Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

9881 odpowiedzi na ten temat

#3701 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 10:26

Zabiegi fungicydowe

Moim zdaniem lepsze jest zrobienie zabiegu samym Capalo w dawce 1,5l/ha z punktu widzenia chorób podstawy źdźbła i mączniaka. Mieszanie z Juwelem wprowadzi co prawda strobilurinę, jednak tym samym zmniejszymy ilość metrafenonu, ktory wpływa mocniej zapobiegawczo na mączniaka, morfolina z obu produktów zadziała przede wszystkim interwencyjnie.
Jeśli ma być robione z trinaksapakiem etylu i CCC moim zdaniem bezpiczeniej jest zrobić samym Capalo i zdecydowanie nie dodawałbym nawozów ani mocznika ani innych dolistnych.

co powiesz na temat jak mój przedmówca pisał o dawkach w top agrar, interesuje mnie najbardziej capalo w dawce 1,2 L bo właśnie w takiej chciałem popryskać, a tu wszyscy piszą łącznie z etykietą o dużo wyższych dawkach, więc co robić żeby było dobrze i w miare tanio? może duet star i mirage?
A jak to jest z żytem ? moge zastosować capalo i w jakich dawkach?
I jeszcze jedno pytanie jakimi końcówkami wykonać oprysk Wszysto rok temu pryskałem niebieskimi eżektorami dwustrumieniowymi cisnieniem 2,3-2,5 bar 200L wody, a do dyspozycji aktualnie mam jeszcze żółte i niebieskie zwykłe płaskostrumieniowe.

Edytowany przez jacek472, 06 kwiecień 2014 - 07:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:17
  •  

#3702 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 12:42

Zabiegi fungicydowe Panowie jaki środek fungicydowy polecacie na pszenicę ozimą siana po jęczmieniu jarym. Cena mniej więcej optymalna. U doradczy polecali mi jakiś pakiet z środkiem 'Capalo", Co wy na to?

#3703 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 15:49

Zabiegi fungicydowe

Czytaliście top agrar test fungicydów wszystkie dawki pozaniżane na maksa żeby tylko cena wyszła ok.

W tym teście można odnieść wrażenie że pisany był pod wybrane firmy,nie wszystkie dawki były zaniżane .Zaczynam wątpić w rzetelność top agrar

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3704 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 17:49

Zabiegi fungicydowe

co powiesz na temat jak mój przedmówca pisał o dawkach w top agrar, interesuje mnie najbardziej capalo w dawce 1 L bo właśnie w takiej chciałem popryskać, a tu wszyscy piszą łącznie z etykietą o dużo wyższych dawkach, więc co robić żeby było dobrze i w miare tanio? może duet star i mirage?
A jak to jest z żytem ? moge zastosować capalo i w jakich dawkach?
I jeszcze jedno pytanie jakimi końcówkami wykonać oprysk Wszysto rok temu pryskałem niebieskimi eżektorami dwustrumieniowymi cisnieniem 2,3-2,5 bar 200L wody, a do dyspozycji aktualnie mam jeszcze żółte i niebieskie zwykłe płaskostrumieniowe.

eżektory to zło konieczne jak nie trzeba to się nie używa

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3705 Share luki17

luki17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 17:50

Zabiegi fungicydowe

W tym teście można odnieść wrażenie że pisany był pod wybrane firmy,nie wszystkie dawki były zaniżane .Zaczynam wątpić w rzetelność top agrar

Reklama dźwignia handlu a widzieliście jakie zwyszki plonu i czystych złotówek przy programach niektórych firm nic tylko kupować

#3706 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:16

Zabiegi fungicydowe

eżektory to zło konieczne jak nie trzeba to się nie używa

czemu ezektory to zlo konieczne jak one sa przystosowane do tego by wiatr nie znosil

#3707 Share Dalforsiak

Dalforsiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:51

Zabiegi fungicydowe U mnie na T1 zakupiony już Unix i Merces. Unix 0,5kg/ha + 0,2 l/ha Mercesa. Płodozmian w większości po zbożach i dlatego unix który dobrze zwalcza choroby podstawy źdźbła, a merces to według mnie dobry killer na mączniaka. Z opryskiem jeszcze chwile zaczekam ponieważ planuje tylko dwa zabiegi.

