Polecane posty

milanreal1    319

Sławek popraw posta.

W Takim razie z czym pomieszać Artee żeby to miało jakiś sens?

A czy pisałem że artea nie ma sensu? Dodawać triazoli raczej nie trzeba. Jak dodawać to np. strobiluryny.

Witam dołaczam się do pytania aczy artee mieszac z tebu i wiakich ilośćiach

Tak jak pisałem mieszanie z triazolami można sobie darować. Chyba że ktoś ma gigantyczne problemy z fuzariozą to lekki dodatek tebukonazolu czy metkonazolu jest zasadne.

Panowie mam takie pytanie czy seguris może zwalczyć mączniaka? Bo w moim regionie jest wyjątkowo mokro po sporych opadach a także ciepło stąd mączniak szaleje do tego septorioza. Po niedzieli mam zamiar prysnąć tylko nie wiem czy wybrać seguris 0,8 czy Acanto 0,5 plus Artea 0,5 koszt jednego czy drugiego zabiegu 160 zł.

Seguris jest zdecydowanie lepszy niż mieszanina artea z acanto.

Co do tego mączniaka, jeżeli nie ma go dużo to epoksykonazol zawarty w segurisie da sobie radę. Jeżeli tego mączniaka jest dużo to może być problem. Izopyrazam bardzo słabo działa interwencyjnie. W takim wypadku może będzie potrzeba dodatku morfoliny. Artea z acanto również z mączniakiem by nie dał rady.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

@antoni1 jak zwykle nie wie o czym pisze i chyba tylko po to żeby sobie postów nabić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

W tym roku mam dwie odmiany pszenicy jarej Tybalt i Arabella w planach jest jeden zabieg fungicydem, kiedy najlepiej go wykonać ???

Mam takie same odmiany ,wlasnie kiedy i najwazniejsze czym ,dodam ze chorób jak na razie nie widac, dobra zaprawa nasienna,jaki srodek zastosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Mączniaka nie ma zbyt dużo a jak się trafia to roślina nie jest zainfekowana mocno tylko ogniska się pojawiają. Chciałbym czymś lepszym prysnąć, gdyż poprzednio przypaliłem trochę pszenicę mieszaniną antywylegaczy, wirtuoza i odżywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Panowie mam pytanie, muszę dzisiaj prysnąć pszenicę bo pojawiają się żółte place ale jak w nią wszedłem to jest lekko mokra. Czy mogę pryskać czy się wstrzymać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

Lepiej niech obeschnie ale dzisiaj pryskac? Taż to niedziela;d

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1
Napisano (edytowany)

Witam,

Mam zamiar wykonać tylko jeden fungicydem. Czy można jęczmień jary prysnąć Falconem oraz pszenżyto ozime które ma już kłosy?

a.

A czy można by do tego falcona dodać siarczanu magnezu? Jeśli tak to ile kg/h.

Edytowano przez pupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Mam pytanko. Pszenica się kłosi i jest już ok. 25% kłosów na wierzchu. Chcę pryskać ostatni raz T2/T3 tebukonazol+epoksykonazol. Pryskać teraz czy poczekać aż reszta kłosów się pokaże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

możesz już pryskać, chyba ze rośliny są ewidentnie zdrowe to mozesz poczekać dzień dwa, aczkolwiek ja bym jechał już bo jak pogoda pokrzyżuje plany to moze być za późno


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Ok dzięki za odpowiedź. Jak będzie pogoda to wjeżdżam z opryskiwaczem, mam nadzieję, że już ostatni raz przed żniwami.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

witam pytanko moje muszę jeczmien jary prysnać chwastoksem extra bo mam koniczyne wsianą czy mocznik i sierczan mogę dodać jak tak to w jakich ilościach czy może lepiej poczekać i jak będę pryskał na grzyba to lepiej to dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja mam pytanie po jakim upływie czasu moge pojechac z bumperem+topsin+cerone w jeczmieniu jarym po zabiegu na chwasty zastosowałem puma+chastox turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam mam pytanie czy można mieszać tebu z pestycydami na pszenice ozimą która się zaczyna kłosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam co polecicie na septoriozę liści w pszenicy czy soligor albo falcon będą dobre czy coś lepszego polecicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Co do falconu to w tamtym sezonie bardzo mnie zawiódł na całej linii. Nie wiem jak u innych, ale u mnie się wogóle nie sprawdził.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

witam co polecicie na septoriozę liści w pszenicy czy soligor albo falcon będą dobre czy coś lepszego polecicie

jesli masz juz septorioze w pszenicy to soligor w maksymalnej dawce powinien ją zatrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

witam co polecicie na septoriozę liści w pszenicy czy soligor albo falcon będą dobre czy coś lepszego polecicie

Soligor lub ewentualnie dodatek gwarantu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/czy-mozna-wykonywac-opryski-podczas-kwitnienia-zboz,51038.html

dla tych, co mają wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Panowie mogę pryskać jednocześnie jęczmień jary Artea(grzybobójczym) i Pumą? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo_89    69

Moim zdaniem kolego lepiej od grzyba i od chwastu nie mieszać ze sobą, lepiej jest przejechać dwa razy w ostępie tych kilku dni niż podpalić sobie uprawę. Ja z grzybem mieszam tylko od robaka i odżywkę a od chwastu zawsze pryskam osobno kilka dni wcześniejszej chyba ze z grzybem musowo już wchodzić w pole to robię pierwsze grzyba a później od chwastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

OK dzięki za szybką odpowiedź a zamiast Pumy co proponujecie zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvofh12    1

Witam mam pytanie w pszenicy przed kłoszeniem dałem tebu wyszło około 0,8/ha i czy teraz na zabezpieczenie kłosa dać jeszcze raz tebu czy dodać inną substancję?

Lepiej prysnąć przed kwitnieniem czy po kwitnieniu

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj