Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3781 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 21:50

Zabiegi fungicydowe a mieszasz capalo z moddusem i ccc? bo ja po poprzednim roku troche boje się mieszać, a z drugiej strony brak pogody,a ja chwastów jeszcze nie zrobiłem ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:15
  •  

#3782 Share gregorz

gregorz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 21:57

Zabiegi fungicydowe Witam a co powiecie na zabieg w pszenicy :
T0 Sarfun 0,4. ,
T1 Track 0,8 + Corbel 0,3 ,
T2 Allegro 0,6+ Tebu 0,5.
W jęczmieniu jarym :
T1 Mondatak 0,8+Corbel 0,3+Tebu0,5
T2 Allegro 0,6+ Tebu 0,4

Edytowany przez gregorz, 09 kwiecień 2014 - 21:58.

#3783 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 kwiecień 2014 - 22:34

Zabiegi fungicydowe

a jaka temperatura byłaby optymalna na zabieg siarczanem magnezu + wuxal mikro +tilt + antywylegacz płynny? Z punktu widzenia nawozów pochmurna a antywylegacza słoneczna i ile stopni C zbytnio wpływu na temperature nie mamy tylko wyczekiwać optymalnej.

Minimum 10 stopni, optymalna 15 stopni. Z nawozów dolistnych najbardziej agresywny jest mocznik, ale go nie dajesz więc nie ma tak dużego ryzyka.

Panowie 0,3 Modusa i 1 L CCC 720SL na skracanie pszenicy wystarczy?

Jaka odmiana i jakie nawożenie? Bo to takie maksymalne ilości na 1 zabieg, powinno skrócić i mocno usztywnić ;)

witam wszyskich pytanie jaki warian wybrac czy najpierw sypnać saletry na przeżyto i pszenice bo sie place jaśniejsze pojawiły na gorszej ziemi
czy oprysk dać od grzyba+antywylegacz +moddus dzięki za pomoc

Jak faza jest odpowiednia to najpierw skracanie, potem saletra.

Mineral więc tak: ilość cieczy na hektar 200 l zabieg był wykonywany od 11 do 19 godziny, temperatura w dzień 15 w nocy 2, niebo bezchmurne/lekko zachmurzone
1litr wirtuoza+0,4 moddus, ostatni opryskiwacz mniej przypaliło, sam nie wiem co myśleć

Hmm no naprawdę dziwne, tym bardziej że nie dodawałeś żadnych nawozów dolistnych. Mocno przypaliło? Możesz wrzucić fotkę?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3784 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 05:29

Zabiegi fungicydowe Fakt jest taki ze moddus nie lubi mieszanin.Mi przypalił w ubiegłym roku w zabiegu z wirtuozem i na w skracaniu na lisc podflagowy nawet z decisem.W tym roku dałem medax zamiast moddusa

#3785 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 07:20

Zabiegi fungicydowe Dawka 0,4 L moddusa jest dość duża i się nie dziwie że przyłapało, przy dobrych warunkach to nawet 0,3 potrafi delikatnie przypalić. Ja jeżeli chciałbym zastosować dawkę 0.4 to podzieliłbym ją na dwa razy

#3786 Share Feliks78

Feliks78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 08:13

Zabiegi fungicydowe

Podobno będzie niegorszy od metrafenonu na podstawe i mączniaka, a nawet ma co nieco pomóc na septorie. Za kilka miesięcy będę wiedział czy jestem jeleń, czy nie :blink:

Mi powiedział handlowiec to samo i też robie porównanie usiebie. Zobaczynmy, bo ja nawet do Capalo nie porównam bo nie dostałem i mi z Juwlem dali tego properta

#3787 Share szwiesiek

szwiesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 08:38

Zabiegi fungicydowe Szanowni państwo bardzo proszę o udzielenie mi porady. Nie mam doświadczenia w skracaniu pszenicy, Tego roku robiłem to samym CCC w dawce 1,5 l na h. nie wiem czy sie nie pośpieszyłem...zrobiłem to ponad tydzien temu. Pszenica dość wysoka, ale kolanka nie znalazłem, a może źle sprawdzałem?. Czy zastosowanie wtedy tego oprysku to tylko strata czasu i zasilenie wodą uprawy bo na szczęście sam ccc nie jest drogi.

#3788 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 08:39

Zabiegi fungicydowe ja dawalem antywylegacz 1l na hektar, wirtuoz 1 l , npk 3 kg na ha z plonvitu , 200 litrow wody szlo na hektar
i tez mi lekko koncowki zboza poprzypalalo
moze to wirtuoz nie lubi mieszanin stad te rozne przypalenia u nas

Edytowany przez masa24, 10 kwiecień 2014 - 08:40.