#3708 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:13

Zabiegi fungicydowe to przy 2 zabigach to keidy mozna pryskac ?

#3709 Share Komandos178

Komandos178

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:23

Zabiegi fungicydowe Waszym zdaniem jaki fungicyd lepszy na wiosnę capalo czy wirtuoz.
Przewaznie chodzi mi o mączniaka ale i rowniez o lamliwosc zdzbła jak i o całoksztalt

#3710 Share largo85

largo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:31

Zabiegi fungicydowe witam koledzy..tak sobie czytam forum i czekałem na środki od mojego doradcy..dziś wszystko dojechało..a mianowicie: Juwell TT, Bumper Super, Soprano, Martens i jeszcze kilka innych na skracanie i odzywki..te które wypisałem planowane są na grzyba w technologii dwu zabiegowej..w tamtym roku na T1 poszedł Juwell TT i Bumper Super w dawce po 0.5l na ha..efekt był zadowalający więcej niż zadowalając.. tym roku zrobię tak samo na T1 ale te dwa kolejne środki widzę pierwszy raz..w poniedziałek ma przyjechać ten doradca i wyjaśnić co w jakich dawkach stosować..cen jeszcze nie mam bo jak narazie dotarła jedynie WZ-ka..po niedzieli ma przyjść faktura..czy ktoś z Was stosował te dwa fungicydy (Soprano i Martens)?czy one nadają sie na zabieg T2?doradca bardzo zachwalał ich działanie a współpracuje z nim już kilka lat i jak narazie mnie nie zawiódł..proszę o opinie na temat tych dwóch środków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3711 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 kwiecień 2014 - 20:36

Zabiegi fungicydowe

Waszym zdaniem jaki fungicyd lepszy na wiosnę capalo czy wirtuoz.
Przewaznie chodzi mi o mączniaka ale i rowniez o lamliwosc zdzbła jak i o całoksztalt

działania obu środków są zblizone, efekt zależy od stosowanych dawek ale chyba wygrywa Capalo
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3712 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 21:11

Zabiegi fungicydowe capalo w dawce 1.4 mozna porównac do wirtuoza w pełnej dawce 1.25.Capalo jednak lepiej wypada.Stosowałem oba srodki

#3713 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 21:26

Zabiegi fungicydowe

witam koledzy..tak sobie czytam forum i czekałem na środki od mojego doradcy..dziś wszystko dojechało..a mianowicie: Juwell TT, Bumper Super, Soprano, Martens i jeszcze kilka innych na skracanie i odzywki..te które wypisałem planowane są na grzyba w technologii dwu zabiegowej..w tamtym roku na T1 poszedł Juwell TT i Bumper Super w dawce po 0.5l na ha..efekt był zadowalający więcej niż zadowalając.. tym roku zrobię tak samo na T1 ale te dwa kolejne środki widzę pierwszy raz..w poniedziałek ma przyjechać ten doradca i wyjaśnić co w jakich dawkach stosować..cen jeszcze nie mam bo jak narazie dotarła jedynie WZ-ka..po niedzieli ma przyjść faktura..czy ktoś z Was stosował te dwa fungicydy (Soprano i Martens)?czy one nadają sie na zabieg T2?doradca bardzo zachwalał ich działanie a współpracuje z nim już kilka lat i jak narazie mnie nie zawiódł..proszę o opinie na temat tych dwóch środków

Zamawiasz i placisz za srodki, ktore nie wiesz jak i na co beda dzialaly ani jaki bedzie ich koszt/ ha. Nieźle.

