian, dalej poprawna uprawa, odpowiednie stosunki powietrzno-wodne i wiele innych.
I ten temat jest o zbożach nie o rzepaku.

Czy mieszanka TILT 0,8 Prochloraz 0,8l MODDUS 0,2 CCC 1L Grodyl 15g na poprawkę przytuli, siarczan magnezu +mikro nie wybuchnie?
Dzień wcześniej zasilona 150l rsm 32%

Musisz podzielić na 2 zabiegi, grodyl musi być oddzielnie.

co myślicie o takiej agrotechnice?
Aktualnia : Pszenica ozima faza 1 kolanka i kawałek żyta ozimego faza 2 kolanka
12.03-I dawka azotu
5 .04 - nawożenie dolistne dawka na 1ha+300l wody->5kg nawozu o składzie18-18-18+ mocznik12kg
Prawdopodobnie
12.04- chwasty Mustang 306 SE- dawka 0,6l/ha
16.04- Fungicyd Bumper 490 EC-dawka 1l/ha+ antywylegacz płynny 675 SL dawka 1l+ moddus 0,3l [wymieszane w 1 zabiegu]
faza otwartej pochwy liścia flagowego- Safir 125EC 1l/ha
początek kłoszenia- nawożenie dolistne 5kg-300l/ha nawozu yara 18-18-18
Odstęp pomiędzy zabiegiem na chwasty Mustang? a mieszaniną fungicydu i antywylegacza dobra?
co myślicie o mojej zamierzonej ochronie ? wydaje mi sie że powinna zadziałać i jest w miarę ekonomiczna

Odstep między zabiegami dobry. Ochrona jest dość słaba, szczególnie T1.

Miałem zastosować na T1 Tilt Turbo + Mondatak, a w końcu zdecydowałem się na; Propico (propikonazol) 0,5l + Corbel (fenpropimorf) 0,25l + Mondatak (prochloraz) 0,8l. W miarę ta opcja?

Całniem niezła, tylko fenpropimorf ma troche inne działanie niż fenppropidyna z tiltu.

czesc co sadzicie o tym T1 propico 250 ec 0,5l/ha na T2 Artea 330 ec 0,5l/ha w pszenicy i jeczmieniu zimowym

T1 słabe, sam propikonazol to mało. Reklama dobra, skutecznośc gorsza :D Atrea T2 też nie bardzo, lepsza jest zdecydowanie na T3, zresztą też ma propikonazol.

Witam, przejąłem gospodarstwo po ojcu i dopiero wprawiam się w uprawie roślin, przeszedłem z uprawy niskonakładowej na średnio i stąd moje pytanie czy środek Wirtuoz będzie dobry na pierwszy zabieg w pszenicy i pszenżycie, w pszenicy zauważalne pierwsze objawy septoriozy i mączniaka, a w pszenżycie mączniak i łamliwość źdźbła. Drugie pytanie czy mogę w pszenicy (nawożenie 140 kg N) połączyć ten zabieg z Antywylegaczem 1l/ha i Modusem 0,2l/ha oraz planuje dodać Insol 3, w pszenżycie (nawożenie 120kg N) tylko fungicyd i Insol bo odmiana krótkosłoma. Nie wiem też jak zadziałają te retardanty bo faza już jest dobra BBCH 30, ale mieszkam w północno wschodniej Polsce i temperatura w przyszłym tygodniu ma się wahać od 1-3oC w nocy do 13-15 w dzień (to tylko prognoza:) a Modus podają niby optymalna 15. Czekam na wasze spostrzeżenia i pozdrawiam:)

Jeżeli objawy juz wystapiły to znaczy że wirtuoz będzie dany troche za późno, poza tym fungicyd ok. Fungi możesz dac razem z ccc moddusem i insolem. Jak jest odpowiednia faza to trzeba jechać z regulatorem nie patrzać na pogodę. Dlatego moddus nalezy dawać w okolicach południa, kiedy nasłonecznienie jesy duże a temp wysoka.

czym się różni mondatak od atak? bo mam 5L tego i 5L tego. W jakiej kolejności wlewać do opryskiwacza duett star 1L + atak 1L? czy mniej? + 1 L ccc 725 + 0,2 moddus. Planuje tym prysnąć żyto, a capalo bede pryskał osobno i antywylegacz na pszenicy.

Sustancje aktywne te same, nie różnia sie praktycznie niczym. Jeżeli wszystkie te srodki sa płynne to możesz wlewac w dowolnej kolejności. Tylko moddus czasem lepiej rozcieńczyć z wodą zanim bedzie dodany do opryskiwacza. Niektórzy narzekają na powstające kłaczki po dodaniu moddusa, po dobrym mieszaniu znikają.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3846 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 12 kwiecień 2014 - 06:42

Zabiegi fungicydowe Ja wczoraj kropiłem w dzień ale niestety w nocy było 1-2*C a rano szrom na pszenicy :(

#3847 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 06:55

Zabiegi fungicydowe

Całniem niezła, tylko fenpropimorf ma troche inne działanie niż fenppropidyna z tiltu.

Słabszy na mączniaka?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3848 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:21

Zabiegi fungicydowe Mam problem, fazy rozowojowe gonią a pogod aprzeszkadza- ostatnie 2 noce nie zapowiadali abył przymrozek po -2* domyslam się ,że krótkotrwały.Przymus mam jechać z tilt+mmirage+ ccc bo juz kolanko akurat 1cm nawet troche ponad malutko mączniaka i septeriozy. W jęczmienu ozimym etefon+soligor też już przymus stosowac, w dzień ma być 15* jakbym od południa pojechał może będzi edobrze, po niedzieli w dzień chłodniej i znów deszcze, co zrobic, raczej jechac?

#3849 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:57

Zabiegi fungicydowe Właśnie mam ten sam problem deszcz troszkę kropi a też muszę jechać bo faza minie. Raz kropi godzine nie,narazie jadę z nawozem można będzie pryskać po południu? Kropienie delikatne z przerwami następnie termin kiedy będę mógł opryskać to po świętach. Mieszanka taka jak kolega wyżej

#3850 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 08:42

Zabiegi fungicydowe właśnie-niby temat o fungicydach, ale tak jak wcześniej wspomniał Moderator uważajcie przy moddusie wlewając go bezpośrednio do opryskiwacza-robią się kłaczki. Wczoraj miałem tego przykład-wystraszyłem się co jest nie tak, ale na szczęście wszystko się rozpuściło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3851 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 09:15

Zabiegi fungicydowe Impact 125 (flutriafol) triazol Co do tego dodać żeby coś i na coś się przydało? może tak jak pisałem wczesniej dodać prochloraz i zastosować na t1? czy solo na t2?

#3852 Share QWERTY888

QWERTY888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 11:05

Zabiegi fungicydowe Na stronie intermagu napisane jest żeby nie mieszać tiltu turbo z plonvitem zboża, a moddusa z plonvitem mangan. Czy wziąć sobie to do serca czy mieszać.

Edytowany przez milanreal1, 12 kwiecień 2014 - 22:37.
cytowanie poprzedniego posta

#3853 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 11:44

Zabiegi fungicydowe ja powiem tyle ze 18kg mocznika 12kg siarczanu + 0,7 tiltu i 0,7 mondataku+ 1l antywylegacza + 0,3 moddusa przypalilo pszenzyto i pszenice z tym ze koncowki liści delikatnie za to po zabiegu dolne liście pożółkły. Zabieg robiony w pochmurna pogodę juz tak bardzo nie przypalił. Najbardziej tam gdzie sie nalozylo.

#3854 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 12:46

Zabiegi fungicydowe dzis w poludnie rozsiewalem saletre a popoludniu moge fungicydem z dolistnymi popryskac w pszenicy ozimej?

#3855 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 15:59

Zabiegi fungicydowe możesz, ale teraz już trochę za późno ;)

#3856 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 12 kwiecień 2014 - 16:06

Zabiegi fungicydowe Co sądzicie o takiej mieszance na pszenice w T1 Wirtuoz 1l/h + Rosasol 29-10-10 z mikroskładnikami 7kg/h

#3857 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 12 kwiecień 2014 - 17:44

Zabiegi fungicydowe

NA STRONIE INTERMAGU NAPISANE JEST ŻEBY NIE MIESZAĆ TILT TURBO Z PLONVITEM ZBOŻA, A MODDUSA Z PLONVITEM MANGAN. CZY WZIĄŚĆ SOBIE TO DO SERCA CZY MIESZAĆ?

skoro tak pisze to jest to napewno oparte o jakieś badania więc lepiej stosować się do tych informacji.

Co do przypaleń to mogą powstawać nawet po fungicydach bez mieszania z niczym. W wyniku wysokich temperatur po zabiegu przez kilka dni następuje silniejsza transpiracja, woda wraz z substancją aktywną szybko wędruje do góry rośliny i w wyniku dużej akumulacji substancji aktywnej w liściach może dochodzić np. do przypaleń a właściwie zółknięć końcówek liści. Ale efekt taki teraz raczej nie wystąpi ze względu na niskie temperatury (bynajmniej u mnie) Tak więc nawet po prawidłowo sporządzonej mieszance mogą wystąpić takie objawy
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3858 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:11

Zabiegi fungicydowe Czyli twierdzisz że rok temu jakbym popryskał grzybka i moddusa oddzielnie to też by przypaliło? Fakt jak pryskałem było gorąco i po zabiegu też, a dlaczego żyta mi nie przypaliło tylko pszenice i pszenżyto?
Tak jak przedmówcy pisali to co pryskałem nad samym wieczorem troche po rosie prawie nie przypaliło, chodzi mi o rok poprzedni.

#3859 Share Pandaa

Pandaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:50

Zabiegi fungicydowe Na T2 w pszenicy Falcon 460 EC 0,6l/ha co myslicie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3860 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:43

Zabiegi fungicydowe Falcon stary dobry poczciwy środek nigdy mnie nie zawiódł stosuję go od lat praktycznie co roku.

KPK KUMURUN TEAM