#3789 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 08:57

Zabiegi fungicydowe Co polecacie w T2 w mieszance z Safirem?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#3790 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 09:05

Zabiegi fungicydowe czy ewentualna choroba grzybowa ktora zaatakuje po wykloszeniu zboza ma wplyw na plon ? czy tylko na jakosc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3791 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 10:15

Zabiegi fungicydowe Pytanie takie jest czy przypalenia po moddusie wpływają na plon? Rsm też pali, a nikt sobie z tego nic nie robi.

#3792 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 12:35

Zabiegi fungicydowe czy ewentualna choroba grzybowa ktora zaatakuje po wykloszeniu zboza ma wplyw na plon ? czy tylko na jakosc?

na t1 poszedl wirtuoz, co bedzie lepsze, na t2 sequris 1l na ha , bez stosowania t3( sequris troche przed flagowym dany)
czy na t 2 soligor , t 3 artea/menara?
co da lepsza ochrone? pieniadze podobne wychodza

#3793 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 10 kwiecień 2014 - 12:44

Zabiegi fungicydowe Dzisiaj byłem na polu i dolne liście pszenicy ozimej odmiana rywalka są żółte czy to choroba grzybowa czy niedobór czegoś na wyższych partiach liści są ładnie zielone

#3794 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 10 kwiecień 2014 - 14:01

Zabiegi fungicydowe Czy lotus 750 EC może być zamiennikiem dla tiltu turbo w ochronie pszenżyta? Bo sprzedawca mi to polecił a cenowo wychodzi bardzo korzystnie. Planuję dodać go do mirage po 0,7 l

#3795 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 14:48

Zabiegi fungicydowe pytam i pytam i bez odpowiedzi
to moze inne pytanie
czy jezeli zastosowalem wirtuoz w temperaturze okolo 8 stopni, potem przez pare dni bylo kolo 12-15
to czy srodek zadzialal? bo teraz widz e ze funigicydy nalezy w wyzszych temperaturach stosowac

#3796 Share AskaaCCH

AskaaCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:sporty zimowe

Napisany 10 kwiecień 2014 - 14:58

Zabiegi fungicydowe

Dzisiaj byłem na polu i dolne liście pszenicy ozimej odmiana rywalka są żółte czy to choroba grzybowa czy niedobór czegoś na wyższych partiach liści są ładnie zielone

prawdopodobnie to efekt po marcowej suszy, lub może to być efekt przezimowania. troche za szybko aby te żółte liście okazały się już objawiami choroby grzybowej.

#3797 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 15:51

Zabiegi fungicydowe Witam, 2 krótkie pytania. W której fazie "pozbyć się" oprysku ALERT 375sc?? Został mi z zeszłego roku i nie wiem czy prysnąć nim na t1 czy t2. I drugie pytanie Amistar 0,7 litra + Artea 0,4 litra będzie dobrze na T2??

#3798 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 15:58

Zabiegi fungicydowe Czy mogę mieszać Titl Turbo + Mirage + Siarczan magnezu + Mocznik + Antywylegacz?

#3799 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 16:04

Zabiegi fungicydowe Rozmawiałem z sąsiadem i on już pryskał w pszenżycie na grzyba i polecił mi mieszankę 3 środków za 130 zł/ha.On pryskał mieszaniną Kendo 50EW 100ml Toledo 1l i Mirage 0.5l czy to dobra mieszanina ? Napiszę jeszcze w substancjach (cyflufenamid (związek z grupy fenyloacetamidów) - 50 g w 1 litrze środka+Tebukonazol 250 i Prochloraz 450.Dodatkowo jeszcze dodawał 0.5 l Moddusa na hektar moim zdaniem za dużo przy 130 kg N.Doradźcie bo jutro planuje jechać po środki.Miałem już zaplanowane Tilt i Mirage po 0.7l.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3800 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 16:41

Zabiegi fungicydowe Hej doradźcie na szybko, byłem dzisiaj na małych zakupach, planowałem na T1 dać Duet Star i Mondatak, sprzedawca dał mi zamiast Mondatak, Orius Extra i tak czytając etykiety to są to całkiem inne środki. Orius to tebukonazol, a Mondatak to prochloraz. Jechać jutro do niego i powiedzieć niech się wypcha tym?

Edytowany przez Toru, 10 kwiecień 2014 - 16:43.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135