#3714 Share largo85

largo85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 22:10

Zabiegi fungicydowe jak juz napsalem we wczesniejszym poscie wpolpracuje z tym gosciem juz kilka lat i srodki od niego okazuja sie wiele tansze niz np w rudniku czy lokalnych punkatach sprzedazy..podaje mu tylko powierzchnie zboz i ziemniakow i on wszystkiego pilnuje a ja za to place..moze ty nie jestes do takiedo systemu przygotowany ale ja nie narzekam gdyz zadko jestem w domu a on mi doglada upraw i jakos na tym wychodze na plus..jesli cos wiesz na temat tych dwoch srodkow to poprostu podziel sie opinia a reszte sobie daruj

#3715 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9150 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 kwiecień 2014 - 23:21

Zabiegi fungicydowe

Reklama dźwignia handlu a widzieliście jakie zwyszki plonu i czystych złotówek przy programach niektórych firm nic tylko kupować

Do takich wyników trzeba patrzeć z przymrożeniem oka, to oczywiście jest porównanie ale to nie powinna być wyrocznia że to jest najlepsze. Czasami pakiet jednej z firm był najlepszy na zachodzie, a na wschodzie był najsłabszy i czasem bywało też tak że te pakiety tańsze bywały również skuteczne. Na pewno dziwne było to że najdroższy pakiet był dość słaby, pakiety umiarkowane syngenty i basf były dobre a i niektóre firm zaopatrujących rolnictwo też wypadały dobrze.

U mnie na T1 zakupiony już Unix i Merces. Unix 0,5kg/ha + 0,2 l/ha Mercesa. Płodozmian w większości po zbożach i dlatego unix który dobrze zwalcza choroby podstawy źdźbła, a merces to według mnie dobry killer na mączniaka. Z opryskiem jeszcze chwile zaczekam ponieważ planuje tylko dwa zabiegi.

Tego unixu to tak oszczędnie.

Waszym zdaniem jaki fungicyd lepszy na wiosnę capalo czy wirtuoz.

Capalo wygląda lepiej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3716 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2309 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 kwiecień 2014 - 08:12

Zabiegi fungicydowe Ja już wjeżdżał bym z T1 ale niestety cały czas wiatry zapowiadają :( i wszystko się opóżni.

#3717 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1428 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:00

Zabiegi fungicydowe a mogę do Tiltu Turbo dodać Falcona bo zostało mi z ub roku, np 0,8l Tiltu + 0,3 Falcona?

Edytowany przez proxy8441, 06 kwiecień 2014 - 09:00.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1299zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

#3718 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 11:59

Zabiegi fungicydowe Więc tak byłem wczoraj po śor i po ceny posiedziałem policzyłem i wychodzi tak w opakowaniach 5L i (10L Capalo):
1.Duet Star w zalecanej dawce 1L 92,34zł + Mondatak (prochloraz) 0,8L 39,15zł = 131,50zł/ha fenpropimorf 250g + epoksykonazol 84g + prochloraz 360g
2.Capalo Aby przyrównać dawki substancj do powyższego 1,25 L =145zł w 5L/ha 139zł w 10L/ha fenpropimorf 250g + epoksykonazol 78,125g + metrafenon 93,75g
Co wy na to którą wersje wybrać, może coś zmienić, bo w tych dawkach co podałem to oszczędności wielkich nie ma.
Mam jeszcze inne pytanie. Kupiłem impact (Flutriafol 250g) z czym go zmieszać żeby coś sensownego wyszło i na co go zużyć może solo w dawce 0,5L/ha na mieszanke i żyto ?

#3719 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2616 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 12:03

Zabiegi fungicydowe wybrałbym droższe capalo w dawce 1.5l.Metrafenon ma więcej zalet niz prochloraz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3720 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 13:03

Zabiegi fungicydowe Panowie mam problem z pszenicą zimową zauważyłem dzisiaj że u przy ziemi boczne liścia żółkną, nie wiem co może być przyczyną czy brak deszczu bo nie padało z ok 2 tyg. czy jakaś choroba? Czy spotkał się ktoś z czymś takim? Czekam na odp.